Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ninockaskv
20. nov 2009

ach taaaak... my mame taku svinku z burzy a jej vnutornosti su tiez nasnezene po celej obyvacke 😀

moje home ti hocikedy dam, ked budes chciet aj ti nascanujem tie laktacne poradkyne a poslem mailom.. niektore su aj z petrzalky a radia cez mail alebo osobna navsteva..
nasa dula vravela, ze kazda zena je schopna kojit, ze je to vsetko o psychike a spravnej technike, tak ked budes mat pocit, ze dochadzaju zdroje, tak skus tie laktacne poradkyne.. nech ma maly poriadnu imunitu... 😅 nech vydrzite na tom mlieku aj dlhsie.. nech je z miska zdatny chlap, nech nema ziadne problemy v buducnosti (napr. zamiesiti svojho malusa) 😀

hafana sa bud so mnou nerozprava, alebo jej smrdim alkoholom, alebo caka na chlapa... proste je na chodbe odmietla byt so mnou vnutri 😨

ellise
21. nov 2009

ahoj holky,
super zpráva od Lenky, chtěla jsem ji hned napsat, ale včera jsem absolutně nestíhala. tak snad dnes to vyjde.

Včera musela Marťa do nemocnice, měla vysoký krevní tlak a k tomu vysoký pulz, tak ji pediatr nechal hospitalizovat.... Když jsme čekali na příjem tak mi moje dcera sdělila že maj´í rodičák, tak jsem z nemocnice hned spěchala do města, někoupit nějaké hadry do divadla, na rodičák, pak rychle vyzvednout Tomíka u dědečka, nakoupit a hned jsem zase spěchala do nemocnice.................... no a pak jsem šla ještě do hospody... 😀

Tak jsem vlastně v 1 odpoledne odjela z práce a pokud nepočítám dvě rychlootočky doma, tak jsme přišla domu v 23:00.

bay
autor
21. nov 2009

Dobre ranko...
Tak ja som vcera cakala na prve nocne kojenie Miska a nedockala som sa 😀 😀 vstal az o pol jednej 😉
Elis a ako je Martinke? Aj na nieco prisli? Dufam ze to nic nebude 😔 A teda ty si inak akcna zienka, klobuk dole co ty vsetko dokazes stihnut ja ani nestiham citat 😀 🤐
Miseno ma dnes zas svoj den 😔 tahal od siestej rano do tristvrte na jedenast a teraz konecne odpadol. Poobede som dohodnuta s kamaratom, ze ho prideme pozriet a spravi nam nejake dalsie fotecky, kedze tatino je v tomto nemozny 😠 😠 😠 😠

evitkamalicka
21. nov 2009

Leni gratulacia k babulke 😵

bay
autor
21. nov 2009

Tu je dnes nejake ticho 😉 vsetky zas poctivo rodinne vikendujete, co? To je dobre 😉

elenamarek
21. nov 2009

🙂 Lenka,gratulujem k babetku 🙂 🙂 velmi sa tesim,joj ani nevies kak 🙂 🙂 Drzkajte sa hlavne nech ste v poriadku uz domka,nech sa so Sonicky raduje cela rodina 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

skybaby
22. nov 2009

leniiiii velka gratulacia 😵 nech sa vam so sonickou dari a ste stastne a zdrave 😵

mery.maja
22. nov 2009

Ahojte,

citala som si tu ze Lenka uz ma babenko.Gratulujeme strasne moc,Sonicka ma presne miery ako nas Matusko ked sa narodil 😵 Nech ste obe zdrave....

sonicka07
22. nov 2009

lenka,strasne strasne gratulujem k sonicke. dufam,ze sa rychlo zotavujes. malinkej prajem vela zdravicka a stasticka,nech nam rastie do krasy. a tesime sa na spravy od teba a fotocky. jupii,mam velku radost. pa

ninockaskv
22. nov 2009

ahojte,

dufam,ze baby lenka i sonicka su v najsamlepsom poriadku a pomaly balia a idu domov 😀

ja som po tej navsteve patologa v piatok uzatvarala cely vikend.. 😔 hadam na dobro.. a k lepsiemu 😅

weja
22. nov 2009

ahojteee... 🙂
vôbec vás nestíham, celý týždeň mám dovolenku a MM tiež, tak to bol veľmi produktívny týždeň, vybavovali sme čo sa dalo a okrem toho som začala s takým predvianočným upratovaním, takže sme si teda moc neoddýchli... 😝 ale aj to treba... 🙂

no a hlavne chcem pogratulovať Lenke 😵 Leniiiii, veľmi sa teším, že už to máte za sebou a ste ok... 😵 dúfam, že čoskoro nám napíšeš už z domu, ako prebiehal pôrod a ako to všetko zvládate... 🙂

