Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

halienka
31. jan 2010

Bay a muž ti nemôže nechať auto? 😅 Tými autobusmi s kočíkom je to fakt na nervy 😝
Babky počuli ste už o znakovavej reči pre batoľatá? Je to niečo také ako učíme deti keď ešte nevedia rozprávať aby poslali pusu alebo ukázali pápá, no tu sa naučia vyjadrovať omnoho viac, dá sa s tým začať už po pol roku a postupne pridávať ďalšie a ďalšie znaky až vie dieťatko celkom pekne vyjadriť napr. čo chce. Tu sú nejaké linky:
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=znakova-...
http://www.znakovanie.sk/index.files/baby_signs...

ellise
31. jan 2010

ahoj holky, konečně mně Tomáš pustil k PC 😀

včera jsme jeli nakupovat do Ikei, tak jsme tam buchli nějaké prachy, Marťa chtěla knihovnu, tak dnes bylo velké přesouvání z jedné skříňky do druhé, i tak to není hotové, ale vůbev se mi do toho nechce. taky jsem si chtěla koupit kozačky ty moje se nějak rozpadají, ale nakonec si nakoupil MM a Tomík. Tak já dopadnu vždy když jdu s někým nakupovat. Já si koupím jen když půjdu sama.

bay
autor
31. jan 2010

Leni, ja poznam 😉
A auto mi nechat nechce. Vraj nemoze, ze je to sluzobne auto a ze by bolo blbe keby si na sluzobku poziciaval dalsie sluzobne s dovodom ze toto nechava mangelke. ☹ Nechapem... 😀 😀 😀 😀 😀

ellise
31. jan 2010

Bay, taky nechápu 😀 😀 to je přece nromální nechávat služební auto manželce 😀 😀 😀

halienka
31. jan 2010

No bay to čo je za firmu že nedajú služobné auto zamestnancovej manželke 😀 😀 😀 no vrchol čo sa to deje na tom svete 😀 😀
No a čo hovoríš na tú znakovú reč?
Eliška, ja už tak túžim pochodiť po nejakých obchodoch, som tri mesiace nikde nebola 😀 😀 ani by som si nemusela nič kúpiť len tak pokukať 😀

bay
autor
31. jan 2010

Leni moc nazor na to nemam 😅 Ja sa do toho pustat nechystam. Ale moze to byt fajn ale nepride mi to nejak nevyhnutne alebo si len neviem predstavit nakolko by to vedelo ulahcit zivot... 🤐

pomocalexovi
31. jan 2010

POMOC- Hladame KRV 0RH-negatív !!!
ak mozete, prosim pomozte, je to vzacna krvna skupina:

Ahojte,

Netušil som že to raz budeme aplikovať aj my, ale:

Chceli by sme Vás veľmi pekne požiadať o pomoc.

Pre nášho syna menom Alexander Hajžuš, nar. 14.09.2009, potrebujeme
krv "0 Rh negat., "e" pozitívny s prenesenými anti "e" protilátkami."

Asi to vyzerá príliš komplikovane, ľudia bežne poznajú svoju
základnú skupinu, preto, pokiaľ by ste o niekom vedeli, transfúzna
stanica v BA v Ružinovskej nemocnici i v KE na Fakultnej na Triede SNP

o našom prípade vie a otipuje každého ochotného darcu, či spĺňa aj
podskupinu "e" v pracovných dňoch od 07:00 do 11:00 hod. Stanice majú
snahu ihneď odčerpať maximum, či však na to darcovia pristúpia, to
samozrejme nechávame na ich zvážení.

Lekári hľadajú aj v registri darcov SR, zatiaľ neúspešne, preto tzv.
pravidelní darcovia pravdepodobne nebudú vhodní (ale toto je len naša
uvaha).

Darcovia:

Deň pred tým piť veľa vody, no alkohol, vyhnúť sa mastným jedlám.
Ráno max. čaj a pečivo

Zároveň sa pokúšame zistiť, či aj v iných lokalitách SR sú
odborné transfúzne stanice, otipovanie podskupín totiž nerobia všade,
aby ľudia nemuseli cestovať ďaleko ...

Alex leží v Detskej Fakultnej Nemocnici s Poliklinikou na Kramároch v
BA.

Ak by ste tento mail mohli posunúť ďalej, či odpovedať, budeme Vám
naozaj vďační.

