Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
30. sep 2009

ahojky kocky,
az teraz som sa v praci utrhla - rano budgety a doteraz meeting 😅 No neni nad dovolenku 😀 Sefino uz informoval vsetkych, ze coskoro odchadzam s "Klarou" na dovolenku (Klara - pracovny nazov nasho prekvapka v brusku mojej kolegyne)....
Vysledky z cukru su ok, takze vcerajsie mafiny neboli posledne a mozem sa pustit do dalsich 😀
Obed s kockami bol super a mozno este jeden stihneme pred Jankinym porodom 😉 a s Kamilkou sa vidime aj v piatok.
Ostatnym kockam pekny zvysok vecera, ja taham do postele - rano zastupujem trenerku na zimaku a potom mam anglinu, takze vstavam o 5tej 😅 , ale ako poznam bobika, tak bude buntosit urcite este skor ...
papa a cmuky bruskam i detickam 🙂

halienka
1. okt 2009

Dobré ránko babky 🙂 kde ste všetky? 😕 😅
Peti, super že máš tiež výsledky v poriadku, mňa akosi v poslednej dobe prepadá chuť na sladké, inak som skôr mäsová, ale teraz len hľadám kde by som čo sladké vykutrala 😀 ešteže máme kus torty z oslavy, každý deň s nej niečo zmizne 😀
Weji ako je u vás? Tu sme mali včera 14 stupńov, tak som si pomyslela na teba, že v Jasnej to už musí byť riadna kosa. Moji svokrovci sú teraz na dovolenke na týždeň v Lipt. Jáne, tak si to tam trošku užívajú po kadejakých výletoch, pokiaľ viem chystajú sa aj do jaskýň 😉
Ja idem mať dnes upratovací deň, bo mi majú prísť v najbližších dňoch dve dôležité návštevy 😉 😀 tak nech to tu trošku vyzerá. Má prísť kámoška z talianska aj s frajerom talianom zajtra večer, no a potom v sobotu večer má prísť kámoška z čiech 😉 😀 ale bez čecha 😀 😀 Eliška, už balíš? 😀 😀

evitkamalicka
1. okt 2009

Ahoj babulky,
tak je to tu, zletelo to ako voda a my dnes mame 1. narodeninky 😵

halienka
1. okt 2009

Evitka ahoj 😵 Adamčekovi véééľmi gratulujem aprajem samé šťastíčko a zdravíčko a tiež poslúchajúcich rodičov 😀 😀 veru frčí ten čas riadne, zachvíľu mu budeš chystať školskú tašku 😉 🙂 A robíte nejakú oslavu?

evitkamalicka
1. okt 2009

Leni ano robime v sobotu, dnes zacinam piect tortu

evitkamalicka
1. okt 2009

a dakujeme za gratulaciu 😵

halienka
1. okt 2009

A akú tortičku pečieš?

evitkamalicka
1. okt 2009

vanilkovy korpus, karamelova plnka, dvojposchodova, potahovana pravym marcipanom

sisipetka
1. okt 2009

Dobre ranko kocky,
Leni - ja tiez teraz frcim mierne na sladkom, a kedze mame stale navstevu, tak sem tam viac pecieme...moja sestra sa zauca do noviniek, kedze mlademu to chuti a chce, aby to sestra vedela 😀
Evitka gratulujeme k 1.narodeninam a hlavne nech ste zdravucki.
Weji - vy mate teraz asi opat mzdove obdobie, takze ficite o 106, ze? No ja sa tiez neulievam, ale dnes som skoncila v posteli.
Kami, Eliska - na zajtra to vyzera u mna biedne, od vcera vecera som chora - soplava - uzimeno/spotena. Vecer som padla ako podtata, bolelo ma hrdlo a citila som hrozne teplo na rukach a ociach (nejaka vnutorna teplota). V noci som sa vypotila a po pol noci sms-kova s doktorkou. Som uplne grogy, mam home office a teraz rano som riesila v lekarni po telefone s dr. a za pultom s mgr.farm, ze co mozem a co nie - kedze mi je riadne na prd. Dali mi nejaky rakytnikovy bio sirup + homeo, lebo vlastne nic ine sa neda 😅 Uvidim, ci sa to zlepsi, ale takto mi nebolo posledny rok blbo. Dam vediet sms zajtra okolo obeda, ze ci na chvilu zvladam a som ok, nerada by som vas nakazila a hlavne Miska.....
...tak to som cela ja, ked sa niekam tesim, tak sa to doserka....MM je z toho nestastny, lebo to asi doniesol od svojho kolegu usmrkanca, ktory chodi do prace uplne grogy a potom tehotna manzelka kolegu je uplneze out 😅

