Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
23. júl 2009

Ale dokopy som tento rok darovala aspon 20 ampuliek vselikde mozne, tak som si prisla na svoje 😀
Ventilator by sa aj mne teraz hodil - smer pod suknu 😀

halienka
23. júl 2009

Peti, bola by si ako Marilyn Monroe 😀 😀 kolegovia by sa do radosti aj zbláznili 😀 😀

weja
23. júl 2009

Leni, ty si mohla ísť na krv najedená...??? 😕 a mne to prečo vtedy nikto nepovedal...? 😠
Peti, ja neznášam už len reči o krvi, keď mi ju idú brať, nesmiem zahliadnuť ani ihlu, lebo by som išla k zemi rýchlosťou blesku 😀 raz mi sestrička vtisla do ruky skúmavku s ešte teplou krvou (bŕŕŕŕŕŕŕ... ešte teraz mám zimomriavky, keď si na to spomeniem 😝 😝 😝 ), aby som si to odniesla sama do labáku... zbledla som ako stena a musela som ju presvedčiť, aby mi to bezpodmienečne zabalila aspoň do nejakého papierového sáčku, inak by som došla max. po dvere... 😀

halienka
23. júl 2009

Weji, to fakt? 😀 No našťastie mne to problémy nerobí, môžem sa aj na to ako mi ju berie pozerať, nevadí mi to. A to či sa môžem najesť som sa pýtala sama, bo to v tom čase bolo pre mňa životne dôležité, ja by som zas bez najedenia nebola schopná tam ani dôjsť, bo by som zvracala od hladu 😀 a sestrička vtedy, že v pohode 😀

sisipetka
23. júl 2009

Weji, s tou krvou ziadna sranda...aj moj svagor (MM brat) nevladze krvne skusky 😨 - hold kazdy sme ini, ja by som si ju mozno aj sama vzala...a dnes som pocula ako tiekla do skumavky...som ako drakula 😀 😀 😀
Leni, ze Marilyn 😀 - asi by mi tu suknu moc nenadvihlo, tak pevne drzi prilepena na mne 😀

sisipetka
23. júl 2009

tak ja koncim, idem urobit spagety a potom hura troska k vode 😉
Pekny zvysok dnika, vidime sa zajtra 🙂

ellise
23. júl 2009

ahoj holky, včera jsem nestíhala, byla jsem s dětmi na koupáku, večer se začala balit a do půl 11 jsem strávila u plakátu na divadlo.
Dnes bylo ohromné horko, ale teď se přihnala bouřka tak prší, zítra snad bude líp. Dnes jsme ani našli na koupák, Marťa celý den klimovala na příjemných 23°C tak jsme radši nevytáhli paty z baráku. Večer jsme byli na dovlenkový nákup, a všechno jsem pobalila, zítra už jen drobnosti.

Nadi, včera jsme viděla na koupáku asi tak 2 měsíční miminko a evidentně mu bylo dobře. Já jsem chodila s Martinkou když jí bylo 7 měsíců.

halienka
24. júl 2009

Dobré ránko babky 😉
Tak ja mám dnes riadne naprd náladu a do toho ma ešte bolia črevá, tuším ma bude preháňať alebo čo 😒

weja
24. júl 2009

dobré ránko 🙂
Leni a prečo naprd náladu...? 😕 veď je piatok, víkend pred nami, vyspíme sa konečne do sýta, oddýchneme... musíme sa tešiť aj z maličkostí... 😉
no vy ste dobré s tou krvou... vidím to tak, že na odbery budete chodiť za mňa... 😀
Peti, ako bolo pri vode?
inak v noci to vyzeralo, že je ďalší koniec sveta... 😝 a podľa mňa žiadne búrky ani nehlásili, nie? zase im to vyšlo... 😖

