Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

evitkamalicka
10. jan 2010

ahoj kocky

ellise my mame odsavacku na vysavac a je perfektna, inu by som uz nechcela, vobec to nie je des a nie je to ani nebezpecne

ellise
10. jan 2010

no nevím evi, zkusila si na to někdy na sobě? jak je hnusný ten podtlak který tak vzniká

nada.hope
10. jan 2010

Ahojte kocky,......Eliska ta odsavacka na vysavac vobec nie je nebezpecna, nema to skoro ziade tah ked si to prilozis k prstu, ja malickej odsavam iba nim a teda ked sme boli chore tak si neviem predstavit zeby som ju nemala, tou pumpickovou mi neslo von nic a malicka zacala mat zo stekajucixh soplikov chytene priedusky, aj doktorka mi vravela radsej vysavat sopliky kazdu hodinu, rozhodne to odporucam aj ja, aj ked mala uz ked pocuje vysavac sa zacne vzpierat a plakat, ale akonahle ho vypnem smeje sa od ucha k uchu.................odsavacka na sopliky na vysavac je to najlepsie co mohlo ten kto ju vymyslel vymysliet.........🙂))

sisipetka
10. jan 2010

ahojky kocky,
dakujem za nazory - ja tiez ostavam u kupania 1 x za 2 dni, nakolko maly je tiez suchucky.
Leni akurat mi Dr. povedala, ze nemam natierat pokozku olejom, ale skor telovym mlieckom - napr. co odporucila aj eliska - ja som to tiez na sebe pouzivala.
Co sa tyka prikrmu - pouzivam Bebu (mal ju na Jiske), tak sme pri nej ostali a davam to s Luckou a vobec ju neprevaram. Ty si minule pisala, ze netreba...tak som si zobrala priklad 😉
Na papanie uz nebudim, ale zatial si drzi ten svoj cca 4 hodinovy cas, niekedy v noci dlhsie. Akurat dnes je des, chudacik nevie nejako spat, je nepokojny a my uz nevieme co s nim. Najlepsie mu bolo vonku v kociku, aj ked mamina skoro odmrzla.
A pouzivam tiez odsavacku na vysavac - maly to miluje a hlavne zvuk vysavaca. Vtedy sa tvari, ze ide spat. A robime to rano a vecer pred spanim - dost nam v noci sa zahlienuje a bojim sa, nech to nejde na priedusky. ale i tak vela nevysajeme...skor len preventivne tahame, a troska sa mu to tahom uvolni.

Inac dnes sme boli opat na prsniku, skusim aj vecer - mam pocit, ze on viac vysaje ako klasicka elektricka odsavacka - len sa mi to nechce vazit, tak ako v nemocke - ze vaha pred kojenim, po kojeni a zistim kolko vytiahol ... takto mu dam svoje, odhadom pripravim umele a ked si viac nepyta, tak je dobre

evitkamalicka
10. jan 2010

ellise veru, podtlak tam vobec nie je taky ako si myslis

halienka
10. jan 2010

No ja mám kúpenú tú odsávačku, čo sa ťahá pusou, ale ešte ani raz som ju nepoužila 😝 myslíte že je to potrebné používať aj keď nemá nádchu? Len kvôli preventívnemu čisteniu?
Peti, ja som zase začala Lucku prevárať, bo malá začala mať akési bolestivé prdíky, možno nie preto, ale pre istotu som znovu začala prevárať a uvidíme či jej to prejde alebo je to niečim iným. 😝 No ale tvrdili mi že ju nie je treba prevárať. Inak aj my máme taký deň, nie a nie zaspať viac ako na polhodinku. Možno je to aj tlakom alebo čo 😝 😀
My by sme chceli prejsť na niečo iné ako Nutrilon HA, bo ten je teda nenormálne drahý a malá možno ani hypoalergénny nepotrebuje. No neviem čo by bolo lepšie, skúsili sme Nutrilon 1, ale ten je riedky a malá po ňom šablila omnoho viac. Tak chceme ešte skúsiť Nutrilon Extra, ten by mal byť hustejší. Nechcem ale nejako moc na nej robiť pokusy aby som jej neuškodila. 😝 Tiež som uvažovala nad Bebou, no uvidíme...

