Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
2. jan 2009

A to peti jako bojkotuješ pračku, nebo máš nějaký jiný důvod proč tráviš celý dny v pyžamu? 😀

skybaby
2. jan 2009

ahojte 🙂 jeeeej sonicka blahozelam k silvestrovskemu babatku 🙂 a petke zavidim, ja musim sediet v praci ☹ dufam ze ste sa vsetky v novom roku dobre rozbehli, ja sa chystam k dokimu a dufam ze po kontrole bude zo mna snazilka 🙂

bay
autor
2. jan 2009

Ja na dnes v praci koncim. Idem sa vyvalit domov na gauc 😀 😎

sisipetka
2. jan 2009

baby robte si zo mna srandu 😀
Ja nacvicujem tehulku home office v roku 2009 😵
...ale teraz uz som v teplakoch a opat lezmo - to uz je len tehulka domestic office 😀

bay
autor
2. jan 2009

Tak ja som v teplakoch v dlhom trcku, svetri, pod dekou. Nejak mi je dnes doma zima... 😒 A to mame normalne, tak neviem co toto chce byt 😕

mery.maja
2. jan 2009

Ahojte kocky,

prajem Vam vsetko dobre v novom roku,hlavne vela zdravia vela novych tehuliek,zdrave a stastne deticky,lasky,penazí a vsetkeho co potrebujeme 😉
Takze Sonicka uz ma dievcatko to je uzasne ako to rychlo ide 🙂

U nas dnes zacalo snezit-"konecne"som zvedava dokedy to vydrzi 😀

inneska
2. jan 2009

ahojte babulky... 🙂

sonička, gratulujem ti k Tamarke, určite si moc šťastná, napriek všetkej bolesti...je to krásny pocit, že? držať svojho anjelika v náručí...snáď bude zdravučká a bude ti robiť samú radosť, teším sa s tebou

majka, aj u nás sneží od rána...som sa bola prejsť(zapáliť Paťkovi sviečočky) a dobre mi to padlo...keby to chcelo vydržať 🙂

m311293
2. jan 2009

tak jsem si dala novoročné předsevzetí, a to víc se hýbat a zatím to dodržuji, včera 2 km, dnes 2,5 km. Zítra mám naplánovanou další dlouhou vycházku.

peti, my si srandu neděláme, jen přemýšlím nad důvodem. Proč? prosím tě proč si neustále v posteli? 😀 😀

sonicka07
2. jan 2009

petka,to je terezka, kamosova dcerka na tej fotke. idem teraz vlozit nasu malinku. tam vyzeram trochu inak-strapata,spotena,opuchnuta 😝

sonicka07
2. jan 2009

fotky su v albumiku. zajtra opisem,ako to vsetko prebiehalo. malinka place,povinnosti volaju. dobru noc.

inneska
2. jan 2009

sonička, malá je taká krásna, ešte taká čerstvá z bruška, ručičky riadne vo vode vymočené 😀 ale je sladká, tak ako asi každé bábenko...prajem nech sa vám darí, je to fakt šťastie mať v náručí svoje dieťatko... 😉

elenamarek
2. jan 2009

Sonicka,gratulujem mala je nadherna 🙂 🙂 tak som ti drzala palceky k dievcatku a vyslo to super 🙂 🙂 🙂 osala so soknuta ze ta tak skoro pustili a tie ranajocky na sale to je iny svet,moja davaj malu na svetlo od okna aj moja bola zlta tak mi poradila doktorka v nemocnici nech mam vytiahnute zaluzie nech ma svetlo.Juj jak som rada,ze ste v poriadku drzkam palceky a hlavne vela mliecka.

elenamarek
2. jan 2009

Babulky moje 🙂 vsetko dobre do noveho roka,vela zdravicka,stasticka,lasky,euriek a zdravucke miminka,na svete alebo v brusku 🙂

m311293
3. jan 2009

dobré ránko kočky,
Soni, malá ju úžasná a má dlouhé nehty, že. Má poškrábané tvářičky? A chtěla jsem se zeptat, jaké má občanství a národnost? jen tak ze zvědavosti.

