Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

skybaby
9. jún 2009

bay to ste ako mali speci termin na obhliadku?
inak teraz tu bol klient a kuka mi na brucho a ze kedy cakam, tak som poslusne odpovedala a on ze jeho znama iba o dva tyzdne skor a vobec to na nej nevidno .... a ja mam teraz co akoze urobit, taka som vytocena

weja
9. jún 2009

čože...???? 😨 to ja zas na ktorej planéte žijem...?!?! 😠 😖

sisipetka
9. jún 2009

co sa deje Weji, aka planeta je tvoja domaca 😅
Jani mala si mu odpovedat, ze aj tvoj MM ma mensie brucho ako on 😀
- nevsimaj si to, ja som tiez ako taky maly pupkacik, ale som hrda, ze ho mam 😵

bay
autor
9. jún 2009

Tu je fakt nechutne teplo a MHD bola hnus 😝 😝 😝
Jani, v Ruzinove robia kazdy utorok a stvrtok prehliadky porodnice 😉
No ja budem dost hystericka rodicka tak snad nieco vymyslia 😀 😀 😀 aby sa ma co najskor zbavili 😉

sisipetka
9. jún 2009

Jani v Ruzinove sa robia myslim 2 x do tyzdna obhliadky. Kedysi bolo v stredu a piatok a treba tam dopredu zavolat. Teta si to poznaci, to aby tam nebolo vela parov naraz....

sisipetka
9. jún 2009

Bay, to si iba myslis, ze budes hystericka. Skor, ked to na teba pride, tak sa budes tesit, ze konecne prichadza Misko na svet. Ver mi, mala som rovnake pocity, aj napriek bolestiam z kontrakcii. Len skoda, ze to inac skoncilo 😔

bay
autor
9. jún 2009

Peti, do Ruzinova na obhliadku sa uz netreba objednavat. Kto pride ide 😉
No ved uvidim ako to nakoniec zvladnem 😅 Ale som riadne zavidela (v dobrom) tym mamickam tam co sa balili domov a niesli si tie svoje malilinke uzlicky 😵

sisipetka
9. jún 2009

tak to je fajn, ze sa uz netreba objednavat - pamatam, ze sa tam nedalo dovolat 😠
...o chvilu aj ty ponesies uzlicek a potom aj my vsetky ostatne a urobime si uzlickovu party 😉

bay
autor
9. jún 2009

No hej. Dovolat sa tam mi zabralo tyzden 😠 😠 ale tak chapem ze nesedia pri telefone a venuju sa maminkam a detickam ale na co teda uvadzaju ze si ma clovek zavolat??? 😠 😠
Hura bude mliecna uzlickova party 😵 😀

sisipetka
9. jún 2009

tak tak mliecna party 😉
Kocky bezkam domov, este prajem prijemny podvecer.

