Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
11. sep 2009

Bay s tym magne B6 si ma celkom potesila - ja som si od vcera nasadila 1 x denne tiez, kedze sem tam pride krc a nerada by som nieco podcenila.
Juj, tak u vas sopliky zacali - a nebola si ty nahodou potajme s Lenkou 😅 - ale je pravda, ze teraz zase zacina take soplikove obdobie...Hlavne rychle uzdravenie prajem 😉

bay
autor
11. sep 2009

Peti, ja vzdy rada potesim 😀 😵 Idem si skusit pospat, ak ma maly necha 😅

halienka
11. sep 2009

Bay, ja užívam nejaké také Tablete Magnezii Lactici, neviem či to píšem správne, nechce sa mi ísť zobrať krabičku, ale tam píšu 2až 3 tabletky denne a tak si dávam 2, ráno a večer, ale kŕče sú stále. A hlavne ma štvú tie brušné, teda nie to tvrdnutie bruška, to je momentálne vcelku v pohode, ale normálne taký kŕč ako sa dostáva do nohy viem dostať aj do brucha tak naboku, bolí to jak šlak. Peťka asi vie o čom hovorím. Dúfam, že je to len tým rozťahovaním bruška a že to nejako prejde. Stáva sa mi to len v noci, tak ako aj pri kŕčoch do nôh. 😝 Tak som chcela vedieť že koľko si toho ty brala, možno by som mala aj ja prejsť na to Magne 6. A ozaj, asi to na nás všetkých prichádza jesenná chrípka, možno je aj prasačia, ale komu by sa chcelo ísť na krv ráno nalačno 😀 tak prajem rýchle uzdravenie vám všetkým, mne je dnes už trošku lepšie, akurát že to preskočilo z ľavej nosnej dierky do pravej 😀 ale hrdlo už neškriabe 😉
Peti, tak do polky decembra to snáď zo sestrou vydržíš 😉 aspoň ti pomôže s upratovaním a tak, ak teda nie je ten typ ako moja švagriná, tá nepomôže s ničím 😝 😀

bay
autor
11. sep 2009

Leni tak krce v bruchu. Och och. Aspon nieco ma obislo 😵 😀 😀 Skus to B6 bo internistka sa ma pytala ci jem to B6 ze to je na to naj 😉 tak prip skus take magne.
No podla mna je to riadne svinstvo co sme capli, kedze to chytil aj MK behom par hodin co bol s nami (asi 3).

Tak ja sa nalievam cajikom a papam ovocie (aby mal maly vit. C v mliecku) a spinkam a je mi vyrazne lepsie. Aj hlava je uz lepsejsia. Snad nam to do konca vikendu prejde 😵 Urobim pre to vsetko 😀 😀 Budem zalezena v perinkach 😀 😀
Len to ovocie ma aj vedlajsi ucinok. Hlavne ten melonik 😀 😅 🤐

sisipetka
11. sep 2009

Leni, tak presne viem o akych krcoch hovoris. Aj tuto noc som ho dostala - tak popri brusku 😖 Ja to vacsinou zacitim o par sekund skor, ako uplne prepukne...tak sa dotknem toho miesta odkial vyzaruje bolest a snazim sa to miernymi pohybmi rozmasirovat - a poviem Ti, ze to pomaha. Hovorila som to aj dr. - vraj je to normalne, mam pit vela mineralok s magneziom a ked to neprejde, tak dostanem tabletky. Ale nakolko idem k novej dr. az o 2 tyzdne, tak som si nasadila magne B6 a vraj je to dobre, len sa neodporuca velmi vela toho pojedat - tak zatial skusam 1 ks denne a potom sa poradim s dr.
...a ja sa byvania so sestrou nastastie moc neobavam, kedze aj minule bola u nas niekolko dni a pekne upratala i navarila. Ona je v tomto dobra dusa, len akurat to bude pre nas vsetkych take nove a predsa vlastny klud je vlastny klud. Ale aspon pocas MD pred porodom budem mat sem tam spolocnost, ked MM teraz chodi dost neskoro z prace.
Kamilka, tak to vas riadne chytilo, ale myslim, ze ako rychlo prislo, tak rychlo aj odide 😉 Hlavne pekne vitaminiky, aby ste boli coskoro fit 😵