Baška a Rudo.
Ďakujeme.

halienka
1. feb 2010

Ahojte babky 🙂 jéminku my sme až na 3. strane 😕 😅 No ako ste víkendovali? Bay, ako kríza, už je lepšie? Ninka čo nového v práci? Mne malá konečne od rána zaspala tak som celá happy 😀

bay
autor
1. feb 2010

Leni, no kriza lepsie 😉 Akurat Misko bol v noci hore kazdu hodinu 😠 😔 Som death. Este som sa rano aj pohadala s MK 😢 takze den zacal uzasne 😝

ninockaskv
1. feb 2010

ahojte babulky... chuda, tento alexik.. co to zase? ☹

ja dnes depkujem.. dostala som mrchu, chlap nema chut na sex.. bola som cez obed shoppovat, no prisla som este vo vacsej krize, lebo som tlsta.. mam na bruchu stale taku baby sunku ☹

leni, motivacny meeting je az buduci tyzden, dovtedy mozem rozdychat ten predosly 😠

kami, dobry zaciatok tyzdna 😅
peti, neboj to sa spravi, hovor si stale, ze ked toto je to najhorsie, co chrisiho ma trapit, tak je to v poho.. viem si predstavit aka si asi unavena.. ale toto sme chceli 😀 to sa urcite spravi 😉 a konretne rady nemam, akurat si pamatam, ze kolega vyskrabkaval hovienka synovi lyzickou, ked mal problemy 😅

bay
autor
1. feb 2010

No pokial taky nebude cely tyzden, tak bude fajn 😝 😀

Peti, Jani, ten stvrtok plati? Peti a vezmes nas? Tam aj spat? Ja mozem zobrat satku a mozme sa ist aj prejst (len nie na dlho, bo Misko uz je tazky 😅 - radsej uz ani nevazim 🤐 😀)

sisipetka
1. feb 2010

ahojky kocky,
tak uz som spat....krstiny mame uspesne za sebou, ale teda som riadne odrovnana - tolko ludi v dome a Chrisko si vybral den D na celodenne plakanie a vrtenie sa. Akurat v kostole to cele prespal a bol teda najkrajsie babatko 😵 Ja som lietala ako handra a az v kostole som si uvedomila, ze ani zuby som si neumyla 😅 Ty koky, tak takto vyzera vytazena zena na MD - vlasy v guci v gumicke, pusa zalepena a nebudem riesit kedy som sa sprchovala 😀 Aj som si tam troska poplakala, ked kaplan hovoril o detoch ako dare - spomenula som si na Petka a ze vsetko malo byt inak. Ale Chriska milujem a jeho braceka tiez 😔

Co sa tyka prdikov a kakania, tak bojujeme...frekvencia kakania sa znizila na 2 dni z 3, tak hadam casom prejdeme aj na kazdy den. Teraz sa pridruzilo aj to nocne chrcanie a je to este horsie - maly sa mi nevie poriadne napit z prs, lebo sa mu tazko dycha...takze zvysok odsavam, lebo uz som mala pocit, ze ho uplne stratim. Zajtra ideme na ORL - troska ho potrapia, ale pevne verim, ze nic vazne...iba klasika detske problemiky z ktorych vyrastie.

Znakovu rec poznam od kamaratiek, ktore to aplikovali a boli spokojne - videla som to aj priamo na ich detoch v praxi. Ja zatial neviem, ci to budem riesit - najprv sa musime poriadne "vysrat" a "vyprdiet" - potom prejdeme na vyssi level - plavanie, cvicenie....pokecame si az neskor 😀

Kami pontnicky pravidelne umyvam a pekne sa to zacalo susit, takze teraz uz len kremikujem suchu kozu a oskrabkavam. Uz sme ciastocne holohlavy..tak to ide aj ocistit 😉
A k Janke ta zoberiem tam i spat. uvidim, ci zoberiem kocik. U Janky mam ten baby vak...tak pripadne mozem ist aj ja s nim takto na prechadzku. Ved nieco poriesime priamo na mieste....
Inac Misko bol v tej vode uzasny 🙂

Ninka - kasli na mrchu, jar pride do 2 mesiacov, tak potom uz mrcha bude kaslat na Teba 😉

bay
autor
1. feb 2010

Peti, vidis a my kakame min. 3x denne, niekedy aj 5-6 😀
Som rada ze potnicky su lepsie 😉

bay
autor
1. feb 2010

Halo halo 😉

bay
autor
2. feb 2010

Nastalo tu nejake ticho 😝

Baby, dajte vediet ci stvrtok plati 😉

A musim bezat. Misko sa zobudil....

ninockaskv
2. feb 2010

ahojte,.. ja dnes zarezavam z domu.. poobede ficim k tomu chirurgovi kvoli znamienkam..

