Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
8. jan 2010

Tak Misko dnes vyrazil na Tour de obyvacka 😀 😵 Je to uzasne ked sa tu niekto poneviera a nepadaju z neho chlpy 😀 (len na zemi ostavaju mlacky 😀 😵 ). Teda nie ze by sme sa vedeli plazit... Misko ide cuvanim vpred 😀 😀
Len zistujem vazne nedostatky nasej domacnosti. Akoze knihy na dosah pre Miska atd. 😔
Ninka, urcite bude skvely ako kazdy hrdy tatino 😉

evitkamalicka
8. jan 2010

ahoj dievcata....ako sa mate? my sme boli vcera v poradni, malinke ma uz vyse 2cm a vyzera ako cloviecik, kuk album....inac sa mame dobre, predali sme kocik po Adamkovi a kupili vcera novy kombi, tak hlboku cast potom vyuzije druhe mimi a Adamko sa vozi v sportovej, dnes sme boli vyskusat v terene 😀

ninockaskv
8. jan 2010

bay, uz takto trenujete? to musi byt rozkosne.. sikovny je, usilovny, chlapci byvaju taki lenivi ... a ja som myslela, ze psi su v byte.. ci mate dvor? teraz som zmatena..

evitka, krasne vam to nabieha.. len tak dalej a pluvaj kade mozes tehu virusy.. 😀

evitkamalicka
8. jan 2010

pluvam aj tu
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

halienka
8. jan 2010

Bay, no dúfam, že môj MK to takto neokašle tú starostlivosť za pár mesiacov, teraz sa stará príkladne a mojká malú viac než je zdravé - furt mu nadávam za to nosenie na rukách, teraz je ešte doma nechodí do roboty, ale keď začne no kto sa bude celý deň s malou vláčiť? Ja?! 😅 😀 😀 Ale inak je na nich dvoch krásny pohľad, keď si tak hľadia do očí zamilovane pri tom 😀 😀 No ale inak je ako ostatní chlapi, akonáhle sa vyskytne nejaký menší problém už na mňa kričí, nech ho riešim 😀 a to takým tónom, že som mu predvčerom zrovna preto vyhubovala, bo ma ten tón nesmierne vytáča 😝 😀 malej pri kŕmení trošku vytečie z kútika a MM už kričí: Leni poď sem! asi takým tónom akoby som ja niečo vyviedla - doslovným príkazom ako učiteľ školákovi. A ja reku Čo je, frčím celá splašená a keď to vidím skoro ma klepne. A on že Neviem čo mám robiť 😕 😀 Bože na nebi a čo máš 5 rokov, že nevieš že jej to treba len utrieť?! Alebo keď viac grcká, tak tiež už na mňa kričí, Čo mám robiť??? No a čo ja viem, reku ja som nevychovala už 5 detí aby som to vedela, tiež musím improvizovať 😀 😀 No škoda reči, ale tiež si myslím, že to už neprevychováme 😀 hlavne ja toho môjho 42 ročného už asi fakt ťažko 😀
Ninočka,na také veci radšej nemysli, ako sa hovorí, práca je nalepší liek na smútok - inak neviem kt takú hovadinu vymyslel, akurát čo je človek ešte aj narobený jak hovado 😀 😀 - no ale sem-tam to aj zaberá 😝 😀 tak prajem úspešný meeting 😉

halienka
8. jan 2010

Evitka gratulujem k 2-centimetrovej žažulke 😉 🙂 nech nám len pekne rastie do krásy 😉 😵 😵

evitkamalicka
8. jan 2010

leni dakujem 😵

bay
autor
8. jan 2010

heheheeee. Ninka dvor nemame 😠 U nas na tretom poschodi mame max balkon a dnes som ich tam este nezavrela 😀 😀 Ale psov som vyvrela do ich casti bytu 😅 Bo cernoch je zlaticko a plzne (asi aby mi nebolo luto ze len ja plesatiem 😢 😀 )
Evitka ja si potom poprosim jednu varku na august 😀
Leni neboj, to nosenie do 2 tyzdnov ustupi. Aj MK sa tu s Misenom vykecaval ako rovny s rovnym 😀 Ale ono je to mono aj tym ze dnes mal tazky den v praci na ktory sa chystal uz asi 2 mesiace a bol z toho trosku nervnejsi, takze sa to mozno po dnesku ked bude moct trochu vypnut samo zas zrovna. Duuuuuuuufam 😅
Tak mne praca pomohla 😅 2 tyzdne po nastupe sa nam podaril druhy mrnusek a potom hned zas Misko 😀 😀 😵
Evi gratulujem k peknym rozmerom 😉

evitkamalicka
8. jan 2010

bay zacinate v auguste?

