Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ninockaskv
21. jan 2010

fu, tak dnes pri vas stali vasi anjeli strazni 😉 asi je to v takomto pocasi bezpecnejise v kociku 😒

bay
autor
21. jan 2010

njn. Ale na plavanie s kocikom nemozme ☹ nie je ho tam kde odlozit...

ellise
21. jan 2010

ahojky holky,
tak kami to znám, já takhle upadla s martinkou na schodecha po 12 letech jsem skončila na operačním sále.
Ale vidiš jak tady působí nejen gravitační zákon, ale hlavne mateřský cit. Žena by si i hlavu rozbila, jan aby dítě zachránila.

ninockaskv
21. jan 2010

a my ideme zase dostat noveho managera.. ta predtym sa u nas ohriala asi rok.. tato americka filozofia ma zabija... nechceeeem tu byt, chcem byt doma.. 😠

som bola v DMku a mali tam hajanka 🙂 teda ak som spravne pochopila tvoj popis..

elis, ako dopadli dotacie na divadlo?

halienka
21. jan 2010

Ahojte babky 🙂 no ja už ani neviem ako sa volám, malá od rána poriadne nespala a teraz je už z toho taká nervózna, že sa to nedá vydržať 😝 Ešte šťastie že už prišiel z roboty MM, odovzdala som mu ju a nech si s ňou robí čo chce bo ja už mám nervy v kýbli 😝 Som sa musela prísť zrelaxovať aspoń na pár minút tuto na koňa 😀
Dnes sme boli na poradni, máme už 5,5 kg a inak sme zdraví chvalabohu. Nutrilon Extra mi ale dr. nepredpíše a Nutrilon HA by mi predpísala ak donesiem potvrdenie že niekto z nás dvoch má alergiu, čo nemá. No potom sme začali rozoberať očkovanie, ktoré by nás malo čakať o mesiac a popritom som spomenula že ja mám Crohnovu chorobu a vtedy dr. zahlásila, že tak to môžme použiť na predpisovanie Nutrilonu Ha, lebo to je tiež autoimunitné ochorenie, takže ak prinesiem potvrdenie od obvodnej tak mi ho predpíše. No my smepráve prešli na ten Extra tak ešte uvidíme, ak malej nebude sedieť tak sa vrátime k HA. Inak dosť mi vychvalovala nejaké francúzske mlieko. No ale uvidíme. Peti, malá po tomto Nutrilone Extra kaká častejšie, tak aj tvojmu malému by možno prospela zmena mlieka a by viac kakal a netrápil sa. 😉
Bay, nomoja ty zo svojim sklonom k úrazom by si radšej teraz nemala ani päty vytiahnuť z domu 😝 😀 Bo to je jasné, že ty ten ľad nájdeš aj keď nechceš 😀 No ale som rada že ste v poriadku a že sa ti nič vážne nestalo. Máte to v tej Blave ťažké, tu aspoň mámepo krajoch dosť snehu a to viem že tamľad nie je, tak chodím tadiaľ, ale na ceste alebo chodníku je to fakt nebezpečné. lenže vy tam máte len cesty a chodníky 😝
Ninka, to ako američania majú takú filozofiu, že každý rok nový manager? A to sa im oplatí furt nejakého nového zaúčať? A keď sa konečne zabehne tak ho znovu vymenia? No ja furt tvrdím, že tí američania sú kapánek mimo 😝 😀

sisipetka
21. jan 2010

ahojky kocky,
tak mi mame za sebou fotografovanie Christianka - fotky budu super - bol nadherny, budu 3 motivy - anjelik, kvetinky a v naruci tatina. Aj sa nam tam pocikal, kedze bol nahy...ale zvladol to uspesne. Akurat ho to tak zmohlo, ze nevladal doma ani tahat mliecko a zaspal na prsniku...no a teraz taha spanok, uvidime co bude v noci 😅
Ninka, mozno dam na tvoje slova a skusim nejaku laktacnu poradkynu - MM mi to tiez schvaluje, tak zajtra sa asi odhodlam 😉
Leni, vdaka za tip na mliecka, pockam do utorka, ked mame poradnu a popytam sa dr. No dnes sme este nekakali, tak sa obavam zajtrajska, ked budeme od rana plackat od bolesti 😅
Inac buducu nedelu mame krstiny, takze konecne sme s Chriskom aj viac aktivny a uz mame rozny program 😀
....tak idem surfovat a hladat poradkynu - za pokus to stoji 😎

