Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

weja
28. aug 2009

Sky, neboj sa, určite je všetko v najlepšom poriadku 😉 aj kamoška mi hovorila to isté, že keď zrazu zistí, že malá sa dlhšie nehýbe, ľahne si na chrbát a ona sa za chvíľu ozve 😀 to bábätká asi robievajú, potvorky malé 😉

sisipetka
28. aug 2009

ahojky kocky,
Weji odporucam Jordansko 😉 alebo Egypt - tam sme boli davno, pradavno a do dnes hovorime ako o najlepsiej dovolenke 😵
Noc bola ok, hafan spal pod postelou a sestra v obyvacke. Posluchali obaja 😀 Teraz sestra u nas upratuje a vari, ale mi je super 😎
Len akurat som to vcera prehnala, robota, nakup, vypekanie tvarohovych dolkov, vecerne vencenie psa....auu, tak mi vecer stvrdlo brusko i creva, ze som si povedala a dost 😠 Rusime kvoli tomu aj zajtrajsi vylet do Piestan, chceli sme ist na country lodenicu, ale ma byt zle pocasie a ja nemienim uz ani za svet riskovat. Slubila som krpcekovi, ze sa o neho prikladne postarame a privedieme pekne na svet.
Kamilka, ty sikovnica...teba je doma skoda 😉
Eliska, poniektore ti zavidia, ze uz jedna kocka velka a druhy zacne zarezavat v skole.... ale na druhej strane sa vsetky tesia, ako po nociach nebudu spavat, bo taky Miskovia budu neposluchat 😵

bay
autor
28. aug 2009

Noviny sme zohnali 😉 😵 No a je jednoznacne najkrajsi 😵 😵 😀 😀
Weji, ja by som ti tiez ponukla nejaku inspiraciu, ale nam hrozi uz iba malta na par rokov a max chorvatsko 😉
No kedze mi stehy vyberat nebudu, tak su to snad tie samo rozpadavacie a verim ze max do desiateho dna odpadnu 😝
Jani, moj tak maval par dni kludu a mamca z neho sedivela, bo on sa odmietol pohnut aj pri lezani na chrbte. Tak sme ho s MK budili a stuchali az sa pohol 🤐 😀 Ale potom mi to zas dalsie dni vynahradil 😉 😀

halienka
28. aug 2009

Peti, bacha na to aby si nedopadla ako ja na PN-ke 😝 😀 včera som už tiež nevydržala a umyla podlahu, riady a upratala a vyčistila chladničku a bum už aj tvrdlo brucho a to tak že za hodinu aj 5x. No ty si mala vidieť aký stres som dostala a hneď som poctivo ležala na gauči. Holt musíme si zvyknúť, že musíme teraz toho robiť trošku pomenej 😝 😀 a dávať si radšej dlhšie prestávky na oddych.
Weji a čo Tunis? My sme tam boli pred pár rokmi a mne sa teda vcelku páčilo 🙂 Aj keď arabi sú arabi a nikdy nebudú mať k veciam prístup ako my európania, ale zato vidieť tú exotiku to stojí, najviac sa mi páčil 2-dňový výlet do púšte (ťavy, džípy,oázy...) ale veľmi ma láka aj Egypt, dúfam, že sa tam raz dostanem 😉 🙂
Sky, aj ja som už mala jeden taký deň, že som stresovala ,a le malá sa potom našťastie rozbehla, neviem či bol nízky tlak a tak furt spinkala alebo čo 😀 😀 Inak našťastie kope dosť a tie večery sú veru až kruté niekedy 😀 😀

bay
autor
28. aug 2009

Leni, zbalim Miska a dojdeme ti dat po zadku!!!! Taketo velke upratovania mas povolene az budes chciet Sonicku vystvat von 😀 😀 😀

bay
autor
28. aug 2009

Na dnes koncim, MK je uz doma 😉 Ozvem sa v pondelok 😵 papaaaaa

skybaby
28. aug 2009

baby dakujem za povzbudive slova, ved vieme vsetky ako to je ... ten strach tam je proste vzdy ... ale tentokrat to u nas vsetkych dopadne dobre 😉
baby a kaslite na to upratovanie, fakt sa to neoplati, upratovat mozte zvysok zivota 😀 berte s priklad zo mna, dnes som sa naranajkovala, osprchovala, umyla riad a teraz verna svojej povesti idem nakupovat 😀 ale mam ospravedlnenie, lebo poobede idem na navstevu takej vzdialenej rodine a tam je asi 5mesacne babatko a samozrejme pr tej prilezitosti kupim nieco aj barborke 😵