halienka
3. jan 2009

Dobré ránko babky, Sonička, malá je nádhernučká a vyzerá, že jej chutí, má také buclatučké líčka 😀 som rada, že si to všetko tak dobre zvládla 😉 🙂
Peti, si ešte v pyžame? 😀 Náhodou, ja takéto pyžamové dni zbožňujem, tiež si ich niekedy robím 😝 😀
Ja už druhý deň revem ako blbá pri každom druhom filme 😝 , asi by mi už bolo treba ísť do roboty, nemá to na mňa dobrý vplyv tie kadejaké romantické a precitlivelé filmy. Už sa zas vŕtam v smutných veciach a to nie je dobre. Včera som mala dlhý a ťažký rozhovor s MM o adopcii, tento týždeň idem na úrad pozisťovať informácie a rozbehnúť celý proces. Držte mi palce babky 🙂

bay
autor
3. jan 2009

Takze sa do toho idete pustit??? 😵 Budem drzat vsetky palce, aj na nohach aj MK donutim a holcicky budu tiez drzat pacicky 😵 😵 😵

sisipetka
3. jan 2009

halo hlasim sa z postele a opat v pyzame 😀
Soni malicka je krasna a Ty vobec nevyzeras zle 😉
Eliska pekne predsavzatie,to vies moje predsavzatie je byt v pohode.MM dostal k sviatku 3 hrube knihy a teraz stale cita a mna si nevsima - tak preto si to tak super uzivam 😵
Leni drzim palceky nech vase rozhodnutie je spravne a prinesie jedno dietko co potrebuje rodinu a druhe dietko v brusku do poctu komplet rodinky 😉
Maji tebe sa to pekne krati a som zvedava co bocian prinesie 😉
A zdravim ostatne koculdy a buduce maminy...

weja
3. jan 2009

ahojte bambulky 🙂
vsetko najlepsie do noveho roka vam vsetkym prajem 😵 este som sa tu ani nestihla ukazat... v praci mam toho strasne strasne vela, mozem vam povedat, ze dve meny v obehu naraz - to mohol vymysliet len naozajstny debil 🙄 😠 tolko je s tym problemov a chaosu, ze netusim, kedy sa z toho vyhrabeme... 😖

tak v prvom rade:
Soni - gratulujem k Tamarke 😵 😵 😵 je to nadherna baba a verim, ze vam bude robit kopu radosti... 🙂 mate krasny darcek do noveho roka, tak nech ste celych 365 dni po vsetky roky zdravucki a spokojni 😵

Leni - ked je clovek pridlho doma, uz mu kape na mozog 🙄 ja to poznam... ale urcite je dobre, ze ste sa rozhodli momentalnu situaciu nejako riesit, isto vas to posunie niekam dalej 🙂 takze ja vas v tom rozhodne podporujem a budem drzat vsetkych 20, aby ste mali vela vela trpezlivosti a dockali ste sa svojho dietatka co najskor 😵 😵 😉