halienka
9. jún 2009

Ahojte bambulky moje 🙂
Tak ja som sa dostala až teraz, mala som dosť hektický deň, a ešte ten deň bol aj deň blbec 😝 Ráno som frčala do tej žiliny na tú genetickú ambulanciu kvôli amnio. A skoro ma kleplo, keď ma tam ten doktor dobreže neodhováral od amniocentézy. Tak ja som sa tak narozmýšlala kým som sa rozhodla, keď už som sa rozhodla, hlavne na základe toho aby som nebola nezodpovedná, tak ten blbec tam na mňa vysolí, že tá veková indikácia nič neznamená, a že ono je to síce stanovené zákonom, že nad 35, ale že oni to už beru, že až tak nad 37 rokov... a že by bolo lepšie aby som si počkala na výsledky AFP testov 😕 reku, veď gynekológ mi vravel, že na tie ani čakať nemusím, že tam bude veková indikácia. A on že no tak ako chcete tak sa rozhodnite, je to na vás...No skoro ma kleplo! A ja som sa mala zase a v pribehu niekolkých sekúnd pred ním rozhodovať či áno alebo nie. A ešte mi začal, že no viete ono aj tá amnio nesie zo sebou nejaké riziká... 😠 No ale už som to nechala tak, veď keď už som bola rozhodnutá za, tak idem. Tak ma poslal ešte na nejaké sono, aby sa určil presne termín, tam som sa vyčakala vyše hodiny a s tým som sa zase mala vrátiť na tú genetiku a tam som zase čakala 🙄 ...no nakoniec som objednaná na budúcu stredu o sidemej ráno na príjem, u nás je to teda tak, že tam musím jednu noc zostať, čo teda vôbec nie som nadšená, radšej by som išla domov. Lebo keď si predstavím, kým ma zas na druhý deň pustia domov, to isto nestihnem do roboty a neviem či si na dva dni brať paragón alebo čo 😝 Joj, no dovytáčaná som bola, ledva som sa stihla vrátiť do jednej do Považskej a šup do roboty.
A tam ma čakalo ďalšie potešenie, ráno bola prepadovka, a mám prúser, bo som oklamala šéfa a ten mi na to prišiel 😝 No ale to je zákon schválnosti, lebo som to doteraz nikdy neurobila, nikdy to nekontroloval a teraz som to urobila prvýkrát a bum! Vravím si, no na mňa hádam dnes aj záchod spadne! No ale nejako som sa vyhovorila, aj keď neviem či mi to zhltol, no keďže som tehotná má rešpekt a moc do mňa nerýpe 😀 😀 aspoň že nejaká výhoda 😀
Zajtra zase frčím do Trenčína na tú gastroenterológiu, tak neviem kedy sa sem zajtra dostanem. 😝
Bay, s tým očkovaním, no ja osobne som dosť proti očkovaniu, ale ešte v takom prípade ako je ten tvoj by som si určite dala dieťa najskôr vyšetriť a neočkovala skôr ani za nič. Nikto ťa nemôže prinútiť, aj keď oni lekári majú také silácke reči, že nič sa nestane, nebojte 😝
Nadi, fialové kachličky má RAKO keramika, skús tam, ale cenu neviem. 😉 🙂

m311293
10. jún 2009

ahoj holky, já opět takhle po ránu bo spát nemůžu.
V úterý večer mi volala sestra že ve středu přijedou, taky že přijeli, takže jsem sice jela do práce, ale v poledne jsem jela zase domů..... no a odpoledne jsme byli nakupovat a přijela rodina, takže už jsme sem nedostala. kvůli nedostaku postelí spal Tomáš s náma v ložnici, a proto to brzké probuzení....

Já na skvrny používám Oxy Magic od dr. Beckman a vypere i skvrny od trávy. A jak jste se tady onehdá bavili o praní dětských věci, tak za mně sice Lovela nebyla, ale prala jsem v nějakém jiném dětském prášku a aviváž jsem nepoužívala. Tomáš měl atopický ekzém, tak proto. A myslím si že je i zbytečná. te´d nedávno jsem někde četla že by se neměla používat, že pokryje prádlo jakoby mastným filmeme, a pak že ta špina co tam zůstane už nejde vyprat. Dětské věci stačí prát na 30-40 °C, miminko se přece neušpiní, nespotí, maximálně poblinká.....já jsem dětské věci žehlila a u martinky jsem dokonce žehlila i látkové pleny a používala takové košilky co se zavazovali na ramínku. 🙂 🙂 To jen taková retro vzpomínka.

Bay, u nás nemusíš mít hexa vakcínu, je jen 4 kombinace a k tomu další injekce hepatitida. Zkus se informovat na tuto možnost. Určitě jem jen doktorům přijde hexa jednodušší.

Sky, jane Nomad je pěknej kočárek, chce to vyzkoušet jen praktičnost, některé značky v tvém výběru vůbec neznám. Už jsem to tady psala, že mně se hrozně líbí Teutonia, ale je pěkně drahá.

leni, no vidíš, každý doktor, ti řekne něco jiného a pak věř odborníkům!. Já bych po téhle informaci, byla asi nalomená, jestli jít na amnio nebo ne. A nevěřím tomu že si provedla něco tak hrozného , jako lhát svému nadřízenému. Jinak já mám svého šéfa na dovolené v Turecku 😀 😀 tak mám klid.