nada.hope
11. sep 2009

Ahojte zlaticka,..................akurat som dopapala, zasa moju oblubenu francuzsku polievku, nmala si skriabe dasienka a ja sa psychicky pripravujem zmenit vizaz, idem ku kadernicke 😅 ,.tak drzte palce aj na nohach 😀 😀 😀 😀

halienka
11. sep 2009

No babky, tak veru asi presedlám na to Magne B6, asi to lepšie zaberá ako toto čo mám. Tak uvidíme. ja už mám pocit že do pôrodu sa asi poriadne celú noc vkuse nevyspím, furt čosi otravuje.
Peti, tak to máš fajn sestru 😉 🙂 aj keď viem, že aj dobrá návšteva sa raz preje, ale hádam to bude u vás v pohode 🙂
Bay, tak spánok, vitamínky a čajíky pomáhajú pri takýchto virózach, tak ako vraví Peťka, snáď to rýchlo odíde 😉

sisipetka
11. sep 2009

Ahojky Nadka, neboj urcite budes uz len krajsia 😉
Leni, mozno ked budu u nas tyzden, tak budem od zufalstva skriabat steny 😀 ...ale uz s MM odratavame a uzivame si posledne volne chvile pobehovania po byte skoro nahi 😎

ellise
11. sep 2009

ahoj holky, dnes tady moc nebudu, ve Znojmě máme historické vinobraní, tak za chvíli s Tomášem vyrazíme. Na kolotoče, autíčka, na burčák, živáň.....

tak předběžně počítám 25.9 ale až tak kolem 6. večer, dřív to nezvládnu, a může to být tam kde minule, snad tam trefím. Leni za tebou si dojedu extra 😀

Jo a dnes má Tomáš 7 roků. Mazlík můj 😵

sisipetka
11. sep 2009

Tak kocky ja pre dnesok balim, uz nevidim na PC...papa a pekny zvysok dna.

Eliska, tak pekny vikend zelam a Tomikovi krasne narodeniny 😉 U nas v BA je tiez vinobranie, tak ak pocasie da, tak mozno tiez skocime.

Termin si pisem, cas a miesto vyhovuje 😉

denne73
11. sep 2009

Ahoj Ellise. Tak Tomáškovi k jeho narodeninkám blahoželám a prajem len to najlepšie 🙂 Lenka Magnum B6 je fajn aj ja som ho brala počas tehotenstva a beriem aj teraz heh ked nezabudnem. papapa

bay
autor
11. sep 2009

Elis, tak Tomikovi mooooooooooooooc gratulujeme aj my 😵 Uz je to fakt velky chlap 😎
Peti, kde je vinobranie? V Raci je az buduci vikend nie? jooooooooj, ja by som si tak dala loksicky a burciacik ☹ 😔 No aspon ie loksicky mozem 😀 😀 asi nakazem MK nakupit zemiaky 😅
Nadi, urcite budes nadherna, ved ako stale 😉

halienka
11. sep 2009

Ahojte babky 🙂
Eliška, tak už sa teším, vyzerá to tak že MM ani nebude doma, má stretávku z výšky, tak to bude dámska jazda 😉 🙂 Tomíkovi aj ja gratulujem, dúfam, že mu už pečieš riadnu tortisko 😉 😀
Deni ahoj, čo nového? 🙂
Babky, užite si vinobranie, ale nepreženťe to moc s pitím, až sa zajtra vládzete postaviť na nohy 😉 🙂
Mne je už trošku lepšie, MM povedal, že som hrozná ženská, že neviem čo chcem, raz chcem strašne sr..ť a potom zas nechcem 😀 😀 no ale môžem za to že sa mi strieda zápcha s hnačkou? 😝 😀 ani jedno ani druhé nie je dobre 😝 No nič, budem dúfať, že sa aspoň dobre vyspím 😀

denne73
11. sep 2009

Ahoj Leni. Tak už mi dnes začala škola 😝 😝 . Mali sme už psychomotorické cvičenia brrrr.Zajtra mám vyučovanie
od 8 do 17.h.Inak všetko po starom,ale už je to so mou lepšie. Neviem sa dočkať prvej mršky ☹ .Ihned sa pustíme do snažilkovania 🙂 🙂 .Stále som na PN a zostanem doma ešte do polovičky októbra aspoň niečo načmáram do tej bakalárskej práce.

