Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
22. okt 2009

Tak ja som sa chystala s bandou von a Miso mi zaspal este v postielke. No rusit ho teda nebudem, psiska maju smolu 😀 😀

halienka
22. okt 2009

Bay, tak fajn že to u zubárky dopadlo dobre, dúfam, že ťa to už nebolí 😉
Nadi ahoj 🙂 my sa držíme 😉 a čo vy s Ninkou? 😅

sisipetka
22. okt 2009

Kami ja viem 😀
... a konecne obed navareny 😝
Ninka, snazime sa nebyt privelmi paranoidne - zatial sme len tak mierne, pockaj este zopar tt a to bude este napatie 😉
A chodis uz do prace? alebo stale sa vykrucas 😎

bay
autor
22. okt 2009

Tak my mame mat o pol hodku navstevu a MK este nie je ani na ceste domov a to mi vraj pomoze s malym a upratat, aby som ja stihla navarit veceru - parene buchty pre 4 dospele osobky. Ja ho dnes (hned ako odide navsteva) uskrtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😠 😠 😠
Leni, ale kdeze. Zubok boli, ale menej 😉 Ono to od bolesti az tak moc nepomoze (Aj ked zmierni a v porovnani s bolestou pred akoby nic nebolelo 😀 😀 ) tak uvidim ako sa to bude vyvijat najblizsie dni. Snad bezbolestne 😎
Peti, to je dobre ze to vies 😉
Ahoj Nadi, ako sa mate?? 😵

nada.hope
22. okt 2009

No vidite ja si chcem s vami pokecat ale mala mi to moc nedovolila, mame sa fajn, mala rastie, zatial iba jeden tesak v pusinke, ale asi pojde dalsie lebo hryzie a slinta ako buldocek 🙂))

ellise
22. okt 2009

ahoj holky ( no spíš dobrou noc ) teď jsem dorazila z divadla,

Leni já měla rychlozavinovačku, a v zimě to není špatný, na podzim jsem na malého jen hodila deku a nemusela ho moc oblíkat. Ale mně z ni moc rychle vyrostl.

Jo holky a nechci vás strašit, ale to co máte ráno není ani plodovka ani výtok, ale jak miminko tlačí na svaly kolem močového měchýře, tak jsou uvolněné, a pak je nedokážete ovládnout, takže buď začátek a konec nevnímáte, protože ten sval je uvolněný, anebo máte pocit, že se vše vyvalilo najednou

a bude hůř... 🙂 🙂

halienka
23. okt 2009

Dobré ránko babky 🙂
Eliška, tak dík za povzbudenie 😀 😀 ale to je aspoň pre mňa to najmenej čo ma trápi, to nejako vydržím aj keď príjemné to zrovna nie je 😝 😀 Horšia je napr. tá kyselina v noci, sa poriadne vyspať nemôžem, bo sa doslova na to zobudím ako mi rozožiera hrdlo, na pravej strane keď sa prevrátim, tak to mám zaručené, že do 2 minút už ju mám v krku, takže tam sa moc prevracať nemôžem. No a dnes sa rozhodla že ma bude žrať na ktorejkoľvek strane, takže už som dobreže nesedela pri spánku, len aby som to nejako stlmila aspoň trošku. No a kopec ďalšieho by sa našlo, ale čo sa budem sťažovať, veď mám čo som chcela, no nie 😀 😀 😀
Tak ja kašlem na zavinovačku, 2 perinky určite stačia, svokra mi ušila na ne aj taký obyčajný poťah, takže jednu normálne oblečiem do toho šnurovacieho perinkovského a druhú nechám len v tom obyčajnom poťahu a môže slúžiť aj ako podložka aj ako na rýchle prikrytie 😝 😀
Wejka, kde si? Si sa včera neozvala, dúfam, že ťa nezavialo v tej Jasnej 😉 🙂 Či teraz je zrovna ten víkend, čo si to mala ísť na ten welnes hotel? 😅

ninockaskv
23. okt 2009

peti, uz som v praci.. dnes prvy den.. vsetci sa na mna divne pozeraju, nevedia co povedat, ako sa tvarit.. je to huste.. a ja este sedim v open office... tak si to vies predstavit..