Přeji hezký den a nevím jestli se ddnes sem ještě dostanu.

bay
autor
10. jún 2009

Ahojky 😵
Leni, to si mala teda pekny den 😠 ale uz je za tebou a uz budu len lepsie 😉 😀 A to amnio si nemozes dat ako dva dni navstevu u lekara? Ved mas neobmedzeny pocet a tieto navstevy suvisia s tehu 😉 takze by som si dovcu necerpala. Plus pri pobyte v nemocnici predsa automaticky dostavas PN. Aspon ja som tak dostala ked som bola. Takze by som to riesila navstevou Dr. dva dni (teda u teba dva pol dne 😅)
Elis, tak ked si ty pisala, tak ja som akurat vstavala 😀 Tak si poriadne uzi sestru 😉
No u nas vo vybavcke su aj tie kosielky co si spominala, ze si davala Marte, takze Misko bude mat tiez retro 😀 😀 a este je tam par kuskov co sme s bratom este mi nosili a stale su pekne 😵 😀 😀
Ja som bola vcera s kamaratmi na magio plazi (ta pieskova plaz co spravili pri Dunaji na Petrzalskej strane a bolo fakt super. Som dosla dom az nieco po desiatej 😉 len teda moc to tam pre tehulky nemaju aspon co sa napojov tyka 😝
No a sny teda zacinam mat detske sny. Pol noci som riesila vybavicku a pol noci ine hluposti ale tiez suvisiace s tehu 😝 😀 😀

halienka
10. jún 2009

Ahojte babky, tak dnes aspoň takto ráno rýchlo niečo napíšem, bo potom sa musím ísť skultúrniť a šup do toho Trenčína 😝 😀
Eliška, to bola s tým klamstvom šéfovi trochu taká blbá náhoda, tie debilné tabulky čo každý deň vypĺňam a posielam, tak tam vypyisujem určitú štatistiku za každý deň. A keďže som už týždeň neoslovila žiadnu stavebnú spoločnosť ani reštauráciu, a nestihla som to ani v ten pondelok, a vravím si šéf už bude nadávať, že som tak dlho nikoho neoslovila, tak som do štatistiky (tabulky) hodila že som ich pár v ten pondelok oslovila, s tým, že tento týždeň ich naisto oslovím. Nikdy to nekontroloval a teraz dofrčal hneď v utorok ráno a hneď do mailov do odoslanej pošty, že či som to poslala. A tam samozrejme nič 😀 😀 😀 Tak to jednoducho bolo klamstvo 😝 😀 ale kašlať na to, preto sa nestrieľa ani neprepúšťa, tak mi je to jedno, aj tak to nemá žiadny efekt, pretože veľké biznisy sa robia trošku ináč ako oslovovaním mailom, lenže náš drahý majiteľ chce ušetriť na prezentoch tak to rieši takto, akurát že to má nulový efekt. 😝
Bay, no nejako to už vymyslím, dovolenku si nechcem zbytočne čerpať na takéto veci.Uvidím, ak mi dajú PN, tak budem PN, ak nie tak vezmem 2 paragóny a basta. A ja ako tehula mám neobmedzený počet paragónov? Som myslela, že to sa nerozlišuje, že je to max. 7 dní, či ako.
Eliška, uži si sestru, hlasia aj vcelku pekné počasie 😉 🙂

bay
autor
10. jún 2009

Leni nie. Ja som teraz mudra, v pondelok sme mali na tehu a MD a RD skolenie v praci 😀 😀 😀 😀 😀
Vsetci zamestnanci maju zo zakona narok na 7 dni navstev u lekara. Tehule (po pisomnom oznameni zamestnavatelovi) maju neobmedzeny pocet navstev (paragrfaov, paragonov, ...). Takze sa neobmedzuj, vsade ber listocky od doktorov a treba si to uzit 😉 😀 😀

halienka
10. jún 2009

Bay, a ty si to aj písomne oznamovala? Ja len ústne 😝 😀

bay
autor
10. jún 2009

Jasne 😉 To treba!!! Az potom mozes vyuzivat vsetky vyhody tehu oficialne 😉

halienka
10. jún 2009

A to si prosím ťa ako formulovala? Treba priniesť aj potvrdenie od lekára? 😅

bay
autor
10. jún 2009

Ja som ofotila prvu stranu tehu knizky k tomu a ak chces mozem ti poslat text co som ja pouzila do IP 😉