bay
autor
21. jan 2010

Kuk 😀
Ninka, v DM tusim mavaju hajankov 😉
Elis, ani nehovor.... Ja by som sa konecne mala dokopat k ortopedovi s tou nohou co ma boli od poporodneho obdobia. Mam takeho zleho tusaka, ze to bude ten clenok, co som padla zo schodov niekedy okolo 7. mesiaca 😅 🤐 (Ty jo, ja som fakt nebezpecna sama pre seba 🙄 ). Bo nechcem skoncit na operacke 😔 A o tych padoch sme sa bavili s MK 2 dni dozadu, bo sme boli na prechadzke a on mal Misena v satke a som mu hovorila, nech si da pozor nech nepadne a on ze ved na lade sa pada iba na zadok. A hen, ja dnes dopredu 😝
A co nova hra? Ako sa dari?
Peti a kde ste boli fotit? A to bol len u tatina foteny? Nebola rodinna fotka?
A pojdeme teda buduci tyzden niekam von?
Leni gratulujem k peknej vahe 😉 Uz je to kus baby 😵

sisipetka
21. jan 2010

Kamilka boli sme v Senci - ta fotografka robi foto ako Anna Gedens - fakt je super mila a s malickym to vedela dokonale. Foto bude do 10 dni, tak potom nejake na ukazku hodim 😉
Tatina na foto nie je vidiet, iba jeho ruka, ci hrud - robili sme len take detaily - ako drzim nozicku, zadocek a tak 😵
Rodinne chcem dat robit ked bude mat 6 mesiacov, uz bude vnimat, smiat sa a bude to super.
Trvalo to asi 1 hodinku aj so stylizovanim motivov - urobila cca 100 foto, co da na CD - z toho 20 upravi a urobi aj taku knizku. Stoji to myslim 50 euro, este sme neplatili...ale tak hovoril do telefonu.
MA tolko prace, ze na termin uz teraz objednavaju na april. Nas zobrali zo dna na den, lebo kedze sme este malinky, tak do tych 2 mesiacov uprednostnuju, kedze su to najkrajsie fotky s mimcami 😉 Som z toho hrozne stastna, malicky je taky unaveny, ze teraz sa napapal a uz opat spinka...aj s tatinom 😀

Jasne, mozeme ist buduci tyzden von. Ak sa Janka do pondelka nepripoji, tak jej zavolam a dohodneme nejaky termin v trojici - teda v sestici 😉 Len nech ten sneh zmizne, s tymi kocikmi je to o hubu a mam pocit, ze maly sa z toho zgrca ako ho to tam mixuje 😅

ellise
21. jan 2010

ahoj holky, teď jsem dorazila ze zkoušky, čekám na zoufalky

Kami, divadlo jde docela dobře, mám dobrou roli, jen sedím u stolu, to je fajn, nejsu buzerovaná jak a kam mám chodit.

leni a nechce š to třeba kombinovat, nechat si předepsat Nutrilon HA a střídat to s tím extra? A nechceš vyzkoušet třeba nějaké jiné mléko, třeba Hami nebo Sunar. Marťa vyrostla na Sunaru, tenkrát nic jiného nebylo. Tomáš měl Nutrilon pepti a pak jsme přešli taky na Sunar. myslím že není špatný, jen nemá dobrou pověst.

