Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
22. máj 2009

Peti, ale ja nemám odrobený celý minulý rok, ja som nastupovala do práce až v marci, ako sa to ráta potom?

sisipetka
22. máj 2009

To presne neviem, ale skracovat by sa Ti nic nemalo. Ja som v praci tiez iba od marca 08 a bude sa mi brat len minulorcny prijem. Takze sme na tom nejako podobne.
No s tou pracou je to teraz biedne. JA mam sice dost roboty a aj sme sa dohodli po novom roku na lepsom plate, ale je mi to prd platne, kedze MM je v stavebnictve a momentalne bojuju o zachranu. Ak sa to nezlepsi, tak musi hladat novu pracu, ale vies ako to je - 3 mesacna skusobna - a co ked zrazu nic a ja budem uz na materskej.... Ale nestresujem, hlavne aby sme boli my s miminkami zdrave 😵

cikyta
22. máj 2009

Ahojte.
Halienka,aj u nás sa skracovala prac.doba a na matersku to nemalo vplyv.
(Jedine,že mi zobrali kopec dovolenky,kedže som trištvrte roka marodila.Inak nič.)

skybaby
22. máj 2009

leni ale nemohli ti skratit bez tvojho suhlasu !!! ale ako hovori a baby nebude to mat vplyv na matersku lebo ta sa rata podla minuleho roka, len v dobe ked nastupujes na matersku musis byt zamestnana ale v ochrannej dobe, t.j. tusim 6 mesiacov a nie viac od vypovede
aspon sa budes ale viac setrit a oddychovat 😉

m311293
22. máj 2009

ahoj holky, já jen na chvilku dnes je tady muzejní noc, jsou tady šermíři, divadla, hudba, jdu tam s dětmi

halienka
22. máj 2009

No babky, ste ma ukľudnili s tou materskou, aspoň že tak. To by ma fakt už naštvalo, že by mi to kvôli 4 mesiacom pokazili. Dúfam ale, že teraz majiteľ nebude očakávať že budem robiť nadčasy keď bude veľa roboty a zadarmo, pretože to aj v tej predošlej zmluve mám, že prípadné nadčasy sa mi nepreplácajú. no doteraz som robotu stíhala, lenže teraz keď budem mať len 4 hodiny tak to bude horšie. No uvidím, ja to cez víkend nejako rozdýcham a uvidím čo prinesú nasledujúce dni.
Jani, no veď dnes mi volal majiteľ, že mám na výber budem súhlasiť s 4 hodinami alebo arivederči 😝 . Do pondelka si to mám rozmyslieť, takže jasné že budem súhlasiť so 4 hodinami, čo mi už zostáva. Lepšie už nič nevybavím, aj keď som mu vravela, že teda na tie 4 mesiace to už mohol nechať tak, veď polovička toho môjho biedneho platu ho isto v kríze nezachráni 😀 😀 No ale on je čudák, takže sa s ním nedá pohnúť keď si niečo do hlavy namyslí.

halienka
22. máj 2009

Cikytka, bože ja som si ani nevšilmla že už si porodila, tak to moc gratulujem, dúfam, že všetko prebehlo hladko a v poriadku a teraz sa už vytešuješ s krásnej Silvinky 😵 😵

halienka
23. máj 2009

Dobré ránko babky, vy ešte spinkáte? 😕 😀

cikyta
23. máj 2009

😀 Dakujem Halienka 😀 No,hladko....Rodila som celý den a aj v nemocke sme pobudli skrz žltačku 8 dní.Teraz málo spíme,vela plačeme,ale hádam sa to po šestonedelke upraví....Pápá a pekný dník!!!!! 😵

halienka
23. máj 2009

Cikytka, dúfam aj ja, snáď nájdete nejaký režim a potom už bude dobre. Synovček bol tiež prvé tri týždne taký a potom akoby uťalo, práve naopak, pokojné usmiate dieťa a to mu zostalo až doteraz (už má 10 rokov).
Ešte som sa ťa chcela spýtať, keď si nastúpila na polovičný úväzok, či bolo nutné niečo niekde nahlasovať, na úrade práce alebo na sociálke alebo zdravotke, veď v podstate s a asi platia len polovičné odvody, keď je polovičný úväzok. 😕

cikyta
23. máj 2009

Ja som nenastupovala na polovičný uväzok.