tak pekný víkendový večer vám ešte prajem 🙂 ja som doma až do štvrtku, tak upratovací maratón pokračuje... 😝 🙂

sisipetka
22. nov 2009

ahojky kocky,
pozeram, ze tu to celkom zilo - prihlasili sa vsetky kocky, co tu uz davno neboli 😉 Mozete aj castejsie - chybate tu 😢 😉
My tiez uz vikend za sebou, aj ked vcera dost bolavy (krize, podbrusko) - vyzerali sme ako pred zaciatkom porodu - to ste nas mali vidiet ako som bola s MM za 10 minut zbalena do nemocky a cely den cakali, co sa bude diat. Aj bobik cely den bol aktivny, akoby sa necitil uplne v pohode a nieco ho rusilo 😝 Ale dnes uz bolesti nie su, bobik ma oddychovy den - aj ked ho teda stale monitorujeme 😉 Zajtra poradna, tak som zvedava ci ta sobota mala nejaky vplyv na organizmus a ako vlastne vyzerame a kam sme sa posunuli....

prajem pekny vecer, zajtra popoludni sa ozvem
...a netehulky, nemaminky (teda maminky anjelikov) ...sup sup, nech mame na jar opat dalsie cakatelky a mohli sa takto pekne tesit ako z Lenkinej Sonicky 🙂

elenamarek
22. nov 2009

Ahoj Petka 🙂 teraz sa tesime na teba,uz to mas za par hlavne sa drzkaj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denne73
23. nov 2009

Lenka.Gratulujem k malej princezničke. 😉 😉 😉 😉

denne73
23. nov 2009

Peti. Ani sa nenazdáš a budeš to mať za sebou.Držkajte sa. 🙂 🙂 😉 😉

ninockaskv
23. nov 2009

weji, toto je pre teba 😀 a pre mna 😅

Odporúčam odbúranie stresu a pozitívne afirmácie a zohnať si vodný achát a Mesačný kameň ako babské kamene a machový achát ako kameň hojnosti a plodnosti.
Odbúranie stresu sa dá, keď sa spoľahnete, že to dieťatko tu pre vás na tomto svete je. Keď na seba kladieme očakávania (chceme mať rýchlo dieťa), vystavujeme tým organizmus stresu a v strese sa rozmnožovanie potláča v prospech iných biochemických procesov. Takže zapodievať sa stále tou myšlienkou nám robí skôr prekážku. Ak máte nejakú nadradenú energiu, ku ktorej hovoríte (Boh, anjel, čokoľvek), tak jej odovzdajte svoju prosbu a potom na túto prosbu už ďalej nemyslite. Pozitívne afirmácie sú vety, ktoré si hovoríme každé ráno do zrkadla a kondicionujeme sa nimi do istého stavu mysle. Vaša afirmácia by mohla vyzerať “Som spokojná a uvoľnená a keď otehotniem, príde dieťa do milujúceho prostredia.” Alebo hocičo v podobnom duchu, čo vám bude znieť príjemnejšie a motivujúcejšie. Zvyknite si afirmáciu opakovať zakaždým, keď sa vidíte v zrkadle - aj keď ste v obchode. Jednoducho sa na seba usmejte a povedzte si ju v duchu.

sisipetka
23. nov 2009

ahojky kocky,
Ninka ten prispevok je naozaj zaujimavy, tak verim, ze vas to posunie vpred 😉 A k tomu tvojmu veku, co si spominala - obe deticky, co prisli pred par dnami na svet (Sonicka i Barborka), prisli maminam po 30-tke. No a ja ako cakatelka som tiez uz po 30-tke 😉 - takze este si v super veku a urcite to zvladnes.

Inac uz sme vlastne z kontroly doma, krcok stale drzi, prietoky i monitor ok a v piatok uz idem na predoperacne vysetrenie s tym, ze v pondelok asi urcujeme konecny termin 😝 - Uff, ale nech to mame za sebou a budem kludnejsia 😉

weja
23. nov 2009

ahojte 🙂
Ninka, no niečo podobné som čítala aj v knihe Tajomstvo, inak vrele odporúčam, ja som ju čítala tesne po tom najsmutnejšom období v mojom živote, ale dosť ma to podržalo nad vodou... je to niečo v podobnom zmysle ako tento tvoj príspevok 🙂 len to praktizovanie je niekedy ťažšie... 😝
Peti, držím palce... 😉 viem, že strach kdesi stále zostáva, ale skús sa zamerať len na to pozitívne - budete mať váš malý zázrak za chvíľku doma 😵 na Vianoce z vás už bude šťastná rodinka 😉