bay
autor
8. jan 2010

No ja by som asi chcela 😅 Bojim sa to odlozit na neskor bo by som chcela rovno pokracovat v MD/RD len sa bojim aby nam to zas netrvalo 2 roky 😅 🤐

evitkamalicka
8. jan 2010

bay no snad sa rychlo zadari

bay
autor
8. jan 2010

Leni a myslis ze mojho 36r MK este naucim novym kuskom?

Ideme von, potrebujem trosku posilovat na ruky a nohy 😀 😠

halienka
8. jan 2010

Babky no ja vás obdivujem že ste odhodlané tak rýchlo začať s druhým 😎 ja teda neviem kedy sa odhodlám, len teda dúfam, že mi to potom nebude zas trvať 10 rokov, lebo to už hádam budem aj na dôchodku 😀 😀 😀

bay
autor
8. jan 2010

No zavisi ako rychlo sa daju moje cykly do kopy po kojeni 😅
Ale ved len odomna to nezavisi, bude musiet zasadnut rodinna rada 😀 ale to je este casuuuuuuu 😉

bay
autor
8. jan 2010

Leni, no Misko je uplne uzasne dietatko, takze takych aj 20 😀 😀 len aby som nemala druhe certisko, potom bude ohrozeny plan MK na veeeeeeeeeelku rodinu 😀 😀 😀

bay
autor
8. jan 2010

A ja by som si kludne uzivala Miska aj do 5r sameho a potom az dalsieho mrnuska, ale ked ten moj stary nemladne 😀 😀 😀 Tak nech sa potom nemoze vyhovarat ze je uz stary a nemoze sa k malemu zohnut a pod. 😀 😀 😀

ninockaskv
8. jan 2010

xixxi.... no tieto vase problemy 😀

niezeby mi praca zrovna pomohla k malusovi, to som uz nejako vzadala.. hadam to uhrame na to centrum.. ale po tychto sviatkoch som fakt rada, ze uz som v praci, ze mi nic nepripomina maleho, co sme vsetko planovali a ako sme sa tesili, ze uz budeme traja.. takto pred rokom, sme akurat mame hovorili, ze cakame..

leni, ten tvoj chlap je riadny klasik 😀 😀

to my mame len take, ze nikny nevie nic najs v spajzi alebo v ladnicke a ma to rovno pod nosom 😝

a bay ma naskok, este tomu daj mesiac dva a uz aj ty budes chciet dalsieho malusa 😝

sisipetka
8. jan 2010

ahojte kocky,
tak na uvod dakujem za prispevky - strasne som sa dobre zasmiala na Lenke a Kamilke 😀
Leni, tak interval mojej svokry je uz kazdy druhy den a pripadne aj zvysok celej ich rodiny. Vcera ma to uz hnevalo, lebo chodia az po 17tej a to ja uz chcem mat proste klud a venovat sa malemu, lebo vtedy je najcastejsie hore - ma taky cas pred vecernym spanim, ze sa na nas rad pozera 😉 A znova mudre reci ako jej suseda krmi kazde 3 hodiny, ze preco my kazde 4 - no lebo pije 120 ml a to mu na kazde 4 hodiny uplne vystacuje. A proste kopu dalsich zaujimavosti ako zlepsit moju pracu s novorodencom 😅

Kamilka no u nas cumel zabera tiez hlavne na plac. Tuto noc sme ho ani nepotrebovali, napali sme sa, prebalili nalozenu plienku granatom, dali odgrgnut a potom troska na brusko a masirovala som mu chrbaik. Krasne pri tom zaspal, a sup do zavinovacky, napolohovat a spat. Uvidime ci to zaberie aj dalsiu noc, kedze tato bola relativne v norme a nemuseli sme uspavat nejakymi inovativnymi metodami.