ozaj od vcera mame naplat na nase dusicky.. mame noveho hafana.. slecnu nemeckeho vlciaka.. priatel musi mat tiez riadnu krizu, ked privolil zobrat slecnu, lebo ze s tymi su problemi.. tak ma za sebou prvu noc, vykakala sa asi 5x z toho raz na moj pracovny pocitac..

a aky je rozdiel mezdi zavinovackou a perinkou? ja som mala pripravenu len perinku, taku, co som este ja nosila, mama to vyprala a bola ako nova..

halienka
23. okt 2009

Ninka ahoj, držím palčeky v práci, viem si predstaviť aké je to nepríjemné, nikto nevie čo má povedať ☹ ale neboj pár prvých dní a potom to už bude lepšie. Verím, že aj vaša vlčia slečna vás rozveselí 😉

ninockaskv
23. okt 2009

jo.. asi to bude lepsie.. hadam nam hafan neda vydychnut..

uz aby sme tehulovali, namiesto svadby mozme setrit na dalsie IVF ☹

sonicka07
23. okt 2009

petka,to je dobre ze ste isli do nemocnice,lebo aj psychika robi svoje. ked budes vediet ze je vsetko ok,tak sa ukludnis a nebudes stresovat aj male. inak co sa tyka toho Rima,my mame hotel hned pri koloseu. tak asi nebudeme musiet cestovat metrom alebo busom po pamiatkach. prideme tam o 10 rano v sob,plus cesta z letiska a ubytovanie, takze poobede ub budeme behat po meste. v ned odlietame o 4. tak dufam ze to bude stacit na to najdolezitejsie. nevies ci je vatikan otvoreny aj cez vikend? lebo som sa niekde dopracovala k info,ze len v sob doobeda. ale sa mi to nejak nezda. ved najviac turistov je cez vikend.
ninka,uplne viem ako sa citis. pamatam ked som ja prisla do roboty,ako sa vsetci tvarili. snazila som sa chovat normalne,aj hovorit o tom,nedrzat to v sebe. bolo to tazke,prve tyzdne som len hucala,v sprche,po ceste autom,busom,vzdy ked som ostala sama... aj teraz ma to este obcas chyti. bude to lepsie,ale nikdy uplne nezabudnes...

bay
autor
23. okt 2009

Ahojte, tak MK vcera dorazil az po navsteve, tak za trest spal s Miskom, bo ten spal vecer do siedmej a to je zaruka, ze nebude spat v noci. A chlapec to teda potvrdil 😀 😀 MK mal strach mi ho nosit vzdy ked sa zobudil, tak s nim bojoval este hodinku aby vydrzal, takze som spala v noci 3x3h v kuse!!!! 😵 A rno papal o siestej a odvtedy nic bo spi 😀 😀 Asi mi chce vynahradit ten vcerajsok co len plakal a plakal 😔 😵 Tak sme boli rano 2h na Kolibe a poobede vyrazime na korculky (ak vydrzi pocko).
No keby som vedela ze to takto zalomi, tak na ziadnu Kolibu nejdem a spim s nim pekne doma v postielke 😀 😀 (ale to by isto tak netahal)
No zubok je trochu lepsie (KLOP KLOP). PAralen som si dala len v noci a zabera aj vodicka na vyplachovanie, akurat ze mi z nej strpne cela pusa (je fakt ze to tak ma), takze som skoro ako po lokalnej narkoze u zubara 😀 😀

ninockaskv
23. okt 2009

soni, neviem, ci je vatikan otvoreny aj v nedelu, ale rozhodne tam treba ist rano a priprav sa minimalne na hodinovy rad.. rozhodne treba ist najprv tam, az potom do katedraly.. 😉

a zachvaty placu pomaly ustupuju, co je asi pozitivne znamenie, ze sme na dobrej ceste..

