Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

inneska
24. jan 2009

ahoj leni..stále robím, bola som na PN, kôli nachladnutiu..bolo aj plynové volno, ale teraz už makáme o 106 😉
práve som čítala tému dr. jonáša...hodila si tam link na to lunárium, ale mne to nechce fungovať..resp. to nefunguje ked si tam zadám svoj dátum a čas narodenia...neviem prečo, skúsila som iný dátum a funguje..len ten môj nie...mohla by som ťa poprosiť, či by si mi to skúsila zadať u teba, či to len mne blbne, alebo to všeobecne nechce zobrať moje údaje...ďakujem...

pošlem ti do IP... 🙂

bay
autor
24. jan 2009

Ahoj holky, tak mi mame dnes doma DEN BLBEC a to riadny ☹ MK teraz venci, tak rychlo pisem a len dufam ze sa vratia vsetci styria OK.
Rano sa mi podarilo pripalit polievku. Potom sme boli vencit pri Dunaji a Bay skoncila v Dunaji, bo nepochopila ze kryha ma ohranicenie a vybrala sa dalej a tam clupla do vody, kde som ju musela lovit 😀 😀 tak sme potom rychlo bezali k autu a domov. V aute kurenie na 28°C aby chudak kokrik neochorel, potom som doma fenovala. Zohriala som polievku a zabudla som vypnut plyn. Takze horel 2 hodky a horak je obhoreny a uuuplne biely 😒 Potom som si sla lahnut a MK upratoval. Ked umyl dlazky, tak vylial vodu z kvetov, vaza kupodivu prezila. Potom ked pomahal pri vareni, tak mu furt nieco padalo 😀 A nakoniec som padla ja zo stolicky rovno na zadok, tak ze som si skoro dych vyrazila, no rozdychavala som to dlho. Krvacat som nezacala 😵 a snad to drobca nezabilo a neprestane sa vyvijat. Takze teraz uz len lezim na gauci a odmietam sa co ilen pohnut alebo ist nieco robit, bo by to mohlo dopadnut este horsie.... 😎 😀

m311293
24. jan 2009

Bay, ty si normálně jedna velka katastrofa 😀 . A jakou polívku si měla? A jak se připaluje polívka? 😀

Leni, s tou pořádkumilovnosti to nebude tak žhavé, ale po MM teda určitě není, bo to je bordelář a ještě ke všemu flegmoš ve vztahu k pořádku. Ten kdyby viděl smradlavou ponožku na stole tak ju odsune v nejlepší případě hodí na zem nebo stečí mezi žebra radiátoru?.....teď mně napadá, jaké máte doma topení? podlahové?

Sky, to bych si nechala taky líbit, takové rozmazlování. těším se na ten wellnes víkend 😉

Zápis dopadl dobře, Tomík je šikula, všechny záludné otázky zvládl, povykládal paní učitelce co pěstujeme na chalupě ( jabloně, meruňky, švestky, podzimní jabloně 🙂 ), pohrál si a bylo.