halienka
10. jún 2009

No super Bay, pošli, asi to teda aj ja pošlem, nech mám kľud keby čosi. Veď mám problémov s črevom dosť a nikdy neviem ako sa to zvrtne. 😉 Ďakujem 😵

bay
autor
10. jún 2009

Leni posli mi mail 😉

halienka
10. jún 2009

No frčím ja do toho Trenčína, ozvem sa poobede z roboty, zatiaľ sa tu držkajte 😉

sisipetka
10. jún 2009

ahojky kocky,
ja nevladzem ani pisat, je mi tak hrozne zle a to som si vcera myslela, ze uz sa stavy zlepsuju 😅 A do toho este stale ta blba reklamacia, ze mam z toho nocne mory...proste neznasam konflikty 😖
No ja asi pojdem domov, lebo inac oblinkam PC.....

bay
autor
10. jún 2009

Peti, to mas z toho ze si namyslas ze ti uz ide byt dobre... Deti ale maju svoju vlastnu hlavu 😀 😀
Tak nech ti je co najskor lepsie 😔 😵

sisipetka
10. jún 2009

no z roboty som nakoniec neodisla, nechcelo sa mi v tom stave trepat busom 😖
Teraz uz je o nieco lepsie, asi by som mala zacat vychovavat to nase male neposlusne 😎 😉

bay
autor
10. jún 2009

No len aby uz nebolo neskoro 😀 😀 😀
Ja som vcera predvadzala Mk ze ked prilozi ruku tak Misko kopne. Jasne ze treba tu ruku prilozit tak aby si to vsimol cize nie polozit na brucho ze to ja sotva citim. A on ze to mu nerob chudacik moj!!!! Ale ze maly utlaca mna mu neva 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisipetka
10. jún 2009

No vidis aki su ti chlapi ohladuplni 😉 Ja som praveze cely den vzdy mala kludovy rezim a ked prisiel vecer ocko domov, tak maly isiel vyskocil z koze - to mal byt chudacik moj vytrvalostny sportovec 😔 😉

bay
autor
10. jún 2009

Peti tak moj spociatku ked MK prilozil ruku tak prestal vyvadzat. A ked ju dal prec, tak zas zacal. A ked takto vyvadzal ked sme sli spat, tak som sa pritulila k MK tak aby som mala jeho ruku na bruchu a bol klud 😀 😀 😀

sonicka07
10. jún 2009

leni,kolko mas rokov? aka vekova indikacia? ten lekar ti dobre povedal,ze amnio nesie rizika,pocula som,ze niektore zeny prisli po amnio o babetka. to za prve. za druhe,tie vysledky vobec nie su smerodatne. keby tam bola nejaka vada,tak sa to zisti aj zo sona. a myslim,ze keby tam bol nejaky downov syndrom,tak by si asi aj tak nebola schopna ist na potrat.
ja mam 36,ako tehotna 35 a jediny krat nikto nenaznacil amnio tu v irsku,pretoze tu nerobia ziadne nepotrebne vysetrenia. myslim,ze by si si to mala este poriadne premysliet a ja ti radim neist!
verim,ze tvoje babetko je krasne a zdrave a ty musis tiez verit. uz len predstava dlhej ihly mi nahana hruzu. uf
ci tak alebo tak drzim palceky,nech to vsetko hravo zvladnes.

weja
10. jún 2009

ahojte 🙂
Leni, no to je sila s tými doktormi... 😠 😖 takže predsa si sa rozhodla pre amnio? som myslela, že si tým nebola moc nadšená, či sa mýlim...? 😕 🙂 a koľko sa vlastne čaká na výsledky?

Elis a dokedy máš sestru? si to užite... 😉
Peti, rozchodila si to nejako? možno keď sa naobeduješ, sa to zlepší...

ja som bola doobedu na prehliadke u mojej dr., ale ešte budem musieť ísť budúci mesiac na usg, lebo mali plno... 😖 ale zaniesla som dokine aspoň tie výsledky z genetiky, takže sa to oficiálne uzavrelo ako blbá náhoda 😖

idem si dať niečo sladké, som sa rozhodla, že si zaslúžim... 😀