Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
11. nov 2009

Ahojky kocky,
skor som dnes nestihla - eee nespala som cely den, ale kedze som mala konecne den bez lietania po Ba, tak som si predpripravila robotu na nasich weboch uz dopredu a riesila veci, ktore chcem mat pred porodom uzavrete - blee dalo to zabrat a este chvilu aj da.
Takze odpoved pre Wejku - ano, uzivam si MD 😀 - ale este nemam nic pripravene pre seba a mimi (zehlenie, tasky a pod.) - tak uz by som mohla zacat 😉
Ninka, ja este z rozpravania poznam Feriancika a ked som lezala v nemocnici, tak vela zien ku nemu chodilo a vraj je super. Aj Lenka s nim ma skusenosti a este jedna kocka, co chodila na konika ku nam.
Kami, ved to je materstvo, co prezivas....myslim, ze to mate este celkom dobre - poznam aj nonstop kecajuce deticky 😉
Sonicka, Evitka, Deniska - pekny zvysok dnicka a Sonicka krasny vylet zelam 🙂

Hallo Eliska? Si s Tomikom na tej operacii? Ozvi sa ako ste dopadli....

ellise
11. nov 2009

ahoj holky,
peti nejsem v nemocnici, Tomík je tam sám, před chvíli jsem se od něj vrátila. Ráno jsem vyšla ve čtvrt na 6 z domu a přišla v 7 večer. Dopoledne jsem ho dovezla do nemocnice, 2 hodiny jim trvalo než ho přijali, pak jsem spěchala do práce,a po práce hned za ním. mazitím tam byla dědeček, MM.

Zítra jde na ten zákrok, hned od rána ho utlumí a odpoledne zase přijdeme. dnes byli slzičky, zítra to snad bude lepší.

Bay, tohle co zkouší váš mladej na mně zkoušeli obě děti ale spíš až kolem půl roka. Já jsem se teda s nimi nevybavovala, totálně jsem je ignorovala, otočila se zády a i když jsem nespala, tak jsem se aspoň tak tvářila. začínalo to "povídáním" a končilo pláčem, asi tak 2 hodinky. Trvalo to asi 2 týdny každou noc, než pochopili, že jim to k ničemu není.

Zdravím všechny holky, Soničku, Wejku, Ninku a evitku

sisipetka
12. nov 2009

Dobre ranko kocky,
dnes nam i slniecko svieti a to vam poviem, ze mne rovno do postele, aj ked mam spalnu na zapad 😅 Proste sa to odraza od okien domu oproti 😉
Eliska, tak pre dnesok drzim palce a Tomik je velky bojovnik, ked iba zopar slziciek bolo. A inac tie rady ohladom deti, to je fajn, uz pomaly si ukladam v hlave, ze ako ich odignorovat, aby sa naucili rezimu a mamina sa aj vyspala 😵
Dnes mam volnejsi den, vcera som cely den robila na Pc, takze to vidim na lenosenie v posteli, potom obed s kolegami, mensi nakup do nemocnice (potrebujem este jednu nocnu koselu a nejake hrubsie ponozky, ked tam mam pobehovat polonaha). Popoludni vencenie psa a na vecer zacnem premyslat, co zajtra varit, aby bolo dost na vikend 😉
Kami, my mame zajtra ten obed, dufam, ze prides - pojdeme ku nam do capucina, vraj tam maju menu. A ked nie, tak pobliz je palacinkaren, mnam dala by som si aj teraz 😀

tak zelam pekny dnik koculdy 😎

evitkamalicka
12. nov 2009

ahoj kocky, nic nove o Lenke?

sisipetka
12. nov 2009

Ahojky Evitka, zatial posledne spravy zo vcera, takze cakame. dnes jej chcem napisat, tak potom podam hlasenie 😉

ninockaskv
12. nov 2009

peti, na antolskej sa nefasuju nocne kosele? pravdupovediac som bola celkom rada, ze som v ruzinove spinila tie ich 😝 a vidim, ze matersku si riadne uzivas.. mna vtedy mrle zrali, no ked budem este niekedy tehu, tak si to vychutnam uplne najviac 😉

Feriancik? myslela si Ferianec? ten mi robil uzv v ruzinove, po porode a po operacii.. mam pocit, ze ho extra na to volali, aby sa pozrel aj on.. lebo keby som im tam umrela z nejakeho dovodu este aj ja.. tak to by bol pruser ..

