Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
11. mar 2009

Bay, ja mám mozillu v robote a nedávno som si ju nainštalovala aj doma, lebo je rýchlejšia. Chvílu potrvá než si na ňu zvykneš, trošku iný systém, ale inak je podľa mňa fakt lepšia ako explorer 😉

zlato115
11. mar 2009

my pochádzame z Trnavy... ano hraje prvúligu tu na Kladne 🙂

halienka
11. mar 2009

Zlatko, nerob si stres, myslím s tým snažilkovaním, ono to príde v pravý čas 😉 a ešte je kopu možností aj keby to neprichádzalo 🙂
Eliška, joj veru s Vladom by si si pokecala, aj včera kukal nejaký futbal 😀 Ale ja som ho potom prehovorila na film Vyjednávač, najskôr že len cez prestávku a potom ho už tak strhol dej, že na druhú polovicu futbalu úplne zabudol 😀
Aj tak ťa obdivujem, veriť večer teplú večeru, tak to sa mi nestáva. našťastie MM sa nemôže sťažovať, lebo ja mu vždy donesiem v krabičke zbytok z obeda, ktorý si on len prihreje na malú večeru (to mu stačí, bo je tustý), takže má aj tak každý deň teplú večeru 😀 😀

zlato115
11. mar 2009

hali, aj ja si to myslím, tak len čakám kedy to príde 😉
no tak ja som mala včera večer športoví, najskor sa u nás pozeral hokej a potom futbal, takže zábava 😀 😀 😀

halienka
11. mar 2009

Zlatko, ty to máš asi zo svojím mužom ťažké 😀 športovec po všetkých stránkach, ešte aj doma pri telke, čo? 😅 😀 Môj je poväčšine len pri tej telke športovec 😀

zlato115
11. mar 2009

no ani mi nehovor, ked neni na ihrisku, tak je ihrisko u nás doma 😀 😀 😀
Tak sa tu majte pekne, utekám domeno, pekný den, pa 🙂

m311293
11. mar 2009

no jo leni, včera byl liga mistrů. Chelsea proti Turínu, čili čech úproti nedvědovi, a pavlíka zranili a musel ze hřiště, no doják..
ale já dělám teplou večeři jen ve středu a zase není nic moc, z mého zbytku od oběda by se ani Tomík nenajedl 😀 😀

halienka
11. mar 2009

Eliška, náhodou vyznáš sa v tom futbale 😀 No ja málo jem naobed, takže polovica porcie minumálne Vladovi ostane a to on tvrdí že to mu stačí, nechce sa prejedať večer. Tak keď stačí, ja som len rada 😀 A ja neznášam teplé večer, takže ja už si vymyslím vždy nejaký chlebík. 😝 No Tomík rastie, tak on musí papať riadne 😉

bay
autor
11. mar 2009

Leni a ako sa daju stahovat subory do zelaneho foldra a pod nazvom ako chcem ja? 😀

halienka
11. mar 2009

Ta to si ma dostala, lebo ja súbory z netu nesťahujem, takže toto ti neporadím 😝 😀 ale ak nájdem niekde niečo čo by som len tak zo srandy stiahla, tak to skúsim a snáď nájdem spôsob. Ti to ako sťahuje?

bay
autor
11. mar 2009

No ja ked si dam na subory co potrebujem stiahnut - vacsinou word, pdf, ... tak mi to stiahne ale nemozem zadat ze kam ani pod akym nazvom. Proste mi to stiahne pod nazvom co je na nete a da to priamo na plochu 😠 😠

