Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
4. jan 2009

no ja ked zacnem citat tak ma nikto a nic nezastavi - teraz MM so mnou sutazi,ze kto prvy docita. To vies,dala som mu naskok 200 stran a knizku s vacsimi pismenkami a okrajmi 😀

m311293
4. jan 2009

Peti a co hezkýho čteš? dej nějaký tip. Já teď přes vánoce četla staré časopisy. Sestra a kámoška mi sbírá Šarm, Emmu, Evu, a Plus 7 dní, ale letos jsem si toho dovezla nějak hodně a nestíhám to číst, tak teď jsem například četla červnové čísla. no a pak si ještě kupuji Svět a Epochu, na ty vůbec nedošlo.

Ale od zítřka se zase vrhám na beletrii a zabrousím do své knihovny, mám tam dost nepřečteného.

halienka
4. jan 2009

Ahojte babky, tak práve odišla návšteva o 10 ľuďoch, no poviem vám, humbuk akohrom, s nikým sa človek v podstate poriadne nepovypráva, iba čo sa všetci prekrikujú ale hlavná vec že MM je spokojný a s obloženej misy začal žrať samozrejme ako vždy prvý, aj keď vedel, že je pripravená pre o polovicu menej ľudí ako nakoniec došlo a musela vystačiť, on nemal problém s toho štvrťku odjesť s úsmevom na tvári. A to jedna časť tej návštevy bola u nás zrovna taká jedna rodina, o ktorých viem, že len čo zajdú za roh tak budú ohovárať čo sme v tom dome dodrbali a čo je škaredé a tá Lenka len tak málo ponúkla atď. Ale je to Vladova rodina, takže sa tomu nedalo vyhnúť. Ale kašlať na nich, len akosi v poslednej dobe mám dosť velký vnútorný problém sa usmievať na takýchto ľudí a tváriť sa že je všetko v pohode a oni sa usmievajú na teba tiež a ja pritom viem akí sú. A návštevám ešte nie je koniec, zajtra ideme k svokrovcom, vo štvrtok máme nahlásenú moju bývalú kolegyňu a medzitým sa isto ešte niekto nájde.
Eliška, inak ja som teraz začala čítať zaujímavú knihu - stiahla som si ju z internetu po doporučení svokra - je to od Martina Herzána Totalitní světovláda. Možno by aj teba zaujímala, ak sa zaujímaš o politiku. Ešte som len začala, ale vyzerá to zaujímavo. Inak moc knihy nestíham, ale čítam rada. A z časopisov si pravidelne kupujem Vitalitu, no a nepravidelne časopisy o bývaní a Praktickú modernú ženu 🙂 Som už unavená, takže idem do hajan. Zajtra musím frčať do mesta, na poštu, do roboty poliať kvety a pohladať nejaké skrinky do kúpeľne. A zájdem aj na ten úrad kôli adopcii, tak vám večer keď sa vrátime od svokrovcov dám vedieť ako som dopadla 🙂
Ozaj Eliška, dnes si bola na prechádzke? Koľko si zvládla? Peti, aj mňa by zaujímalo čo čítate 😉 Len si to veru v tej postielke užívaj 😉 Ja mám asi ovulku, ale som tak vytočená na MM, že neviem, neviem... 😝

bay
autor
5. jan 2009

Dobre ranko krasky 😵 Tak mne je kazdym dnom horsie a horsie. Este ze zajtra som zas doma 😔
MK uz zacina trochu brucat ze doma nic nerobim a aj psov musi obriadit, ale co mam robit, ked potrebujem spat alebo boobjimat misu 😠
Dnes ma este caka boj s bankou, bo mi neopravnene strhavaju poplatky za vypisy (kazdomesacne papierove) ktore mi ani posielat nemaju, ale akosi to nevedia pochopit a vzdy ked ich na to upozornim, ze mi chodia a ja som o ne neziadala, tak mi do polroka zas zacnu chodit 😠 😠 Tak si idem vyhadat svojich 8 Eur spat 😠 😠 😠 im nedarujem ani cent 😠 😠 😠

bay
autor
5. jan 2009

Tak som prave prisla o stol v praci a pol mesiaca budem na Home Office 😀 😀 😀 sice len do marca vraj, ale podla toho ako funguje nasa firma, tak aj do MD 😀 😀

