Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
6. júl 2009

Leni na buduci tyzden program nepisem, musim zvladnut tento tyzden 😀
Ale Teba tam mam uz pekne poznacenu, aj keby som mala zdrhnut z prace 😵 Len akurat musime do piatka vymysliet termin/cas a miesto kde sa stretneme....

halienka
6. júl 2009

No ja ak by vám to nevadilo by som brala radšej taký podvečerný termín, napr. o 17,00 ? 😅 No a miesto navrhnite vy, lepšie to poznáte v Blave a mňa už muž dopraví hocikde 😉 len teda bolo by fajn aby sa tam dalo aj niečo zhltnúť, lebo neviem ako vy ale ja večer som akási hladnejšia 😀 😀

halienka
6. júl 2009

Bay, mala si na mysli poznávacie znamenie brucho? 😀 😀 inak akurát som volala ešte na tú genetiku kvôli tomu poslednému kontrolnému vyšetrenie, takže aj to je v poriadku 😝 tak už mám kľud v duši 😵

bay
autor
6. júl 2009

Jednoznace 😉
Ja nemam problem s akymkolvek casom 😉 a miesto musime nieco dobre vymysliet 😉 Aby tam aj to mojitko mali 😀 😀

bay
autor
6. júl 2009

Ja by som ta vzala niekam do centra. Nieco zjeme, mozme dat cokoladu a zabijeme to mojitom 😵

sonicka07
6. júl 2009

leni,tak uz mozes 20tt iba relaxovat! sonicka bude zdrava a krasna,to je iste.
inak ten prebalovaci pult urcite nekupuj. kamoska to ma a stasne nadava. je to zle vybalansovane a vanicka je velmi mala. mna kamoska nahovarala na tu komodu s prebalovacim pultom ze ma nebude boliet chrbat a aj tak som potrebovala komodu,lenze tie maju strasne malo ulozneho priestoru. tak som kupila normalnu komodu a malu prebalujem na posteli,mam taky pultik s umelej hmoty a na nom este nepremokavy papier. a uplne v pohode to zvladame,teraz dokonca uz ani nepouzivam ten pult,lebo uz z neho vyrastla a prebalujem normalne na posteli len na tej nepremokavej podlozke. ta mi uz velakrat zachranila navlecky,ked sa mala pocikala.
ja mam kocik trojkombinaciu second hand,ale je strasne tazko ovladatelny,tak dost nadavam na neho. je to CAM.
vanicku sme kupovali taku stredne velku, bola zo zaciatku super pre male babetko,lebo mala lehatko ale teraz by uz potrebovala vacsiu,lebo sa tam nemoze vyblaznit. takze teraz by som uz kupovala vacsiu a dokupila k tomu lehatko.
este mame dilemu,ci kupit chodicku,lebo som pocula nazory,ze to nie je zdrave na chrbticu.l ale zas to babetko sa zabavi,ked je tam. aj stolicku som najprv nechcela kupovat,lebo mam hojdacku,ale malej sa tam paci,mam ju v rovnakej vyske,nemusim sa zohynat. ale zachvilu sa nebudeme moct ani pohnut,ked budeme stale nieco dokupovavat. 😉

halienka
6. júl 2009

Bay, správne si to s tým jedlom pochopila 😀 už sa teším 😵
Soni, díky za rady, vidíš ten Cam som zrovna ráno obzerala, dobre vedieť skúsenosť z prvej ruky, asi tiež zvolím 3-kolečkový, bo na prístup do domu bude asi lepší, ke´d už teraz nebývame na paneláku, no a tiež dosť chodíme po výletoch, takže sa začínam prikláňať k 3 kolečkám. Hlboké vaničky sa celkovo teraz robia asi dosť malé a ja nemám šajnu do akého veku dieťa potrebuje hlbokú vaničku, takže to ani neviem posúdiť. 😖

bay
autor
6. júl 2009

Aj Nadka ma CAM a je spokojna. Aj ja mam, aj teta mala a iba sama spokojnost.

bay
autor
6. júl 2009

My mame velku vanicku 😅 ale dokedy nam vydrzi netusim 😉 snad zistim 😀

ellise
6. júl 2009

ahoj holky, zdravím vás po delším čase. S novou dekádou jsem se rozhodla změnit některé věci. 🙂 Doufám že jste mně poznali, bo nikdo jiný v téhle témě česky nepsal.

Trochu jsem si vydechla, všechno dočetla a postupně se budu vyjadřovat ke všemu co jste popsali. A teď se přiznejte, komu jsem chyběla?