halienka
24. jan 2009

Bay, teda ty sa nezaprieš 😀 Veď som ti zakázala pády a úrazy a ty si nedáš povedať? Všetky tie katastrofy som čítala a vravela si - pripálená polievka - nevadí, namočený pes- nevadí, horiaci plyn - horšie ale nevadí, mužove gramblavé ruky - tiež nevadí, ale ten pád zo stoličky!!! Tak ten ma naštval! No veru pekne teraz za trest ani zajtra z gauča nevstaneš dorotka jedna! 😉 😀
Inak ja som už viackrát pripálila kanvičku s vodou na čaj alebo kávu - to bola moja špecialita 😀 a kto za to mohol? Počítač a modrý koník 😀 Dala som si variť vodu a že kým sa varí tak ja zatiaľ čo to ťuknem do PC. A spamatala som sa o pol hodiny keď som zacítila akýsi smrad 😀 A v kanvičke už ani zmienka po vode, farba na vrchu obhorená ale drží sa, zatiaľ stále funguje aj keď toto už prežila viackrát 😀
Eliška, tak Tomík bude školák od septembra 🙂 Zdá sa že mu sebavedomie nechýba keď sa nemá problém z hocikým porozprávať. Ale to je len dobre, to sa mu zíde 🙂 Čo sa toho kúrenia týka, tak celé prízemie máme podlahové kúrenie, na poschodí máme podlahové iba v kúpelke a WC, v izbách sú radiátory - a to z toho dôvodu, lebo plánujeme vela kúriť krbom a máme do izieb porobené prieduchy, takže radiátory sa zapnú iba v prípade že by nestačilo vykúrenie krbom alebo proste by bolo treba dokúriť. MM hádže ponožky rovno na zem, alebo ich zavesí na stoličku na tú tyčku čo spája nohy 😀 ešte šťastie, že nemme rebrové radiátory, možno by tiež boli aj tam 😀 Dnes sme boli ďalším človekom dodrbaní, že sme dali plné dvere na izby 😀 že kto to kedy videl, veď také sa dávajú iba do pivnice 😀 😀

m311293
24. jan 2009

Leni, já jsem tě nedodrbala 😀 - s tím topením jsem si to myslela, že v patře budete topit krbem. A bydlíte kousek od hřiště nebo tam jak jsou plynárny?

bay
autor
24. jan 2009

Elis, bola moja prva snaha o sosovicovu polievku 😒 A kedze ju mooooc lubim a MK nie tak som varila najvacsi kotol co doma mame... a nakoniec z toho bola polka najmansieho 😀 😀 No ja ti ani neviem ako sa to da... Na chvilku od nej odides a ked sa vratis, tak uz nie je tekuta a je prilepena o cely hrniec 😅 😀 😀
Elis, Tomikovi mooooc gratulujem k uspesnemu zapisu 😵
Leni, tie dvere si nevsimaj, my mame doma tiez plne a ten byt ma okolo 40 rokov a dvere su este povodne, takze zas take neobvykle to isto nie je!!!! 😎

bay
autor
25. jan 2009

Tak som vcerajsok zavrsila vyobjimanim misy. Prehltanie liekov malo totiz opacny ucinok 😀 😀 DOteraz som verila, ze ryza je najhorsia na vracanie. Sosovica ju vcera porazila na plnej ciare 😠 😠 Este ze uz je dalsi den 😵

m311293
25. jan 2009

No Bay, ty se teda máš 😢 , docela hnusné na blití je taky zelí

Jinak hezké nedělní ráno všem, přemýšlím jestli mám upéct buchtu nebo ne.

Leni, tak mně napadlo jestli pe´tka není ve Finsku, na ME. Jinak já pořád počítám s tím wellnes víkendem

halienka
25. jan 2009

Ahojte babky, tak ja ledva žijem, mrcha v plnom prúde, samozrejme nech to má rády tak sa pridlala aj hnačka, neviem čo skôr zachraňovať, brucho ma bolí od hlavy až po kolená 😀 Dnes neurobím totálne nič 😝
Eliška, ve´d ja si len srandu robím s tým dodrbaním, to vieš že nás nikto nedodrbe, iba povedia že sa im to nepáči, alebo je to čudné 😀 ale ja sa na tom smejem, šak hlavné je že nám sa topáči, no nie 😅 Včera sme si už tak z vladom zas chválili sami sebe, aké máme pekné prechodové lišty a aj tie zárubne a smiali sme sa na sebe, že asi nie sme normálny, že sa nám to všetko tak páči, ale možno je to tým, že keď si to všetko človek musí premyslieť, vybehať, zaplatiť...tak po tom všetkom strávenom čase nad každou prkotinou ti už pekné pripadá všetko 😀 Inak, ty si tuším pozerala nejakú mapu alebo google earth, keď to tak dobre vieš, že je tu ihrisko aj tepláreň 😎 😅 My sme bližšie k teplárni, bude nám teplejšie 😀 S tou Peľkou máš pravdu, vôbec mi to nedošlo. Dúfam, že sa jej tam darí 🙂
Bay, vidím, že máš každý deň zaujímavý, na nudu sa isto sťažovať nemôžeš, čo? Dnes prosím ťa si daj oddych, veď je nedeľa 😀