halienka
5. jan 2009

Ahoj Bay, tak to je fajn, že budeš na Home Office, to ti teraz dobre padne no nie? 😉 😀 Tie nevolnosti sú na dračku, to musí tvoj MK pochopiť, veď by som chcela vidieť jeho keby mu tak bolo, ani by sa celý deň z postele nepostavil. No na druhej strane som rada, že ich máš, vyzerá to že je všetko v poriadku 😉 😵

evitkamalicka
5. jan 2009

Ahoj kocky...my ideme za chvilku na prve povinne ockovanie a zaroven davame ockovat aj proti pneumokokom, takze Adamko dnes dostane 2 injekcie, dufam ze vsetko prebehne ok a nebudeme mat teploty

bay
autor
5. jan 2009

Je to silny chalp, tak to urcite zvladne 😉
Ved ja sa z toho tesim, rano nemusim liezt z postele. Som si aj zaziadala o EDGE kartu aby som mohla robit rovno z postele 😀 😀 😀 😀
Ved chudak vcera zistil ked som bola parkrat objat z lasky misu a dalo to zabrat (tak zle sa mi uz davno nevracalo 😅 az som plakala....)
A MK je teraz krypel... Boli ho chrbatik, bo zacal liezt po stene a akosi objavil nove svaly na tele... 😀 😀

halienka
5. jan 2009

Evitka, držím palčeky aby to malý zvládol 😉
Bay, chúďa moje 😖 máš to holt ťežký, ale už len nejaké 4 týždne a bude fajn 😉 ja viem že teraz ti to príde ako nekonečno, ale potom už bude lepšie. 😉

bay
autor
5. jan 2009

Leni, zvladam 😵 Co by som pre drobceka nespravila.....
A to ma pekne utesujes ze 4tt. MK tvrdi ze este pol roka 😀 ale on nema ani paru 😉

weja
5. jan 2009

ahojte 🙂
ja ako vzdy nestiham, takze som vas len prisla pozdravit a idem zas makat 😖

Leni - s tymi navstevami je to na nervy, moj MM mal tiez chvilu potrebu dohadovat kazdy den nejaku, ale nastastie som povedala, ze ja na to cas nemam - z roboty chodim az vecer a aj to som potom uplne odrovnana, tak uz s tym sekol 🙂
na uradoch drzim palce 😉

Bay - chudatko, snad ti bude coskoro lepsie... 😒 mne bolo bohuzial zle az do nejakeho 18tt, ale nechcem ta strasit... este ze teraz mozes zostat doma... 🙂

pekny den 😉

evitkamalicka
5. jan 2009

tak uz to mame za sebou, Adamko bol statocni a inac vazime 6200g a meriame 65cm 😵

sisipetka
5. jan 2009

ahojte kocky,
tak ja dnes z prace 😅 Ale celkom som sa tesila, bo uz ma z toho nicnerobenia zacalo sisi 😀
Eliska ja mam rada knizky z lekarskeho prostriedia a krimi. Takze teraz citam od Robina Cooka - Infekcia a MM cita trojdielnu sagu Troja. Tesim sa, ked docita prvu cast a hned sa po nej vrhnem ja 😵 Ale mam dnes velku chut skocit do knihkupectva a co to este pokupovat. Milujem citanie - vecer tichucko - zapnuta lampa a ja si vychutnavam napatie 😀 😉
Lenka nezavidim tolko navstev. My sme mali cez sviatky nastastie len 2 ks a na 2 ks sme boli. No na jednu sme isli bez vecere, ze hadam daju nejaky chlebik - hmm a skoncili sme do pol noci iba so soletkami a potom este MM doma "vyzral" chladnicku - chudak taky bol hladny 😅
Bay potichucku Ti zavidim Home office a neboj nevolnosti prestanu 😵
Evitka - Adamko sa nezda, ale uz je riadny chlapik 😉
Weji neboj aj ja zarezavam a uz mam toho vyse hlavy. No co Ti poviem, zase premyslam, co s pracou....ale este neviem ako sa rozhodnem - chce to nejaku vyssiu moc. Kocky nechcete sa zahrat na carodejnice a nieco mi vyvestit 😵
Pozdravujem ostatne koculdy 🙂

m311293
5. jan 2009

Holky ahojky, teď jsme s Tomem dorazili, byl to náročný den po 14 dnech volna, ale šéf byl takový vytešený, tak to docela ušlo.
Já dostala včera kysané zelí, tak jsem si dala vitamínovou bombu a koukám na Madam Pompadour, co včera dávali na STV 1

Leni, včera nebyla procházka, ale dnes jdu do posilovny. Ale jinak ty návštěvy, to ti fakt nezávidím.