Eliska, zatial sa snazim vyvarovat vselijakych vydierani zo strany Chrisa 😵 Ale niekedy mam chut si ho tak pomojkat, ze mu musim uz aj na nervy ist 😀

Ninka ked to nepojde normalne, pojde to s pomocou lekarov - ale urcite to pojde 😵

Weji, ja som si tiez rano povedala, ze konecne piatok, ale potom mi doslo, ved vikend nebude - dni su stale rovnake kolom dokola 😅 Ale je to krasne a strasne moc vam to prajem 🙂

Leni zabudla som vcera napisat, mala je rozkosna, tak som sa na nej zabavila - najma obrazky 7,12,13 😵

Kamilka, tvojho muza musis troska viac potrapit - ved potrebujes klud a nie sa zbytocne stresovat. NEch sa pekne stara aj o pokakane babatko....troska zabojuje s hovienkami a mozno sa mu to aj zapaci 😎

Inac dnes sme boli na kontrole v poradni pre rizikovych novorodencov u primara a vsetko je ok, malicky je podla neho uplne v poriadku, ale pre istotu ideme o 2 tt este na neurologicke vysetrenie a potom s vysledkom este ku nemu. Pochvalil nam aj vyber pediatricky...tak sme celkom spokojni a radi, ze sa o nas takto staraju.
A nasla som taky letak, ze kurz masazi pre dojcata...chcem ho absolvovat a potom sa kazdy vecer venovat Chrisovi aj po tejto stranke. Nejake techniky uz poznam a velmi sa mu to paci. JE to taky nas citlivucky chlapcek a velmi je spokojny, ked ho maminka masiruje - akurat teda, ze reflexne body na chodidlach ho steklia 😎 No a asi si budem robit aj kurz babyfitu - cvicenie s detickami od 3 do 36 mesiacov a mozno potom priamo prevadzkovat pre ine mamicky s detmi. Ale to je este len v stadiu rozbiehania jednej spoluprace, avsak velmi ma to zaujalo. Potom budeme na dialku cvicit s nasimi krpcami z NN 😵

ellise
8. jan 2010

ahoj holky, jak říká Wejka konečně pátek 🙂 🙂 ,

Leni, ta hra je o tom jak v nějakém údoli chtěji zrušit hotel aby tam mohli udělat přehradu, tak tam pošlou hygieničku. Jsem se smála že budu jak Funes ve filmu Křidýlko nebo stehýnku, jak tam měl to sako s těmi všemi pipetama a stříkačkami, a budu odebírat kousky jídla.

Bay, asi tě sklamu ale chlapy takhle malé děti nebaví, ze začátku jsou miminkem nadšení, ale jak přijdou na to že dítě nerozumí, nejde si s ním povídat a vlastně nic nedělá, přestane je to bavit. A zase začne až jsou děti trochu větší, rozumí a chápou co jim chlapi vysvětlují, můžou spolu podnikat "chlapské" věci. S tím se přiznal MM. a potom tvůj muž žil dlouho sám, nebo svobodně a najednou tam má malého "omezovače", o kterého se musí starat, ale s kterým není žádná legrace.

Holky, tady už 12 hodin sněží, někdy více někdy méně ale nepřetržitě. To tady už dlouho nebylo. A má sněžit celé dva dny.

halienka
8. jan 2010

Ninka, tak to aj my tak máme, že MM nevie niečo nájsť a pritom mu to ide oči vypichnúť 😀 Takže asi ťa s bábatkom čaká niečo podobné ako Bayku a mňa 😀 😀 Eliška to vystihla, chlapi nevedia čo s takými malými detičkami, oni až keď s nimi začnú komunikovať, tak až vtedy sa rozbehnú 😀 MM ako zatiaľ zvláda prebaľovanie a kŕmenie a nosenie na rukách, ale inak koniec. Keď treba malú prezliecť tak to radšej ja, lebo malá reve a to by on nepredýchal, takisto kúpanie, to sa zas bojí aby ju neutopil, čistenie nošteka takisto reveme atď. Tak som minule skonštatovala, že isto malá bude MM zbožňovať, lebo on jej robí len samé dobré veci a ja zas len tie nepríjemné 😀
Peti, šak svokra by mala byť práve rada, že malý papá každé 4 hodiny, bože čo by som ja za to dala, naša malá každé 2 hodiny a z toho je hodinu teror s grckaním a polohovaním atď. A keď sa to nejako poondie, tak mi ani nevypije 100ml ale iba trebars 60ml a to mi je jasné že za hodinu bude pýtať zas. Iba v noci vydrží 2 etapy dlhšie, tak 3,5 - 4 hodiny. Bodaj by to Christiankovi vydržalo a iba sa predlžovalo 😉 🙂 Fakticky, svokre nevyhovieš 😝 😀 Inak som rada že maličký je úplne fit 😉 a neboj, určite budú všetky výsledky dobré, ja verím že zdravým bábatkom sa nám teraz vynahrádza všetko zlé čo sme prežili 😉 🙂 takže to tak proste musí byť 😵 A dúfam že nás poučíš o tých masážach a cvičeniach 😉 tiež chceme cvičiť a masírovať 😵

bay
autor
9. jan 2010

Tak hlasim, ze u nas je to uz zas po starom, takze to bolo pracou 😉 😵 😀 ani na kobercek nemusel 😀 😀