halienka
24. júl 2009

Weji, som znechutená zo včerajška. Včera sme prišli domov a našli načúrané v chodbe pri topánkach, evidentne kocúr, aj keď nevieme prečo. Ja som začala trochu hromžiť na švagrinú že mu zriadka čistí záchodík a teraz je teplo, kocúr vela pije a už má ten záchod taký s prepáčením prešťatý, že tam nechce ísť - mačky sú na toto fajnové. No ale dali sme to do poriadku ale hneď mi bolo jasné že všetci budú nadávať kocúrovi a neuvedomia si že on sa chová len inštinktívne, neurobil to schválom. Začal samozrejme hneď MM mu nadávať ale som ho rýchlo zahriakla. Potom došla švagriná a v dobrom som jej povedala, že asi mu treba teraz ten záchodík čistiť častejšie. Povedala, že to mohlo byť aj tým, že tam boli topánky v ktorých boli v lese a kocúr tam cítil cudzie pachy tak sa tam vyšťal, alebo ešte aj tým, že chce ísť von - deň predtým ho jej frajer dráždil, nechal mu otvorené dvere a čakal čo kocúr urobí. 😒 Jak malé decko, ešteže som to vtedy nevidela. Beriem aj tieto argumenty, ja zas až tak dobre mačky nepoznám, tak možné to je že to robil aj s takýchto dôvodov. No ale túto situáciu sme ešte vcelku vkľude zvládli, aj keď MM si neodpustil, že bodaj by už boli odsťahovaní (teda to povedal len predomnou, nie pred švagrinou) 😖 Mne teda zas oni vôbec neprekážajú že u nás bývajú, jediné čo ma trápi je podľa mňa tá biedna starostlivosť o toho kocúra. No ale švagriná si to vzala k srdcu a urobila z jeho záchodíkom poriadok a aj celý dom povysávala. Všetko sa zdalo byť v pohode, akurát švagriná ako dočistila ten záchod tak nechala takú lopatku čo na to používa v umyvadle v hornom WC. No a zrazu sa MM do nej pustil kvôli tej lopatke, ale tak príííšerne sa povadili, až mi zle zostalo ☹ Ja MM takého rozzúreného ani nepoznám, ku mne taký nikdy nie je, skoro mi oči vypadli. je pravda že aj ja mám semtam výhrady voči švagrinej ale toto si podľa mňa pre jednu blbú lopatku nezaslúžila a pritom ako sa snažila obhájiť tak niečo vytkla MM a to teda on už vôbec nepredýchal a s pozície majiteľa domu pustil na ňu škaredé reči. Bolo mi to tak ľúto, švagriná tiež povedala, že bodaj by sme už vypadli, lebo ma furt len buzeruješ ☹ Nechcem aby medzi nimi boli takéto spory, keby som vedela že oni dvaja -a to sú súrodenci - nedokážu spolu vydržať pod jednou strechou pár mesiacov, nikdy by som to nenavrhla aby išli počas tej prerábky k nám bývať. Nechcela som sa do toho starieť ale teraz mám v sebe hnev hlavne na MM a neviem či mám do toho rýpať. MM je v niečom hrozne čudná povaha. On mňa zbožňuje ale ku všetkým ostatným je strašne tvrdý. Akoby mal rebríček postavený tak, že na prvom mieste som ja, potom strašne dlho dlho nik, potom až jeho rodičia, ostatní príbuzní a známy. Má rád svoje naučené zvyky a nerád keď mu to niekto naruší. napriek tomu že sú so švagrniou súrodenci, sú dosť odlišné povahy, ale aby to bolo až takéto...mne sa už dlhšie zdá že sa vlastne obaja ovládajú aby si neskočili do vlasov už dávnejšie, a táto hádka bola to všetko nazbierané v nich za tie mesiace. A vieš čo sa mi zdá? Že MM normálne žiarli na kocúra, že ho mám tak rada. ja sa cítim z toho nanič, možno to nie je až také zlé, ale keďže som tehu tak som asi precitlivelá 😝 Sory, že som sa tu tak vyrozprávala, som to potrebovala dostať zo seba. 😝 😀