Bay, chudinko, to ti fakt nezávidím, tolik blinkání.

sisipetka
5. jan 2009

Eliska zacvic si i za mna 😉
Ja este okukavam PC v praci, ble 😝

m311293
5. jan 2009

To jako Peti, mám cvičit 2x déle, nebo s 2x težším závažím? 😀

sonicka07
5. jan 2009

ahojte babulky.
elis,ty si ma rozosmiala s tym snom. haha po dubline ta mozem povodit hocikedy,lale s tym londynom by tu v irsku asi bol problem 😀
leni,mala som 5 stychov,takze to bolo ok,da sa to vydrzat. skor mi sposobuju problemy hemoroidy 😒 😒
dnes vam opisem dalsi pribeh zo vcerajska. bohuzial, je to blby pribeh.
vcera sme isli na rutinnu kontrolu s malou. zistili jej,ze ma zvysene hodnoty bilirubinu a ze jej musia zobrat krv a ak to nebude dobre,tak bude musiet ostat v nemocnici. to branie krvi bolo horzne,do takej malej rucicky 3krat napichat ihlu...bolo mi zle a plakala som spolu s malou. muselo ju to velm boliet. povedali,ze za taku hodinu a pol budu vysledky. tak sme ani nesli domov,lebo len cesta tam a spet by nam trvala hodinu,tak sme sa rozhodli pockat. vyseldky boli az po troch hodinach!!! to som medzitym bola na recepcii vybavit privatnu miestnost,lebo malinku som musela casto kojit kvoli zltacke a v miestnosti s 10 ludmi sa to nedalo. bohuzial,vysledky boli zle a malinku museli prijat do nemocnice. dalsiu hodinu sme cakali na izbu kvoli nedorozumeniu. my sme cakali dole ze pre nas pridu,oni hore na oddeleni 😠 no a v tom strese,zime a vsetkom moznom som zrazu zistila,ze nemozem chodit.
ja uz som mala trochu problemy predtym,ale myslela som,ze je to normalne,ze svaly a klby bolia po porode.
do nemocnice som prisla normalne po svojich,ale ako sme cakali,stale sa to zhorsovalo az som nakoniec nedokazala urobit ani krok. tak muz bol pre vozicek,boli sme zaniest malinku na oddelenie,kde ma fototerapiu a my sme sa vratili spet na pootovost a cakali dalsie 3 hod na rad.
chvalabohu,nase obavy,ze mi poskodili nervy alebo panvu pri porode sa nepotvrdili,zrejme som si pri tlaceni natiahla vnutorny stehenny sval. cize nedokazem urobit dopredu krok ani zdvihnut nohu. vobec sa to nezlepsuje aj napriek liekom co mi dali. malinka musi este ostat dalsi den v nemocnici a ja som uz bez nej uplne stratena. stale len revem,co mi tak chyba,ale viem,ze momentalne potrebujem oddych. vymyslela som si specialny pohyb-suchtanie alebo kmitanie. lebo na nohach sa udrzim,kedze druhu mam zdravu,takze nohy su pokope a ja sa smykam po dlazke. takze sa aspon dostanem kde chcem,hlavne na zachod. mlieko si musim odstrekovat,malinka je teraz na umelom mlieku a mam strach,ze sa k mojim prsnikom uz nevrati. nemohla som s nou ostat,lebo nemali pre mna za prve izbu a za druhe by som tam bola uplne naprd taka nevladna.
takze tolko odo mna. dufam,ze zajtra uz budem pozitivnejsie naladena. papa

m311293
5. jan 2009

Joj Soni, tak to máš starosti, ale neboj se Tamarka bude určitě v pořádku, fototerapie ji pomůže a ty odpočívej. Jsi doma? nebo v nemocnici? No ať je naše zdravotnictví jakékoliv, péče o novorozence máme vymakanou, u nás by už dávno byla na fototerapii a ty by si byla s ní v nemocnici a odpočívala po náročném porodu. protože ten teda byl. No a s tím mlíčkem uvidíš, zkusíš to za dva dny a když to nepůjde, no co, tak bude na UM.