halienka
23. máj 2009

Jáj, ja som to pochopila tak, že keď sa ti skracovala prac. doba, že si teiž bola na polovičnom 😝 😀

weja
24. máj 2009

ahojte 🙂
vytahujem nas z 2.strany, to tu od vcera obeda nikto nebol...??? 😕
ja som mala taky "pracovny" vikend - upratovanie, varenie, vcera som dokonca piekla - Elis, mandarinkovy kolac mal uspech 😀
a dnes sme sa trocha venovali sesterkinym detom, takze uz sme celkom slusne unaveni 😀

tak pekny zbytok nedele 😉

bay
autor
24. máj 2009

Tak som spat doma. MK prezil, ale ja som skoro neprezila navrat..... Ale postupne.
Leni, materska sa ti bude vypocitavat z minulorocneho platu. Zhruba tak ze ti zrataju vsetky platy od amrca co si mala, vydelia poctom tych mesiacov co si robila (alebo dni? nie som ista) a vypocitaju priemrny plat na den a podla toho sa vypocita materska, co by malo byt 55%. Takze neboj. Ako je to s povinnostami pri prestupe na polovicny uvazok, neviem, ale trvaj na tom nech ti to vysvetlia, ked uz na tom trvat musis ☹Jedine co viem o polovicnom uvazku, je ze sa nerata do odrobenych rokov...
Ciky, gratulujem k Silvinke.
No a co sa nasho vikendu tyka. U mamy bolo fajn. Az na to ze som uz za tie roky zabudla, aku som tam mala tvrdu postela au au cely clovek ma boli. njn. Spat na boku a na bruchu na tvrdej posteli je riadny rozdiel 😠 😠 😝 Inak v pohodke. Cernoch mal cely vikend desnu depku ze sa s nami nebavil. Amber si to uzila, bo sa cely vieknd s nou mysicka hrala. V sobotu sme boli na cvicaku, tak mamca trochu potrenovala aj s mojimi holkami. A ja som "trenovala" s Amber - socializovanie a nebanie sa velkych psov, co ju urcie chcu zjest 😀 😵 Takze v sobotu poobede som lahla ze si chvilku pospime, njn po troch hodkamch ma zobudilo stena, ze cikaaaaaaaat 😅
Nedela bola vyrazne nudnejsia, bo bolo desne horko a vonku sa nedalo vydrzat 😉
Za to navrat domov, uplna krasa. MK na privitanie mi odmietol dat pusu. To ze mi dnes pocas telefonatu razne prizvukoval nech sa neopovazim dojst domov skor ako vecer ani neratam 😒 Neviem sice aky mala mat ta nepusa vyznam, ked budeme v noci v jednej posteli 😒 ale ved nerisim. To ze je MK chory a teda nebude popratane som ratala... Ale to co ma cakalo bol sok!!! Kedze som v piatok odchadzala na rychlo, tak som nespratala po Amber noviny (kam sa chodieva vencit ked su same a nema ju kto vencit podla jej potreby). Ani MK to nespravil za cely vikend. No smradecek riadny 😝
Vraj sa citi uz lepsie, aj hlas ma lepsi, ale ze mu to prechadza do hlavy ☹ Tak zvazujem, ze ho vzeniem spavat k svokre (je prec, tak by mal prazdny byt a mohol robit kocurovi spolocnost), kedze ist spat na balkon odmietol 😀 😀 😀