bay
autor
22. jan 2010

Peti to znie super 😉 a uz satesim na hromadnu stretavku 😉

ninockaskv
22. jan 2010

peti, sa tesime na fotky... a poreferuj potom, ako bolo s laktacnou.. mne nasa dula vravela, ze najlepsia je osobna konzultacia, ze ona pride, ty ukazes co a ako robis a ona ta opravi, co by si mala robit inak..je to za poplatok, ale mala som pocit,ze si nepytaju vela... v googli je toho dost, ak by si nemala cas hladat, ja ti poslem, ja som si pripravila zoznam pre istotu 😅

leni, oni maju pocit, ze treba prejst co najviac oddeleni, aby si mala prehlad o biznise, cize ked konecne sa zoreintujes a poznas ludi a proces.. tak ta posunu dalej.. ja som uz 2 rok na rovnakom mieste a su zo mna na prasky, nic nove som nevymyslela, nepriniesla.. len si robim dobre svoju robotu, tak to zhodnotili tak, ze mi nebudu zvysovat plat 😀 😀 su oprdeni 😀

ja dnes robim z domu, cez obed mam akupunkturu a idem k tomu chirurgovi kvoli znamienkam sa ukazat, lebo ma somar nechcel objednat cez telefon 😠

a pes si teda riadne vyzaduje pozornost 😝

ninockaskv
22. jan 2010

jaj, este to som chcela, ze elis, ty si teda riadne akcna.. pilates, masaz, divadlo, skusanie.. este v noci aj stihas pozerat tv.. ja o 9 padam na hubu a to ani nemam ziadne dieta, o ktore sa treba starat 😖

bay
autor
22. jan 2010

Tak ja som dnes mala zas nehodu.... Misko ma oblinkal 😀 Ale taaaaak pekne, ze som mala mlieko v uchu, na polke tvare a polku vlasov 😀 😀 Som si musela umyt vlasy 😀

halienka
22. jan 2010

Ahojte babky 🙂
Ninka, no možno to na niečo dobré je, ale podľa mňa to má aj tú nevýhodu, že potom do tej svojej roboty nemá šancu až tak preniknúť a robiť ju perfektne...také povrchné, no ale takí sú celí američania 😝 Ak im je málo že si robíš svoju robotu dobre tak nech sa strčia do zadku, práve to by malo byť dôvodom k zvýšeniu platu 😠 A kedy máš svadbu? Dúfam že potom hodíš nejaké fotočky 😉
Eliška, tiemleika sa moc nesmu miešať, vraj to spôsobuje tráviace problémy deťom. Jediná výnimka je Nutrilon1 a Nutrilon Extra, tieto dva typy sa môžu miešať. Lenže ten Nutrilon1 ja používať nebudem, bo to je ako voda a malá z toho strašne vracia. Takže zatiaľ budeme na Nutrilone Extra a uvidíme. 🙂

halienka
22. jan 2010

Bay, tak naša malá zas v noci os..kala MM 😀 inak v noci nekakáva a teraz zrazu toto 😀 tiež to bola taká šajba, že si musel prezliecť pyžamo 😀 😀 MM ju rozbalil, že jej idú ťažko prdíky no a s jedným takým prdíkom vyšlo aj niečo viac 😀 😀

ellise
22. jan 2010

ahoj holky,

leni nemyslím každý den to střídat ale třeba po dvou týdnech, jsem si myslela,

ninka, ale já to nemám každý den, ale každý den něco, a neboj je týden kdy nemám nic.
Víš divadlo je moje duševní hygiena, nebýt jeho asi bych už byla ve cvokhouse. než se Tomáš narodil začala jsem dělat francouštinu a po pěti letech jsem přešla na divadlo. A toho se budu držet,............ na podzim si přidám angličtinu a až děti trochu povyrostou odjedu dělat do Angile, nebo k evropskému parlamentu. 🙂

ninockaskv
22. jan 2010

elis a potom budes zarabat kopu penazi, kupis si dom pri mori a my tam budeme k tebe chodit v lete na dovolenky 😀

baby, dnes som bola na tej akupunkture a bol tam chlap, ktory ma vsade nejaku bolacku.. a vyslo z neho, ze ma reflux!! ja ze to len babatka maju.. a vraj ma na to nasadenu nejaku dietu, jedava 5x denne, nemoze pri jedle pit, najsor 20 minut po jedle a ma vraj lezat tak, ze ma zvysenu postel pod hornou castou tela, ze nema lezat na rovnom..