ninockaskv
10. jan 2010

sa to tu zvrhava normalne na poradnu ... vidim, ze taki prckovia to je hotova veda.. 😖

my sme sa prave vratili z cintorina, boli sme malusovi sviecky zapalit.. boze, take peniaze za to chcu a normalne vytopeny vchod na cintorin, sme sa brodili po clenky vo vode .. ludia po bokoch na kope snehu chodili, zaveseni na plote.. akoze smutne a smiesne zaroven 😅

peti, nezahlienuje maleho ta beba? alebo ked obcas kojis, skus uplne vynechat mlieko, syry, jogurty.. to je dost zahlienujuce, vapnik doplnit inak

a trapim sa tu s chlapovou pracovou do skoly.. nejake rady, kde zozeniem aktualne informacie o vzdelavani v socialnej praci na Slovensku? 😀 😀 a nove zakony? 😀

bay
autor
10. jan 2010

Peti, nemusis kupat kazdy den. My sme maleho kupali, ale len kvoli tomu ze to bol ritual a on zboznuje vodu. Teraz ho kupeme max 3x do tyzdna, kedze chodi aj plavat, tak to od pondelka do stvrtku nekupeme. A piatok az nedela ako stihneme (ak niekde nezurujeme 😀 ). A to je super, ze si taha Chrisko z prsnikov sam. Tak skus pred krmenim ho prilozit a potom len dokrmit UM. Je to lepsie a prijemnejsie ked si taha sam 😉 A urcite ho nebud. Aka by som ja bola vdacna za 4h intervaly. My mame stale 2h. Bo Miseno cez den moc nepoje, tak rychlo vyhladne a v noci to dohana 😝
Co sa odsavacky tyka, vysavacova a nikdy ziadna ina 😀 😀 Je to super, tah je slaby a maly vobec neprotestuje, takze im to urcite neublizuje. Ono to len vyzera drsne 😉 A to sa ti maly az tak moc zahlienuje ze musis 2x denne odsavat?
Leni, pokial nema sopliky tak nedsavaj. Ja pouzivam odsavacku len ked pocujem ze ma sopliky a neikde v tom nosteku mu tam lietaju. Tak streknem spray a povysavam 😀 Inak iba utieram susniky vatovymi tycinkami 😅
A nejake AR mliecko by nebolo pre Sonicku lepsie? Teda nie ze by som sa v tom vyznala... A to je to mlieko take drahe aj ked ti ho predpise Dr.?

ellise
10. jan 2010

holky já neříkám že odsávačka na vysavač je špatná, ale mně to přijde dost drastické, a neznám dítě ( kromě Chrise) kterému by se to líbilo. Já měla jen tu co se odsává pusou, a malej se vztekal i u toho. stejně on se vysavače tak bál, že byl raději v postýlce když jsem uklízela a to až do dvou let. natož kdyby to mělo souvislost s odsáním soplů.

leni myslím, že pokud nemá Sonička soplíky není potřebné odsávat. A nezkoušela si aby ti hypoalergenní výživu dali na předpis? není potom levnější. aspoň my to tak měli, ale je to už 7 let a situace je třeba taky u vás jiná.

nada.hope
10. jan 2010

Lenka co sa tyka toho odsavania,............nakolko sme mali reflux a bolo nam prave kvoli castemu grckaniu nostek odsavat, predsalen mliecko jej niekedy slo aj nostekom a urcite ked aj tvoja spinka trosku akokeby chrcala,............ale nemusi
My sme odsaval spociatku to mala milovala aj vysavac aj odsavacku aj vsetko oklo toho, ale cim je starsia tym sa odsavania viac boji chudatko moje male ale keby som nemusela nerobim to🙂))

nada.hope
10. jan 2010

Leni daj si AR mliecko predpisat detskov, urcite sa to da,................nam doktorka predpisova od narodenia najskor Bebu HA a potom na odporucanie gastroenterologicky az do 9 mesiaca Bebu AR predsalen nie je to najlacnejsie, aje ked tie ceny mliek sa pohybuju tak akosi rovnako, ale ked mozes usetrit tak preco by si neusetrila,..............nie???
Inac keby ste niektora mal zaujem mam este neodbalene krabice 21x Beba 1HA spotreba do 17.8.2010 a 2xBeba AR jeden spotreba do 2.5.2010 a druhe do 10.5.2011 neodbalene, poslem vam................len napiste adresu lepsie nech to niekomu posluzi akoby to malo u mna kysnut az do datumu spotreby nie? my uz sme presli na Bebu 3HA tu pijeme 1x denne a na noc jej davam Bebu na dobru noc🙂))