bay
autor
23. nov 2009

Ahojte, Peti to uz? Uff ale to leti 😵 Tak vyberte ten anj datum 😉 😀

bay
autor
24. nov 2009

Dobre ranko! 😉
Pomooooooooooc, ja mam sialene stena 😅 A to je kazdy den na dlhej prechadzke... 😒 Heheheeee
Vcera bol MK doma, ze sa este necitil dobre, tak si chcel oddychnut. A na man kaslal, ked som bola chora a potrebovala som lezat a on si isel do prace a ze ved to zvladnem 😠 😠 😠 No zabijem ho ked ho tak milujem? 😀 😵

ninockaskv
24. nov 2009

weji, ani nehovor, to praktizovanie ... najprv sme sa to snazili praktizovat tri roky a teraz mozme zacat praktizovat zase 😅 stale zacat od ziaciatku, znovu a znovu a znovu, vzdy na nieco cakat, nemysliet na to,nestresovat sa a pripadne sa zmierit s tym, ze mozno budeme adoptovat.. 😔

a kto napisal tu knizku?

peti, tak sa vam to blizi.. a budes mat uplnu anestezu, ci si mozes vybrat? cochvila ste doma a tieto vianoce vam vynahradia posledne dva roky 😉

my ideme dnes poobede s praitelom obzerat priestory na svadobnu hostinu 😀

sisipetka
24. nov 2009

Ahojky kocky,

jaj Ninka, to je teraz ten podstatny ciel - svadba a vsetko okolo toho 😉 Kolko vas bude? My sme to mali v Baronke a pacilo sa nam a ceny boli vtedy ok, pricom sme si vela mohli doniest a tym usetrit 😉

Kami, mozes stvrtok palacinky? Alebo si este chorucka a nechame to na buduci tyzden?

Ninka, este neviem ako bude sekcia....vsetko zavisi od vysledkov z interneho. No s narkozou uz mam skusenosti a nic pri tom nevnimam, ale spinal je vraj setrnejsi k babatku...aj ked mam z neho zmiesane pocity, hlavne, ked to budem vsetko okolo seba vnimat. Ale necham si poradit od dr. a uvidime na com sa dohodneme 😉

Kami, ja by som si aj vybrala nejaky pekny datum, ale dr. je dost prisna a radsej nebudem vystrkovat rozky 😀 Aj ked jej povodny navrh 9.12.09 sa mi celkom pacil 😎

Weji...ked mate tolko dovolenky a energie s MM, pozyvam vas ku nam...okna uz nezvladam umyt a este by sa aj nieco naslo 😀 Za to vam upeciem nejaky dobry kolacik 😉

Co myslite, Lenka uz ide dnes domenka ?

bay
autor
24. nov 2009

Ale nie! Zas mi to zmazalo prispevok 😢 😢

Peti, stvrtok palacinky. Uz sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. A my na kolacik bez roboty neozeme? 😀

Ninka a kam idete pozriet? Ja som chcela svadbu v apetite, ale uz to bolo rezervovane, tak sme hostinu nakoniec ani nemali.

Veru, Lenka by mala ist dnes domov. Tak sa uz tesim na spravicky. 😵

ninockaskv
24. nov 2009

peti, no spianl je setrnejsi k babatku, ale zavisi.. a za posledne tri roky som aj ja spravila take skusenosti s narkozou, ako dovtedy za 29 rokov nie 😝

vidim, ze ta Niznanska na teba dava pozor.. tak mi ju odskusaj, uloz si tel cislo na nu a hadam ju niekedy vyskusam aj ja.. 😅

kami, vzladom na financnu situaciu, bude obed len pre najblizsiu rodinu (teda neskory obed, skora vecera) a potom pre znamych a priatelov bude vecerna party, tak cca od 20.00 formou studeneho a teleho bufetu.. a asi to budeme mat mimo ba, lebo bude aj zopar cezpolnych hosti, tak rovno aj ubytko by sme rezervovali.. tusim sa to vola vinarskydom.sk a hotellimbach

baronku mi aj moja mam teraz zistuje.. ceny su tam stale v pohode..