skybaby
23. okt 2009

caute caute my este stale 2v1, krcok je vraj pripraveny na porod ale stale som zatvorena 😀
peti dobre ze si isla do tej nemocky, ja som tak bola v tom mojom 24tt a psychicky mi to strasne pomohlo, proste ma to ukludnilo ...
leni nezavidim, ja sa tiez v noci budim na to ze mi hori hrdlo 😒
no musim zasa ficat idem s kamoskou kocikovat 😵

sisipetka
23. okt 2009

ahojky kocky,
dnes nestiham - este som v praci - ale uz sa balim a do 5 minut odchadzam 😉
Ozvem sa z domu, ved co by som robila na MD 😀

halienka
23. okt 2009

No babky ja som dnes grogy, sotva som uvarila obed a osprchla sa. Som akási čím ďalej tým bezvládnejšia. Sky, ja ťa obdivujem, neviem či by som už zvládla ísť vonku chodiť trebars hodinu vkuse. Ale možnože mám teraz len zlý deň 😝 😀 Dr. mi vravel, že počkaj v 38tt ti už bude úplne jedno ako porodíš (či cisarákom alebo prirodzene) len aby to už bolo! V takéto dni mi to fakt začína byť jedno, len aby to už bolo! 😀 😀

halienka
23. okt 2009

Evitka ozvi sa, nemala si mať včera skúšky z vodičáku? Som zvedavá ako si dopadla 😉 🙂

evitkamalicka
23. okt 2009

Leni nedopadla som dobre, test na plny pocet, jazda super a nezacuvala som, lebo mi dal tak sprosto ze v protismere a z oboch stran chodili auta, tak som proste nestihala rychlo zacuvat, takze si jazdu zopakujem v novembri

halienka
23. okt 2009

No do šlaka, to sú akosi moc prísny na vás, že vás v plnej premávke skúšali cúvanie 😕 To my sme cúvali na tom cvičisku ako aj boli kužele. Jazdu cez mesto sme mali teda len čisto jazdu bez parkovania alebo tak. No potvory! A podľa toho čo si písala som bola presvedčená, že si určite pripravenejšia ako ja som bola 😔 To mi je ľúto ☹

evitkamalicka
23. okt 2009

Leni veru velmi prisne to bolo, 3 neurobili testy a potom dalsi traja jazdu, takze uspesní boli len 4 ludia....aut bolo na ceste teda pozehnane, ledva som sa vymotala s jednej ulicky po ktorej som musela ist

halienka
23. okt 2009

No nech sa strčia do zadku, chcú byť asi strašne dôležití 😠 Veď s cúvaním v plnej premávke a v časovej tiesni má problém aj už niekoľkoročný šofér a nie začiatočník 😖 Mne to príde ako čistý naschvál, len aby niekoho vyrazili. 😝

evitkamalicka
23. okt 2009

leni veru aj ti co spravili tak tiez im bolo vytknute cuvanie, lebo nikto nezacuval presne

evitkamalicka
23. okt 2009

a dokonca dvom ani cuvat nedali no tak asi tak

halienka
23. okt 2009

No tak to je jasné potom 😒 dúfam, že nabudúce dostaneš lepších policajtov a nie takýchto somárov. Či to sú vždy tí istí?

evitkamalicka
23. okt 2009

na buduce bude urcite iny, lebo oni sa striedaju nejako myslim traja alebo styria

ninockaskv
23. okt 2009

no, za opravne skusky z vodicaku sa plati, nie? tak je jasne o com tym hadom ide.. my sme tiez cuvali na parkovisku (teda pred 10 rokmi...) 🙂

ja viem, ze je to asi uplne mimo, ale nas hafan prvykrat kakal a cikal v zahrade 😀 sice 2 razy to uz bolo v byte.. ale sme na dobrej ceste..

evitkamalicka
23. okt 2009

no nic, ideme na nakup do Tesca, tak zatial pa

halienka
23. okt 2009

Evitka, tak snáď to bude nabudúce lepšie 😉
Ninka, hafanko sa raz dva naučí, neboj 😉 aký starý je?