m311293
24. máj 2009

ahoj holky, vidím, že jste celý víkend vegetili, to já taky.
V pátek jsme byli na muzejní noci, bylo to bezva, ochutnávka vín, přišli jsme domů o půl 11, a Mm až o půl 2, ale s námi nebyl. V sobotu jsme jeli na chalupu, dala jsme do pořádku zahradu, vyplela skalku, ostříhala tavolník, nachystala místo na květiny, no sedřela jsem se jak kůň. Dnes ráno jsemvstala v 7. nasnídala jsem se, nakrmila i děti, a v 8 znovu zalehla a spala do čtvrt na 11, 😀 😀 , asi spánkový defecit. a teď peru a peru, a zítra budu žehlit a žehlit.
Weji jsem ráda že se buchtička povedla a chutnala.
Bay, a ty beznáš mužskou smrtelní nemoc na 7? Rýmečka! Mm byl doma 3 týdny a ani jednou neuklidil, nevynesl odpadky atd... já se už nedivím ničemu.

bay
autor
25. máj 2009

Dobre ranko! Tak ja som stravila noc na gauci 😠 Po prve aby som od MK neochorela (zaspal asi 5 min po tom co som dosla domov, takze sa s nim ani nedalo vyjednavat) ale spalo sa mi dobre 😉 a Za druhe nastvana, ze az. On si ani polievku neuvaril!!!! (za to sladkosit papkal vo velkom) A ani vitaminy si nedaval, aspon to Cecko by mohol. Ze ved na co, ze obcas si dal citronadu (z citronky, nie z citronu). Tak to uz som rezignovala!!! Fakt horsie ako male decko!!!! 😠 😠
Ale este jedna zla vec sa mi dnes stala. Skoro som sa nenarvala do nohavic. 1. narastlo mi brucho (necakane 😀 😀 ) 2. aj stehna 😢 😢 😢 tak to vidim este tak max dva tyzdne s tymito nohavicami, s tehu sukonou tiez tak nejak a potom uz len satocky 😀 😀

weja
25. máj 2009

dobre ranko 🙂
Elis, no ty si bola akcna cez vikend... 🙂
Bay, no ja som ti hovorila, ze nechat choreho chlapa sameho doma je velky risk 😀 pre neho, aj pre vasu domacnost 😅

bay
autor
25. máj 2009

Weji, domacnost pre zdravie mna a Miska kludne obetujem 😀 😀 😀 😀 😀 MK by som berada obetovat, ale kazdy musel hlasit ci este zije 😉

halienka
25. máj 2009

Ahojte babenky moje 🙂 tak ja som si zase nedobrovolne predĺžila víkend, bo som už včera chytila hnačku a dodnes ma to drží, v noci som spala maximálne tak hodinu a pol, tak si viete predstaviť ako vyzerám. Sa čudujem, že píšem súvislé vety, ale rozprávanie mi už tak dobre nejde. Kým som to manažérke ráno vykoktala do telefónu, tak som pomedzi to takmer 3x zaspala 😝 😀 Ale nevadí. Mňa ide s týchto víkendov poraziť, vždy pojem čo by som nemala a potom takto dopadnem. Včera som sa vôbec nedostala na PC, bo mi ho furt blokovala švagriná a poobede sme šli na záhradku svokrovcov, bolo krásne, užili sme si to.
Bay, díky za rady, istotne si to dám vysvetliť, aby som niečo nezanedbala, lebo v dnešnej dobe ti nik nič dobrovolne nevysvetlí, iba ti razom začnú chodiť nejaké upomienky, a to teda nechcem. Tvoj muž je riadny chlap ako sa patrí 😀 keď je chorý nepohne ani prstom. Poznáme takéto chlapské maródenie. Boh nás zavaruj aby ochoreli na dlhšie, bo by sme mali všetky vlasy vytrhané 😀
Weji, fajn že sa koláčik podaril, tuším ho nabudúce aj ja vyskúšam. Mám rada také svieže ovocné.
No idem si ja skúsiť na chvíľu zdriemnuť, aj keď pochybujem, málokedy sa mi to cez deň podarí. Najlepšie sa má kocúr, ten chrápe aj v noci aj teraz 😝 😀

