Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
21. máj 2009

jj. Kocura ma na starosti potom MK 😉
Leni, jasne ze ta miluje z celeho svojho zaludku 😀 😀 😀

weja
21. máj 2009

Leni, no to je na mackach to specificke - vyhladaju ta, len ked od teba nieco nepotrebuju... 😀 aj nas Richard je taky - ked chce zrat, ani nevie okolo koho sa skor obsuchovat, ale ked ma plne brucho, ma nas na haku 😀 na to, aby sa prisiel len tak pomaznat, musi mat sakramentsky dobru naladu 😀
ozaj, ako sa vola ten "vas" kocur? 🙂

halienka
21. máj 2009

Tak keď mne to nedá, švagriná ráno frčí do práce, kukne kolko tam má granúl a keď ich tam má aspoń 20ks tak na neho kašle. Tak ja vždy dosypem aj granulky, aj vodu dám čerstvú. A večer kukám, čo švagriná, či mu dá konzervu, no včera mu zas nedala, tak bol celý deň na granuliach a dnes by bol zase do večera a bohvie či by mu večer dala, tak som si povedala, že mu tam teraz trochu dám a on to do večera isto zožerie 😀 Dobrá záškoďáčka som čo? No ale ja neviem, Bay, ty si chovateľka, sa v tom asi lepšie vyznáš, ale mne to príde hrozné, že má žrať furt len granule a vodu. Veď aj on potrebuje trochu zmenu, či nie?

halienka
21. máj 2009

Weji, náš kocúr - teda švagrinin 😀 sa volá plným meno Kacumoto 😀 😀

bay
autor
21. máj 2009

Leni, 'nas' kocur dostava rano konzervu a poob granule. a je tlsty jak cunik. Len potom samo tie granule nezere. Ved preco by aj ked mu konzervicka staci 😉 Tak ked ho ma MK na starosti, tak ma kocur dietku 😀 😀 a konzerva je vikendova zalezitost. Ale inak neviem a nemam nazor. Ku psom si poviem svoj nazor. s mackami skusenost nemam ale vie ze su priebercive a ked sa im nepaci tak radsej umru od hladu nez zrat nieco co nechcu. To u psa nehrozi. Radsej zozere aj granule nez mat prazdny zaludok 😀 😀

halienka
21. máj 2009

No náš kocúr neni tučný, je tak akurát. Mama má mačky a ona im dáva ráno konzervu a večer surové mäso, granule majú len ako cukríky, keď majú chuť si ešte niečo hryznúť. No všetky okrem jedného kocúra majú normálnu váhu iba tento je tustý - možno má genetické sklony 😀 😀 Možno preto, že vidím, ako kŕmi moja mama, tak mi to príde čudné, že len granule. Ja viem že sú tam všetky živiny, ale to je ako keby nám davali žrať trebars len sóju celé dni, isto by sme z toho šťastní neboli 😝 😀

bay
autor
21. máj 2009

No mne je v tomto luto aj tych nasich holciciek 😔

halienka
21. máj 2009

Aj oni žerú len granule?

bay
autor
21. máj 2009

jj. a po pretekoch dostavali konzervu 😉 a cez den maju pamlsky ked su dobre 😵 a obcas cistia nejaky ten hrniec a zo suroveho maska sa im tiez obcas ujde 😔 ale varit im kazdy den kazdej nieco ine. Nieeeeeeeeeeee

weja
21. máj 2009

Leni, zaujimave meno 😅 a to ho volate tak celym menom?

Bay, a neni ten "vas" kocur kastrovany? lebo tie maju potom tendenciu k obezite...

no nas kocur nechcel granule ani vidiet 😝 ako povedala Bay, radsej bol cely den hladny, ale granul sa ani nedotkol... 😝 ale to bude asi tym, ze sme ho od malicka rozmaznali konzervami a maskom, tak sa potom nad granulami tvaril, akoby to bola strava pre zajace, nie prenho 😀
psy su v tomto nekomplikovanejsie 😀
a mlieko by vraj macky vobec nemali jest (ci pit? 😕 😅 ) ale ten nas ho zboznuje... tak co uz s nim - zdravy neumrie... 😀

bay
autor
21. máj 2009

No nas chudak cica uz maciatka mat nebude 😅 ako nie je vyslovene obezny, len je prekrmovany. Zere tak dvojnasobok toho co cernoch a ta je trikrat vacsia 😠