bay
autor
25. jan 2009

Tak dnesne rano, taky dobre. Ja som mala pocit ze ked sa zacnem dostavat na dvojcferne cislo tt, tak sa mi zacne polepsovat a ja som jedenasty tt zahajila vracanim, uz zvazujem, ze na zachod odnesiem nejaku deku, bo je ta dlazka studena a tvrda 😠
Co sa toho wellnesu tyka, ja by som tiez sla, ale kupat sa isto nebudem moct, tak keby sa prip. nasla este nejaka nadejna nekupajuca sa, rada sa pripojim, nech sa nenudim sama kym si vy budete uzivat procedury!! 😵 😀

weja
25. jan 2009

ahojteee 😎 ozyvam sa az takto na koniec vikendu, clovek sa tesi na volne dni a tie su vzdy este rozbehanejsie ako pracovne... 😖

Leni - ja som tiez dostala mrchu v sobotu 😀 uz druhy mesiac nam to vyslo na rovnako, to bude dake znamenie 😀 😀 😀 okrem toho som chytila paradnu nadchu, boli ma hrdlo, hlava... tak neviem, ci skor jest Acylpirin alebo Ibalgin... 😝
inak, my mame tiez na spalni plne dvere a moje kamaratky, ktore si dali do spalni a detskych izieb presklene, teraz vymyslaju, ake plagaty a zaclonky tam polepit, lebo to svetlo z chodby ich rusi... 😝 a mimochodom - moja starka sa strepala dolu schodmi, lebo sa isla v noci napit - potme - lebo nechcela ostatnych zobudit... 🙄 vidis, akym urazom ste mozno predisli...??? 😵 😉

Eliska - som sa pobavila na tom, ze Martinka po tebe zdedila len susku 😅 sice vas nepoznam osobne, ale ked obcas pises, ze sama od seba upratala byt, tak pochybujem, ze toto by zdedila po muzovi... 😉

Inneska - tebe to tehu poriadne leti... 🙂 super spravy, ze vsetky vysledky su v poriadku... drzte sa aj nadalej...

Bay - teba treba asi priviazat o gauc alebo postel, aby sa ti nieco nestalo... davaj na seba aj prcka velky pozor, to mas prikazom!!! 😉

bay
autor
25. jan 2009

Tak sa hlasim, ze som nedelu prezila a dokonca bez dalsich urazov, sice ma zadok desne boli a mam problem obsediet (co ja budem robit zajtra v praci??? 😖 ) ale inak my je fajn. Az na ten zaludok. A konecne aj prestal ten divny hnedy a zlty vytok. Aspon cely vikend nic nebolo KLOP KLOP KLOP KLOP!!! Tak snad uz to bude fajn. Zajtra mam posledny den Duphaston a 16 dni do kontroly ☹
Ale mam pocit, ze zacinam byt menej unavena. Staci mi spat cez den iba raz a nie dvakrat, teda nie ze by som nezvladala aj dvakrat 😀 😀 😀
Weji, aj ja som mala doma na detskej zaclonku, bo mi vadilo svetlo a bracho mal plagaty 😀 😀 takze preeesne viem o com hovoris 😉

m311293
25. jan 2009

tak vidím že jste v neděli všechny odpočívali, já taky

Leni dokonce tam máte kousek i vlek 😀 A pochválit se musíš když ne ty tak kdo jiný.