weja
24. júl 2009

juuj Leni, máte to doma teraz asi neveselé... 😒 nezávideniahodná situácia... 😔
asi to bolo ozaj obojstranné vybuchnutie toho, čo sa v nich za ten čas nazbieralo a to vtedy býva ozaj len otázka času, kedy to výjde na povrch... 😒 asi si za tie roky odkedy spolu vyrastali, odvykli jeden od druhého... možno sa MM cíti, že ho obmedzujú, vieš ono sa hovorí, že návšteva a ryba už začínajú na 3.deň smrdieť a to, že sú u vás už celé týždne dá asi zabrať človeku, ktorý je zvyknutý na svoj režim a zabehnuté zvyky... veď ho isto dobre poznáš a myslím, že ani jeho to, že sa pohádali extra neteší, len niekedy to už v tej chvíli ozaj nejde zastaviť... (pokiaľ ide o tú starostlivosť o kocúra, to by som sa s nimi aj ja určite hádala 😠 to neznášam, keď niekto chce domáce zviera a potom ho má na háku 😠 😖)
inak čo sa týka tej žiarlivosti na kocúra, možno to nebude teraz vhodná otázka, ale nebojíš sa, že bude žiarliť aj na malú...? 😔 nehnevaj sa, to ma len tak napadlo, lebo môj otec bol tiež taký istý, že na mňa žiarlil, keď som sa narodila... 😔
ale dúfam, že dnes, keď sa vrátite všetci domov, že si to všetko pekne vysvetlíte... žiť doma v takom napätí oberá strašne o energiu... 😝 držím palce!!! 😉

halienka
24. júl 2009

Weji, ďakujem ti za povzbudivé slovká 🙂 No presne to ma napadlo, že ako teda zvládne príchod dieťaťa, keď nezvláda kocúra a trochu zmenu domácich zvykov kvôli sestre, veď keď sa malá narodí, bude to určite omnoho väčší zásah do našich zvykov, ono sa vraví, že sa všetko zmení. Možno to je práve to, čo ma na celej situácii najviac vzalo, lebo mám problém predýchať keď je hnusný na kocúra len preto že holt kocúr nie je tak "múdry" aby vedel, kde si môže sadnúť, kadiaľ môže chodiť a kde nemá čo liezť. A nie to ak bude podobné ťahy používať voči malej len zato že napr. nebude mať ešte dosť rozumu na to aby chápala, že zo šuflíkov sa veci vyťahovať nemajú. Fakt ma to napadlo a mám trochu strach aby to nedopadlo zle. lebo ja teda strašne veľa stolerujem, ale čo sa týka dieťaťa, tak do by som si dala aj ruku odpíliť, ale nikto ho nebude takým spôsobom buzerovať za prkotiny. neznesiem, keď sa niekto určitým spôsobom vo "výhodnejšej pozícii" (silnejší, starší, človek-zviera) správa na základe svojej sily nespravodlivo a bez pochopenia pre toho znevýhodneného. No, jednoznačne minimálne ja s MM si to budem musieť vydiskutovať, lebo toto že to držím v sebe nie je dobré. Nechcela som sa do ich hádky starieť, ale asi budem musieť aspoň jemu povedať svoj názor. Kurňa aj zo vzťahmi, prečo sú ľudia k sebe takí netolerantní?
Inak aj u nás bola v noci strašná búrka, tiež ma to zobudilo a hodinu som len čakal kedy šlahne aj do našeho domu alebo nám vezme strechu. No našťastie nič sa nestalo, ale v správach dávali, že sú aj mŕtvi niekde v poľsku a ešte niekde zasiahlo dvoch chlapcov a niekde zabilo ženu - hrúza! To sú ozaj tragédie 😔