weja
28. aug 2009

ďakujem za inšpirácie, čosi hádam len vyberieme... 🙂 ešte sa musíme zladiť aj termínovo, obidvaja s MM máme 2 týždne dovolenky, ale vybrať dovolenku na 12 dní je umenie - niekedy je odchod skôr, ako by sa nám hodilo, v inom zase neskorší príchod... 😖 ja by som si to mohla ešte upresniť, ale MM si to už meniť nemôže 🙄
Leni, v Tunise sme už boli pred 2 rokmi a tiež sa mi tam páčilo 🙂 ale momentálne asi viac zvažujeme Egypt...
...no uvidíme, čo nakoniec vylučovacou metódou zostane na výber 😅

Bay, tak pekný víkend v trojici 😵
Leni, Peťka, pridávam sa, že vás prídem osobne vytrieskať, ako vy dve viete "oddychovať" a "šetriť sa" 😠 😠 😠 ako vraví Bay, keď príde ten vhodný čas, aby prckovia prišli medzi nás, tak vás zavolám aj ku mne upratať, nech to máte isté 😀 😉
berte si príklad zo Sky 😉 Jani, a niečo pekné kúp 😵

sisipetka
28. aug 2009

Weji, tak sa pekne rozhodnite, aby ste si odtial doniesli fazulku 😉
Jani s tym kopkanim, verim, ze je niekedy stres. Ja som z toho tiez uplne mimo, ked nahodou vecer sa neozyva. Ale prikladam to tomu, ze den predtym riadila fazulka dost nadivoko, tak druhy den oddychuje. A robim potom presne to, co Kamilka - trasiem si s bruskom, nech sa pojne 😉

weja
28. aug 2009

Peti, spravíme pre to, čo sa bude dať 😀 ostatné je v rukách božích 😉
holky, idem konečne víkendovaaaaaať.... 😵 počasie má byť síce o ničom, ale aspoň sa poriadne vyspím 😀
pekný víkend všetkým 😉

sisipetka
28. aug 2009

Papa Weji aj ostatne kocky 😉
... ja o chvilu tiez frcim, objavila som salon so spolocenskymi satami, kde poziciavaju za celkom dobre ceny a este mi aj upravia na brusko....dufam, ze sa mi nejake budu pacit...a v oktobri budem na svadbe fesanda 😀

denne73
28. aug 2009

Ahojte. Tak tie výsledky z krvi dopadli našťastie dobre, čiže ten zápal či čo klesá. Príšerne ma ale bolia nohy. ja neviem čo to je. Či dôsledok epi, alebo čo. nemôžem dlhšie postáť, hned ma začnu tak lámavo bolieť. Pozerám a čítam ,že sa všetky chystáte niekam hm??? No ja budem ešte pekných pár týždnov na PN. Aj ked chceli sme ísť s manželom ešte niekde k moru,ale neviem ,neviem.Lenka tú bábovku skúsim zajta upiecť 😉 😉 😉 😉 tak som zvedavá či sa mi to podarí.S pečením sa veľmi nekamarátim 😝 😝 .

halienka
29. aug 2009

Dobré ránko babky 🙂 to máme ale počasíčko čo?! 😝 Ja už si aj kávu varím, bo mám tak nízky tlak že ma začína hlava bolieť. No dnes to vidím na mierne varenie, štrikovanie, čítanie knižky a čumenie do bedne 😀 😀
Deni ahoj 🙂 tie bolesti nôh môžu byť aj nedostatkom vápnika, vraj sa to že nám stáva po pôrode, ale možno to má aj niečo s epi, neviem. Skús nejaké vitamínky, predsa len si stratila veľa krvi v poslednej dobe a telo potrebuje podporu, možno to pomôže. Som zvedavá že či sa ti bábovka podarí lepšie ako mne, inak chuťovo nie je zlá iba zostala nízka 😀 😀

halienka
29. aug 2009

Deni akurát som čítala, že jednej babe pomohla trstinová melasa, neviem či to poznáš, dá sa to kúpiť v niektorých biopotravinách alebo možno aj v lekárni, prinajhoršom cez internet. Je to niečo ako karamel, používa sa miesto cukru a je veľmi zdravá, lebo obsahuje moc vápnika a železa, čo by ti mohlo teraz pomôcť. Môžeš si to dávať do čaju, kávy, niekto to dáva aj do pečenia (ale na to je to dosť drahá záležitosť). Poprípade jednu-dve kávové lyžičky denne len tak zmlsnúť, je to dobručké sladké. 😉 🙂