halienka
21. máj 2009

Weji, to švagriná mu dala také meno a že vraj sa tak volal posledný samuraj 😀 Volajú ho skrátene Kacu, a ja mu hovorím Kacko Macko, no to mi zas švagriná vytkla, že v taliančine či akom jazyku Kacko znamená kokôtik 😀 😀 😀 No ale šak ja mu to hovorím po slovensky 😎 😀 No ja som mu už pár krát dala aj mlieko a vylízal to do dna, ešte aj to čo pofŕkal okolo misky tak to vylízal 😀 a zatial to prežil 😝 😀

bay
autor
21. máj 2009

Co vsetky by nase holky nemali a papaju 😀 😀 a stale su zivucke 😵

weja
21. máj 2009

Leni 😀 😀 😀 esteze kocur nerozumie taliansky, to by sa mohol pripadne aj urazit 😀
to som kedysi studovala, ze mlieko pre macky je tazke na traviaci trakt, ale ved ludia tiez neprestanu jest vyprazane len preto, ze je to tazke na zaludok 😝 tak co by tym chlpatym chudatam clovek nedoprial trosku radosti? 🙂

a ja idem konecne jest, bo od hladu uz ani nevidim... 😝

sisipetka
21. máj 2009

ahojky,
Jani, po dnesnom citani prispevkov, vidim tvoje tehu uplne krasne pozitivne. Len si davaj pozor a my budeme drzat vsetky prstiky (coskoro 40) 😵
Odber krvicky mame dnes za sebou a tiez utz. Mame krasny 1 cm 🙂 a vyzerame na novorocny darcek a nie vianocny. Ale je to jedno, hlavne aby vsetko dobre dopadlo 😉

bay
autor
21. máj 2009

Peti, ved som ti to vravela ze nam budes 1.1.2010 mavat z telky ako mama prveho narodeneho bratislavcana 😵 😀 😵 si ta nahram 😉

skybaby
21. máj 2009

jeeej peti moc moc gratulujem a potom nam nezabudni zakyvat 😉 ja macky moc nemusim tak sa nemam ako zapojit do debaty 😢 😀 snazim sa trochu pracovat a ideme teraz na obeeeeed 😎

sisipetka
21. máj 2009

dakujeme, idem teraz troska trenovat to kyvanie z postele 😀 Som isla robit z domu, bo potrebujem nacerpat energiu - sobotu ideme na svadbu so zaciatkom o 13tej, takze to bude pre nas s bobulkou riadny maraton 😝 ale aspon sa dobre najeme 🙂
Dobru chutku vsetkym, aj ja idem papinkat

halienka
21. máj 2009

No ja už som po obedíku, teda polievočke, druhé až za chvílku, lebo by som to naraz nestrávila 😝 Peti, no super správičky len tak ďalej 😉 , aj tak je to úžasné ako rýchlo tie bobulky rastú, mne hovoril dr. že stehenná kosť mojej bobulky už meria centimeter 😀 dokopy už má nejakých 9cm 😎 Ani sa nezbadáš a tvoja bobulka bude tiež taká velká 🙂

bay
autor
21. máj 2009

My mame tiez obedik za sebou 😵 Gulasovu polievocku ( a neprisla som po nej vysmiata 😀 ) a kuriatko a hriesne drahy kompotik 😅 heheheheeeeeeeeeee
Tak ja ako spravna mama ani netusim kolko cm mame teraz 😀

halienka
21. máj 2009

Bay, no vy už takých 25 cm, ale vo vyššom tt sa to už asi vcelku nemeria, už skôr len tá hlavička a končatiny a tak 🙂

bay
autor
21. máj 2009

No chudak pri to mako je tam pokruteny.... 😅 asi by sa tazko meral od hlavy po paty 😉

halienka
21. máj 2009

veď práve 😀 😀

bay
autor
21. máj 2009

tak od juna zacinam chodit na prednasky do nemocnice a budem muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudra 😀 hlavne aby Misko dobre pocuval a potom mi radil 😅

weja
21. máj 2009

Peti - supeeeer, tesime sa z dobrych sprav 😵
Bay, potom budes davat mudre rady aj nam 😉

bay
autor
21. máj 2009

Budem vas skusat 😀 😀

halienka
21. máj 2009

bay, to nám nemôžeš urobiť s tým skúšaním, šak neviem či my tu v meste niečo také ako predpôrodnú prípravu máme (dosť pochybujem) 😀 Budeme si pripadať blbé ako brikety 😀

bay
autor
21. máj 2009

Ale ja si budem pripadat ako deeesne mudra 😀 😀 😀

halienka
21. máj 2009

No šak počkaj, idem študovať po internete 😀 potom ti budem konkurovať 😀 😀 😀

weja
21. máj 2009

no ohromne... a skolenie pred tym preskusanim nebude ziadne??? 😅