První hodina v posilovně dopadla OK, byl tam i trenér, tan nám vše poukazoval a domluvila jsem se s kámoškou že si zaplatíme 10 lekcí s trenérem aby se nám trochu pověnoval. Na konci jsme si potykali a v pátek jdeme zas.

weja
5. jan 2009

Soni - no to zdravotnictvo v Irsku je fakt asi o nicom... 😖 ale chvalabohu, ze malinku uz zajtra pustia - tebe bude mozno tiez uz dovtedy lepsie... 😉

Peti - tiez som prisla z prace az o siestej 😝 chvilu to vyzeralo, ze sefka si vymysli, aby sme prisli do roboty aj zajtra, ale nakoniec sme sa z toho vyvliekli... 🙂 nech si na to prilis nezvyka, potom bude hocikedy chciet po nas, aby sme robili ako si zmysli... 🙄 ona nema rodinu, zije sama, takze ona je v robote non-stop - aj na Vianoce, aj cez sviatky... 😖 a potom nedokaze pochopit, ze ostatni chcu byt niekedy aj doma... mam najradsej takych... 😖
Peti, a co sa tvojej prace tyka - k comu sa viac priklanas? dobojovat do MD na starom mieste alebo radsej zmenit posobisko?

Eliska - obdivujem tvoju pevnu volu... predsavzatie zatial splnas na 100% 😉 a je ten vas trener aspon sympatak? 😀 😉

bay
autor
6. jan 2009

Soni, moc drzim palceky aby si mala malu co najskor doma a uz bez dalsich komplikacii!!

Elis, ty si sa nam nejak rozbehla 😨 😉 Ale tak to ma byt 😎

m311293
6. jan 2009

No baby, kde ste? ja reku koľko toho bude napísané keď máte sviatok a ono... nič! Co jste celý den dělali?

halienka
6. jan 2009

Ahojte babky, konečne sa aj ja trošku ozývam 😝 😀 Včerasom vybavila čo bolo treba, bola som aj na úrade kôli tej adopcii, takže mám plno papierov na vyplňovanie, musíme si obaja s MM zaobstarať potvrdenie príjme, potvrdenie od lekára že sme schopní sa starať o dieťa a odpis z registra trestov, pre ktorý treba ísť až do Trenčína. A tiež nás poslali dohodúť si termín k psychologičke, musím absolvovať 26 hodín psychologických testov a prípravy. A ešte k nám domov príde na návštevu sociálna pracovníčka posúdiť, či je to prostredie vhodné na umiestnenie dieťaťa. Keď to všetko budeme mať, pošle sa to všetko do Trenčína, kde sa to posudzuje a príde nám rozhodnutie, či bude naša žiadosť schválená alebo nie, teda či budeme zaradení do poradovníka o dieťa alebo nie. Dobré čo 😅 Dnes sme moc toho neporbili, iba čosi ráno, švagriná nás vytiahla vonku na prechádzku a pred chvílou sme sa vrátili vcelku vyzimení ale spokojní.
Soni, teda to ma mrzí, že sa ti to trošku skomplikovalo, dúfam, že maličká bude z toho rýchlo vonku a ty tiež. Mne sa teda po potrate stalo tiež niečo podobné, ale s lýtkom, bolelo fest, krívala som dva týždne. No ja som to zacítila hneď ako som začala chodiť a veru najviac mi pomáhalo absolútne nechodiť, ale aspoň na vécko človek musí. Bola som vtedy s tým aj u obvodnej, tiež mi nepovedala čo to vlastne je, dala mi len nejaké masti a to bolo všetko. Ale neboj, ono to všetko prejde a bude dobre. Predsa len máš za sebou ozaj ťažký pôrod apre maličkú to bolo isto tiež vyčerpávajúce.
Peti, takže dnes si konečne nebola v pyžame? 😀 No ja ešte pár dní a tiež budem na tom tak ako všetci pracujúci 😀 zas sa budem celý deň tešiť na fajront 😀
Eliška, no vidíš nás flákačky? V robote píšeme viac ako doma 😀 a že slováci sú pracovitý národ 😀 Ale máš výdrž s tým cvičením, moc ti fandím. MM ma prehovára aby sme šli lyžovať koncom týždňa, no uvidím ešte či sa vykopem 😝 😀 Veď už som zase zabudla na tých lyžiach stáť.
Tak idem čosi kuchtiť na večeru, zatial papa 🙂

