Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
24. feb 2009

nic není tak horké jak vypadá, no ale ve velkých městech je větší výběr, no co? teď s tím stejně nic neudělám, a doprošovat se nebudu.

halienka
24. feb 2009

Bay, veď všade je málo roboty a vaša šéfka chce čo robiť po tých víkendoch? Vy máte tak veľa roboty? 😕 😅 Či len hrá dôležitú? 😎
No babky, dúfam, že sa to čo najskôr dá do normálu, lebo toto nie je bohviečo. Blbá amerika 😠 pre ich nenažranosť teraz trpí celý svet. Poraziť ma z toho ide. Ja mám len obavu, že keď to prekročí určitú hranicu, to prepúšťanie a brzdenie výroby, že potom sa to už rozsype všetko ako domček z kariet a potom sa to bude naprávať strašne dlho.

m311293
24. feb 2009

holky, potřebuji vyčisti hlavu, Leni máš štěstí že jedš na hory, bo bych v sobotu přijela 😀 😀

halienka
24. feb 2009

Eliška 😀 čo ťa pochytila smutná hodinka? 😅 Kukni do témy vtipy na Volnej diskusii a hneď budeš mať lepšiu náladu, ja sa tam vždy narehocem 😉

bay
autor
24. feb 2009

Leni, u nas je prace ako na kostole, ale je kriza, tak posily nehrozia 😠 Noco ti budem vraviet, ideme zaviest super najlepsiu novinku. Akurat ze ten program uplne nefunguje (akoro vobec) a po vikendoch treba manualne napravat co sa cez tyzden natropi jeho nefunkcnostou 😠 😠 😠

weja
25. feb 2009

Dobre ranko 🙂

Bay - tak vela stastia na 3D, nech sa krpcek nehanbi a ukaze sa v plnej krase 😵

Elis - ja som tiez na tom s robotou podobne, dokonca mam zmluvu len na dobu urcitu do konca aprila 😖 tu nas je takych viac a predlzovat sa vraj bude len vynimkam... sefka sice povedala, ze za mnou stoji, ale v konecnom dosledku o tom rozhoduje riaditelstvo v BA 😠 takze ktovie, ako to tiez so mnou dopadne... 😒

Leni - mam kolegynu, ktora si tiez chcela adoptovat dietatko, ale ze vraj si mozu zobrat dieta len z DD v nasom kraji... 😕 a v nasom kraji su skoro same cigancata... 😖 takze to zas na chvilu stopli, kym sa rozhodnu, co dalej... ale bola som z toho prekvapena, ze to prebieha len v ramci kraja... 😨 preco to nemoze byt celoslovenske?

inak pozajtra by som mala dostat mrchu, ale zle mi je uz odteraz... 😝 😝 😝 boli ma brucho, zaludok... rano ma natahovalo pri umyvani zubov ako zabu... 🙄 inak zaujimave, ze az po tomto 2.nevydarenom tehu a naslednom porode som chytila taky brutalny PMS, dovtedy mi nikdy nic nebolo...
a s tymi Ibalginmi cez mrchu som taka ista ako ty Leni, bez nich by som zomrelaaaaaaa.... 😲 😝 pre mna osobne je to vynalez storocia 😀

pekny den vsetkym 😎

bay
autor
25. feb 2009

Weji, diky 😉 A to ti nemoze sefka narovinu povedat, ci ti zmluvu predlzia alebo nie? Ved nech clovek vie na com je a ci ma hladat niekde nieco ine. Aj ja mam zmluvu na dobu urcitu, takze mam obmedzenie do kedy sa musim vratit spat do firmy ak chcem ostat v tejto aj po MD 😅
No ja som tak chytila PMS, co som predtym nepoznala po prvom MA 😠 Po druhom neviem, nezistovala som 😀 Vsak som tu aj vtedy s hrozou vypisovala ze co to je, akoby som mala prvu ms 😅 😀 😀
Som mala pocit ze sa to s tou adopciou islo menit ze uz sa bude adoptovat vramci SVK nie krajov 😒 ale asi zas nieco podstatne pnepreslo parlamentom 😠 😠 😠

weja
25. feb 2009

Bay, no sefka by mi zmluvu aj predlzila, ale vsetko v konecnom dosledku musia schvalit a odobrit mudre hlavy na riaditelstve... 😠 a ti vedia s prepacenim velke h...o o tom, kolko mame roboty... oni chcu za kazdu cenu znizit stavy a je im jedno, kto to bude... 😠 😠 😠 ako vravim, sefkinu podporu mam, len ci to bude stacit... 😒 ale vraj sa dozviem najneskor zaciatkom aprila... tak uvidime...
a ako to vy budete riesit (viem, ze je to este dalekaaa hudba buducnosti, ale len tak ma to zaujima), ak by si sa vratila po pol roku do prace, kto zostane s babom?