najhorsie na tomto celom je, ze clovek by chcel aj zabudnut a posnut sa dalej, ale stale sa musi borit s nejakymi blbostami.. stale su mi niektore nohavice uzke, zase sa mi vratili hemoroidy a vyzera to tak, ze idem bojovat s vytokmi.. ako keby tam niekto hore za nic na svete nechcel,a by som mala deti, ci uz prirodzene alebo umelo ... 😖

eliska, tomik to zvladne, hlavne sa mu potom ulavi a bude lepsie

bay
autor
12. nov 2009

Eliska, Tomikovi drzim palceky 😵
Peti, pokial nebudu padat traktori tak prideme 😀
No ja som mala take tuseie ze Misko je inteligent a je trochu popredu, ale ze az o tolko 😀 😀 Za to dnes sme spali ukazkovo, kedze sme vcera oslavovali narodeniny MK a Misko bol hore do dvanastej. Tak potom krasne zalomil 😀 😀 A dnes mame oslavu s kamaratmi, takze zas party 😀 😀 jupiiiii
Konecne neprsi, takze padame voneky. 😵

weja
12. nov 2009

dobré ránko 🙂
Eliška, Tomi je statočný, že to tam zvláda sám 🙂
Lenku pozdravujeme 😉
Peti, že palacinky.... 😵 ty provokatér... 😀 keď prídeš na to, čo ideš variť, tak sa podeľ s nejakou inšpiráciou, lebo ja som tiež niekedy úplne bez fantázie a zdá sa mi, že jeme dokola to isté... ale kým sa MM nesťažuje, je to ok 😀
Ninka, a neskúšala si nejaký Femigard alebo Feminan elixír a pod. na úpravu cyklu, výtoky a pod.? niekedy to pomôže 🙂

sisipetka
12. nov 2009

ninka, hej na antolsku si musim doniest vsetko z domu. V ruzinove toto bolo fajn, ale teraz mi je to maximalne jedno. nasla som kosele za 4 € v takom lacnom obchode a tie mozem potom kludne darovat nemocnici 😅

ano, mala som na mysli Ferianca - je vraj velky odbornik na ultrazvuky, vyvojove vady a pod.

s tymi bojovanim ti nepomozem, ja som si presla vsetkym za posledne mesiace - od cyklu, ktory mal 54 dni, t.j. za cely rok som mala ms asi tak 4-5 x = takze snaha byt tehu miziva, hlavne ked som nemala sancu ani kedy je ovulka a to som merala, testovala a proste psychicky tyrala MM a hlavne, ked som si myslela, ze ovu uz je tu, tak som na neho o 3.30 rano skocila, aby som cosi nepremeskala. Proste chaos, panika, nervy - do toho som bola stale chora, zvysene zapalove markre, chceli mi uz aj mandle trhat.....toto bol rok 08 a do 09 som sa nahnevala a uplne sa na vsetko vysr.... - prestala som sa sledovat, nasilu sexovat, zacala si riesit HP a stitnu zlazu (nastastie je vsetko ok, aj ked uz na endokrinologiu budem chodit pravidelne na kontroly), dala si zoperovat koleno .... vysledok vysr...sa na vsetko nosim v brusku a pevne verim, ze to bude ta najkrajsia odmena za moje trapenie sa ....
Skus to takto, mas do konca roka este 2 mesiace, nechaj sa este psychicky potrapit (nie v zlom, ale asi to clovek potrebuje) a do roku 2010 vstup s odhodlanim sa na vsetko vysr....a liec si veci, ktore ta trapia bez pomyslenia na tehotenstvo. Ked uz budes ako tak fit, tak potom zacni mysliet i na mimi...aj ked mi je jasne, ze pre teba to nebude take lahke, ked to prirodzene nejde. Ale ber si priklad z Lenky, uz riesila adopciu a aha ho, Sonicka bude za par dni na svete 😉

ninockaskv
12. nov 2009

tento tyzden mavam "uzasne" horoskopy napr: Získate informácie, ktoré majú význam pre vaše zdravie. Pracujete individuálne a premyslíte si všetky detaily. Blízki vám poskytnú obrovskú pomoc

weji, skusala.. vsetko mozne.. cele mesiace neviem co je to kava, cokolada, sladkosti, biela muka, mlieko,mliecne vyrobky...ono asi ked si clovek ten organizmus zanasa cele roky, tak to chvilu trva, kym sa spamata.. aj ked ja uz mam niekedy pocit, ze je to nejaky psychicky blok.. musim poriesit s teto na konstelaciach.. minule som jej vravela, ze ma zase boli lavy operovany vajecnik, tak k takym zaujimavym veciam ma dopratala.. 😠

peti, viem.. aj ja som to tak mala pred tehu, meranie teploty, sledovanie hlienu, sexovanie len ked bol nabeh na ovu, lebo co ked inokedy dostanem vytok 🙂 potom som to vzdala, isla do centra.. nic necitala na nete, na kona som mala embargo, bookla som si dovolenku, ze ved to urcite nevyjde na prvykrat a vyslo..