bay
autor
25. máj 2009

Leni ☹ tie tvoje creva ta teda trapia 😠 😠 😠 len pekne oddychuj a dietne sa stravuj 😉
No a ti chlapi su desni! Ked som ja chora, tak sa ocakava vypulirovany byt, ved ked som doma 😠 😠 ach jaj 😝 ale co uz s nimi ked ich lubime? 😅

skybaby
25. máj 2009

ahojte 🙂 my sme mali celkom fajn vikend v sobotu na domceku a v nedelu na grilovacke 😉 vidim ze ani vy ste sa nenudili
bay ta kocka co ma vtedy fotila ma teraz male babatko a nefoti ☹
leni drz sa

bay
autor
25. máj 2009

Jani, skoda, ale dakujem 😉

weja
25. máj 2009

Leni ☹ to je smola, ze ti je tak na figu... 😖 ked nejde horom, tak ide spodkom, co? 😀 tak pekne oddychuj, nech sa date skoro dokopy... 😉 s kocurom sa ti bude paradne spat 😀

inak, to je svinstvo, ze polovicny uvazok sa nerata do odpracovanych rokov... 😕 😠 ved by to mali normalne skratit na polovicu, ale urcite zaratavat... niekedy je to uzas... 😖

bay
autor
25. máj 2009

Weji, to vies, v tomto state ti vezmu aj to co nemas 😠 😠

sisipetka
25. máj 2009

ahojky kocky,
Leni mne este k tomu tvojmu sefovi napadlo, ze on Ti nemoze dat na vyber ci prijmes polovicny alebo koncis. Na Teba sa vztahuje ochranna lehota, ze zenu pocas tehu nesmu prepustit - takze neviem, co je to za deb.... 😠
My sme boli cez vikend na svadbe a som odpisana na cely tyzden. Ale aspon sme sa dobre napapali a troska i potancovali 😵

bay
autor
25. máj 2009

Peti, no kedze idu skracovat uvazky, tak aby nespravili ze si nechaju len kolegu (ci na plny alebo skrateny) a jej poziciu zrusia 😠 To uz potom len na PN do porodu 😔

sisipetka
25. máj 2009

No dobre, ale je predsa nejaky zakon, ze zenu pocas tehotenstva nesmu prepustit, nie? Ved to by kazdy zamestnavatel sa mohol tvarit, ze rusi pracovnu poziciu a prepusti tehulu a ma lahsie vrecka 😠

skybaby
25. máj 2009

peti mas pravdu pocas tehu ta nemozu prepustit, ale to len vtedy ked si pisomne alebo tusim pred svedkami oznamila
baby este len pondelok a mne sa uz nechce, neviem co budem robit do piatku ... ale buduci tyzden nakoniec predsa len asi idem na amnio tak si cely tyzden beriem dovolenku 😉

bay
autor
25. máj 2009

No v nasom zakonniku sa daju najst mnohe skulinky 😠 😝
Predsalen si sa rozhodla pre amnio, budem na teba mooooc mysliet a drzat palceky 😉

weja
25. máj 2009

ja som uz po obede, dala som si vyprazany syr, ale nejako mi nesiel dolu krkom 😝 som rada, ze to mam za sebou 😅
neviem to sice uplne presne, ako to s tym Zakonnikom prace je, ale pise sa tam, ze zamestnavatel moze dat vypoved z 2 dovodov: bud preto, ze sa ako pravnicka osoba rusi, alebo z dovodu nadbytocnosti zamestnanca... 😒 ak skratka nema pre neho pracu, moze mu dat vypoved - ci ide o tehulu alebo nie... 😖 tot moj nazor... ja som tiez tak dostala min.rok vypoved, lebo pobocka sa zavrela a nemali pre nas inu pracu... a bolo nas tam viacero tehuli... 😠

Sky, a kedy presne ides na amnio? dovolenku beries kvoli kludu, co potom odporucaju, ci ako? 😕 kazdopadne, budeme silno drzat palce... 😉