ostatne holky pozdravujem 😎

sonicka07
3. jan 2009

ahojte babulky. dakujeme este raz za vsetky gratulacie. malinka spinka tatinovi v lone,tak vyuzivam cas na pisanie.
elenka,dakujem za radu,to je dobry napad. boli sme dnes u lekara a povedal,ze je to ok,ze to pocka do zajtra,to ideme do nemocnice a tam ju poriadne vysetria.
elis, tamarka je slovenka,pretoze my sme obaja slovaci. iri uz davno zrusili automaticke obcianstvo,cize narodenie v krajine neznamena ze dostane automaticky obcianstvo tej krajiny.
takze dufam,ze stihnem popisat priebeh porodu,lebo to bola dost dlha zalezitost ☹
naposledy som tu pisala v ned,ze mam krce a stale krvacam. tie krce boli samozrejme kontrakcie,ale take slabe. rano sa to zosilnelo a bola som stale vlhka,ako keby zo mna vytekala voda. nebol to vytok,lebo ten je husty. tak som nejak uz tusila,ze sa to blizi. o 4 rano boli kontrakcie uz kazde 4-5 min,tak som zobudila muza a vyrazili sme. po ceste som myslela,ze pojdem rovno do porodnej saly. prisli sme do nemocky,chvalabohu boli len 2 zeny pred nami,tak ma rychlo zobrali a povedali,ze voda mi uz odisla(ani neviem kedy,asi postupne) a ze som na 1-2 cm otvorena. tak ma prijali a isli sme na izbu. no a s izbou moje kontrakcie ustupili a nic sa v ten den uz nedialo.
rano o 2 som zas zacala mat kontrakcie,uz ovela silnejsie a kazdu minutu. asi po 3-4 hod som povedala sestricke nech ma skontroluje,lebo to sa uz nedalo. myslela som,ze som pripravena. aky bol moj sok,ked mi povedala,ze stale je to 1-2 cm!!!! ja som v tom soku,ze taka bolest a ziadny progres. do toho prisiel muz,to uz bolo 8 hod rano a ja som uz bola na pokraji zrutenia,bol som sklamana. prisla lekarka a povedala,ze idem na vyvolavacku.
tak sme sa presunuli na porodnicu,dovtedy sme boli na prenatalnom oddeleni. tu ma dali do prijimacej miestnosti,kde mamicky cakaju az sa uvolni porodna izba. prisiel lekar,strcil prsty a ja som skoro umrela. to bola bolest. zacala som vtedy aj riadne krvacat a vytiekla zo mna asi vsetka voda z tela. to som este netusila,ze budeme na porodnu postel cakat presne do 6 hod vecer. v ten den sa tam rodilo non-stop. takze o 6 sme konecne dostali vlastnu izbu,som sa osprsila a kontrakcie sa zacali riadne stupnovat. inak- do tej siestej hodiny sme sa bavili tym,ze sme boli v jednom kuse na telefone s rodinou a znamymi a rozhodovala som sa,ci epidural,alebo nie. kazdy mal na to iny nazor,ale porodna sestra ma prehovarala na epi,lebo ze pri vyvolavacke su to riadne bolesti a ja som uz bola riadne vycerpana a par dni som nespala. takze na izbe som uz bola rozhodnuta pre epi,ale mala som strasny strach. viac nez z porodu. ja mam strasnu fobiu z injekcii. ale tie kontrakcie sa mi zdali vacsie zlo. takze na izbe sme cakali zas nejkay ca na anesteziologa, ten mi pichol vyvolavacku a epi. a mozem povedat z vlastnej skusenosti-vrele odporucam. kedze predtym pichol este jednu injekciu na znecitlivenie toho bodu,epi som vobec necitila. len som sa bala,ze sa pohnem,lebo som mala kontrakcie,ale akurat to vyslo. potom som sa uz riadne uvolnila,opadol zo mna strach,za asi 20 min to zacalo ucinkovat a az do porodu sme sa s porod.sestrami rehotali, z muzom sme sa s udivom pozerali na moje kontrakcie ako zosilnievaju a ja som nic necitila. to boli uz riadne vlnovky. jedina nevyhoda je,ze je clovek stale na lozku,nemoze sa vzdialit,lebo som bola na pristrojoch,merali mi stale tlak,srdiecko babetka a kontrakcie. takze mi museli zaviest aj cievku do mechura,ale pri epi to vobec nebolelo. po ani nie 2 hod ma sestricka skontrolovala a uz som bola otvorena na 9 cm! no a ten posledny cm som sa otvarala este asi 2 hod. takze presne o 12hod v noci som bola pripravena tlacit,ale vtedy sa im nieco nezdalo so srdieckom malinkej. tak lekar este ked bola vo mne,jej zobral krvicku z hlavicky,ci je dost okyslicena,ale test dopadol dobre. takze sme zacali tlacit,bolo to v poho,zoadne bolesti,len som musela pocuvat,kedy mam zacat tlacit. asi po 15 min bol zas problem so srdoieckom, to uz prisli dvaja lekari a hned za mala musi rychlo von,ze pouziju pumpu. samozrejme som musela tlacit este viac, lekar ma nastrihol a za dalsich 15 min bola malinka na svete,presne 12.30. mala pupocnu snuru okolo krku,cize keby som rodila normalne bez pumpy dalsiu hodinu,tak sa mohla zadusit. takze to dopadlo dobre, ja som od stastia plakala,bolo to uzasne,uzasne,uzasne. vtedy som pochopila,preco sa zeny rozhodnu aj pre dalsie deti,lebo dovtedy mi to nedavalo zmysel 😉 potom sme boli este nejaky cas na sale,doniesli nam ranajky,poumyvali ma,prezliekli a isli sme na salu. ja som potom nemohla 6 hod chodit po epi. ale malinku som hned zacala kojit,bola prisata asi hodinu a potom dlho spinkala. takze tolko moj zazitok. sorry,ak je to moc dlhe. kto nechce,nech necita. haha musim koncit,mala sa budi. idem k tomu mojmu pokladu najkrajsiemu. prajem krasny vikend.