Peti mozme potom prist na sukromne hodiny? 😵 A o com je to babyfit? Trosku nam to pribliz 😅 😵

halienka
9. jan 2010

Ahojte babky 🙂 no vidno že je sobota 😝 😀 zatiaľ dnes nikto ani koňa nezapol 😀 my máme za sebou krušné ráno, malá šablila ako divá, konečne sme ju uspali 😝

ninockaskv
9. jan 2010

peti, to je skvele, ze mate dobre vysledky.. len tak dalej, verim tomu, ze chrisi bude uplne zdravucky.. a ked je takyto tutu mut a citlivy, to z neho zenske raz budu mat radost 😉 ta moja kamoska, co mala rodit u niznanskej, tak uz porodili, pred vianocmi.. este su vraj stale v nemocnici, tak dufam, ze nic vazne, ze len na pozorovanie.. 😔 baby masaze su skvele.. aj ja som to chcela robit s malym.. planovala som to v miracle studiu.. tam som chodila cvicit, ked som bola tehu a mala tam celkom dobre baby vybrate.. tak mi peti otestuj baby masaze a das tip, ze kam na to ist..

bay, akoze ja sa sklanam, nechampem, ako to zvladas s 3 psami a este malusom.. tato nasa rebeka nam tu narobi taky bordel, zeby som mohla upratovat kazdy den a mat doma este dieta.. tak sa zblaznim.. uz aby bola jar, nech ju supneme von.. a neverili by ste, malej (psovi teda) stale slzilo ocko, dnes si bola dat inejkciu a rovno jej ho doky kukla a ze bud ma nepriechodny kanalik, alebo sa jej viecko preklapa dozadu.. no ked nemame starosti s malusom, tak teda so psom..

a ked ma elis pravdu, tak vam neostava nic ine, len par mesiacov pockat, kym malusi vyrastu a chlapi s nimi budu chodit na chatu ala s tebou mne bavi svet..

a ja som naseho malusa vobec nechcela ucit na cumel.. ale ked tu vidim tie vase boje.. asi prehodnotim taktiku v buducnosti 😀

a svokry zruste, nech vam do toho nekecaju.. este vas to zbytocne stresuje.. !!!! 😠 ich ucili, ze treba dieta krmit pravidelne kazde 3 hodiny, nechat ho vyrevat, ze cumel je v poho, ze sunar je v poho, ze treba byt na rovnom a balit na siroko do neviem kedy.. to uz teraz vsetko neplati, len ony to nejak nevedia pochopit

ale v podstate sa na to mozte vykaslat a teste sa, ze potom vsetkom mate doma zdravych malusov..ostatne veci su uplne blbosti (ja som sa vcera vytocila v praci z jednej neschpnej managerky, ktora ked vo francuzsku luskne prstom, tak si mysli, ze my sa tu z nej poserieme, len problem je v tom, ze ju nasi manageri naucili, ze sa veru z nej poserieme, lebo ona rozhoduje o tom, kolko penazi bratislava dostane.. no nech sa strci.. krava jedna... a dnes nad tym rozmyslam, ze preco sa rozculujem nad blbostami, nicim si vajicka 😅 a nestoji to za to, ved nase priority su uplne inde a to ked ona chce robit o 10 vecer nech si robi.. a ja ju mozem mat na haku.. no nie?)