denne73
29. aug 2009

OKI Lenka určite ti dám vedieť, čo to bol za zázrak 😀 😀 . Ja som sa práve teraz zobudila,chalanov mi zobrali rodičia už pred týždňom na prázdniny na chalupu takže konečne oddychujem tak ako sa patrí.Včera sme zbehali celu Optimu a Kiku V Ke myslela som , že mi odídu nadobro nohy.Taktiež si idem urobiť kávičku a pozriem si nejaké dobré dvd. 🙂 🙂 navarené už mám , včera večer som milému varila do práce na dnešok, plnenu papriku v paradajk. omáčke a podarilo sa hehe.Aku knižku čítaš?? mne kupil manžel po svadbe knihu: Návod na manželstvo od G.Murína. Pohodičkové čítanie.taktiež som za jeden den zhltla knihy od Evity Urbaníkovej.Všetko ,alebo nič.Stalo sa mi všetko
Ja som velký fanušik dvd, zhaňam si napalujem a potom to stojí v šupliku, lebo nemám pri deťoch čas ani chvilu. tak idem si zaliať tu kávu. Aku piješ ty??? ja mám rôzne chute a stále mením Teraz vedie Tchibo GOold selection v granuliach. tak zatial papapapapaapapapapapapapapapapapap 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

skybaby
29. aug 2009

ahojte babulky 🙂 zelam vsetkym krasny vikend ... konecne sa ochladilo, mohlo by to par dni vydrzat ... leni ja mam dnes podobny program ako ty s vynimkou toho strikovania 😀
peti je ten salon v BA? ja uz by som tiez pomaly mala zacat zhanat saty 😉 alebo nejaky navlek na velrybu 😀

denne73
29. aug 2009

Ahoj Sky. heh to bolo dobré- návlek na velrybu 😀 . Myslím , že určite niečo pekné nájdeš hm?? 😉 😉

halienka
29. aug 2009

No babky, ja som si už musela šlahnúť tabletku od hlavy bolenia, došlaka aj s nízkym tlakom. Celé doobedie som sa to snažila vydržať, káva zabrala len na hodinku, ale teraz sa to už tak vystupňovalo, že už sa nedalo. 😝 Ja som dnes varila karfiolovú polievku a bryndzové halušky a teda napratala som sa tak, že sa ledva pohnem. 😀 Deni, ja čítam knižku Wrozekova krivá prísaha, je to detektívka, vcelku dobre sa to číta, ale ja som len taký sporadický čitateľ, kedysi som toho počítala omnoho viac, teraz mám ten problém, že začnem čítať a zaspím 😀 a tak mi strašne dlho trvá kým prečítam knižku. 😀 A kávičku ja pijem jedine Nescafé Gold, strašne ju lúbim a tuším som ešte chutnejšiu nepila, najviac mi pripomína dobrú kávu. 😵 Takže ja už som nejako pri nej zakotvila a iné neskúšam, ale možno by som natrafila aj na lepšiu, ktovie, veď furt vymýšľajú kadejaké nové. 🙂
Sky, aj ja som rada, že sa konečne ochladilo, vertám celý dom až sa aj múry ochladia, lebo vraj budúci týždeň hlásia zase oteplenie. A s tými šatami, prinajhoršom si pripneš posteľnú plachtu ako kedysi staroveký gréci niekde na pleci zopneš sponou a budeš dokonca aj originálna 😀 😀

sisipetka
29. aug 2009

Ahojky kocky,
ja napodobny vikend....do 10tej v posteli v pyzame, do 12tej prezlecena na gauci v obyvacke a teraz sa tak premotovam. MM je u rodicov na dome - su na dovolenke, otec mu musel vyplavat na Dunaj a chuda 90 rocna babka tak ostala sama. Tak MM varuje tam a ja tu nasho hafana a sestru 😀
Citam, ze aj vy ste citatelky 😉 Ja som si vcera kupila poslednu cast twilling sagy - usvit a uz som sa do nej pustila 😵
Jani pozicala som si saty za 70 € (super cena na BA) - su na tomasikovej, velmi super mila pani - www.fany.sk. Je dobre si tam zavolat a dohodnut termin na skusane. Maju tam dost natresk, nastastie som vychytila 30 minut prazdno a vyskusala 3 siat a jedny si vybrala. Samozrejme este mi ich budu upravovat, ale pacila som sa sama sebe 😀

weja
29. aug 2009

pekný víkend všetkým 😵
vidím, že víkendujete podobne ako my 😀 tiež sme sa celé doobedie motkali v pyžame (zbožňujem rána, keď človeka nič nesúri, nikam nemusí ísť...), na obed sme boli u svokry a poobede zasa doma na gauči pozerali s MM filmy... 🙂 vidíte tehulky, takto sa to robí (oddych myslím)... 😀 😀