m311293
3. jan 2009

No Soni, krásný příběh, začátek trochu drsný, ale konec úžasný. Trošku si vytrpěla, ale výsledek stojí za to, že. 😉 No víš já jsem strašně zvědavá, tak se nezlob za moje všetečné otázky, ale jak to bude s rodným listem, vydají ti ho v Irsku aapk ještě na slovensku, a mají tam rodné čísla? akdo ti malou zapíše do pasu?

Jinak byla jsem na vycházce, ušla jsem 4,9 km, udělala 8180 kroků a spálila 3270 kcal.

sonicka07
3. jan 2009

elis,ty si ina sportovkyna. to pre mna nie je. pytaj sa,mne to nevadi.
rodny list mi vydaju tu docasny za 10 prac.dni v anglictine. ten musim dat potrvrdit peciakou Apostile a potom musime na ambasadu poziadat o slov.rodny list. ked bude hotovy,potom sa moze vybavit pas. my budeme asi vybavovat len docasny pas pre malu-to je len take potvrdenie,aby sme mohli letiet a doma si ju dam zapisat do mojho pasu,lebo do marca by sme to nestihli vsetko vybavit. trva to aj tri mesiace vybavit nieco cez ambasadu.

m311293
3. jan 2009

no baby kde jste? co děláte v takové kose?

No jo Soni, máš co vyřizovat. ale určitě to zvládneš, a kdy se chystáš domů? A jak ti jde kojení, je to stejně bolestivé, nebo už se to rozjelo? Já vím že ten začátek byl bolestivý, ale já měla malého u sebe až dva dny po porodu, takže nám to trvalo déle.

Ono by ta procházka byla v pohodě, ale jaksi nám MM zapomněl říct kam jdeme a my s Marťou že jen po městě, na sluničku byl +1°C, tak jen rifle a tenkej svetr a teplou bundu. Jenže MM nás vytáhl do lesa kde bylo -5°C a nám už po 100 metrech mrzla stehna. Mělo mně to napadnout když on si oblékl jägrovi drtiče mrazu. 😀 Mám pocit že jsem ještě nerozmrzla. 🙂

bay
autor
4. jan 2009

Dobre ranko!
No Soni, zaujimave citanie... Potrapili vas, ale hlavne ze vsetko dopadlo na vybornu 😵

jurocko
4. jan 2009

ahoj bay?ako sa citis?je ti zle?