Inak hlasim, ze cernoch ide rodit 😵 😵 😵 Zatial je len na vzdycharni, ale uz sa to rozbieha 😀

halienka
11. mar 2009

Bay, to sa dá nastaviť v Možnostiach. Teda klikneš si hore na Nástroje, potom naspodu na Možnosti. Otvorí sa ti tabulka a tam si musíš hore klknúť na Hlavné. No a tam máš oddeleníčko že Preberanie súborov. Buď si nastavíš rovno kde chceš aby ti ukladalo všetky, alebo si zaklikni možnosť aby sa ťa vždy spýtalo, kde to chceš uložiť. Potom len potvrď OK a už by to malo byť OK 🙂
Černochovi držím palca, nech to má rýchlo za sebou. Si to ani neviem predstaviť, aké to je keď rodí pes. Normálne ju tiež chytajú v pravidelných intervaloch kontrakcie? 😅

zlato115
11. mar 2009

ahooojte, ja tu čítam kto ide rodit a konečne som sa dozvedela, že to je psík, no zasmiala som sa,ale držím palečky nech má vela šteniatok a zdravích 🙂

halienka
12. mar 2009

Dobré ránko babky 🙂 u nás dnes normálne svieti slnko 😵 uvidíme dokedy mu to vydrží 😀
Bay, ako? Napíš ako pokračuje rodenie? Či už je nebodaj po všetkom? 😅

mery.maja
12. mar 2009

Bay tak drzim palce aby ste sa to dozvedeli co najskor a nie ako my 😀 😀
Halienka ako to preziva??no zatial ho videl len jeden krat ale pacilo sa mu to uvidime co bude teraz lebo predsa len doma sa ho asi vypytovali ze co a ako a som zvedava ci mu davali nejake rozumy 😝 Ved jeho mama to vedela este v den porodu ze sa nam Matusko narodil-a vobec nevieme ako to zistila,to je sila,vsak? 😒 😖 🤐 🤐

halienka
12. mar 2009

Ahoj Maji 🙂 no to vieš, kto chce si pozisťuje a takých ľudí, čo snoria v cudzích životoch je hrozne veľa. Ja už som tiež mala kopu nepríjemných zážitkov s tým, že úplne cudzí ľudia o mne vedeli také súkromné veci, až mi dych vyrážalo. ľudia zbožňujú senzácie, takže sa veľmi radi špárajú v cudzích životoch. Asi v pôrodnici robí niekto, kto tú ex tvojho muža pozná a už to išlo. Tak držím palčeky, aby sa chlapci rýchlo skamarátili 😉 Ona tá bývalá je znovu vydatá či nie?

weja
12. mar 2009

ahojte 🙂
ja nejako nestiham pisat, ale citam aspon sem-tam 😉
3 dni nam nesiel v robote net, tak som mala nervy 😠 dnes tu mame zase kontrolu (uz 3.krat za posledny mesiac 😖 ) a zostane az do zajtra, takze parada 😝

tak pekny den vsetkym 😎

bay
autor
12. mar 2009

Ahojte, tak konecne to mame za sebou.... No dnes som uz niekolko krat prehodnotila ci miesto porodu radsej neprekrizim nozicky 😅 Tak mame dve steniatka. Ale boli to tvrde boje. Arik v noci vobec nespal a ja len tak na jedno oko. O piatej rano zacali kontrakcie a ja som sa zacala chystat na steniatka. O pol siedmej z nej stale ziadne stena neliezlo a dokonca prestali kontrakcie. Tak sme sa zbalili a hura do nemocnice 😉 A to bolo to co potrebovala. V aute to spustila a v nemocnici uz vytrcal cumacik... narodil sa krasny (fakt nadherny, byt to fena, tak ostane doma) psik. Cela mamina!!! No a Arinka tym ukoncila svoje rodenie. Ale kedze este muselo na svet dalsie stena, tak dostala infuzky aby sa vyvolal dalsi porod a po dvoch hodkach teda opat zacali kontrakcie. Tu uz museli lekari hodne pomahat aby sa stena neudusilo, bo to slo velmi pomaly. Ale nakoniec sa narodila krasna zlata fenecka. No cela mysicka. To bude asi tym ze je to rodina 😀 😀 😀 A to je vsetko. Mame dve krasne nenazrane stenata. Mna boli desne hlava a spala by som. No a aby som nezabudla, Arin rodila alternativne - v stoji, co som ani nevedela ze fena by mohla 😀 😀 Takze je zjavne proti porodu v lahu 😉 Foto mam zatial len na Facebooku. A ked hodim aj inam, tak dodam link 😉

