Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

evitkamalicka
26. mar 2009

inneska mame sa super, Adamko je dobre dietatko...a vy ako?

m311293
26. mar 2009

inneska mně to vůbec nevadí jak mi říkáš, ale já jsem Eliška, martina je moje dcera.

inneska
26. mar 2009

eliška...prepááááč, neviem prečo som ťa tak teraz volám...šak viem ako sa voláš...ale mám sa na čo vyhovoriť, som tehotná, tak ma ovláda tehu demencia 😀 na ňu sa teraz stále vyhováram 😎

weji...vdaka za hlasíky...určite bude foto, ked to vyhrám 😉

evi...to jej super, že je adamko dobručký...aj paťko bol, tak dúfam, že luki bude po ňom...a nechá mamu po nociach vyspať 😀
a stále kojíš? či aj dokrmuješ? 🙂

bay
autor
26. mar 2009

Tak u nas je dnes na obed kapustova polievka 😀 😵 😵 Spravne nacasovanie 😀

halienka
26. mar 2009

bože babky, keď to tak čítam, čo ste pojedli, no ja už by som bola prilepená na záchodovú misu a tuším týždeň by ma s nej neodlepili 😀 😀 😀

m311293
26. mar 2009

Leni, náhodou rýžový nýkyp je proti průjmu a já hodnes udělalavýjimečně dobrý, jak řekla Marťa delikatetesní 😀

leni a co ty si měla dnes na oběd? Ty chodiš na obědy do hospody,ne ? Máš stravenky nebo si platíš sama? A Vlado chodí s tebou? konec otázek 🙂

halienka
26. mar 2009

Eliška 😀 chodíme spolu s vladom do jednej reštiky za gastrolístky. Ale dnes ma teda riadne naštvali, lebo už včera som sa posťažovala servírke, že by mohli menej koreniť tie polievky, šak ona vie že ja nemôžem, a druhý keď chce si dokorení, no ja už to korenie odtiaľ asi ťako povyberám, že áno. Tak dnes nebola pokorenená len polievka ale ešte aj krúpnozemiaková baba a ako najust ešte som v nej našla aj kus hliny 😠 asi sa komusi nechcelo poriadne umyť zemiaky 😠 Tak sa posťažujem majiteľovi (náš kámoš našťastie) a ak ani to nezaberie, tak zmením lokál 😝

sonicka07
26. mar 2009

evitka,adamko je zlatunky chlapcek,taky sibalko. od kedy mu zacali ist zuby? lebo ta nasa sa zacala riadne slinit a cumle si prstiky,tak neviem ci uz nepojdu aj jej. neviem kedy to zacina. hodim sem nejake fotky.
leni,som strasne zvedava,ze ci potom ked budete mat adoptovane sa vam podari otehotniet. budete skusat,ze? vela zenam sa tak podarilo. drzim palceky. a by ste dostali dobre dietatko.

m311293
26. mar 2009

soni, koukala jsem na fotky, malá je strašně krásná, hned bych ji pomuchlala. Jinak náš Tomík měl první zub přesně 1 den před 4. měsícem. a měli jsme tempo 1 zub za měsíc, v průměru. Ale to slinění nemusí být ze zubů, ale z toho že začíná více dávat ruky do pusy a hračky do pusy, a to slinění je obranný reflex.

leni krúpno zemiaková baba, jaká to je? a s čím se to jí?

elenamarek
26. mar 2009

ahoj babenky 🙂 Soni tvoja mala ale velika teda 🙂 aj moja slinta a vkuse si dava do ust rucicky a zna da mi ze ma dole 2biele vycnelky,tiez pridam fotky

evitkamalicka
26. mar 2009

sonicka zubky ho zacali trapit v 4. mesiaci ale vyliezol potvorak len nedavno

nada.hope
26. mar 2009

Ahojte babulky, ako sa mi tu mate?
Ja v poslednom case nic nestiham, Ninka ma zamestnava cely den. 😵 😵 😵
Je to maly jedos, vsetko po com tuzi si vie doslova vyjedovat 😉 sme s manzelom usudili, ze po nas oboch zdedila taku jedovatost, ale ona ju ma dvojnasobnu 😉

halienka
26. mar 2009

Ahojte mamičky naše 😅 😵 to je fajn, že ste nás prišli kuknúť, aj keď viem že času máte teraz isto málo. Pokukala som aj všetky fotečky a zdá sa že samé modelky a herečky nám vyrastajú, jedna krajšia ako druhá 😉 🙂 Tak im všetkým (Tamarke, Ellke a Ninke) a samozrejme aj nášmu playboyovi Adamkovi prajem, aby im tie zúbky rýchlo a bezbolestne vyrástli 😎
Eliška, ja som krupnozemiakovú babu nikdy nerobila, tak neviem čo všetko sa tam dáva, ale boli tam aj nejaké párky tuším pokrájané a celé sa to zapeká na plechu a je sa to len tak, možno k tomu niekto dáva ešte niečo kyslé - uhorku alebo tak.
Dobrá správa, teda hlavne pre mňa, konečne sme zlacnili okná v robote, tak už snáď sa aj predaj zvýši. Konečne našich hore osvietilo 😀 Tak to len tak pomimo 😝 😀