evitkamalicka
1. okt 2009

Petka dakujeme

weja
1. okt 2009

ahojte,
Adamkovi všetko všetko naj k 1.rôčku 😵 😵 😵 bežíííí to... ja si Evitku pamätám ešte z missediek, keď ešte riešila, kedy môžu po MA zasa snažilkovať... 🙂 a tá torta znie super... potom pridaj aj nejaké foto z oslavy 😉
Leni, vy máte návštevný týždeň 🙂 aspoň ti to doma rýchlo utečie... 😉
tu je veru riadna kosa, ráno bolo len 5°C 😝 a niekde na horách už vraj aj nasnežilo, takže mám vážnu obavu, že tá zima tu bude ozaj cobydup... 😅 🙄
Peti, to mi je ľúto, že ťa zasa prepadla takáto choroba ☹ tak len pekne oddychuj, lieč sa a pozdravuj "Kláru" 😀 😉
veru, mzdové obdobie je tu zas, aj koniec mesiaca, tak je veselo... 😝 no aspoň nám rýchlejšie ujde čas... 🙂

bay
autor
1. okt 2009

Ahojte. Ja som uplne mrtva. MK na sluzobke, maly v noci bol hore kazde 2h, niekedy aj skor 😔
Kto este pride v piatok?
Adamkovi vsetko najlepsie, uz je velikansky chlap 😎

ninockaskv
1. okt 2009

Ahojte.. dobre sa citaju tie vase prispevky. Pred 3 tyzdnami som v 42 tyzdni prisla o zdrave babatko... lekari povedali, ze sa maly zadusil pupocnikovou snurou. Strasne, strasne si zelam, aby uz presiel aspon rok a ja by som riesila to, co vy... ospalost, nevolnost, testy a ultrazvuky...

evitkamalicka
1. okt 2009

ninocka to mi je velmi luto

weja
1. okt 2009

ahoj Ninocka, je mi veľmi ľúto, že si si tiež prežila stratu dieťatka... ☹ ☹ ☹ 😔 ani neviem, čo na to povedať, je to vždy príliš bolestivé, aby na to zabrali nejaké slová útechy... pre túto chvíľu ti prajem aspoň to, aby si mala za sebou aspoň tie prvé najhoršie mesiace a srdiečko tak veľmi nebolelo... 😔

bay
autor
1. okt 2009

A aby oho malo nebolo Amber ma zapleny mocak 😢 Ked sa nico pototo tak uz vsetko. A Miso cez den pospi tak max hodku (ak vobec) a zas plac 😔
Nina, uprimnu sustrast 😔 😔 😔

ninockaskv
1. okt 2009

Dakujem.... najhorise je to "keby, keby". Uz v piatok sme lezali v nemocnici, ale kedze bol vikend a lekarom sa moc nechcelo riesit prenasanie, kedze mali kopu cisarskych, tak si ma nechali na pondelok. Lenze v pondelok rano uz malemu nebilo srdiecko. Keby nebol vikend a keby nam skor vyvolavali porod.. mozno by maly mohol zit. A ci este niekedy budeme cakat mimco.. mam endometriozu a nepriechodne vajickovody, aj maleho sme cakali po IVF...Priatel sa sice snazi mysliet pozitivne, ale najst vieru a vycistit hlavu od vsetkych tych otazok preco prave nam sa to stalo, preco par dni pred porodom, preco nase zdrave babatko?.. to asi chvilu potrva...