Weji, ale to že marťa uklízí je težce vydřené, to není tak dávno co jsem ji všechni musela říkat 2x. Spíš myslím že dospěla do věku, kdy nad tím snad i přemýšlí. Ale musím ji v tom podporovat. 😀

já měla dnes taky veselo, vytáhla jsem z mražáku lososa, a až před polednem jsem přišla na to že je fuj, úplně žluklý tuk, musel MM do obchodu pro řízky....... Buchtu jsem nakonec upekla, dodělala jsem ji ve 3 odpoledne a už je prázdný plech.....stuhla jsem i exhibici....ale Peťku jsem neviděla 🙂 ........A večer jsem byla v kině s kamarátkama na JUNO, dobrý , a teď se pustím do čtení......v televizi velký kulový....

Bay, krásně si užíváš, ale snad už to brzo končí

bay
autor
26. jan 2009

Dobre ranko, tak ja som vecer sla do postele uz o osmej ale bez efektu, bo mi zas bolo 😝 tak som zaspavala dve hodky. Nakoniec pomohlo otvorit okno a vziat tensiu prikrivku. To som celkom rychlo zaspala... V noci som bola hore asi 4krat a neviem preco sa vzdy zobudim hodku pred budikom a citim sa plna energie a pripravena do zivota. Ale ako sa blizi cas budika tak ma to vsetko okamzite opusta a ja vstavam total otapena ☹ 😖

weja
26. jan 2009

dobre ranko 🙂
tak ja sa dnes citim uuuplne na figu, cely vikend som tu hnusnu chripku drzala ako-tak pod kontrolou, cakala som, ze uz bude ustupovat... a dnes rano je to este horsie... 🙄 asi mam aj teplotu, lebo mi priserne tresti v hlave... 😠 super zaciatok tyzdna... 😖

Eliska - a kolko ma Martinka rokov? ja si este stale pamatam, ze aj u mna to bolo podobne - najskor som nechapala, preco je nutne stale dookola upratovat... az potom som prisla do veku, kedy som ten prach zacala vidiet aj ja 😀

bay
autor
26. jan 2009

Weji, sup do postielky!!!!

halienka
26. jan 2009

Ahojte babky, tak mne je tiež riadne zle 😔 včera som už nebola schopná nič napísať poobede, čo sa mi nedalo ani prejsť k počítaču, dnes som nešla ani do roboty, vyzerá to na moje črevo, len čo sa postavím na nohy tak za dve minúty prídu kŕče a musím si znovu sadnúť alebo ľahnúť. ☹ Ak sa mi dnes nepolepší budem musieť ísť zajtra k doktorke, ani k tej si neviem predstaviť ako sa dohrabem. Úplny kripel zo mňa.
Weji, tak vidíš, ešte aj maródujeme v rovnakom čase, to snáď ani nie je pravda 😝 Aj tebe by asi patrilo pekne sa hodiť na pár dní na PN a poriadne to poliečiť. Inak v tvojom prípade to asi bola otázka času, veď si si poriadne neoddýchla ani cez sviatky, furt musíš byť dlho v robote a makať a to potom stačí málo a človeka sa razdva chytí vírus. Tak sa poriadne poliečkaj, nech ti to rýchlo prejde 😉
Bay, to s tým vstávaním sa mi tiež stáva a ide ma z toho poraziť 😀 Prídem do roboty a vravím kolegovi, že som hore už od piatej, no pritom yvzyvujem ako by som si mala ísť práve ľahnúť 😀
Eliška, veru vlek je takmer nad nami, mohli by sme lyžiarom čaj podávať 😀 ale to je taký maličký, chodia tam akurát deti učiť lyžovať, poprípade snowboardisti sa tam trochu vyšantia. No tohto roku šiel krátko, hádam len 2 týždne, sneh je už preč. Dnes aspoň slnko svieti, aspoň niečo mi zlepšuje náladu. Inak ju mám dosť pod psa 😝