sisipetka
24. júl 2009

Ahojky kocky,
Weji pri vode bolo fajn, ale ta noc...hroza, normalne som skocila k MM na druhu polovicku postele (kedze ja mam pri okne) a potom sme sa museli vymenit - odmietla som byt cielom, ked padne na mna okno 😅
Leni je mi luto, ze naprd den...ono ked uz mate zabehnuty domaci rezim po tolkych rokoch spoluzitia, tak je velmi takze fungovat akoby s dalsou rodinou pod jednou strechou. Potom sa hromadi nervozita a staci uplna drobnost, ktora je ako rozbuska a vsetko, co v cloveku aj za roky je ukryte, vybuchne ako sopka.
Vy mate zabehnuty rezim, ten je teraz naruseny, ale buducnost je uplne ina...lebo budete mat Sonicku a opat sa zmeni situacia a zabehnuty 15 rocny rezim bude uplne iny. Takze MM si bude musiet zvyknut na zmeny a toto je skuska jeho zvladnutia. Pevne verim, ze si to doma vsetko vyrozpravate, aj ked mi je jasne, ze muzi v urcitom veku su uz dostatocne tvrdohlavi a ufrflani a tazko prijimaju inovacie. Drzim palceky a hlavne vy so Sonickou sa nestresujte.

weja
24. júl 2009

no rozhovor by asi nebol od veci... aj keď to všetko môže byť ešte aj tak úúúúplne inak... veď človek si častokrát môže predstavovať a plánovať, ako to bude, keď to dietko príde a skutočnosť aj tak väčšinou zaskočí a prekvapí...

halienka
24. júl 2009

Ahoj Peti, som na teba s tou vodičkou myslela, ja som sa tu skoro uvarila včera, dnes je tuším zatiaľ trochu lepšie 😝 😀
Ono mňa to časom prejde, ale ma to rozhodilo kapánek. Asi sa len budem musieť nechať prekvapiť s tým, ako to zvládne keď príde Sonička do nášho zabehnutého režimu. Ale je to des ako MM ťažko zvláda zmeny, fakt by ste neverili ako vie niekedy len pre somarinu znervóznieť - napr. také nastavenie na PC, sem-tam tam samozrejme niečo urobím (naposledy som si aktualizovala ICQ a on sa mi hodil automaticky ako domovská stránka do Exploreru), no to by ste mali počuť: čo sa tu zas dodrbalo v tom počítači? To čo je? To mám teraz ako ísť na svoj mail? No nervozita ako šlak, on keď nemá tie svoje ikonky na svojom mieste tak si nevie rady 😀 😀 ja prídem, za 30 sekúnd to napravím a je. 😀 Jéééžiš, čo mňa ešte v tom živote čaká?! 😀

weja
24. júl 2009

Peti, ja som mala tiež desnú noc - večer som sa napchala melónom a v noci som nerobila nič iné, len chodíla na wc 😅 a potom do toho priešiel aj ten vietor a dážď, tak som zasa bola hore... 😝
Leni, no chlapi od určitého veku sa fakt ťažšie prispôsobujú... ale bohužiaľ, nemajú na výber, len si zvyknúť... 😉

sisipetka
24. júl 2009

Leni, ved pamatate, ked som pisala ...ako sa MM pohadal s PC 😀 - takze si to u vas viem aj predstavit
Weji, no melon na vecer, tak by som asi tronila na wc celu noc 😅 - mna hrozne nici to teplo, okna sme mali zavrete, v byte 25 ° - no skus zaspat a toboz sa potom aj vyspat 😖 - tak som dnes ako mechom udreta a to chcem vecer nieco napiect.... jooooj to bude opat kupania vo vlastnom 😅

halienka
24. júl 2009

babky a u vás nie je dnes chladnejšie? U nás je o dobrých 5-6 stupňov, vetrík pofukuje taký chladnejší, no hneď je podstatne lepšie ako včera 😎 V noci aj MM, že či nezavreme okno keď tak hrmí, že nás to budí, no ke´d som si predtavila že ešte aj tá troška čerstvého vzduchu by nebola, tak to by som fakt už nespala ani trošku. Radšej hrmot ako zastať bez vzduchu 😀
Weji, no keď toho melónu veľa poješ tak to potom takto dopadá 😀 😀 ale aspoń si si prečistila ľadviny 😀