Myslelal jsem že se odpoutám od MK déle, ale včera jsem měla zážitek o který se musím podělit. My dnes máme, volno, takže prodloužený víkend jsme strávili na chalupě. Adrenalinové volno. Včera dopoledne jsme byli na houbách, což není žádný adrenalín, pokud nesbíraté zrovna muchomůrku červenou nebo zelenou. I když všechny houby jsou jedlé, pravda některé jen jednou.
Odpoledne vzal MM děti na vodu na člun, já je tam odvezla apak že je přivezu. Ale někdo dostal nápad, že to sjede ještě jednou i se mnou. Oblékla jsem si za tímto účelem oblčení a vyrazila na místo určení. Nafoukli jsme člun, pohida, nasedli všichni čtyři.
Na prvních peřejích se člun zhoupnul a spadla ze sedátka na dno lodě, jak jsem se chtěla zvednout, vypadlo mi pádlo a já znalý háček jsem věděla že bez pádla to nejdetak jsem se po něm natáhla a zahučela do vody. Po hlavě..........boty mi spadli z nohou a já stále na kamenech po kterých jsme sklouzávala, v šíleným proudu, který mně strhával, ale pádlo jsem chytila.....ale proti proudu jsem nemohla udělat ani krok, znova jsem zahučela pod vodu, jak mně strhla proud,ale já nemohla plavat, protože jsem držela pádlo a jednu botu. MM na neovladatelné lodi s obouma dětma, a jedním pádlem, naštěstí se mu podařilo přistát u břehu.... já se pokoušela se k tomu břehu dostat, ale po těch kamenech to bylo něco hrozného....... nakonec se mi to povedlo......nasedla jsem a dokonce těch 20 km dojela......ale výsledek je že mám podřený nohy, naražené obě dvě kolena, podřinu na lýtku a stehně, obražené záda, ( to z těch kamenů) zlomený prst na noze.
P.S. Myslíte že se mně MM chtěl zbavit? 😀

nada.hope
6. júl 2009

Eliska si to ty? No ak hej tak pekna zmena 😉
Bay ja som s Cam spokojna, aj ked nic nie je dokonale a mozno by som na nom co to zmenila, ale myslim si ze na kazdom kociku sa nieco najde, je velmi prakticky, lahko prenositelny a hlavne nezaberie vela miesta, ale myslim ze teraz su tie kociky velmi podobne 😉 Inac co som hovorila aj predajcami aj mamickami, tak sme usudili, ze vanicka cam je jedna z najvacsich, alebo ja mam mensie babatinko 😅?!
Co sa tyka prebalovacieho kuta, my sme objednavali z internetu, ale v podstate ten pult na prebalovanie sa da zlozit a zostane iba komoda so styrmi polickami, co bude mat mala Ninka neskor v izbicke.
No a vanicku sme kupovali myslim strednu, ale tu by som si uz nekupila, na zaciatku ked este nemate kupanie ako sa hovori v rukuch bola dobra, ale teraz uz asi nie je pre malu pohodlna, o co ide? presne niekde v strede vanicky je ako keby velky pupak, aby tam bolo babatinko zaprete ritkou, ale teraz ked uz mala kope nozickami ako vodnik, jej ten "pupak " zavadzia a myslim ze ju trochu tlaci. 😝 Ale vydrzime, prave tatino preraba kupelnu a potom sa bude mala kupat v sprchovom kute, naschval sme kupovali kut s hlbokou vanickou, kvoli malej 😉
Inac dnes uz mame presne 5 mesiacov, tak trochu oslavujem 😀 😀 😀 😀 😀
Ja osobne choditko kupovat nebudem, vraj to nie je dobre lebo babatinko sa neuci chodit tak ze dostupuje na cele chodidla, ale na spicky, tak to nechame ako sa hovori na prirodu 😵
Vsetky vas pozdravujem, a ked budem mat chvilu casu vzdy vam nieco "mudreho" napisem 😀 😀 😀 😀 😀

nada.hope
6. júl 2009

jejjjjjjjjjjjj zabudla som Eliska, mne si chybala, tak som predpovedanie co caka Petka s Lenkou vzala do svojich ruk a teda uz prehravam 1:0 😀 😀 😀 😀
Co uz,..aj kon ma styri nohy a potkne sa "aj bay by sa potkla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 "

bay
autor
6. júl 2009

Nadi, mne stacia aj dve nohy a letim k zemi 😀 😀 😀 pri styroch by som sa asi ani nepozbierala zo zeme 😀 😀 Jasne ze ziadny kocik nemoze byt dokonaly, bo kazda mamina potrebuje nieco ine aj ked su rozdiely len v detailoch 😉
Elis, mne si chybala a teda pribeh ako z hororu!!! Ale nemyslim si ze to bolo umyselny cin.... Aspon dufam, ale davaj si nanho pozor 😅 Skor si myslim ze preberas po mne stafetu katastrofy 😵 A doktori ti verili, ze ta manzel netyra??? 😨 🤐

venyska
6. júl 2009

Ahoj děvčata.Prosím Vás pěkně máte někdo zkušenost s tlaky v prsou a hlavně s mravenčením?

venyska
6. júl 2009

Jsem 17 DC Děkuji

ellise
6. júl 2009

bay, já u doktora nebyla, protože to opravdu zavání domácím násilím, na zlomený prst na noze mi stejně nic nedají.
Ale když to tak vezmu tak jsem zachraňovala 4 věci, mně, pádlo, a 2 boty, záchránila jsem se já, pádlo a jedna bota, bilance 3 ze 4 je vcelku dobrá. Dnes jsem je´ště postrádala sluneční brýle, ale nepamatuji se že bych je měla.