sonicka07
26. jan 2009

ahojte babenky. nasa tamarka ma dnes meniny,tak som jej dala extra porciu mliecka 😀 ale je nejaka nesvoja,mame problemy s kakanim uz par dni.
no a vcera som zisitla,ze som zle zabukovala letenky pre mamu a svokru a miesto blava-dublin som to zabukla opacne,aj spiatocnu. a kedze ryanair je svina predrazena a nic nechcu platit,zmena cez nich by nas stala viac ako nove letenky...tak sme kupili nove. tak som nasrata sama na seba,lebo toto sa mi stalo prvykrat. dufam,ze aj posledny. a to muz prisiel o nadcasy v robote a ma len 20hod uvazok momentalne a ja na materskej,takze peniaze nie su a ja to este takto dokafrem. ☹

weja
26. jan 2009

Leni ☹ neprijemna zalezitost... dufam, ze ti to prejde a nebudes musiet ist k dr.... uz ti bolo niekedy takto zle? 😕 je to na figu... 😒

ja na PN ist nemozem, prave kvoli robote ☹ to by som sa potom z tych papierov uz asi nevyhrabala... 😅
najlepsie na tom je, ze teraz sa robia rocne zuctovania dane a ja som to nikdy predtym nerobila, tak studujem, kde sa da, ako sa to robi 😅 a este aj tak sa kazdy den najde pripad, ked neviem, co s tym a zabijem pol dna zistovanim co a ako... 😠 este stale som z toho magor a to teda dost zdrziava 😀

Soni - Tamarke vsetko najlepsie k meninkam 😉 verim, ze ta zalezitost s letenkami vie pekne nastvat 😖 tiez by som bola z toho na nervy... ale uz sa stalo, nezmenis to, tak sa tym prilis neumaraj... hlavne, ze sa nic horsie nestalo 🙂

halienka
26. jan 2009

Weji, mne býva takto dosť často, ja mám choré trávenie. teda tehotenstvo mi stav dosť zlepšilo, ale zdá sa že sa to ide vracať zase späť do starých koľají. 😖 Len dúfam, že to nebude nejaké až moc zlé.
To je blbé, že ani na Pn nemôžeš kôli tej robote, nie je tam nik, čo by ťa zastúpil? Veď to nemôžu na človeka navaliť všetko ako na stroj 😠 ale čo sa čudujem, veď to tak je vo vela firmách v dnešnej dobe.
Sonička, aj ja pajem Tamarke veľa šťastíčka a rodičovskej lásky a tiež zdravíčko samozrejme, nech pekne prospieva bambulka malá 😵 s tými letenkami to je ako na just, fakt, zrovna keď človek potrebuje každú korunu tak sa také dačo stane. Ale ja sa tiež v takých situáciách utešujem, že aj horšie veci sa stávajú a ak ten tam hore chcel niečo "vziať" tak radšej peniaze ako zdravie, šťastie, lásku... 😉 Držím palčeky aby ste sa z toho finančne čo najskôr vyhrabali 🙂

weja
26. jan 2009

no problemy s travenim su fakt o nicom... 😖 aj sa na to nejako liecis?
nema ma kto zastupit... 😖 este aj kolegyna, ktoru som v novembri zaucala, ide prec, lebo jej ponukli lepsie miesto, tak len dufam, ze mi nepribudne este aj jej robota... 😝

m311293
26. jan 2009

Ahoj holky, hlásím příchod, jdu vás přečíst a pak zase vařit

m311293
26. jan 2009

No moc jste toho dnes nenapsali, marodi

Soni, drobečkovi přeji jen to nejlepší hlavně trpělivé rodiče. A já bych nasratá byla taky, joj...

Leni, tak takovej vlek by byl pro mně a Tomíka ideál, Marťa je zkušená lyžařka tu bych musela poslat do Jasnej 😀 - No děvče taky to nemáš jednoduché s tím zdravím, bolevé břicho je hnus, ale Vladko tě určitě zaveze k doktorce, vždyť je to tvůj oblíbený manželík 😀 .......Poslala jsem ti mail, viděla si?......mně se stejně nejvíc libí ten balkon číslo 1.

Weji Marti bylo v prosinci 15, to víš už nejsem žádná mladica, jsem tady zaručeně nejstarší.