Leni, hlava dnes bolí aj mňa, ale to bude asi tlakom a počasím... 😝 ale ešte stále je to taký stav, že bez tbl. vydržím, ale ani káva nezabrala... 😖 a čo sa vlastne v tehu môže na hlavu? už som sa to isto pýtala, ospravedlňujem sa, ale okrem paralenu si nespomínam na nič... 😕

Peti, o tých knihách som už počula, že je to fajn čítanie, až na to, že kým človek nedočíta, nedokáže robiť ani sa sústrediť na nič iné 😅 a také knihy sa nedajú čítať po pár stranách, najlepšie je vyčleniť si na to min. celý večer... 🙂

ozaj, my sme si dnes zaplatili dovolenku....... 😵 😵 😵 nakoniec vyhral Egypt, odchádzame 4.9., a aj keď sme to plánovali, stále som z toho nejako v šoku, že je to UŽ o necelý týždeň....!!!! 😵 tak sa teším...

pekný zbytok večera 😉

halienka
30. aug 2009

Dobré ránko babky 🙂
Jéééj Weji, tebe je, hneď by som išla s tebou 😵 😅 🙂 dúfam, že navštívite Údolie kráľov a pyramídy 😉 Potom to všetko pofoť až sa ja nám trošku ujde 😉 Ja si na hlavu dávam Panadol, je to vlastne paracetamol ako aj v paralene. Stane sa mi to našťastie len zriedka, tak si myslím že to nie je až taká katastrofa a dúfam že to maličkej neublíži. Veď keby som mala napr. teploty tak by som si ho tiež musela dať, lebo vyššie horúčky sú isto nebezpečnejšie ako trochu paracetamolu. A aj mi zabral, hne´d mi bolo lepšie. Dúfam, že dnes už bude ten tlak lepší. No dnes mám na pláne akurát urobiť francuzáky a inak veget. MM už mrle žerú, tak mu musím vymyslieť nejakú činnosť aby sa nenudil 😀

ellise
30. aug 2009

ahoj holky, dva dni jsem tady nebyla, mám tady od pátku kamarádku, tak není čas. V pondělí a v úterý jsem doma, ještě nějaké poslední nákupy do školy, a v uterý vedu svého prvňáčka do školy...... je z něho najednou velký kluk....pořád to byl můj malý mazlík.....a najednou školák.

Sky, tohle se stávalo i mně že byl v bříšku malej lenošnej, asi je to zrovna takové období.

Weji, dovolenou závidím, ale určitě si ji zasloužíš. Na gymplu to byla informativní schůzka, co nás čeká, jak to bude s knížkami, obědama a tak.

Leni, Marko Igonda je tvůj spolužák? Ze ZŠ?

Co se týká čtení, já bych chtěla být vášnivý čitatel, ale času je pomálo, jinak doporučuji Noah Gordon - Ranhojič, Stieg Larsson - Muži, kteří nenávidí ženy. Obě dvě knížky jsou teda tlusté bichle 600 stránek, ale přečetla jsem je jedním dechem. Jednu jsem četla u moře, a celý den jsem se těšila jak si večer budu číst.

Nevím kdy se zase objevím, tak vám přeji hezký zbatek víkendu a těm co půjdou do práce ( zas vás tolik není) hezký začátek pracovního týdne.