len mi este asi chvilu potrva, kym sa dostanem do takeho stavu letargie..

ale mam kontakt na knaza, ktoreho chce chlap na svadbe, mozem volat a organizovat 😀

lenka riesila adopciu? no to je krasne, ze zazraky sa predsa len deju 😅 a sonicka sa im podarila prirodzene?

ninockaskv
12. nov 2009

a hej, prave som si spomenula, ked nam vysli zle AFP testy tak mi znama doporucovala Ferianca, Holana alebo Cudnerlika.. ze oni su na uzv uplni machri..

ninockaskv
12. nov 2009

bay, ono to znie asi blbo, ale aj my sa tesime, ze je pekne pocko, pes moze ist konecne von do zahrady.. bola cele dva dni strasne mrzuta a znudena a nespala poriadne, lebo nebola unavena 😅 😝

evitkamalicka
12. nov 2009

kto mozte, dajte mi hlas na tento link, ale musite byt zaregistrovani, dakujem
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/jezko-s-ja...

bay
autor
12. nov 2009

Ninka, ved aj moje chlpaciny sa tesia 😉 tiez mi tu stena uz zas stenu obhryzalo 😀 😠 😀 😀
A aj ja si prosim inspiracie na varenie, bo s tymi mojimi obmedzeniami toh moc nevarime ☹ teda furt to iste a MK uz len basni co si navarime ked uz nebudem kojit 😀 😀 😀

bay
autor
12. nov 2009

A co sa Miskovych nocnych rozhovorov tyka, tiez ho poctivo ignorujem pokial nepomoze dudlik a nie je hladny (resp. nema narok byt hladny).

ninockaskv
12. nov 2009

kojacich obmedzeni? hm.. ani neviem, co mozes.. granadir? spageti? alebo skus zemiaky upiect s tekvicou a bylinkami.. 😀

bay
autor
12. nov 2009

A co sa tych vytokov tyka, mne Dr. odporucal jogurty a probiotika. Neskusala si?

ninockaskv
12. nov 2009

no jogurty praveze ziadne nemozem,a lergia na mlieko.. 😖 probiotika som jeden cas skusala.. na chvilu pomohohlo.. teraz mi lekarka doporucila wobenzym,ale to je nechutne drahe.. a vydrzi to 2 tyzdne a stoji to 900 korun..

bay
autor
12. nov 2009

Aha, tak to tie jogurty fakt ee 🤐 😅
No pokial by to malo dlhodoby ucinok po tom 2tyzdnovom uzivani, tak by sa to aj oplatilo, inak nic moc 😔

bay
autor
12. nov 2009

A bylinkove cajiky??? Tie snad existuju na vsetko 😅 😀

ninockaskv
12. nov 2009

aj tie mam za sebou, bylinkove caje, kupele,homeopatia.. aj cvicenie brusne tance, ze mi krv poriadne neprudi v panvovej oblasti..
najvacsiu sancu davam tej strave, len to treba vydrzat asi dlho dlho.. a seriozne ☹

ale ked si pozries v obchode, kde vsade je susene mlieko.. no uplne vsade

neva, moj chlap tvrdi, ze on je vyvoleny a ze ho mam, ze mam byt v klude, ze vsetko bude.. aj zvladnute vytoky aj mimi doma v postielke 😅

bay
autor
12. nov 2009

Ninka, tak to je super 😉 a pekne mu ver 😵
A to mlieko som nestudovala, ale teraz studujem coko a rajciny a oriesky a to je tiez vsade 😠 😠 😠

Ale aj tak sa mi naj pacil napis na balicku orieskov, co sme minule kupili: Moze obsahovat stopove mnozstvo orechov. LEn potom neviem co bol ten zvysok v tom sacku 😀 😀 😀

ninockaskv
12. nov 2009

coze?? 😀 tak teraz som sa po dlhej dobe fakt ze zasmiala..to su cisti blazni..