nada.hope
10. jan 2010

teraz pozeram ze detskov s V no hroza,.....................ved ta demencia mi uz odchadzala ospravedlnujem sa..-))))

halienka
10. jan 2010

Nadenka, moja malá presne tak chrčkala v spánku, ale potom som jej párkrát kvapla ten Libenar a teraz jej len vytieram noštek vatovými tyčinkami a už nechrčí. Tak uvidíme ako bude ďalej 😝 🙂 Bay, a aký sprej mu strekneš?
Či by mi lekárka predpísala hypoalrgénnu výživu na predpis, to neviem, keďže mi ju používame len preto, že námju začali dávať v pôrodnici, no inak malá na to nejaký zdravotný dôvod nemá. To by nám možno skôr predpísala tú antirefluxnú, no tú som ešte neskúšala či by jej robila vôbec dobre, niekomu to zas vraj zaťaží bruško. Zajtra akurát idem volať detskej tak sa jej spýtam, veď za to nič nedám. 😝 😀
Nič si nerob s tej demencie Ninka, všetci ju kapánek máme 😉 🙂
Ninka, prosím ťa ten tvoj muž ti teda dáva úlohy, tak s informáciami o vzdelávaní v soc. práci ti teda nepomôžem 😝 🙂 šak ty vlastne robíš tú školu za neho 😅 😀 😀

halienka
10. jan 2010

Joj, chcela som napísať: Nič si nerob s tej demencie Nadenka (nie Ninka 😀 )...máte podobné mená, sa mi to pletie 😝 😀 to je zas tá moje demencia 😀

bay
autor
11. jan 2010

Leni, Dr. ti moze predpisat akekolvek mlieko pokial musi byt mala na UM 😉 A nas sprej je Physiomer. Taka morska voda pre deticky. Perfektne to vyplachn nos az od mozgu 😀 😀 😀
Ninka, som tusime citala, ze to vase "male" stena ma problemy s ockom, len to neviem najst 😖 Ak chces, poradim super ocneho a ani nie je drahy 😵
Nadi, na moju demenciu nemas. Som prihlasovala maleho na plavanie a ako dieta som vyplnila ze Kamila a ako rodic Michal. A kedze pohlavie dietata som dala chlapcek, tak mi instruktorka pisala ze v niecom som sa asi sekla 😀 😀

bay
autor
11. jan 2010

Ninka, tak uz som to nasla 😀 😀 To sme mali aj my so stenatom. Od 6 tyzdna (alebo skor?) jej slzilo oceno 😔 Som myslela ze kanalik 😅 a nakoniec sa jej preklapa viecko dovnutra oka a to jej drazdi ocko a preto furt slzi 😉

bay
autor
11. jan 2010

Dnes sa so mnou nikto nebavi? 😢 ☹ 😝

ninockaskv
11. jan 2010

jo, leni, robim to za neho.. slubil mi za to deti, no nedaj sa na to 😅

bay, hej, moznost bola,ze prievan, nepriechodny kanalik alebo preklapajuce sa viecko..a to akoze ma navzdy? neboli ju to chuda? kontakt akoze na psacieho ocneho? to existuje?

ellise
11. jan 2010

no holky, na třetí straně sem nás našla, to je ostuda 😀

bay
autor
11. jan 2010

Ano existuje psaci ocny 😉
To ocko ju neboli. A nemusi to mat navzdy. Vraj tym ze je to este stena, tak ako jej rastie hlava, tak z toho moze vyrast 😀 😵 A keby jej to robilo sarapatu, tak by jej urobili plastiku nosu 😀 😀 😀 😀 ale uz jej to oko az tak moc neslzi, tak snad nebude musiet na plastiku. KLOP KLOP