leni, fotky hodim.. ale kym pride juuun.. mam takeho tusaka, ze by som toho knaza mala preverit, ci nas tam ma napisanych.. a mne to tiez pride logickejsie, nelietat kazdu chvilu z miesta na miesto, vies toho vela, ale nic poriadne.. ja som skor typ, ze chcem v praci vediet jednu ved a riadne .. ale pre mna za mna.. ak si myslia, ze ma tym budu rozculovat.. su aj horsie veci na svete ako tieto ich aktivity budovatelske

halienka
22. jan 2010

Eliška, jaj tak som ťa asi dobre nepochopila. No všetko sa ukáže podľa toho ako bude reagovať na toto mlieko a potom sa rozhodnem čo ďalej 😉 No a inak robota v európskom parlamente by nemusela byť zlá 😅 😀 aspoň by si sa zbavila toho vašeho blbého šéfa 😉
Ninka, chorý akupunkturista? 😅 To teda nie je pre neho zrovna dobrá vizitka, veď prvého seba by mal poliečiť 😝 Reflux majú aj dospelí a dosť často, akurát u detičiek je to spôsobené tým že sa im ešte len vyvíja tá klapka a preto je to väčšinou u detí prechodné a keď sa to dovyvíja tak reflux zmizne. U dospelých je to väčšinou už natrvalo, vzniká to buď nesprávnym stravovaním alebo dedične, že tá klapka ochabne a už neudrží poriadne stravu v žalúdku. No a aj bábatká s refluxom spávajú vyvýšene, naša malá tiež, aj ju prebalujeme na "šikmej ploche" 😀 ti poviem je to zážitok. Ale oplatí sa to, lebo tým to udržujeme vcelku v miernej forme a malá priberá. Keby som malú po jedle položila hneď na rovné tak je hneď všetko vonku. 😝

bay
autor
22. jan 2010

Leni podla mna ten chory chlap sa bol liecit 😅 🤐 A davas malu na pravy bok? Bo mne ked nam potvrdili reflux Dr. kazal hodinu po jedle dat dieta lezat na pravy bok. No ale to by som ho tak neudrzala ani keby som ho priviazala 😀 😀 😀 Ale nastastie mame ten reflux tak mierny, ze ho vobec neriesime 😅 😀 A tak to som s tym mliekom dopadla este dobre 😀 😀 😀
Elis mas dobre plany 😉 😵

Zelam vam krasny vikend. Ja tu zas nebudem 😉 Zajtra vystava, v nedelu rodinna oslava 😵

halienka
22. jan 2010

Bay 😀 tak zdá sa že tehotenská demencia ma neopustila 😀 😀 akosi zle chápem furt 😝 😀 😀 Malú sme zo začiatku dávali nabok keď ešte bola v perinke a dalo sa to, ale teraz sa to už nedá, ona sa prevracia sama a ako ty píšeš, to by ju neudržal nikto 😝 ja ju po jedle dám odgrgnúť a potom držím 15-20 min na rukách v dosť šikmej polohe (sedím pri tom, iba výnimočne chodím, keď je moc nepokojná), potom dám do postielky kde má tiež šikmo matrac - nie až tak šikmo ako keď ju mám na rukách. Keď je kľudná a pekne po jedle zaspí, tak ani nič nevygrcká, no keď nezaspí a vyvádza tak povygrckáva dosť. 😝
Uži si pekný víkend 😵

halienka
23. jan 2010

Haló babky, kde ste dnes všetky? 😅

ellise
23. jan 2010

já jsem tady, ale jen na chvíli, dnes hrajeme, tak za chvíli vyrážím

Leni, tak co ta vaše malá princezna?

halienka
23. jan 2010

Ahoj Eliška 🙂 no naša princeznička sa aj správa niekedy ako princeznička 😀 😀 Sa mi ráta ako už začína džavotať nezrozumiteľné zvuky, ako už nacvičuje žalostný výraz len aby sme jej spravili po vôli a ako sa už pekne smejká na nás - samozrejme keď má dobrú náladu 😀 Včera sme ju kúpali až po dvoch dňoch a keď som ju vyzliekla tak sa mi zdalo že za tie dva dni strašne pribrala 😝 😀 Máme doma "sumoprinceznu" 😀 😀 No a dnes zase bola svokra, šak čoby nie, veď je sobota, treba prísť pootravovať ľudí ktorí chcú mať pekný rodinný víkend v trojici. Samozrejme ako zámienku zas mala že doniesla placky, ona furt niečo nosí aby mala akože dôvod prísť. 😝
Inak babky aj vám tak padali vlasy po pôrode? Ja mám pocit že ešte 3x si zmyjem vlasy a budem plešatá 😝 😀

ellise
23. jan 2010

ahoj holky, už jsem zpátky, zítra zase hrajeme. Uvařila jsem si krupičnou kaši a dávám si víno.