bay
autor
23. okt 2009

Evitka, to mi je luto, ale teda ja by som sa do parkovania cuvanim v plnej premabke ani nepustila 🤐
Tak ja som na skuskach parkovanie nemala a dokonca som trochu nezvladla konstrukcnu otazku ze ako spoznam nedostatok oleja. No ja total blondska ze tu mi zasvieti kontrolka. A ze aka? No ani aru som nemala. Tak som ze nejaka a uz dohladam v navode ze co mi to auto chce povedat 😅 Sa zasmial a dal mi to 😵 Proste dobrak policajt bo ma mohol z fleku vyrazit 🤐

sisipetka
23. okt 2009

Ahojky kocky,
uz som doma - dala som si obchadzku cez aupark - kupila si vianocny darcek (vonavku) a MM sampon, ktory minule omylom zobral mojej sestre a strasne mu vyhovoval - tak co by som pre neho neurobila, ked sampon maju iba v 2 obchodoch v BA 😉
Ninka, tesim sa s Tebou z hafana - musi to byt krasne 🙂 No ja by som ti rozpravala prihody s nasim hafanom - jedna je i tak najlepsia - este ked bol mensi, tak v noci na neho prislo kakanie - urobil to na papier pri dverach (ako bol nauceny) a skocil ku nam do postele. My sme spali dalej, ved sa pekne podelime o pelech - nie? A nejako sa divne vrtel, pricom az rano sme zistili, ze mi kako ostalo na zadku a on si ten zadok vytrel do nasej bielej plachty 😅 Vtedy MM chytil taky zachvat, tak ho vytrieskal, ze odvtedy nam na postel nevylezie a my sa konecne vyspime 😀
A s tou robotou - nesla si nejako skoro, ja som myslim isla az 2 mesiace po - a aj to som vyriesila tak, ze po tyzdni v praci som si odisla na tyzden do Svedska 😉 Aspon som sa postupne adaptovala, ale u mna to bolo lahsie - nas je v praci 10 ks a z toho 4 boli novi, co sa stihli vymenit pri mojej absencii. Ale bolo to i tak narocne, a pre teba este viac, ked si medzi vela ludmi..... Pre mna bolo velmi tazke sa stretavat s inymi ludmi, ktori vedeli, ze cakame a potom cakali uz len odpoved. A stavalo sa, ze som stretla aj niekolko mesiacov po cloveka, a on ma vital s usmevom na tvari, ze ako sa ma maly a kde ho mam 😔 Ale neboj, psik vam velmi pomoze - ja na tuto terapiu nedam dopustit 🙂
Sonicka, vylet do rima uprimne zavidim, ale hlavne vam prajem. Vatikan je otvoreny podla mna stale, ale ako pise ninka - vela ludi vsade okolo. A hlavne, ziadne kratke suknicky a tielka, lebo vas nepustia dnu 😀 😀
Evitka, to mi je luto toho vodicaka - ale oni takto zarabaju svine zelene 😠
Janka, tak vidim, ze barborka caka na terminik - ale davam ti este tak 5 dni a potom cakame na spravicky 😉
Leni, uplne chapem, ze uz mas dost - ja tiez tak nejako - mam pocit, ze som uz 2 roky tehu a vysledok ziaden - ale pevne verim, ze vsetky ako sme tu, budeme stastne a potom urobime velke stretko u nas na zahrade (teda dufam, ze nebudeme uz babky, kym my ten dom postaviame 😝 ).
Eliska, vdaka za vysvetlenie - mne sa to nastastie stava iba rano, cca 5 minut po cikani....ale najlepsie je, ked kycham a neprekrizim nohy - tam mi sem tam aj cvrkne 😀
Halooooo wejka, kde si moja 😕
Kamilka posielam pusinku Miskovi - inac mozeme dat buduci tyzden nejake rande - uz som MD 😉