denne73
30. aug 2009

Ahoj. Lenka maličkej panadol určite neublíži teda ak ho nejedávaš ako lentilky 🙂 . V malom množstve nie.Viem , že určite by sa nemal Ibalgin, ale myslím , že ani ten by nemal dáko ublížiť. ked bolela hlava mna vieš čo mi pomáhalo a hned. Kúpila som si v drogerke Lesanu nie Alpu.Taká zelená vodička na masáže či čo potrela som si čelo a spánky a bolesť fuč normálne hned.Inak k pečeniu som sa včera nedonutila 😕 😕 😕 😕 Som akási lenivá, nič sa mi nechce , nahánam po kámošoch dvd a čumím do debny,alebo celý deň sedím pri pc. Už mi treba začať písať tu sprostu 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 bakalársku prácu o Down, syndrome .No ja neviem ako to zvládnem zase sa urevem ako koza.Ja budem dnes variť ilen tak jednoducho vyprážany karfilol a zemiaky.
Weja tak taebe tak závidím tu dovolenku. AJ my sme pozerali last minut BUlLHARSKO-AHELOY, no uvidíme čo bude. Asi nič lebo mne začína škola a som stále na PN.

halienka
30. aug 2009

Ahoj Eliška 🙂 veru už máš doma ďalšieho školáka, to zas bude sranda, nútiť ho písať si úlohy 😀 😀 som zvedavá či to bude ťažšie ako u Martinky, chlapci sú vraj neposednejší 😀 Marek Igonda je spolužiak zo strednej školy, včera dávali aj ten film kde hral a ktorý získal aj nejakú cenu, ale až večer o pol desiatej a to som akurát vytuhla, tak som ho zas nevidela, tuším sa volá Rozhovor s nepriateľom. Eliška, tak si to uži s kamarátkou, dnes už by malo byť krajšie počasie, tak snáď vám výnde aspoň nejaká prechádzka 😉
Deni, no to musím vyskúšať s tou lesanou, ja teda ten Panadol tak maximálne raz za mesiac na tú hlavu užijem, možno ani to nie. A poznám babu, čo bezproblémov do seba šlahala Ibuprofény počas tehotenstva a narodilo sa jej zdravé dievčatko. Som ju spoznala v nemocnici keď som ja bola na vyvolávanom potrate ako ty, prišla mi to teda riadna irónia, lebo ja som vtedy všetko tak poctivo dodržiavala, dovtedy som ani jedinkú tabletku neužila a moje bábatko bolo postihnuté a ona si vôbec nedávala na seba pozor, ležala tam preto lebo mala zápal ľadvín, keďže na jeseň behala s holými krížami aj ke´d už bola v 6. mesiaci, a nakoniec sa jej narodilo zdravé bábo. proste to tuším ani tak na tom striktnom dodržiavaní nezáleží, keď má byť zdravé tak bude a keď nie, tak môžeš byť aj najpoctivejšou tehuľkou na svete a nezabrániš tomu. Preto som si povedala, že ani ja to teraz nebudem brať až tak poctivo, ale samozrejme nebudem to ani preháňať, ale už sa netrasiem dať si raz za čas keď už ma tá hlava neznesiteľne bolí ten jeden Panadol. 😉 🙂 Deni, a nechceš si dať nejaký oddych teraz od tej školy kým sa trošku dáš do hromady, že by si tú bakalársku robila až neskôr? Neviem si predstaviť ako by som sa ja k tomu donútila, veď to musí ešte strašne bolieť ☹

denne73
30. aug 2009

No máš pravdu oddych od školy by bol potrebný, ale ja to už chcem mať všetko za sebou čím skôr. Vieš aby som nemala nič v hlave a mohla sa venovať len snažilkovaniu. Myslím si že psychika v tomto prípade robí divy.

bay
autor
30. aug 2009

Kuk 😵
Tak MK dnes vyrazil na 1. hodinu golfu a tak som sa aj beztrestne k poitacu dostala 😵
Ja mam pocit ze tento rok idu snad vsetky deti co poznam do prvej triedy 😵 takze Elis, drzim palcek nech sa mu tam paci. 😉
Vcera sme sa tiez flakali doma. Hehe ved ja nicoho ineho ani schopna nie som 😅 😀 😀

denne73
30. aug 2009

Ahojki .tak kde ste všetky?? 😲 😲

bay
autor
30. aug 2009

Vsetky sa hraju na kupelne damy 😀 😀

denne73
30. aug 2009

aha 😀 😀 😀 😀 😀 . A tebe Bay ako sa darí???

bay
autor
30. aug 2009

Mooooc dobre. Sme dnes boli zas na prechadzke. Uz si viem sadnut a postavit sa a nevyzeram pri tom ako truhlik 😀 😀 😀
A teraz cakam na maleho, kym sa zobudi a pojdeme kupkat. Ma chudacik uuuplne suchu pokozku na brusku ☹ Bobacik moj.