leni, taky mi padali vlasy, a pak to postupně přestalo. To víš hormony. Jo Leni, takové miminka jsou krásná, právě ty jejich ksichtíkya různé zvuky co vydávají, pak se přidá pohyb a je to super. Ještě budeš s nostalgií vzpomínat, jaké to bylo fajn, když jenom ležela a nemusela jí být věčně v závěsu 😀

bay
autor
23. jan 2010

Ahojte 😉 Leni padali, a tiez som myslela ze budem holohlava 😔 U mna to zacalo cca ked mal Miseno 3 mesiace a skoncilo teraz asi dva tyzdne dozadu. Teda tak ze uz ked si prejdem rukov po vlasoch tak mi neostane hrst vlasov v ruke, ale len par 😀 😀 😀

ellise
24. jan 2010

ahoj holky, co jste dnes dělalai, že jste ani jedna nenapsala, až na 3. stránce jsem nás našla

bay
autor
25. jan 2010

Dobre ranko 😉
Peti, ked budes volat s Jankou, skus dohodnut stretko na stvrtok? 😅 😀 (to som mobilna, to by bol ideal a dojdem kamkolvek 😉 )
Elis, ja som doobeda pisala diplomku a potom som bola skusat saty na ples a oslavovat 😉

A konecne som prisla na to ako donutit dieta v noci spat dlhsie ako 2h. Tuto noc sme mali intervaly 4,3,3. Co znamenalo, ze som cakala na prve kojenie do polnoci 😀 😀 Kdybych to byl byval vedel .... 😀 Staci ked maly ide spat len doobeda a potom je uz len hore... 😀 😀 (alebo musime kazdy den na oslavu a nestaci ze len nespi? 😀 )
Misko vcera zacal liezt. Sice zvlada len tak pol izby (1-2 metre) ale k jeho spokojnosti to zatial postacuje 😀

skybaby
25. jan 2010

caute kocky 😉
oddychnute po vikende? my sme vcera usli barborke do kina, sme ju dali spat, dedo babysittoval a my sme isli na film o 22.00, film sice otrasny - stvrty druh - neodporucam ale aspon sme sa trochu vyvetrali, bolo to super ale aj take cudne bez malej 😉
ta zima ma uz prestava bavit 😠
streko mozme, len mam drobny problem, ze barborka spi v kociku tak polhodku a potom chvilu kukuckuje a potom je nespokojna lebo sa nemoze hybat 😒
ak by ste ale boli obidve mobilne, co keby ste prisli k nam? dame nejaku prechadzku tu v okoli a potom vam urobim u nas kafco? ak sa vam to ale nepozdava, tak sa pokusim niekam dopravit 😉
pekny den vsetkym 😵

bay
autor
25. jan 2010

Jani, ja nemam problem 😉 Vypustime potom deti na zem a my si vylozime nohy 😀 😀 Len mi daj vediet kde to to u vas je.
My ideme do kina v stredu 😀 na Avatara (pre zmenu 😀 )

A u nas je typicky pondelok. Misko je mrncavy a uplakany. Chyba mu tatinko 😝

ninockaskv
25. jan 2010

ahojte slecny,
bay, miseno uz lozi?? 😀 jeej..

to musia byt nadherne, tie vase deticky...

ja uz pomaly aj do centra sa asi idem objednavat, uz zacinam chytat hysteriu a paniku.. dnes sa mi celu noc snivalo o mojej tehotnej kamoske.. 😅

mne stale padaju vlasy, minule som bola okusit kadernika, no ked mi precesol vlasy, az som sa zapyrila.. a to nehovorim o tom, ze ma stale bolievaju panvove klby.. clovek by uz na to nechcel mysliet a stale ho nieco boli, co maluska pripomina kazdy den 😢