bay
autor
4. jan 2009

Ahojky 😵 tak zaludok ma pekne trapi 😵 😀
A mam velke plany co by som chcela v jednotlive dni urobit, ale akosik nakoniec vzdy otazeju viacka a nic nespravim 😀 😀

bay
autor
4. jan 2009

Tak ten moj pokladik nebude na jablcka 😔 Ostatne ovocie moze, ale toto striktne odmieta 😝 Ale vcera vecer ho cokoladova fondue uuuplne nadchlo a bolo mi tak dobre od zaludku ako uz davno nie 😵 😀 Ale MK mi nechce dovolit cokoladove fondue kazdy den 😠 😢 Je to tyran 🤐

halienka
4. jan 2009

Ahojte babky 🙂 ja len tak na skok (Eliška žijem 😀 len nestíham) každý deň návštevy, už mi to lezie krkom, už som sa dnes s MM preto chytila, lebo on furt všetkých k nám vyvoláva, máme to tu ako na predvádzacom móle stále a ja nič iné nerobím, len upratujem, behám do obchodu, chystám obložené misy a toto stále, už mi to teda lezie riadne krkom 😠 . Dnes MM bol schopný dohodnúť 3 návštevy na popoludnie 😠 akože na jednu máme ísť my a potom ku nám ďalšie dve, ktoré sa sce moc nepoznajú ale šak čo veď sa zoznámia a zrovna u nás doma 😖 Teraz stále vyvoláva, lebo pochopil že prestrelil, tak sa to snaží nejako popresúvať, ale tie dve k nám aj tak prídu, iba my našťastie nemusíme ísť tam kde sme mali a ja stíham ísť kúpiť aspoň dáku šunku, keď teraz dovarím obed a vyfénujem si aspoň vlasy.
Soni, super si to zvládla, veď si vezmi, že si vlastne rodila dva dni, čo je nočná mora väčšiny žien, a napriek tomu si to dokázala 🙂 Som tušila, že asi tie bolesti ťa na ten epi presvedčia, je to fakt super vec ako sa človeku neď vrátia sily a celý pôrod sa ľahšie zvláda. A moc ťa nastrihli?
Eliška, tak si ozaj makáč, že tolko zvládaš pochodovať, moc ti držím palce aby sa ti podarilo dosiahnuť to čo chceš 😉 Len tak ďalej a radšej sa poriadnejšie obliekaj, teraz akosi furt hlásia kosu a sneženie, tak až nepoprechládaš, to by si sa potom týždeň nemohla hýbať, lebo by si musela ležať v posteli 😉
Zatiaľ sa držkajte babky, neviem či sa mi podarí večer sa ešte ozvať 🙂

m311293
4. jan 2009

leni, tak to je dobře že si OK, bo ty si vždy jen něco napsala apak dlouho dlouho nic. A Vladka nech asi se chce trochu pochlubit, jaký je šikovný ajký krásný domek postavil. Ale návštěvy ti nezávídím, my byli na jedné v pátek a na jedné včera a mám dost, a doma přijímat návštěvy je ještě horší. Ale zítra začíná pracovní týden, tak bude s návštěvami konec, a ty budeš zase moct v klidu si okýnka omývat. 😀

Soni dnes v noci se mi zdál s tebou sen, že jsem k vám přijela na návštěvu, ale miminko si neměla a bydleli jste v Londýně a já dorazila neohlášeně. A ty si přesto mně ochotně povodila K Buckingenskému paláci a na Picadilly Circus ( nevím jestli je to správně napsané) ale byla sei úplný opak toho jak vypadáš. Drobná krátkovlasá blondýnka s brýlemi, ale byla si to ty.

sisipetka
4. jan 2009

peknu nedelu kocky.my uz po obediku a citame knizky v postEli 😵

m311293
4. jan 2009

Peti, to ti závidím, číst si v posteli, já jak začnu tak usnu. 🙂