halienka
9. jan 2010

Ninuška, hentaké karieristky neznášam 😝 si myslia, že všetci musia za prácu položiť aj život a o polnoci vyskočiť s postele len kôli ich ambíciám 😝 😀 Serkaj ty na ňu, ty sa jedného dňa budeš vytešovať s detičiek a ona bude vyschnutá zatrpknutá a nervózna stará dievka, ktorú už nikto nebude chcieť 😝 😀 😀

ninockaskv
9. jan 2010

leni, uz je... 😝 😀 ma sice chlapa, ale asi nic moc, ked je schopna robit aj o 10 vecer a ocakava, ze vsetci tak budu.. ci vecer ci vikend.. ci dovolenka.. som zvedava, ci ani jej 2 roky nezvysili plat 😖

no ale jej work-life balance je zjavne v prdeli, ja ho chcem mat v rovnovahe.. xixixi

a sonicka ma dobre chvilky? prave som kukla, ze mate 6 tyzdnov...ochvilu z nej bude velka baba, ako to rychlo uteka 😵

sisipetka
9. jan 2010

ahojte kocky,
tak ako citam, tak ten MM to zatial zvlada v celku dobre. Skoda, ze uz pondelok ide do prace 😅 Zvlada okupat, ale iba pod dozorom, prebalit, obliect, nakrmit, odgrgnut, pomojkat a dokonca povysavat sopliky - to ma Chris najradsej, vzdy pri tom ostane pokojny a mohli by sme mu to robit ako terapiu, ked ma svoje placlive chvilky - ako napr. teraz uz druhu hodinu 😝 Myslim si ale, ze to je ten pociatocny osial...avsak zatial ho nechavam nech sa realizuje 😎
Co sa tyka tych masazi, tak v pondelok tam zavolam a potom budem referovat. Babyfit je cvicenie deti od 3 mesiacov s mamickami. Mala by som si na jar urobit niekolkodnovy kurz a potom precvicovat ostatnym mamickam. Viac info budem mat az ked sa bude blizit realizacia - zatial je to len ponuka na spolupracu, ktora ma velmi oslovila. Kamilka daj si stranku www.babyfit.sk ...
Inac u nas doma dnes pokrok - maleho som si dala len cvicne na prsnik, lebo mal stikutu (vacsinou mu davam cucnut prevarenu vodu) a normalne sa prisal a vypil vsetko co nasiel 😀 Dala som mu aj druhy, aj do toho sa pustil - neviem sice kolko toho bolo, ale potom si riadne odgrgol 😉 Asi ho zacnem postupne prikladat len tak pred papanim alebo po papani - to este neviem a mozno sa aj viac mliecka rozbehne a nebudem musiet odsavat. To co tam mam, nech si sam vypije a zvysok budeme na UM.
Kocky mam otazku: ako casto kupete? Nam v nemocnici kazali raz za 48 hodin, ale nepovedali do akeho mesiaca 😅 AKy mate na to nazor, mam ho kupat uz kazdy den? Vacsinou, ked je viac pokakany, tak ho preplachnem v umyvadle a tvaricku mu utieram mokrou gazou, ked ma troska viac karpiniek.
A este dalsia otazka - Chrisko papa cca kazde 4 hodiny. V nemocnici mi ho na papanie budili a ja som ho zo zaciatku, ked musel priberat budila tiez. Ale teraz uz ked je stabilny, tak sa mi to zda zbytocne - mozem ho nechat spat kolko chce a krmit az ked si vypyta? V noci dokonca prespal 5,5 hodiny a az potom pytal papat....

Ninka ja som tiez plna mudrych reci, ktore pocuvam zo vsetkych stran, ale kazde dieta je individualne a co plati na jedno, nemusi na druhe. Preto je asi najrozumnejsie vsetko robit s vlastnym presvedcenim a pocitom, ze takto to robim dobre. Mozno nie vsetko je ok, ale kazdy sa uci a na svete sme vlastne preto, aby sme si to vyskusali a postupne zistovali co je dobre a co nie 😉

A dnes som kupila malemu dennicek - MM to tu vypisuje 😵

halienka
9. jan 2010

Ninka,aj keby jej ten plat zvýšili, ti poviem hentak robiť to nestojí za nijaké peniaze, to ten človek musí byť workoholik a karierista a v podstate to nerobí pre peniaze, lebo normálny človek chce mať aj súkromný život a oddych atď. No ale to je už jej vec, ty máš k tomu správny postoj 😉 🙂
No Sonka momentálne vymýšla 😝 😀 už pol hodiny ju MM mojenká na rukách a on si furt pomrničiava akože furt jej niečo nesedí, ale je mi jasné že je najedená, teraz negrcká ani bruško nebolí, tak nemá prečo a už len vymýšla, tak som ju schmatla šupla do postielky a zmizla jej z očí a zrazu aké ticho ostalo 😀 😀 😀 uvidíme dokedy jej to vydrží, lebo nespí iba sa tak akože "rozpráva" sama so sebou 😀 😀

ellise
9. jan 2010

ahoj holky, teď jsem dorazila z divadla, měli jsme uplně nejmíň diváků ( 12) a taková zima tam byla že nám šla pára od pusy. Udělala jsem si čaj s rumem a zabalila se do peřiny.