weja
24. júl 2009

no ďakujem pekne za také prečistenie ľadvín... 😀 to MM ma na to nahovoril, včera som upratovala, a bola som potom taká vyšťavená, že som ho len tak spráskala... a MM potom, ako som dojedla, sa ma spýtal: a nebudeš chodiť často na záchod? 😅 už ma totiž pozná, ale tiež mi to mohol pripomenúť skôr... 😀 😝
Peti, ja tiež teraz tak na figu spím... v zime ako si ľahnem, tak sa ráno zobudím a celú noc spím ako medveď... ale keď je takto teplo, tak som hore 100x za noc 😖 - raz horúco, raz málo otvorené okno, raz veľa, potom zasa hluk, smäd, wc... 😖 horšie ako malé dieťa... 😀 😝

weja
24. júl 2009

a ešte som zabudla - aj u nás je chladnejšie... včera tu bolo 31°C, dnes len 23°C 😕 dolu v meste neviem... a troška fúka, ktovie, či večer zasa čosi nedoveje... 😒

ellise
24. júl 2009

Ahoj holky, za hvíli balím a spěchám domů, začína mi dovolená.
Leni, tvůj muž byl zvyklý posledních 12 let být sám, jen s tebou, nikdo mu nepřekážel, s nikým se nemusel děli o tvoji pozornost. Teď je to najednou jinak a těžce to snáší, obzvlášť když nemá rád změny. Až bude Sonička, tak ze začátku to asi hůř ponese, ale naučí se to a zvykne si, alespoň na neustálou přítomnost někoho dalšího. Ale ty mu musíš pomoct, on se bude určitě cítit odstrčený, protože na něho nebudeš mít tolik času, tak tohle je na tobě, a věnovat se i jemu nejenom Soničce. V tomhle my ženy musíme bý taktické a chlapa nezanedbávat, bo tohle chlap nesnáší.

halienka
24. júl 2009

Ahoj eliška 🙂 No to vieš že ja sa budem snažiť, veď ani teraz nie som k MM menej milá len preto že som milá aj ku kocúrovi 😀 Len aby to ani on nepreháňal s tým svojim konzervatívnym prístupom. Ale šak keď ja raz zbľačím tak raz-dva prestane 😀 bo ja zbľačím tak raz za 5 rokov, takže predtým má rešpekt 😀 Inak teraz na obede síce nebol moc čas to rozoberať ale som MM povedala, že podľa mňa žiarli na kocúra 😀 lebo že inak si neviem vysvetliť prečo sa tak k nemu chová. A on že nežiarli, on ho len proste nemá rád a hotovo. Trpí ho lebo čo už má robiť, ale rád ho nemá. Takže sa k nemu nebude správať akoby ho mal rád keď ho rád nemá. Typické chlapské vysvetlenie. No čo mu na to povedať? Na to sa nedá nič povedať. 😝
Eliška a kam to vlastne idete na dovolenku? Ja tehotná dementná žena som zase zabudla 😝 😀

sisipetka
24. júl 2009

Eliska prajem pekny pobyt v Chorvatsku 😉
Kocky u nas je okolo 30° - teraz som sa vratila z vonka a nikto ma tam nedostane 😖 - a samoska zacina boliet hlava 😅
Leni, lenze u nas bol ten vietor taky hrozny, ze sa inac nedalo. Mame zaskleny balkon, potom plastove okna a i tak som mala pocit, ze tie okna na mna o chvilu padnu - proste bola to riadna vichrica - ale ved ked pozriete vecer spravy, tak u nas aj stromy padali 😒

weja
24. júl 2009

Eliška, peknú dovolenku 😉 😎

halienka
24. júl 2009

jéj, tak už viem kam ide Eliška, do chorvátska 😀 😀 Aj ja ti prajem Eliška krásnu dovolenku 😉 🙂
Peti, veď ja ti to verím, u nás nič popadané našťastie nebolo a aj tak to bola dosť sila, takže u Vás to fakt muselo byť hrozné. Dúfam, že vy nemáte žiadnu škodu. Večer toho budú isto plné správy.