sisipetka
1. okt 2009

Ninocka je mi velmi luto, ze si si to musela aj Ty prezit. My sme stratili zdrave babatko v 40 tt - poviem pravdu, vsetky otazky, co si kladiete a snazite sa riesit, - preco a keby - tym sme si presli aj my, no nikdy odpoved nenasli a bohuzial ani uz nehladame. Troska lahsie sa mi pise, kedze je tomu skoro 21 mesiacov, ale viem aku hroznu bolest prezivas a este aj budes. Kludne si poplac a priatel tiez. MM sa snazil dlho bolest drzat v sebe a nikdy neplakal, ale bolo to este horsie, akoby sa predomnou zosypal. Proste snazil sa mysliet dopredu a tym ma ochranovat, avsak nepomahalo to ani jednemu z nas. Lady sa troska prelomili az pred par tyzdnami, ked nam zacalo babatko v brusku kopat a vtedy to MM zo seba vysypal, riadne si poplakal a zaspominal na malicke, ktore uz je v nebicku 😔 Moja, nemam slova utechy, lebo neviem co povedat, kedze to cele plne vnimam a slzicky mi padaju po licach s myslienkami, ze preco my 😔 Bojujte a verim, ze zazraky sa deju a este malicke budes nosit pod srdieckom a neskor sa tesit zo zdraveho babatka v naruci.

halienka
1. okt 2009

Peti, čo to? Ty si maród? 😕 No moja veru len sa poriadne liečkaj, hlavne ležať, žiadna záťaž, veľa čajíku a vitamínky. Dúfam, že ti to čo najskôr prejde. A bolí ťa aj hrdlo?
Bay, tak Miško má zae nespavé dni? A ako najust keď sú aj iné problémy 😝 Nemôže veterinár prísť k tebe, že by niečo Amber dal?
Ahoj Ninka, je mi strašne ľúto čo sa ti stalo, mňa vždy pochytí až hrôza, keď niečo takéto čítam, ten život sa vie s nami tak kruto zahrať ☹ Ja totiž nechápem, veď také niečo sa určite dá vidieť aj na sone, že má pupočnú šnúru okolo krku, a keď sa prenáša tak dlho, tak by to bábatko mali sledovať omnoho pozornejšie 😠 Strašne ma štve keď sa takéto niečo stane nedbanlivosťou lekárov, vážne to je na zažalovanie. Ale asi je zbytočné teraz nad tým rozmýšľať a zúriť, už to bohužiaľ nepomôže. Ninočka, prajem ti veľa síl aby si túto ťažkú situáciu zvládla, aby to v srdiečku čo najrýchlejšie prebolelo. Ako Peťka píše, treba ten žiaľ dávať zo seba von, kľudne sa vyplač aj vyzúr koľko máš chuti, aby si bola potom pripravená na ďalšie bábenko. Chlapi sa snažia toto zvládať pozitívne už kvôli nám, aby nám to zľahčili, a vďaka bohu za to že ich máme, ale tiež si myslím, že možno niekde potajomky si to odplačú. 9 mesiacov tešenia sa a príprav sa nedá len tak hodiť za hlavu ani silným náturám. Viem že ťa trápia teraz aj také otázky, či sa vôbec ešte niekedy podarí, no rada by som ti dodala nádej mojím prípadom, tiež mám endometriózu+PCO a ešte aj malé myómy na maternici a aby nuda nebola tak môj muž má tiež horší spermiogram, keď sme boli na umelom (embryo sa neuchytilo), tak nám povedali, že my vlastne takmer nemáme šancu prirodzene otehotnieť. No a vidíš, podarilo sa mi odvtedy už dvakrát prirodzene otehotnieť, a dúfam, že tento druhýkrát to už výnde. Preto určite nehádž flintu do žita, príroda je mocná čarodejka a veľakrát pomôže to že si už bola tehotná, telo sa akoby naštartuje a kľudne sa ti môže stať, že teraz otehotnieš prirodzene 😉