moja sestra ma hystericky zachvat, ze mame len pol roka, ze kedy to stihnem zorganizovat.. 😀 😀 😀

boze a lenka ide domov? ako rycho to uteka.. uz aby to aj nam tak.. vecer si musim napisat pozitivnu afirmaciu a nalepit to na zrkadlo.. ale tu spravu z pitvy uz mame za sebou, takze sa mozme pozerat len dopredu.. mam pocit, ze bachove kvapky, co mam od tety terapeutky celkom pomahaju, dokonca aj priatel sa na to pytal, ci by aj on nemohol dostat.. nech sa tvari ako sa tvari, myslim, ze to stale v sebe dusi, ze bol taky zamestnany mnou a vybavovanim, ze nemal cas na seba.. a teraz ho to prikvacilo

sisipetka
24. nov 2009

Kami, tak zatial plati o 11.50 na zastavke a smer palacinky 😉

Ninka, na Niznansku zatial cislo nemam, ale urcite pre Tvoje potreby vybojujem. Inac napadlo mi, nechces ku nej zacat chodit do sukromnej ambulancie na Mytnej...mozno by to bol dobry start. Ja uvazujem, ze by som od januara presla ku nej, aj ked moj doki je fajn....ale porodnicka pre dalsie mimi sa predsa stale hodi...
...a svadbu stihate 😀 Sestra ju zmakla za 3 tt a my sme ju stihli do 3 mesiacov bez problemov pre 70 ludi 😎

A o narkozach nehovorim, naposledy v marci 😅

Zacinaju sa mi pacit tie tvoje pozitivne afirmacie....to akoze si najdes nejaky pozitivny ciel a nalepis si ho tak, aby si ho mala stale na ociach a mysli? Napis viac...vyzera to byt velmi dobre pre dusicku 😉

ninockaskv
24. nov 2009

no nieco taketo zosmolim “Som spokojná a uvoľnená a keď otehotniem, príde dieťa do milujúceho prostredia.” nalepim na zrkadlo a kazde rano si to precitam 😅 uz mi nieco take radila jedna teta, ked som si bola dat cistit (ci ako sa to povie) cakry (vraj mam 3 zablokovane, cool nie?)

Niznanska ma aj sukromnu ambulanciu? no ona ako porodnik bude casto mimo, nie? a ona je dobry gynekolog? nemohla by som ostat u mojej a tam chodit teraz konzultovat? 😅 😅

ved tiez si myslim, ze sa to da zorganizovat za kratku dobu.. ale co si citam na mojasvadba.sk.. tie baby su plne hysterky.. jedna tam vyhodila 35 tis za kvetinovu vyzdobu a jej to prislo ako normalna cena.. no ja planujem kvety mne do ruky, chlapovi pierko a thats it

bay a co to vase stena? nasa deny dnes asi zase mala bruchobol.. neviem z coho.. na veceru mala ryzku s maskom z vrecuska ... zrala travu, stale sa pytala von.. myslim, ze asi narobi cez den paseku na schodoch.. 😖

sisipetka
24. nov 2009

Tak to je zaujimave....mozno zacne tvoj drahy Ti nechavat zalubene odkazy na zrkadle a bude z toho krasna romantika po dlhych rokoch 😉

Niznanska ma ambulancie v neskorych popoludnajsich hodinach a robi na objednavky. Ale zatial som nic nezistovala...skor je dost tazke sa dostat ku nej v nemocnici do rizikovej ambulancie, lebo tam ma taku sestricku "pittbul", ktora robi cistky....aj ja som sa cez nu dostala az na tretikrat 😅
Ja si myslim, ze kludne mozes chodit ku svojej a keby ta tvoja Ta potom menovite ku nej odoslala pocas tehu do rizikovej poradne v nemocnici, tak by ta mala zobrat.....Ale este je cas, dolezite, aby si bola ok a potom toto bude len taka ceresnicka v rieseni 😉 A podla mna je dobra, sestrin muz (gynekolog) mi vravel, ze ona patri medzi odbornikov na ultrazvuky a je velmi prisna v dodrziavani vsetkych vysetreni a pod - co je dobre....

Na svadbu netreba minat vela peniazkov, dolezite je, aby ste sa dobre bavili a boli spokojni so svojimi blizkymi a priatelmi 😎

ninockaskv
24. nov 2009

jo aj ja si myslim, vela penazi sa neminie, aj tak treba odlozit na IVF... ked sa na jar chystame, mozno sa teraz na prvykrat nepodari 😅

kamaratka bude u nej rodit, ze cez nejaku znamu sa ku nej dostla.. nabuduce to nenecham len tak.... zaplatim hoci aj diablovi, len nech mi porodia zdrave dieta.. 😔

sisipetka
24. nov 2009

Ninka, aj my sme to nakoniec obtelefonovali cez znamu 😎
...hej IVF je vela peniazkov, ale za cenu babatka to stoji... a potom v lete sa budeme chodit pozerat na tvoje rastuce brusko 😵

Inac dala som si foto do albumu s mojimi naj laskami 😉

bay
autor
24. nov 2009

Peti si kus 😉 😵 😀