peti, jar je tu coby dup,ale ja zacinam panikart, ze to uz viac nepojde 😅 a krsniatku blahozelam, ze to ma uspesne za sebou.. ani mne by sa nepacilo, keby na mna vela ludi naraz robilo tutuli mutuli.. ale v kostole si to uzil, budete mat rozkosne fotky a chrisi ta bude lubit aj s neumytymi zubami 😀 😵

baby, tu u nas na nasej strany petrzalky zurivo snezi od rana.. hadam to vydrzi a nebudete musiet prehadzovat stretko kvoli dalsej kalamite 😝

jej a vcera sme sa boli stretnut s tetou, ktora nam bude robit obrucky.. budu take jednoduche a dame si tam vygravirovat naseho malusa... 😅

o tej posunkovej reci pre babatka nas informovala chlapova krstna, ked sme boli tehu.. ona zije v janponsku a tam je to teraz strasne moderne.. 😒 mna by zaujimalo, ci potom deticky nemaju problem sa prepnut na normalnu rec 😉

halienka
2. feb 2010

Ahojte babenky 🙂 tak my máme už aj po vychádzke, tu našťastie sneží len trošíčku a bola som len hodinku, tak sa dalo zvládnuť. A malá konečne zaspala na dlhšie ako na 15 minút 😀 teraz ešte spí v kočíku, ani nevie že je už doma 😀 aspoň snáď budem mať čas sa najesť 😝 😀
Peti, ešte som ti chcela povedať, že možno by ti pomohla aj zmena mlieka, mne sa zdá že naša malá aj menej grcká odkedy sme prešli na Nutrilon Extra. Tiež som mala inak nervy z toho vystriedania mlieka, človek nechce robiť pokusy na vlastnom dieťati, ale teraz som rada že sme ho vystriedali. Čo sa týka prdíkov a kakania tak je to to isté. To ma len tak napadlo, že možno by aj iné mlieko pomohlo aj na to kakanie. Vraj si veľmi chvália nejaké Francúzske mlieko. 🙂
Ninka, držím palce u chirurga 😉 A čo sa týka tej posunkovej reči, vraj to práve pomáha aj lepšie a rýchlejšie sa potom učiť rozprávať a celkovo že to zvyšuje IQ dieťaťa 🙂 preto to japonci asi tak žerú, tam im hrozne ide o to dostať tie deti na prestížne škôlky a školy a to sa im podarí iba ak majú nadpriemerné deti, aj pre nástup do škôlky majú už dosť náročné skúšky, oni ich preto v podstate už od narodenia niečo učia, minule som pozerala o tom nejaký dokument 😝

skybaby
2. feb 2010

caute caute 🙂
stvrtok plati a uz sa moc tesime 😉
o znakovej reci som tiez pocula a mozno to vyskusame 😉
my ideme krstit az teraz v sobotu tak som zvedava, deticky vacsinou byvaju v perinkach cou nas uz nehrozi a riesila som ci musi mat barb topanky, ale zhodli sme sa ze bude proste v ponozkach 😀
no a este som zabudla, uz treti den hnackujeme 😠 uz sme boli aj u doktorky a mam barb uvarit nejaky ryzovy vyvar a zobrala nam vyter a vysledky v piatok
no utekam aj ja, lebo dnes sme boli cely den na cestach, tak musim rychlo nieco upratat a dat si veeeelku kavu

ninockaskv
2. feb 2010

no leni, nieco na tom bude.. aj ked neviem, ci ti blaznivi japonci su stastni.. dusit deti kvoli studiu, vysledkom uz pomaly v jaslickach, potom su z nich freekovia vystresovani..

krstnej synovia chcu vsetci z tokia zdrhnut, ze je tam tazko s pracou a ked uz nejaku maju, ze dru 20 hodin denne, tyzden vikend.. minule, ze prisiel synator domov, zrutil sa medzi dverami, ze sef dostal infarkt a zomrel, typek mal okol o50 tky, mozno ani nie viac.. radsej budem mat doma nie take inteligentne dieta, ale menej vystresovane a stastne a uzivajuce si zivot.. no ved skuste a date mi vediet, ako sa to malym paci a ci mate doma geniov 😀

u nich su teraz aj strasne moderne jaslicky, ale take ze tyzdnove, vraj je to pre dieta lepsie, lebo nemusi sa striedat pri nom pani ucitelka kazdy den ina, takto ze ich ma na starosti jedna a zvykaju si na nu, mama pride po dieta v piatok a zoberie si ho domov na vikend.. tak ked raz bude 3 sv. vojna, tak vieme preco 😠 😠 najhorsie na tom je, z krstna z toho bola tiez nadsena.. ako keby dieta nemalo byt doma s mamou.. ok chapem, nie vzdy sa to da, niekedy musi ist aj zena do prace, ale ked si spravi dieta a chce islou mocou robit karieru a nema na baby cas. tak akoze nic mo 😒

sky, aj makrobiotici tusim doporucuju ryzovy vyvar na hnacky.. 😀 aspon bude imunita.. hadam ju to hned prejde a nebude sa vela trapit..