bay
autor
26. mar 2009

Tak som natlacila jedno balenie susenych sliviek, nie ze by sa mi z toho nechcelo blinkat, ale uzavrela som s drobcom dohodu. But slivky alebo glycerin. Slivky vyhrali a kupodivu aj zabrali. Nie este idealne, ale aj pokrok po malych krockoch tesi 😀 😀

bay
autor
27. mar 2009

Dobre ranko 😵 Tak neviem co presne vcera zaposobilo, ci vsetky tie kombinacie dokopy, ale uspech sa dostavil 😵 😀 😀 😀
Musim ist zehlit koselu pre MK 😠 bo zas neodideme pred pol deviatou a ja chcem ist skor z prace 😠

m311293
27. mar 2009

Dobré ránko, tak vidím že jsme všechny včera měli rodinný večer, kromě Bay, ta ho trávila na záchodě. 😀
Dnes vařím smažený květák, a játra. Dnes je doma i marťa.
Včera ráno mi MM řekl že dnes zůstane doma, že mám jít dnes do práce. A dnes ráno šel do práce on. Byla bych zvědavá co by dělal kdybych se dnes ráno sbylila a odjela do práce. 😀 😀

Wweji ne že bych tě chtěla naštvat, ale u nás je definitvní jaro.

bay
autor
27. mar 2009

Tak vysmazany kvetak som nemala, ani nepamatam 😒
No Bay stravila vecer najprv vo vani, pekne v teplucku aby rozhybala creva, co malo za nasledok perlickovy kupel 😀 😀 😀 😀 😅 A az potom sa premiestnila do vedlajsej miestnosti.
Ale zvladla som aj rodinny vecer. Dve hodiny sme sa s MK natahovali s Arin o nohu, aby ju mala vystretu a stekala jej infuzka 😉 Ale vyzera, ze ani toto nezabralo 😔 a nakoniec skonci na ATB 😔 Esteze uz o tyzden mozu zacat stenda papat aj psiu stravu a budeme setrit mamcu.

halienka
27. mar 2009

Dobré ránko babky 🙂 Tak už je piatok hurááá! 😀 😀 Mne už to hrdlo bolí menej, tak ešte sa cez víkend dokurírujem a snáď už budem fit. Bay, tak to je dobre, že sa ti tie črievka rozhýbali, no asi preventívne ty budeš musieť sem tam niečo takéto zjesť, aby si ich udržala v pohybe 😉 A mohla by si hosiť ešte nejaké foto šteniatok, ako už podrástli. Už rozlepili očká?
Eliška, tvoj muž sa proste nezaprie, jeho rozhodnutia z minúty na minútu stoja za to! 😀 Mám kamarátku, ktorá mala kedysi takéhoto frajera a veru dlho to s ním nevydržala, lebo ona bola zas ten typ plánovača, no s ním sa nedalo nič naplánovať, lebo síce ona naplánovala, no v tom momente keď sa to malo realizovať, on to zmenil 😀 Proste na kečku! Aj tak ťa obdivujem, že to vieš ešte brať z humorom 😉
No u nás krásne prší, to už by som asi radšej ten sneh 😀

weja
27. mar 2009

ahojte 🙂
Eliska, ja mam vazne pocit, ze my zijeme na nejakej inej planete - rano bola obloha jasna a vyzeralo to, ze KONECNE dnes nebude snezit, ale zas, aby nebola radost predcasna - uz sa aj zatiahlo a sneziiiiii a fuuuuuuka ako besne... 😝 😠 ja uz by som sa mohla zucastnit aj nejakej polarnej expedicie, mam pocit, ze by som bola pripravena 😀
smazeny kvetak by som si dala aj ja... 😵