sisipetka
1. okt 2009

Leni, to hrdlo je najhorsie - uz som prekloktana, precumlana, precajovana a mam pocit, ze s bliziacim sa vecerom opat zacina byt i pocitovo horsie. Nech uz je MM doma, potrebujem sa k niekomu pritulit.
Kami, tak to mas doma pestre ... ale vsetko zle je na nieco dobre a ty sa aspon nenudis 😉

bay
autor
1. okt 2009

Nestvite ma, bo vam poslem Amber domov 😀 😀 😀
Leni prist by mohol, ale kedze jej bude asi robit sono pre vylucenie problemu s oblickami tak budem musiet asi tam ☹ ale este tam budem volat ☹ A Misko nema len nespavu noc ale aj den 😉
A teda nepovazujem za uzasnu zabavu utierat mlaky ako po bernardinovi! 😠 😝
Peti, teba to teda riadne chytilo ☹

To ako budem mat zajtra rande len s Eliskou? A Petka zazracne nevyzdravie? (co jej teda radim 😠 )

sisipetka
1. okt 2009

Kami posli Amberku, my mame zajtra doma Appla, tak sa aspon vyhraju 😎
...liecim sa o 106, ale citim sa uz aj na zvysenu teplotu a hrdlo je fakt svina, je mi z toho do placu, lebo som sa na zajtra tesila 😔 😠

bay
autor
1. okt 2009

Aby som ta nevzala za slovo 😉
Miseno ma zas sopliky.... Je to proste este sopliak 😀 😀 😀 😀 😀

bay
autor
1. okt 2009

Tak nam dnes prisla pozvanka na vitanie novych obciankov s tymto funny textom:
Starosta a Miestne zastupitelstvo Vas pozyvaju na slavnostne odovzdavanie jednorazoveho financneho prispevku k narodeniu dietata dna 15.10.09 o 10.00 hod. do zasadacky Miestneho uradu.
Parada, nie? 😀 😀

ellise
1. okt 2009

Ahoj holky, no vidím že je veselo, Peti, nedělej si srandu, já se tak těšila.

Ale nejsi v tom sama, já dnes opět odvezla auto do servisu. Chcíplo mi to před školou když jsem šla pro Tomáše do družiny. Ani na parkovací místo jsem nezajela. baterka vycucnutá. Tak jsem zavolala strejdovi, ten mi nahodil baterku kabelama a odvezli jsme to do servisu. Altenátor v prdeli. Zítra v poledne to má být hotový. Pro jistotu jsem si zajistila náhradní vozidlo. Jen si představte žeby se mi to stalo zítra někde na dálnici. Fůůůůůůůůj. Otřesná představa.

Leni, už jsem zbalená, ještě mapu, ale furt mám pocit že něco chybí.

sisipetka
2. okt 2009

Dobre rano kocky,
dnesna noc este horsia ako predosla 😅 Uz slanu vodu nielen klokcem, ale prehanam ju aj cez nosnu sliznicu - tak hrozne ma v noci bolelo aj obycajne dychanie, ze som si to aj odplakala. Najhorsie je, ze clovek nic do seba dat poriadne nemoze a ani nic nepomaha. Dnes uz ma aj hlava boli, takze je to vsetko v prdke 😠
Nemozem prist, ved by som po ceste za vami niekde skolabovala a ten maly chrustik vo mne, je z toho asi tiez uz unaveny - kopka len tak decentne, aby som sa nestrachovala....Hrozne mi je to luto, prepacte....hadam si to este niekedy vynahradime....ale vidim to az na obdobie, ked nebudem 2 v 1 ale 1+1.....

ninockaskv
2. okt 2009

halienka, prirodzene? no tak to si ma potesila.. my by sme v podstate nemuseli mat problem, keby som mala priechodne vajickovody...