ellise
12. sep 2009

ahoj holky, včera jsme přišli pozdě ale bylo fajn, sice jsem z historického průvodu nic neměla, tak snad dnes to bude lepší, jdeme na rytířské turnaje, večer na Helenku Vondráčkovou a Mira Žbirku a pak bude ohňostroj

Leni, dort budu píct dnes odpoledne, právě teď hledám co všechno budu potřebovat a pak vyrazím na nákup. Mám po mamce starou kuchařku z roku 1961, tak listuji. Zítra se sejde naše rodina, tak se musím předvést. 😀 Leni můžu přijet v neděli v poledne a zdržet se do pondělka?

Denne, nechci tě strašit, ale není to moc brzo? Jednak tělesně jednak psychicky? Myslím že každý doktor ti řekne počkat aspoň 3 měsíce. Ale hlavně se musíš psychicky sebrat a řekne ti tady každá, že se jim zadařilo až se s tím vyrovnali, mně osobně až 5 let. čím víc chceš, tím to jde hůř. Jen aby si byla na to připravená.

bay
autor
12. sep 2009

Peti, tak uz som zistila kde je to vinobranie. V tej Raci 😠 Som prave zistila ze ono je dnes uz 12teho. Nejak mi niekam zmizol tyzden 😢 😠 😠 Nevideli ste ho niektora??? 😀 😀 😀
Elis, vy tam mate stale nejake dobre akcie 😵 😵 A ze potom posles kusok torticky? Mnaaaaaaaam 😵

sisipetka
12. sep 2009

Pekne ranko kocky,
Kami, ja som to zistila len nahodou vcera od sestry, no a buduci tyzden je v Pezinku.
Aj by som sa tam dnes isla pozriet, ale nejako mame nabity program a zajtra ma prsat, takze odkaz pre Lenku - asi sa nestihnem po dnesnom dni zajtra na nohy postavit, nieto este opit 😀
Eliska, mnamky torta - juj hned mam chut na nieco dobre, asi si dam na ranajky roztek s maslom a medom 😵
Deniska, no pravdu povediac, my sme mohli snazilkovat po pol roku a zadarilo sa az po 15 mesiacoch od porodu - pre mna bola psychika velka brzda, az radikalny rez v urcitom obdobi mi mierne dopomohol, ale i tak si myslim, ze moje druhe tehu je velky zazrak 🙂 Myslim, ze sama uvidis, kedy je ten spravny cas a tvoje telo asi tiez rozhodne za teba 😉 Ale prajem Ti, aby to rychlo ubehlo.
Lenka, uz vam teraz zavidim babsku jazdu - len ELiska musi na teba davat pozor, aby si sa moc neodtrhla z retaze 😀

ellise
12. sep 2009

Kami, tady je to nej akce roku,......

Znojmo má 40.000 obyvatel a o vinobraní přijede až 80.000 lidí, tak si umíš představit jak to vypadá. Máme historický průvod s králem a královnou a velkou družinou, rytířské turnaje, na všech náměstích je nějaký program, divadla, věštírna, historický trh, kapely všech žánrů a samozřejmě nezbytné kolotoče......

letošní hit je bungee , kde zavřou do koule, ta je přivázána na lanech, to se pěkně napne a pak tě vymrští, a ta koule se tam tak různě pohupuje jak jo-jo..... včera jsem na to s úžasem koukala. Lítá to až nad 7-patrový panelák Marťa si to natočila a slíbila že to dá na youtube, jestli to udělá pošlu odkaz.