ja som vcera piekla MM kolac - medove rezy... na zelanie... 😀 v zivote som ho sice nepiekla, ale tak co by clovek pre draheho neurobil, nie? 😀 bola to sice skuska nervov, lebo zo zaciatku mi "asistoval" MM, ktory sa na vsetko musel vypytovat, ci to ma ozaj vyzerat takto, a kedy do bude hotove, a odkial viem, ze sa to ma tak robit... 🙄 no to on robi pravidelne, nemysli to sice v zlom, ale je az moc zvedavy a niekedy to skratka lezie na nervy... 😅 ale - potom dosla svokra, uz ani neviem z akeho dovodu, ale chcela mi silou-mocou pomoct a "poradit" ako to robi ona, aj ked som jej hovorila, ze ja to robim podla uplne ineho receptu... 🙄 takze vesely vecer 😀 ale drzala som sa, dokonca som ani nevypenila 😀 a kolac je na svete, aj ked som ho zatial neskusala, ale dufam, ze sa vydaril po tom vsetkom 😀

m311293
27. mar 2009

tak jsem šla ven jen v jarní bundě a teniskách a nebylo mi zima 😀 😀

leni, já si za ty roky už zvykla, když chci aby jsme podnikli něco spolu tak to musím naplánovat měsíc předem a neustále mu to připomínat. na druhou stranu, je spousta věcí které si umím zařídít samaa v podstatě ho nepotřebuji, a taky jsme se naučila být prožná a okamžitě reagovat na změnu situace. Dokážu zbalit celou rodinu na víken za půl hodiny. 😀 😀
ale kdybych šla do práce, tak co sTomášem by byl jeho problém, ne můj

weji, takové medové žezy musí být výtečné, taky mám jedny oblíbené, se sekanými ořechy a karamelem nahoře.

bay
autor
27. mar 2009

Leni, foto hodim po vikende, bo nafotene sice mame, len nejak nie je cas hodit na net 😀 😀
Weji, tak posli kusok na ochutnanie 😉
No ja tiez nenavidim varit z MK, lebo on dojde, ze mi bude len pomahat a robit co poviem. A vzdy to musi byt po jeho 😠 Tak to sa vzdy vezmem a odidem, ze nech si vari sam. Bo ked ja nemam varit tak ako viem ja, tak nebudem vobec 😀

weja
27. mar 2009

Eliska, no vidis, mohla som sa na recept spytat tu vas, ja som nejaky hladala polhodinu na nete... a to som hladala nejaky, ktory vyznieval najviac realisticky, lebo na net ludia niekedy zavesia hocico 😀 ked budes mat cas, napis recept, nabuduce mozno vyskusam 😉
inak, to ta obdivujem, tiez neviem, ako by som to zvladla s takym chlapom, co zmeni plany z minuty na minutu... ja som tiez taky planovacsky typ... 😀

Bay - u nas to tiez tak casto konci, ze poviem, ze bud budem varit ja alebo on, lebo niekedy mame odlisne predstavy o kucharskych postupoch 😀

m311293
27. mar 2009

konešne holky vím, jaká je to oravská slanina dnes ju měli v Bille, tak jsem ji koupila, že ji vyzkouším. tak aspoň uvidím co dobré papáte.

Můj švagr vaří, a to je furt slyšet jak volá na moji sestru: " Kamila, nakrájaj mi cibuľu", " Kamila, kde je múka?" , " Kamila, uvar rezanky", " Kamila, poď to ochutnať či je to dosť slané"

Weji, budu na tebe myslet s tím receptem

bay
autor
27. mar 2009

No ja by som mu asi zabodla noz do chrbta 😅 Bo vzdy sa pyta co a preco a kedy ma urobit. A ked muto poviem, tak to musi urobit inak 😠 ze on si mysli ze tak to bude lepsie 😠 😠
Ja som tiez casovy manager u nas doma, ale ja to musim aj zapisovat MK do diara, bo povedat a poslat mail nestaci 😅

danka24
27. mar 2009

ahojte ..
elis ako dopadlo to kura v sacku???

bay
autor
27. mar 2009

Chlapi su bez nas strateni nech robia cokolvek 😉

danka24
27. mar 2009

ooo bay to je slovo do biktky 😀

m311293
27. mar 2009

Dani, bylo celkem dobrý, ale jak píšou v návodu péct 60 minut, to je opravdu málo, raději ubrat teplotu a péct o 20 minut déle. A sáček je potřeba otočit protože zvrchu se to koření připaluje na sáček.

Co ty už si zdravá?

bay
autor
27. mar 2009

A chces tvrdit ze nie? Minimalne vyzaduju pochvalu za vsetko a vo vacsine pripadov asistenciu 😉

Ale tesim sa na bud. tyzden. Budem chit skoro rano do prace a uz ma nebude vytacat ze MK si rano zehli koselu 😠 😠

danka24
27. mar 2009

este nie mam lezat a vyhrievat sa nad soluxom a pit caj.. no rada by som aj ja to vyskusala.. a ten sacok bol pritom alebo to si dala aky si mala doma?
ok musim ist varit.. mm pride naobed tak idem rychlo spravit zemiaky a syr a francuzku polievku 😵