weja
6. jan 2009

ahojte 🙂
Leni - tak moc vam drzim palce, aby vam to urady nekoplikovali a vysli vam maximalne v ustrety 😵 vzdy ma udivovalo, ze ludia, ktori sa chcu postarat o dietatko bez domova, musia absolvovat take ceremonie a x-krat dokazovat, ze budu dobri rodicia a taki, ktori maju vlastne deti uplne na haku a nestaraju sa o ne, su vsetkym ukradnuti... 😠 😠 🙄 ☹

my sme sa dnes boli s MM a sesterkinymi detmi korculovat 😵 😀 bolo to na verejnom korculku pod holym nebom, bolo -15, skoro mi odpadol nos od zimy 😅

zajtra zas do prace 🙄 brucho ma rozboli uz len ked si spomeniem na tie eura a problemy, co s nimi v robote mame... 😖 tak pekne vstavanie vsetkym prajem 😉

bay
autor
6. jan 2009

Leni, tak drzim palceky, aby ste tu birokraciu mali co najskor za sebou 😵 😵 a dietko doma 😵 😵
Tak ja som dnesok zas prespala. Spanok aj doob aj poob 😔 Zaludok stale hneva 😵 ale uz mi je iba zle a misa ostava bez povsimnutia 😀 😀 😀 Neviem ako prezijem zajtrajsok, ale idem neskor do prace aby som si prispala... MK sa na mne uz smeje, ze som ako Sipkova Ruzenka... 😀 😀

m311293
6. jan 2009

Ahojky,

leni, viděla jsem tebe a Vladom jen asi deset minut pohromadě a nevím kdo by mohl být lepšími rodiči než vy dva? a taková otázlka, máte nějaké omezení, že třeba nechcete postižené nebo roma? A chtěli by ste miminko? nebo raději starší dítě?
A co návštěvy, ještě pořád fungují? 😀

peti, no jak jsem říkala, včera jsem ulehla do postele s knížkou přečetla jsem 3 stránky a spala jsem. dnes vyměním knihu a jestli to nepomůže tak postel 😀
Ta Infekcie od Cooka je to o tom hamburgru?

Musím vám sdělit několik hlášek MM. Dva dny před vánoci se zeptal: nevíš kde mám zimní boty," " ne, nevím". " před rokem jsem je nesl ke ševci" " tak jsou nejspíš u ševce" " A nevíš kde mám lístek?" " ne nevím"

Dnes večer: " Nevíš kde je vložka do kožené bundy?" "Ve skříni" chvíli se hrabe ve skříni. " tady jsem ji tři roky neviděl" naštvaně odchazí. Hrábnu do skříně , vytáhnu ramínko " A co je tohle?" " To by mohla být ona"

bay
autor
6. jan 2009

Elis, tak to poznam 😀 😀
My tak vecne hladame tricka... Vzdy pockam kym prehrabe jednu kopu, potom dojdem a vytiahnem z tej itej to co hlada a tam urcite nie je!!!! 😠 😀 😀
A mne hrozi rodinna kriza... Zas mam posahane chute a nechuti mi mineralka Rajec 😅 To MK nerozdycha ze nebudeme pit rodinnu mineralku 😀 😀 😀 Uz minule sa skoro rozplakal a to to moje nepitie trvalo asi tyzden 😔
Pojdem ja pomaly do rise snov. Uz som tam davno nebola 🤐 😀 😀 😀