Peti, můžeš jet se mnou do Považskej 🙂

halienka
12. sep 2009

Jééj Eliška, v nedeľu niéé ☹ teta MM má 70 rokov a sme pozvaní na oslavu 😝 ☹ Ja som rátala s tým 25. septembrom, čiže piatok alebo sobotu, ale v nedeľu budem musieť aspoń na tie 2 hodiny čo mám vychádzky k nej, iba ak by si ma zatiaľ počkala doma a bohvie ako to celé bude. A to už bude MM isto doma zo stretávky, takže to nebude dámska jazda, ale to by ti snáď nevadilo 😝 😀 Inak dúfam, že dovtedy dožijem, zas mi bolo celú noc tak zle, no so mnou to ide babky dole vodou, tie črievka velmi bolia ☹ ledva vládzem chodiť, som ako kripel, len sa šuchcem od záchodu ku gauču a tak stále dookola. Ja fakt neviem ako to vydržím ešte tolké týždne ak sa to nejako nezlepší. V noci som mala z toho už riadnu depku ☹ Kukla som na stránku o Crohnovi a tehotenstve, baby tam písali, že takmer všetky rodili predčasne sekciou, lebo Crohn sa v III. trimestri zhoršuje ☹ Bože a ja som si tak verila, že to zvládnem normálne do klasického pôrodu... ☹

ellise
12. sep 2009

Leni, tak já přijedu v neděli večer až budeš doma, a dámskou jízdu so uděláme v pondělí. My máme státní svátek, ty budeš PN a tvůj MM bude v práci.

denne73
12. sep 2009

Ahojte dievčatá.Naozaj neviem ako to príroda zariadi, ale jasné žeby som už bola najradšej tehu.ČO sa týka psychiky tak samozrejme, že to ešte velmi, velmi bolí, ale nemám žiaden blok práve naopak, čím skôr chcem bábetko.Nám doktor povedal, že nevidí žiaden dôvod prečo by sme sa nemali začať snažiť. Taktiež nám neodporučal dlhé čakanie. Uvidíme čo prinesie čas.

ellise
12. sep 2009

tak dort mám upečený a za chvíli jdeme na večerný turnaj a ohňostroj, zítra se ozvu

bay
autor
12. sep 2009

Elis, tak ten bangee je super, som na tom bola tri roky do zadu a hned by som sla znovu 😵 😵 😵
Leni 😔 😔 😔 ty si to tehu fakt odse....
Peti, tak u teba to bol fakt rez vo vsetkych zmysloch slova 😅 Ja som vedela ze racianske vinobranie je 11.-13.9. len som netusila ze je to uz tento vikend 😅 🤐 Ale tak by som sla 😔 Ved uz min. rok som nemohla 😔
Denne budem drzat palceky aby ti to vyslo co najskor 😉

Tak Misena dnes desne boli brusko a sme hore skoro cele poobedie 😝 ale uz ma cisty nostek 😵 😵 😵 tak uz len mamcu doliecit 😵 A teraz tu na mna riadne prdi 😀 😀 Doslovne a ja sa tomu taaaak tesim 😵
Peti ak nevies zajtra co zo sebou tak v PKO su preteky. Aj holcicky su tam 😉
A ja som na prechadzke skusila pobehnut. No par metrov (tazko ratatelne na desiatky, 100ka neskutocne daleko) a uz ma pichalo v boku a fucala som. To bude riadna makacka vratit sa do kondicky.... 😖 😅

halienka
13. sep 2009

Ahojte babky 🙂 vidím, že dnes sa nikomu nechcelo písať, aj ja som sa vykopala až teraz 😀 dnes mi je už o kus lepšie ako včera aj v noci som sa lepšie vyspala, dúfam, že mi to takto vydrží až do pôrodu 😀 😀 bola som sa aj trochu s MM prejsť, tak som hodila fotečku do albu,u aby ste ma videli ako momentálne vypadám. A ozaj pochválim sa, tú modrú tuniku som si štrikovala ja 😎 😀 a je tam aj môj obrovský bachorisko odfotený dnes 😉
Prajem všetkým krásny zbytok nedele 😉 😵 😵