sisipetka
11. jan 2010

Ahojte kocky,

tak my sme postupili v krmeni - uz neodsavam, ale pred kazdym krmenim prikladam - maly asi dost vytiahne, lebo potom si odgrgne ako prasa 😀 Je to sice riadna behacka od ceckov do kuchyne, ale hadam to vydrzime a Chrisko bude mat aj maminkine mliecko.
Inac tiez striekame ten Phisiomer - rano odsavame vysavacom a sopliky idu, vecer uz toho tak vela nie je...ale v noci niekedy dost chrci. Lekar nam odporucil dat mokre plienky na noc, na celo postele - tak mu zvlhcujeme aj takto to prostredie.
Kamilka zavidim vam to kupanie, my sme vcera kupali a po kupani maly tak jacal ked som ho susila, ze sa z toho normalne povracal 😖 Chudacik, musim nejaku inu taktiku - asi ho po kupani poriadne zabalim do uterakov a dam si ho na chvilu na prsia, nech sa ukludni a az potom urobim zvysnu vecernu ocistu - lebo takto ho neviem ani kremikovat, vycistit nostek, uska, okolie guliek - no proste hroza.
A dnes konecne viacej spanku, chudacik taky bol unaveny od unavy, ze ani spat nevedel.

Ninka, prepac za tu detsku poradnu...mame sa presunut inam? 😅 Nechcem vas tu nechavat same...a ja by som asi nestihla prispievat do viacerych tem, kedze tak krasne papkame a grgame, ze nam to zaberie aspon hodinu....

bay
autor
11. jan 2010

Peti, tak taketo place po kupani sme mali aj my, ale uz je smejo aj po kupani 😉

halienka
11. jan 2010

No my reveme po kúpaní iba pri obliekaní, tak to malá z duše neznáša 😀 mece nožičkami aj ručičkami tak, že je trojnásobne väčší problém ju do toho potom obliecť, lebo ako najust keď chcem aby nožičku skrčila tak ju vystiera ako pravítko 😀 a naopak 😝 😀
Ninočka, tak to chápem, že tú školu robíš za neho, dúfam, že on svoju časť dohody dodrží 😉

ninockaskv
12. jan 2010

peti, nie.. ja sa s vami tesim, ze sa takto malusom dari.. hlavne mi tu vychytate muchy a vsetko mi overite a ked my raz budeme mat malusa, tak ku vam budem chodit po babske rady.. 😵 ja bych vam aj poradila, ale ked neviem 😅 😅

chlap totiz chce rovno dvojcata.. tak to budem potrebovat kopu vyskusanych rad v praxi 😀

a neboja sa pri kupani vanicky? ze je to velke? teraz je take moderne kupat v tych kyblikoch 😉

ninockaskv
12. jan 2010

som to poslala a nedopisala.. uz som mesuge 😀

my sme zacali doky kolotoc.. akupunktura 3x do tyzdna, zajtra zubar, v stredu konstelacie, v stvrtok pscyhologicka a preventivka u obvodnej, este mi treba papier na sono prsnikov.. a tu 8cku zubiu poriesit..

a v piatok finalne skusanie svadobnych siat

aspon mi cas rychlejsie uteka, nestresujem.. ved mi treba pekne vajicka na jar vyprodukovat 😀 😝

peti, boli sme minuly piatok v salone fany, strasne mila pani, ukecana, velmi dobre ceny.. ale zial, saty, ktore sa mi pacili, boli male a ostatne ..no nemala som z nich semranie v brusku 😀

bay
autor
12. jan 2010

Ahojte 😵

Ninka, mas ty ale riadne nabity program 😉
Leni ono to s tym obliekanim bude len a len horsie. Ja mam pocit ze obliekam 100 chapadlovu chobotnicu 😀 😀
Odporucne nejake salony kam zajst pozriet saty na ples 😅 Podmienka - veeeeeeeelmi pekne a este lacnejsie 😅

ninockaskv
12. jan 2010

kami, ja som zaregistrovala v tom salone fany celkom lacne.. teda neviem, co je to momentalne pre teba lacne, ale svadobne saty maju cca 300 tak spolocenske budu asi aj lacnejsie.

normalne su teraz svadobne saty 400 a vice 😀

no, treba sa mi nejako zamestnat, nech nemyslim na blbosti 😅

bay
autor
12. jan 2010

Hmmm, tak to asi skusim obvolat kamaratky 😅 😀

Ach jaj. Misko uz druhy den nechce spat v postielke 😠 😠 😠 😠

ellise
12. jan 2010

ahoj holky, jen na skok utíkám na pilates, pak poreferuji 🙂

bay
autor
12. jan 2010

No toto, zas sme na 3. strane.... 😝
A zajtra som mobilna tak musim nieco dobre vymysliet kam vyrazime 😀 😀