Leni, no vidíš možní ani Sonička se nechce nosit na rukou ale hce mít od vás klid. Třeba vás má plné zuby 😀 toho věčnýho ňuňání a tahaní a houpání 😀

Peti mně doktor kvůli ekzému doporučil koupat 2x týdně, vždyť takové miminko se nikde neušpiní, nepotí se. To večerní koupání je jen takový rituál a klidně si můžeš udělat jiný. Do vody žádné přísady a mazala jsem ho jen Lipobásou nebo Expicial U Lipolotio

Nebuď ho na jídlo, on si sám řekne. Měl Tomáš už od 6 týdnů vynechával jedno kojení takže spal hodín a nikdy jsme ho nebudila. Postuopně se mezery mezi kojneím prodlužovaly a v 5 měsících jsem ho krmila večer v 8 a pak až ve 4ráno.

halienka
9. jan 2010

Ahoj Eliška 🙂 no možno máš pravdu, možno jej to už liezlo na nervy 😝 😀 ale polhodinu na to už zas mrnčala, tak som ju zobrala do kúpelky a povyzliekala - bohovsky to má rada 😀 , čučí potom aj pol hodiny ticho a kopká si 😀 No ale potom si topo kúpaní vynahradí neuveriteľným krikom pri obliekaní. Furt jej vysvetľujem, že ako sa bude rada obliekať v dospelosti do kadejakých pekných vecičiek, tak nech s tým začne už teraz, ale ona nie a nie 😀
Pet, mne teda v nemocnici moc toho nepovedali ohľadom starostlivosti a o tomto mi nikto nič nevravel, ale jasom sa rozhodla kúpať každý druhý deň. Aj tak má malá dosť suchú pokožku a musím ju olejčekovať, tak si myslím že to stačí. Aj keď niekedy mám výčitky kôli tomu grckaniu, to jej pozateká kadejako za krk, ale snažím sa jej to poutierať vlhčenou vreckovkou a nemá tam žiadne vyrážky alebo tak, proste pekná pokožka, tak si varvím, že to snáď stačí raz za dva dni. Keď som to minule povedala pred svokrou a jej sestrou, to by si mala vidieť tie vytreštené oči 😕 😀 Veď oni kúpali každý deň 😕 😀 😀 To je hrôza že ja nie 😀 😀 No ale ak to časom začne malej robiť dobre a nebude mať suchú pokožku tak ju môžem každý deň kúpať, no teraz sa mi zdá že ju to skôr preberie ako uspí. 😝 😀 Inak to kojenie, ťa obdivujem že len odsávaš, mne teda odsávačka strašne málo odsala, to sa nedalo porovnať s tým, keď si to malá sama stiahla, to bola vždy neskutočná úľava za pár minút, pričom odsávačkou som sa nadrela pol hodiny a ani spolovice sa mi neuvoľnil prsník tak ako pri kojení.
Ak ti malý bude sať, tak určite radšej prikladaj 😉 🙂 Inak akú UM používaš? A používaš na ňu prevarenú Lucku alebo niečo iné? No a čo sa týka toho budenia na papanie, ja by som ho tiež nebudila. Pokiaľ priberá, tak načo mu robiť stresy a sebe pridávať roboty. To má krásne intervaly, tak to tak nechaj, čo by som ja za to dala 😉 Inak ja som odsávačku na soplíky ešte nepoužila, hrozne sa toho bojím,malej len vytieram noštek špajdličkami a už pri tom mrnčí 😝 Som si myslela, že odsávačka sa používa iba pri nádche, ale pri takých bežných kozičkách nie 😝 Ako často ju používaš?

ellise
10. jan 2010

holky, jakou používáte odsávačku? já měla takovou co se odsává pusou, ale kamoška to dělala vysavačem a to musí být děs.

Leni opravdu stačí koupat jednou za dva dny, když se poblinká tak ji přece umyješ, tak není důvod časté koupání vysušuje pokožku a mně teda doporučili spíš mléko po koupeli než olej. že pod olejem nemůže pokožka dýchat.