bay
autor
25. feb 2009

Ja sa do prace musim vratit tak cca po necelom roku. No ved to prave neviem, takze uvidime ako bude vyzerat pracovny trh a nase financie 😀 😀

halienka
25. feb 2009

Ahojte babky 🙂
Bay, tak to máte naprd v robote, blbý program vie narobiť problémy. Dúfam, že to teba moc nepostihne, to chodenie cez víkendy. Ja som tiež na dobu určitú do konca roka. takže asi záleží ako to pôjde cez rok, ak nie, zrušia pobočku a je po nás. 😝

bay
autor
25. feb 2009

To mame teda vyhliadky, co? 😠

halienka
25. feb 2009

Weji, áno, je to tak že oni si proťežujú najskôr deti zo svojho kraja. A keď chceš miminko tak by si sa teda načakala kým prídeš na rad. Ale vraj keď sa nakontaktujeme na združenie Návrat, tak tí majú databázu z celého slovenska a môžeme zháňať aj cez nich. V podstate nie je zakázané podľa mňa zobrať si dietko z iného kraja, no možno tety zo krajov to radšej podávajú takto, aby umiestnili hlavne tie svoje, zo svojho kraja. Nám povedala teta z Trenčína, že majú v databáze 800 detí. Nepovedala teda, že či to je v tom vekovom rozpetí ako my chceme, ale keď tam zbadala že máme napísané 0-3 roky, tak povedala, že isto nebude problém. Horšie to majú tí čo chcú novonarodené miminko, na tie sa čaká dlho. Tak uvidíme. Ja sa len bojím že z 800 ich bude bielych tak 20 😀 to už bude kapánek zúžený výber 😀

bay
autor
25. feb 2009

☹ Tak u Dr. sa pohlavie nezistilo, dorbec prekrizil nozicky a ze teda ani za nic. Ale inak vyvadzal riadne. Aj nam zakyval. Prilezitostne hodim nejake foto 😉 😵

halienka
25. feb 2009

Jéj, bay, ty si bola už na tom 3D 😅 Takže pohlavie zatiaľ nevieš, nevadí, isto sa neskôr ukáže 😉 A porozprávaj ešte, všetko ostatné dúfam v poriadku 😎 😅 už sa teším na foto 😉

bay
autor
25. feb 2009

No najneskor v den porodu sa snad predvedie a nebude mat prekrizene nozicky cely zivot 😀 😀 😀 😀 No trosku to bolelo ked tlacila sonom na brusko a chvilku sa drobec otocil chrbtom a este sa aj oprel o stenu maternice tak sa nedal ani fotit, tak Dr. don zacala stuchat ze nech sa otocila to dobre dietko sa zacalo otaat. A MK mal sanku az na zemi ze ono sa hybe 😀 😀 😀 njn. Majte ohlad, jeho prve usg 😉

weja
25. feb 2009

Bay - super 😵 hlavne je, ze je vsetko ok, pohlavie by bola uz len taka ceresnicka na torte 🙂
inak aj moj MM bol vyvaleny, ked videl na USG, ako sa babo vrti, vraj netusil, ze je take zive... 🙂

Leni - tak to je fajn, ak si budete moct vybrat dietatko zo sirsieho okruhu 🙂 a nevies zatial ani odhadom, kolko to bude trvat? snad na Vianoce by ste uz mohli byt traja, hm? 😉

skybaby
25. feb 2009

ahojte 🙂 konecne mam po prednaske a budem si odteraz vegetit v robotke s vylozenymi nohami 😀
leni podarilo sa nam prirodzene ... prve tehu bolo po roku apol snazenia a teraz na druhy pokus 😉
u nas sa tiez prejavuje v robote kriza a cast nasich priestorov ideme prenajat, takze budeme mat sefa blizko pri nas no a to je naprd
bay male je urcite baba, chalan by sa predsa pretrcal nie 😀

bay
autor
25. feb 2009

Tiez si myslim ze bude princezna a teda tvrde boje o meno 😀 😀

m311293
25. feb 2009

ahoj holky, už jsme nachystala na večeři, tak mám veget, chroupám tady brokolici , dělím se s tomíkem.Dnes není di´vadlo, takže vytáhnu fráninu a půjdu promrskávat slovíčka.

Leni, to víš není to sranda, ani ty vtipy nezabírají. Dnes bylo opět sezení se všemi zaměstnanci, tak jedním z řešení je že kdo chce půjde tak na dva měsíce na pracák a jeden týden můře pracovat u nás jako brigádník. Někteří budou na tom lépe, bo podpora se počítá půl roku dozadu a na konci byli prémie. Zajímalo se o to dost lidí, tak uvidíme. Jinak by byl zkrácený úvazek, nebo slavných 60 %.