halienka
12. mar 2009

Ahoj bay, no už tu čakám celá nažhavená na správy od teba. 😀 Tak som rada, že to dobre dopadlo. A mamina teraz spinká? Aj ty by si si mala zdriemnuť 😉 Som zvedavá na fotečky 🙂 Žeby si aj ty skúsila alternatívne? 😀

skybaby
12. mar 2009

jeeej bay super, velka gratulacia 🙂 tak jeden porod mas za sebou a dalsi pred sebou 🙂
aj ja sa tesim na fotecky

bay
autor
12. mar 2009

Mamina teda vobec nespi. Ked nekoji tak na ne pozera a strazi ich a ja musim strazit ju aby ich nebudila aby isli pit 😀 😀 😀
No neviem neviem.... So psikom ta alternativna metoda bola v poho. Cast vytlacila alternativne a potom Dr. vytiahol. Ale ta fenecka sla uplne alternativne a riadne teda zuchla na zem. Este ze su to psy a nie zirafa, to by mala tvrdsi dopad 😀 😀

bay
autor
12. mar 2009

Tak toto su nase poklady a nahrada TV 😉

bay
autor
12. mar 2009

A link som zabudla 😀 😀
http://rajec.rajce.idnes.cz/Steniatka/

skybaby
12. mar 2009

nadherneeeeeee uplne rozkosne 🙂

bay
autor
12. mar 2009

Tak mamina zaspala pri kojeni 😀 😀 😀
No ja som total namakko 😵 😵 😵

skybaby
12. mar 2009

to sa ti vobec necudujem 😉 my mame sice u nasich psa ale je to psik a nie fenka, takze steniatka nikdy neboli. ja som teraz nahovarala muza aby sme si kupili steniatko, ale kedze mame teraz maly a staviame a zahradu nebudeme mat sami a hadam bude aj to mimco, tak to odsuvame na neurcito ... ale hned ako deti budu chciet psika tak im aj sebe kupim 😀

m311293
12. mar 2009

ahoj holky, tak já zase nic neuvidím, bo mi blbne net, je to nějaké rozhasené, tak snad večer.
Je fajn že to psí holky zvládla, já včera nad tím přemýšlela, že i pes má spoustu orgánu a je chytrý a on se vyvine za 2 měsíce a člověk za 9. Je to zvláštní. A je vidět, že v dnešní době ani zvířata neumí rodit bez pomoci.

Tak jsme dnes vykládala Tomovi, jak jsem ráno zajela myš nebo krsu nebo potkana, viděla jsem jak beží přes cestu, takové štíhle tělo s dlouhým ocasem, spíš ten potkan, bylo to něco většího, a pak jsme jen slyšela ťuknutí o kolo. Tomáš se zamyslel a povidá: "to byl asi ptakopysk, ten má dlouhý ocas." 😀

bay
autor
12. mar 2009

Elis, tak to musime prist na navstevu, to bude u vas ako Australske safari 😀 😀 😀

halienka
12. mar 2009

Ahojte babky 🙂 no Bay, krásne bábatká máš doma 😵 len hladkať a hladkať 😉
Eliška, tvoj malý odkial vie, že existuje aj také zviera ako vtákopysk 😅 šikovný chlapec že už pozná také exotické zvieratá 😎 aj keď ho síce nevie ešte zaradiť, ale to nevadí 😀
U nás bola dnes teta zo sociálky na kontrolu domácnosti, akurát mala smolu, lebo sme neboli doma. Tak sme si len našli lístok zastrčený v schránke. Tak jej idem zajtra volať a asi sa dohodneme, že kedy príde. A už ma chytá upratovací stres, asi sa dnes do toho pustím, aby teta videla, aký sme poriadkumilovní 😝 😀 Ale som rada, lebo to znamená, že papiere už prišli a tým pádom sa už hádam rozbehne aj tá príprava. 🙂

bay
autor
12. mar 2009

Leni a to prisla neohlasene akoze prepadovka??? 😅 No aspon sa to zacalo hybat 😵 😵 a za chvilku budete rodicia 😉