Zítra jdu darovat krev, pak budu doma, ale jestli budu schopná psát to nevím.

bay
autor
26. jan 2009

Tak sa s vami idem podelit o moje dnesne zistenie. Podla cinskeho kalendara som ja VOL, MK je VOL a nas drobec bude tiez VOL 😀 😀 To je aka family... 😀 😀 😀 Myslite ze na taky chov treba povolenie od veterinarnej spravy??? 😎 😀

halienka
26. jan 2009

Ahojte babky, tak už mi je lepšie, chvalabohu, som síce ešte ubolená, ale už to nie je že sa postavím a za dve minúty mám také kŕče že si musím ihneď znovu lahnúť. Takže zajtra sa vyhrabem do roboty, dnes mi 2x volal nový kolega celý zúfalý, že má moc ľudí. ja neviem, celý minulý týždeň bolo málo ľudí, ale keď ja vypadnem na jeden deň tak je zrovna veľa. A toto sa mi stáva stále, aby som mala výčitky ešte aj za to, že ma bolí brucho. Kolega je Lev workoholik, isto si myslí, že simulujem. 😀
Weji, liečim sa už 10 rokov, akurát že je to nevyliečiteľné, musím s tým už len nejako žiť. No ale stále si vravím, že lepšie ako by som mala mať "postihnutú" hlavu, to by trpeli okrem mňa aj iní ľudia 😀
Eliška, mne prišlo od teba naraz 6 mailov 😀 ten môj mail je debil, veď prvý bol 9.1. a odvtedy som isto bola na ňom kuknúť a nič tam nebolo 😝 😀 Inak mne sa páčia všetky tri tie balkóny 😀 😀 a veru neviem či ten s tými slaninkami nie najviac 😀 😀
Bay, tak ty si vôl? Ja som ten Byvol, čo teraz je rok Byvola, moja mama je Opica a otec bol Kôň 😀 Čuduješ sa teraz môjmu výzoru a IQ ? 😀 ja už ani nie 😀 😀

bay
autor
27. jan 2009

Leni, tak ty si ten isty rok co ten moj byvol? Ja viem len brata, ze je pes, bo som mu vzdy zavidela, ake pekne zvieratko ma 😀 😀 Ale zas , co ine by som ja chcela. Podla nasho zverokruhu som byk, tak v cine nemozem byt o moc ine zviera 😀

halienka
27. jan 2009

Dobré ránko 🙂 Bay a ja som podľa nášho zverokruhu Panna a to teda neviem ako ide dokopy s Byvolom 😀 ale vyšlo z toho toto čo tu teraz píše 😀 Ale nie, Pana a Byvol majú veľa spoločného v povahových črtách, takže sa to ešte znásobuje, napríklad taká trpezlivosť - tak tá už mi lezie na nervy že som až taká trpezlivá 😀

weja
27. jan 2009

dobre ranko 🙂

Leni - dufam, ze uz je dnes lepsie... 😉 skoda, ze si nemozes vziat este daky den volna, ale s tou robotou je to tak na figu, ze ked clovek vie, co ho tam caka, tak ani doma nema pokoj... 😖

Eliska - ty si ina hrdinka, ze darovat krv... 🤐 pekny skutok, ale ja som slabsia povaha a mam co robit, aby som neodkvecla uz pri pohlade na ihlu 😝 😝 😀 potom napis, ako si dopadla... 🙂

inak ja som Svina... teda podla cinskeho horoskopu, aby ste si to zle nevysvetlovali 😀 podla toho nasho som Baran ako vysity 🙂

evitkamalicka
27. jan 2009

dobre ranko kocky 🙂

skybaby
27. jan 2009

dobre ranko 🙂 zaujimava tema naranko 😉 ja som podla cinskeho tusim had a aj muz je had, ale nie sme slizki 😀 a inak som na prelome barana a byka, cize halienka o trúpezlivosti nemoze byt u mna ani reci a teraz by som ju taaaaaak potrebovala, posli co mas navyse 😀