a rajciny a oriesky mam aj ja na zozname a to ani nekojim.. a kecup a med a hrusky a citrusy 😅 a mozem si to hodit

ked pojdete nabuduce do obchodu a budu mat zltu tekvicu tak kup, nakrajaj ju na take vacsie kusky, osup a pokrajaj zemiaky.. vsetko to daj na plech, trocha soli, bylinky, olej a sup do truby a upiect ako zemiaky.. je to rychle, syte a dobre, moj chlap to zvlada jest len tak, bez masa.. 😉

skybaby
12. nov 2009

ahojte 🙂
postrehla som ze tomik je v nemocnici, dufam ze to nie je nic vazne a bude rychlo doma 😉
my sa mame super, dnes v noci sme spali od pol jednej az do siestej ... barborka je proste uzasna 😀
teraz sme tu mali na navsteve babku a barborka pekne celu navstevu prespala
von este nechodime, predsa len je kosa a nemameeste ani dva tyzdne, ale uz sa tesim ked sa pridam k vam na obedy, dufam ze barborka bude taka dobra ako misko a pekne ich vzdy prespi 😉
myslime na lenku, nech je vsetko tak ako ma byt

bay
autor
12. nov 2009

Jani to fakt? To je aka provokacia toto 😀 😀 Tak si to uzite! A nech vam to vydrzi 😉
A desne sa uz tesime na stretnutie s vami oboma zoci voci (aj ked jednymi zavretymi 😎 )
Ninka, skusim 😉 vdaka za radu. MK taketo zeleninkove rad. To u nas som masova ja 😀 😀

sisipetka
12. nov 2009

tak uz som aj ja spat 😉
Obed s kolegami sme zvladli v pohode, kupila som si este 2 nocne kosele (jednu na pobyt a druhu po porode), hrubsie ponozky a stahovacie nohavicky - juj, len neviem ci sa do nich po porode vpracem. A MM na vianoce 2 natelniky, take fajn makkucke, ze by som si ich nechala 😎

Jani, tak to je mila Barca, ze ta necha spinkat....a teda, ked uz budete zrele na obed, tak budem ticho zavidiet ja....myslim, ze sa hromadne nas 6 zide az niekedy v januari 😅 , kedze mne sa to tiez krati 😨

Kami, Ty si zajtra premysli, ci pojdeme normalne menu alebo super palacinky 😀 mnam mnam som hladna, co si dam? 😕

Ninka, ano Lenka uz zacala riesit adopciu, mali nejake prve psychologicke stretnutia a nakoniec po vyletiku s manzelom sa Sonicka vyklula prirodzene 🙂 Takze zazraky sa deju a pevne verim, ze este ich par zostalo pre vas ostatne 😵

Weji, zatial som nevymyslela, co varit. Mam chut na fazulovu polievku mliecnu a v mrazaku mam nejake bravcove maso, ktore moc nemusim, ale MM si da. Rozmyslam, ze nejako zapeciem v trube s kapustou, syrom a vajickom vopred na tvrdo a k tomu klasicke zemiaky .... Uvidm ako sa na to do zajtra vyspim a ci nebude mrazena pizza 😀 😀

ninockaskv
12. nov 2009

peti, ty uz si komplet vybavena na vianoce... 🙂 ja ani neviem, ci budeme mat za co kupovat darceky, asi zahlasim, ze tento rok budu vianoce skromne 😒

a dufam, ze nejake zazraky este ostali v zasobe.. myslim, ze si ich zasluzime 😔

jani, tak si uzi kym mala spinka, o par rokov ju budes nahanat po diskotekach 😀

a u nas dnes vari chlap som sa rozhodla..

sisipetka
12. nov 2009

Ninka, uz mam vsetko nakupene okrem darceka pre svagra....ale to doriesim nejakou knihou. My mame tento rok skromne vianoce, ale zaklad je teraz niekde inde...

A neboj, zazraky su este pre vas v zasobe a myslim si, ze kazda, co mame anjelika, tak sa zazraku dockame 😵
....a mas super chlapa, ten moj sice tiez vari, ale posledne dni chodi neskoro z prace a to by sme s bobikom asi pomreli od hladu 😅 Ale nechavam na neho vikendove upratovanie - je tu bordel za 2 tyzdne a este aj psa mame u nas na svadobnej ceste 😀 Isiel namiesto svojej majitelky - mojej sestry....

sprava od Lenky - v noci bolo opat tazko, cez den mierne lepsie...ale myslim, ze uz bude rada, ked Sonicka bude kopat na slobode v postielke 😉 a nie uvaznena v brusku so strajkujucimi crevami 😅

ninockaskv
12. nov 2009

no jo, len ten cas, kym sa ten zazrak udeje je straaaaaasne tazky 😔

teraz idem mat 5 dni volan, dovolenka, vikend, sviatok.. no raz neviem, co si mam zacat 😝

sisipetka
12. nov 2009

moja, my sme mali v pondelok 22 mesiacov - cas az na zaplakanie 😔

... jaj, no neviem, co poradit...nechcem mi prist pomoct urobit faktury 😀