sisipetka, strasne ti zelam zdraveho malusa.. a vlastne aj sebe si ho prajem.. boze 21 mesiacov, to si ani neviem predstavit, ja uz ratam dni, kedy budeme moct zacat skusat pripadne ist do centra, uz aby aspon to sestonedelie preslo, nech mozem cvicit, upratovat, nieco robit... dufam, ze aspon vam sa podrarilo otehotniet prirodzene a ze nemate ziadne problemy...uz je toho tak strasne vela ☹

halienka
2. okt 2009

Ahojte babky 🙂
Peti, to ma mrzí, že ťa to tak chmatlo 😖 ja som si kloktala Tantum verde, ten aj trošku akoby to hrdlo znecitlivel, aby človek tú bolesť až tak necítil, no a na nos ti tiež asi toho moc neporadím, ako sa vráví, nádcha s liečbou 7 dní, bez liečby týždeň, čiže to si človek musí len odtrpieť. no nezabúdaj na vit. C, čo najvyššie dávky, toho sa nemusíš báť, tým sa nepredávkuješ, organizmus ten navyše normálne vylúči močom. Niekde som čítala že robili výskumy, že keď sa nasadia veľmi vysoké dávky vit.C tak za 2 dni je nachladnutie fuč. No ale viem si živo predstaviť ako ti je, nedávno som bola na tom tiež tak. Dávala som si vtedy 1000 mg vit. C každý deň, kloktala Tantum verde a do nosa Muconasal plus. Po prvých ťažkých dvoch dňoch sa mi rapídne poľavilo.
Eliška, no hlavne aby si nezabudla seba 😉 😀 dúfam, že ti to s tým autom dobre dopadne, ja si neviem predstaviť čo by som robila, keby niekde scíplo auto, ja by som len zavolala MM a on by to už musel nejako zariadiť, či už by som bola v meste alebo mimo 😀 😀
Bay, a to tam odovzdávajú ten príspevok k pvému dieťaťu čo sa dáva, či nejaký iný? 😕

bay
autor
2. okt 2009

Dobre ranko. Taky maly dnes vynahradza vcerajsok a spi aj doobeda 😀 😀
Leni, nie to je prispevok od miestneho uradu. Uplne nieco ine nez co dava UPSVR 😉 No kazde euricko potesi v tejto dobe 😀 S tym tantum verde opatrne. Je to jeden z tych liekov co sa mozu ale treba prediskutovat s Dr.
Peti, no paradne ta to chmatlo 😠 😠 A homeopatika nepomahaju? Mne zaberali a zaberaju skvelo. Kedze stale nemozem nic ine. A na nos mi vzdy skvelo zaberie coryzalia. Ta kupodivu zabera aj na alergicke smrkanie 😅 ALe hlavne nech ta poriadne mangel obskakuje a aj na zachod nosi!!! 😀 😀 A fakt sa predavkuj ceckom. Ja ked som chora (alebo MK a nechcem to capnut), tak 1000 rano a 1000 vecer a vela ovocia.
Eliska, tak dufam, ze auticko sa tiez rychlo vylieci. A vyzera to ze dnes budeme len my traja 😅
Ninka, vam kazali mat pauzu 21 mesiacov?

Dnes rano som skoro MK zabila!!!! Vcera vyberal z mrazaku jaternice a ako sa k nim prebijal, tak vybral aj moje mliecko a to zabudol vonku na chladnicke. Tak som ho dnes rano nasla vo forme kysnuteho mlieka 😠 😠 😠To len chlap moze toto urobit. Keby vedel co to dalo prace!!! 😠 😠 😠

Mne dnes dorazila satkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 Tak idem skusit co to uviazat, vyprat a cez vikend mozem ist na gastany 😵 😵 Len skoda ze jest ich nebudem moct, ale dam do mrazaku a ked uz nebudem kojit tak si dam do nosu az mi bude zle 😀 😀 😀

ninockaskv
2. okt 2009

nie nie.. to Sisipetka pisala, ze uz to bolo pred 21 mesiacmi... ja len, ze aj ja by som chcela mat za sebou tolko casu s babatkom v bruchu...

myslite, ze nieco taketo sa prenasa v rodine? mojej sa tiez narodilo mrtve babatko a jej mame tiez. a dodatocne sme zistili, ze aj priatelovej babke.. niekedy mam pocit, ze som to privolala, cele tehotenstvo som sa toho bala .. az si myslim, ze je to moja vina