sisipetka
24. júl 2009

Nam nastiastie nic neuletelo, len akurat spat sa so zavretymi oknami nedalo 😅 ...ale inac som ako ty, okna otvorene...inac by som asi neudychala do rana

halienka
24. júl 2009

no teraz som mala dobrého zákazníka, objednával u mňa lamelové dvere v cene asi 88,- Eur, špekuloval ako Beta s košom a keď už sa rozhodol tak som spísala objednávku a on že čo urobíte ak odstúpima pre dvere si neprídem? Vravím, tak vám vezmem tú zálohu a už vám ju nevrátim (pýtala som od neho symbolicky 15,- Eur zálohu) a on že tak vám dám zálohu len 5,- Eur 😕 ja že no to teda nie, ja by som podľa pravdy mala od Vás pýtať 30% z ceny zálohu. A on začal ešte rátať že tak koľko by to bolo tých 30% a ja na neho ani som ho nenechala dorátať, reku To ani neuvažujte že mi odstúpite, lebo vám tie dvere neobjednám! 😠 😀 No uznajte, ešte len objednáva a už uvažuje ešte dokonca priamo predomnou že od toho odstúpi???No hneď som si to dala všetko od neho popodpisovať, aby náhodou nezačal vymýšľať. Som zvedavá ako to dopadne, či si pre tie dvere príde, vykuk jeden 😀

ellise
24. júl 2009

Tady takovej klid, v pátek večer.
Kdybyste věděli jak už se těším na volno, jak malé děcko na lízátko, sice mně děsí těch 9 hodin, ale nějak to přežijeme. Už jsme zbaleni, právě jsem dodělala svačinu.
U nás se dnes ochladilo, tak je fajn
Peti aní já si neumím představit, spát se zavřeným oknem, a Mm pořád zavíra okno v kuchyni, aby se nedělal průvan, já spím nahá, jen přes ledviny mám hozenou přikrývku, a co že je mi teplo, a ono zavřeno, ani větřík.

tak se holky mějte tady hezky, kdo si chce užívat ať si užívá, těhule držte se, no uvidíme jestli Kamka neporodí než přijedu. Budu na vás myslet, každý den ráno v 9, pak ve 13. a večer v 8. Vy na mně taky myslite, moc mně nepomlouvejte, bo já si všechno přečtu. 😀

weja
24. júl 2009

Leni, niekedy je to zábava s tými ľuďmi... 😀
Eliška, uži si to... 😉
všetkým prajem krásny víkend, zajtra ideme na oslavu maminej 50-ky, takže tu asi vôbec nebudem, tak si pekne oddýchnite... 🙂

halienka
26. júl 2009

Ahojte babky 🙂 no vidím že včera tu nebilo nikoho 😀
Ja som nebola schopná, seklo ma v krížoch, teda strelilo mi to až niekde ku trtáču, ledva prejdem pár metrov. Som ja ale trúbka, som robila v robote veľké upratovanie a zrejme som to prehnala a niekde sa nejako neprimerane ohla a šup. Teraz tu krivkám ako taký kripel. dnes mi je už trošku lepšie, ale v podstate som neni moc schopná nejakého pohybu. Včera som celý deň preležala na gauči, dnes to asi moc iné nebude, budem rada keď sa zvládnem osprchovať. 😝 😀 No stará raketa už som, keď ma chytajú takéto stavy 😀
Eliška už je zrejme v chorvátsku, tak dúfam, že sa má dobre a má tam krásne počasíčko 😉
Weji, aj ty si si to dúfam užila na oslave a dobre si sa napráskala všelijakých dobrôtok. 😉
Tak peknú nedeľu Vám všetkým kočky moje prajem 🙂