sisipetka
13. sep 2009

Pekny vecer kocky,
tak my mame za sebou narocny vikend - upratala a popresuvala som vsetko (skrine), co som mala v plane pocas MD 😀 , takze uz sa nemusim obavat, ze by som nieco nestihla 😎 Kamilka, nestihla som do PKO, kedze som si to precitala az teraz, ale mali sme tu hafana - trocha mi vas nahradil 😉
Eliska, dakujem za pozvanku na babsku jazdu, ale v nedelu uz nemozem, pondelok rano mam termin u dr.na rizikovej a to je dolezitejsie, uznas ze 😉
Joj Lenka nasa, normalne mi Ta je luto, ale aspon Ta troska potesim - pozerali sme s MM tvoje brusko a si krasna i v tej tunike 🙂 A priznam sa, pre mna je toto tehu 100 x tahsie ako prve - vsetko boli, vys..t sa viem tak 1 x do tyzdna a teda tiez mam este vela tyzdnov do konca. Ale utesujem sa, ze co pre nase malicke neurobime....
Deniska, motivacia bola velka aj u mna....nebyt cisarskeho, tak do toho idem uz po 6-nedeli....ale telo to odmietalo. No verim, ze tvoja situacia bude lepsia a vsetko sa coskoro na dobre obrati.

ellise
13. sep 2009

No Leni, dobrej pupík 🙂 , když si oblečená, tak se to ani moc nezdá, ale pupek je to řádnej 😀

my dnes slavili Tomáškovi narozky byl i dort, a docela se mi povedl, ještě tak 5-6x ho upeču a bude dokonalý
😀

ellise
13. sep 2009

holky, tohle vám musím poslat

https://www.youtube.com/watch?v=9cyQZbQpDrE
halienka
13. sep 2009

No konečne ste sa ozvali babky 😀 Peti, ja som si myslela, že druhé tehotenstvo je vždy lepšie, lebo to bruško je už nejako raz porozťahované, takže druhý krát tak všetko netlačí a nebolí, a vidíš...neviem či to je uložením miminka alebo čím, že je to také namáhavé. Fakticky mám problém niekedy chytiť dych, čo mám hore pod rebrami stále taký tlak, už ani neviem do akej polohy sa dať aby sa mi uľavilo, zdá sa mi že žiadna nezaberá 😝 No ale vydržať musíme, ja si vravím, že aspoń do toho 36tt, potom by som už bola kľudnejšia. Inak neviem či som to tu už písala, ale pred pár dňami porodila jedna známa, ťažká cukrovkárka, v podstate na konci 7. mesiaca jej to už museli ukončiť cisárskym, bo mala už veľké problémy. No a že takéto bábatká sa už dajú vypiplať. No ale na také by som nemala myslieť, pravda 😝 😀
Eliška, no spredu ani nie je vidno moc že som tehu, ale zboku už je to riadny pupok 😀 veď práve preto sa desím, že čo bude za 2 mesiace 😝 😀 😀 Inak Tomík je to isté znamenie ako ja keďže teraz oslavuje narodky, bože ten bude ale krásny a múdry 😀 😀 (to som si tak skryto sama sebe tiež zalichotila 😀 😀 ) ja mám 22. septembra 36 rokov - pomóóóc 😀 😀 Inak mňa práve preto dávali o rok neskôr do školy, aj Tomík išiel o rok neskôr?

bay
autor
14. sep 2009

Ahojte 😉 Takze Misko ma dnes zas svoj den, tak tu moc nebudem 😔
Leni, z teba je uz riadny kus cloveka 😀 😀 i clovekov 😅
Peti v poho, ja som to tam tiez nestihla 😔 ani v sobotu ani v nedelu 😔 😔 no co uz.

halienka
14. sep 2009

Dobré ránko bambulky 🙂
Bayka, čo ten tvoj Miško vystrája? Dúfam, že ho nebolí bruško s vetríkov 😕