halienka
6. jan 2009

Tak som sa k vám ešte dostala dnes večer. Akosi ma dnes celý deň bolí brucho, to som zvedavá čo sa z too vykluje. Žeby taká silná ovulka 😅 ? No uvidíme 😝 Weji, s tými eurami máš pravdu, tí ľudia sú neuveriteľní čo zvádzajú, ja ľutujem všetky predavačky atď. čo majú čo do činenia teraz do 16. januára z eurami, lebo ľudia si z nich robia zmenárne a nedajú si vysvetliť, že keď kúpil 5 rožkov aplatí 1000 Sk, takmu nikto v eurách nevydá. No šoky. To bol teda pako čo vymyslel tento duálny systém, radšej sa malo rovno prejsť na euro a basta.
Bay, len spinkaj aspoň bude bábatko potom pokojné 😉 naučíš ho pravidelne a často spávať ešte v brušku 😀
Eliška, tak tie hlášky tvojho muža - no dobre som sa narehotala 😀 😀 Tí chlapi akoby niekedy neboli ani svojprávny 😀 No ale toto aj môj má v sebe, pravidelne niečo hľadá a pre oči nevidí, že je to takmer pred ním 😀 Aj som ho za to buzerovala, teda hlavne ma vytáčajú presne tie jeho otázky, že či ja neviem kde to má, alebo kde to je, proste jemu sa nechce hľadať, tak bude radšej mňa otravovať aby som mu to pracne vysvetlovala, to neď na ňom vidím, že zas to nechápe až ma to dokope aby som sa postavila a podala som mu to rovno do ručičky ako malému dieťaťu. Tak ale po novom ani bohovi 😀 Poviem mu že hľadaj a nech hľadá aj pol hodiny, veď raz to nájde. 😀 😀
Čo sa týka adopcie, Eliška, to nám veľa ľudí hovorí, že my by sme boli určite dobrí rodičia, no ale vidíš... A ktovie, možno sa to ukáže až keď to dieťa budeme mať, že či budeme ozaj dobrí 😝 😀 Obmedzenie samozrejme máme, čo sme sa s MM bavili, tak by sme najradšej od 0 do 3 rokov, čím menšie tým lepšie. Ja osobne by som aj staršie prijala, ale je pravda na druhej strane, že to maličké si lepšie zvykne na všetko ako to staršie. A ešte mne by nevadili ani súrodenci, dve naraz napríklad. No a róma by sme nechceli, nie sme rasisti, ale je to naozaj príliš odlišná a výrazná mentalita, myslím, že by aj ono časom trpelo u nás, pretože oni proste majú v sebe tú horkokrvnosť a trochu taký kočovný spôsob života, a my s MM takí nie sme a zrejme zas náš spôsob žvota by ho zväzoval. Možno ešte ako miminko v pohode, ale neskôr keď sa začnú prebúdzať vrodené gény..no neviem. Postihnuté tiež nie, respektíve určite nie nejaké ťažké a život obmedzujúce postihnutie, to by som asi ťažko zvládala už aj zo svojimi zdravotnými problémami. No uvidíme čo nám ponúknu, idem sa nakontaktovať aj na združenie Návrat a Úsmev, vraj oni dokážu aj skôr nájsť dieťa. Ale väčšinou to pri maličkých deťoch trvá rok až dva. Dosť dlhá doba. 😒

m311293
6. jan 2009

Leni, úplně vaše omezení chápu a asi bych to viděla stejně.
teď teoretizuji, ale ideální dítě ( jen mně naukamenujte) je kolem 18 měsíců, to už s ním můžeš komunikovat. I chlapy to přiznávají, že malé mimina je neberou protože s nimi nemají o čem bavit....... A teď tě nechci strašit, nebo odradit ale měla by si to vědět a nebo si přečíst Rok kohouta od t. Boučkové. ona si adoptovala 2 romské děti a pak se ji narodilo vlastné, chtěla a pokoušela se je vychovat jako slušné lidi, .....ale geny jsou geny, děti kradli, musela si schovávat peněženku a kabelku, kradli, odešli od rodiny. Mluvila o tom i v show Jana Krause, jestli se díváš.

lola19
7. jan 2009

Ahojte kuratenka, zelam vsetko najlepsie do noveho roku, sice oneskorene ale predsa.

halienka
7. jan 2009

Jéj, ahoj Lolka, 🙂 aj tebe všetko naj naj naj, zdravíčko, šťastíčko, lásku a hlavne to bábenko nech sa zadarí 😅 Ako si sviatkovala? Dnes si už v robote?