bay
autor
2. feb 2010

Sky. my sme na hnacky mali bio gaiu. A dobre mu to zabralo a uz je bez nich a nehnackuje klop klop.

skybaby
2. feb 2010

kami to kupim pod tym nazvom v lekarni?

sisipetka
2. feb 2010

ahojky,
tak sa mi podarilo az teraz.
Jani - biogaja - tak sa to vola a mozu to deti od 3 mesiacov. JE toruzovy obal. A tiez sa da na to pouzivat Infant dofilus.
Ja tiez vo stvrtok mozem, takze Kami my si zavolame, ze kde, kedy a ako a dobehneme po vasom plavani za Jankou a Barbi 😉
Jani, my sme boli tiez bez perinky - mali sme biely kabatik, nohavice a kupila som biele topanocky za 2 eura v tescu - bol chutnucky, spinkavy - to by mohol aj doma.
Leni, ja ani neviem, ci je to reflux alebo momentalny stav. Len dnes mi grckal len 2 x a aj to po tom, ako som mu velmi skoro dala cajik na prdky a teda teraz vecer, ked strasne pre nieco plakal, az sa z toho dogrcal 😅 No uvidim, co s tym mlieckom....bojim sa toho. No mozno skusim kupit jednu krabicu nutrilonu extra a vyskusame, co to s nami urobi. ja sa len bojim, aby sa nam nepohorsilo to kakanie...
Ninka, je to smutne a zaroven nadherne, ze budete mat na obrucke maluska 😔
Bezim sa konecne obedovo-navecerat....doteraz mi dal Chrisko riadne zabrat. Proste nie vsetky dni su slniecka na oblohe i v postielke - dnes bolo viac na oblohe 😎 , ale i tak ho lubime 😵

bay
autor
2. feb 2010

Jani ano. Bio gaia. Su to probiotika pre miminka 😵
No ja tu znakovu asi nebudem ucit. Aj tak to bude mat tazke, ze sa bude ucit dva jazyky sucasne a mne bude robit tlmocnika 😀 😵 bo ja som na jazyky drevo a kym sa naucim sprechovat, ach jaj, tak Miso bude aj maturovat 😔 ale kto vie... mam este mesiac cas si to premyslet a nastudovat 😉
A mne uz MD sadla na mozog a riesim tu co je to toruzova za farbu. Nakoniec som sa rozhodla ze asi staro ruzova a az po dost dlhej dobe mi doslo ze to je to a ruzova v jednom 😝 😠
Peti, neboj o mesiac si ani nespomenies na tieto boje 😉

bay
autor
3. feb 2010

Dobre ranko. Ako ste sa vyspinkali? Ja super 😵 Misko sa vratil na svoj standard, kazde 2 h hore 😵 A aj plazenie za posledne 2 dni vylepsil a uz cisto plazi a teda ze mu maju vojaci co zavidiet... Techniku aj rychlost. No proste si uziva tuto slobodu 😉

bay
autor
3. feb 2010

Peti IP 😵

ninockaskv
3. feb 2010

bay a preco sa miseno bude ucit 2 jazyky? v takomto veku mu to ani nepride..

pri poluse snezi ako blaznive 😀 😀

bay
autor
3. feb 2010

bo bude chodit do skolky v rakusku a tam sa slovensky asi nedohovori...

bay
autor
3. feb 2010

no vonku krasne velke vlocky 😵 tento rok je super zima 😵 😵

ninockaskv
3. feb 2010

jaj.. aj my sme planovali malusa dat do skolky v rakusku 😅

neboj, on si ani nevsimne, ze sa uci dva jazyky..

veru, tuto vraj nepustaju kvoli niecomu auta do BA, zastavili pri Trnave.. to bude kalamita ako vysita 😝

ja sa idem socializovat na caj ...

ninockaskv
3. feb 2010

stale zurivo snezi a je tam jedno dietko na kuchajde tlaciace sanky 😀 😀