ellise
6. júl 2009

co se týká kočárků mně se dost líbí X-lander, například tady
http://www.kocarky.cz/sportovni-kombinace.php

nada.hope
6. júl 2009

Ten X-lander je v polsko este o dost lacnejsi nez u nas 🙂 Eliska je pekny 😉

halienka
6. júl 2009

Ahojte babky 🙂 No vitaj Eliška pod novým menom 😉 🙂 som rada, že si to dlho bez nás nevydržala 😀 a ani sa nedivým, ja by som to tiež dlho nevydržala 😀 Tak vieš čo, ten príbeh bol hrozný čo sa ti stalo a teda ďakujem bohu, že sa nestalo nič horšie 😝 aspoń vieš prečo ja takéto športy nerobím 😀 mne to vždy prišlo na tej vode nebezpečné 😝 som asi strachopud 😀 sa prosím ťa teraz polieč, prst sa hádam zahojí 😉 no či to bol na teba atentánt tak to neviem, veď si sa do tej vody vlastne hodila sama! 😀 😀 ale ktovie, tvoj muž ťa možno dobre pozná a vie že sa tam sem-tam hodíš 😀 Inak dobrá stránka na kočíky, tam ich je kopa, len si ju musím lepšie pozrieť 😉
Nadi, díky za skúsenosti, vidíš, presne nad tou vaničkou s tým pupákom som rozmýšľala, samozrejme zo sebectva, bo aby mi to pomohlo malú udržať dostatočne bezpečne vo vodičke 😝 ani ma nenapadlo, že by jej to mohlo časom vadiť. Ozaj a gratulujem Ninuške k 5 mesiačkom 😵 už sa isto krásne na vás usmieva 😵

soni1
6. júl 2009

ahojte baby, pred mesiacom som bola na laparke, teraz vo štvrtok som sa bola ukázať dr., bola som 15DC a vravela, že som už po ovulící a že aj sliznicu mám pekne vysokú. Je vysoká sliznica dobrá? A počula som, že niektorým babám sa po laparke podarilo otehotnieť, nemáte s tým nejaké skúsenosti?

nada.hope
6. júl 2009

Leni tak presne aj ja som to chcela mat jednoduchsie ako hovoris, som to ja ale sebec, ale na buduce budem mudrejsia 😉 klasika je asi klasika 😉

halienka
6. júl 2009

Soni, vysoká sliznica je super a po laparke je vyššia šanca otehotnieť, hlavne ak ti robili popri tom aj prečistenie vajcovodov. Mám kamarátku ktorá takto otehotnela. tak držím palčeky nech to výnde 😵

soni1
6. júl 2009

halóóó odpovie mi niekto?

venyska
6. júl 2009

Mě asi taky nikdo bohužel neodpoví ☹

nada.hope
6. júl 2009

babule ja vam neporadim mozno nejaka druha babula, ale neviem ci maju s tymto skusenosti 😉

soni1
6. júl 2009

Ďakujem halienka, ale neviem, či mi robili ptrečistenie vajcovodov, vraj som mala všetko priechodné

bay
autor
7. júl 2009

Dobre ranko 😵
Elis, dufam ze ten prst mas aspon poriadne zalepeny a doma sa nechas pekne obskakovat 😉 A ta bilancia 3 zo 4 zachranene, no som rada ze patris k tym trom 😉 😵 😅 😵 😵
Tak my sme vcera nakoniec boli na tom divadle na hrade. Sice viac nez polovicu predstavenia prsalo ale nie az tak silno, takze sa dalo. Som sla naobliekana... No neverili by ste keby ste ma stretli ze je jul 😀 😀 Dlhe a kratke tricke, hruby zimny sveter, nepremokava hrubsia bunda a dve deky 😀 😀 ale bolo mi prijemne 😉 Predstavenie bolo tiez dobre. Macbeth. Hlavny predstavitel uz po takychto uprsanych dnoch hooodne prechladnuty 😅 (chudak, ale za slavu sa plati 😝 )
Ale aspon konecne sa mi dalo v noci spat, ze nebol az taky hyc. Ale rano som zas buntosila, tak som sla skor do prace 😉
Tak ja som dnes uz dva roky pani 😅 Som ja ale stara 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🤐

bay
autor
7. júl 2009

Venys, netusim.
Soni, vysoka sliznica je dobra a ako je to s otehu po laparke neviem, nemala som.

bay
autor
7. júl 2009

Haloooooooooooooo. Vstavat a cvicit 😀 😀 😀 😀

skybaby
7. júl 2009

ahojte 🙂 ja sa ospravedlnujem ze som vas teraz zanedbavala ale odkedy som PN tak nic nestiham 😀 bud som strasne rozbehana alebo doma vyspavam, vela ste popisali a som leniva docitavat, len som to tak prebehla a strasitaaaaansky gratulujem lenke k zdravej sonicke v brusku 😵 😵 😵
my sa mame dobre, barborka poslucha 😉
bay ja sa tiez uz asi treti rok chystam na to divadlo na hrade ale zatial sa mi to nepodarilo
zelam vsetkym kraaaasny slnieckovy den 😎