Včera si jedná pracovnice odřízla prst, sakum prdum, tak palec dali do sáčku, obložili sněhem a jeli do špitálu, tam na ni čekali a hned ji převáželi na plastiku do Brna, kde jí ho přišili. byl to pravý pale, ten nejdůležitější prst. dnes ráno jsme si zkoušeli psát bez palce, a držet příbor. Nakonec největší štěstí ale je že je levačka.

Bay, pěkné, pěkné, stejně si myslím že to bude kluk.

Sky, ho´d několik podrobností k té přednášce, Ty učíš? a na jaké téma si přednášela? a komu? Tovíš já jsem strašně zvědavá. 🙂

bay
autor
25. feb 2009

Tak konecne doma. A zas ma boli brusko ☹ ale zas co sa cudujem treti den po sebe kukuricka 😀 😀 ale mozem ja za to ze ju vsade davaju? 😀 😀 😀
Elis, krute s tym prstom. Az mi zimomriavky behaju po chrbte 😒

maso
25. feb 2009

caute baby, idem vas precitat ... 🙂

maso
25. feb 2009

Jeeej, Elis, to ma mrzi ta situacia vo firme, drzim palce, aby to neprislo na teba 😉

maso
25. feb 2009

Bay, tp je zlate, ako si to opisala na tom 3D, som si spomenula, ako sme to prezivali my 😵 😵
A malicke vas drzi v napati, to je dobre, aspon budete poriadne zvedavi na dalsie klasicke sono 🙂 ved mozno sa ukaze 😉

Ty kokos, to s tym prstom nie je bohvieco, neviem si predstavit, ze ziram na svoj vlastny odrezany prst (ani na kolegynin) 😒

Sky, aj ja som zvedava na info o prednaske 🙂

Nas maly zacina pomalicky chytat hracky, resp, prisiel na to, ze rucicky moze otvarat a zatvarat 😵 😵

Idem sa najest, robila som rezne, ryzu s hraskom a uhorkovy salat - tesim sa, lebo jeden rezen som ochutnala a je totalne chrumkavy 😀 😀 😀 juchuuuuuu, ak mozem byt sprosta, MM ma jedno prislovie: Jebacka je pre chudobnych, my sa radsej poriadne nazerme!!! (prepacte za vyraz, ale s nejakym synonymom by to tak neznelo) 😀 😀

bay
autor
25. feb 2009

Juuuuuj, tkaz dobry reznik a dobry salatik by som si dalaaaaa 😵 Ale co ja by som si teraz nedala, ze? No len to jablcko 😀 😀

bay
autor
25. feb 2009

A mame aj krasne videa 😵 Sme si teraz doma pustali na TV 😀 a aj svokru sme pozvali na premietanie. A MK uz ako hrdy otecko vysvetloval co je co a co kde vidiet a vsakovake detailiky co som mu predtym stihla porozpravat 😀 😀 😀 No tie babky sa dnes nad vnucatkom total rozplyvali 😉

maso
25. feb 2009

😵 😵 😵 Bay, urcite je pysny 🙂

m311293
25. feb 2009

zuzi, tvůj muž má dobré hlášky, ale nerozumím kombinaci řízek a rýže, není to trochu suché

bay
autor
25. feb 2009

Hrooooooooooozne 😵 😵 😵 Uz aj zacina na drobca hovorit 😀 Bo som mu povedala ze uz cca moze pocut, tak uz ho poctivo zdravi 😀

skybaby
25. feb 2009

caute 😉
mne by teoreticky nevadil odrezany pravy palec, ja som tiez lavacka 😀 ale fakt asi to nie je ziadna sranda a prisili jej to na tej plastike a bude ho moct normalne pouzivat?

jeziiiiiis baby ja tiez zjem vsetko co nezje mna ... dnes som si kupila na veceru suncicku a chcrenovu pomazanku a este monte ako dezert 😀
k mojej slavnej prednaske, pracujem v advokatskej kancelarii ako advokatka a jedna firma si objednala celodennu prednasku o zakone o neprimeranych podmienkach ... ten zakon ma dve strany a celodenna prednaska!!! ale dopadlo to super ludia boli perfektni a zivo sme diskutovali tak nam ten cas ubehol a dopadlo to super ale aj tak dufam ze aspon najblizsi polrok ma ziadna prednaska nestretne 😀

masko prislovie MM je uplne perfektne 😀
idem sa trochu venovat panelaku 😉

bay
autor
25. feb 2009

Ja sa venujem Hausovi 😉 a je mi uplne jasne ze aj Lenka 😀 😀