Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
25. máj 2009

No my sme o tom mali skolenie v piatok a dost som cumela ako vyorana mys na vsetky tie info ohladne tehuliek a MD a RD 😝

skybaby
25. máj 2009

no ja som teraz kukla do zakona a toto je vysledok : zakaz vypovede plati ked sme tehu, na materskej a na rodicovskej ... ale toto nas nezachrani v tom pripade ked sa zamestnavatel rusi ... cize ten druhy dovod co pise wejka ta nadbytocnost sa neda pouzit na tehulky 😉

skybaby
25. máj 2009

na amnio by sme mali ist 2.6. do jedneho sukromneho centra a doma chcem ostat lezat do konca tyzdna pre svoj dobry pocit ze som urobila vsetko co sa dalo, nakoniec nam na infektologii totiz tu zltacku nepotvrdili a AFP ukazalo riziko razspetov 1:50, tak mame klud a nestresujem sa zvysok tehu, tak preto ta amnio

sisipetka
25. máj 2009

no tie zakony su vobec neni mile 😠 ....ako to maju zvladnut nase tehu hormony 😀

bay
autor
25. máj 2009

Peti asi rataju s tym ze sa zblaznime a nemusia uz nic riesit 😀 😀 😀
Jani, takze nakoniec bez zltacky? No aspon daco 😵

skybaby
25. máj 2009

peti a to si predstav ze ja ako pravnicka so zakonmi roim kazdy den, to je este len na zblaznenie 😝 😀
bay tak tak 2x vysledky z jedneho labaku pozitivne a potom na kramaroch uplne negativne a potom ver nejakych testom 😎

bay
autor
25. máj 2009

Jani, tak to je fakt sila 😠 😠 😠

weja
25. máj 2009

no ja som z toho magor... 😝 a ked skratka nema zamestnavatel pre tu tehulu pracu, tak cim ju bude zamestnavat? 😅
1:50 je ake vysoke riziko? 😕 moc sa v tom neorientujem...
inak ja uz ziadnym vysetreniam neveriiiiim.... 😠 to mi pride ako zbytocne terorizovanie tehuli... 😠

sisipetka
25. máj 2009

Jani, to mi hned napadlo, ze Ty mas tych zakonov asi plne zuby 😀
no super, zltacka neni a amnio dopadne tiez dobre. Presne ako pise Weja, niekedy tie vysledky vedia riadne stresovat. Moja mamina robi v chemickom labaku a niekedy im aj 3 x vyjdu ine vysledky z tej istej vzorky, tak potom na tom robia ako blbci cely den. A predstav si nase zdravotnictvo a kopec krvi, ktoru tam od nas podonasaju - no bodaj by vysledky boli uplneze pozitivne naladene 😖

skybaby
25. máj 2009

ja uz som sa zaprisahala ze dalsie tehu si nedam brat ziadnu krv, nech si trhnu 😀
wejka tiez neviem ci je to velmi vela ale doki mi amnio odporucil, viem ze sestrina kamoska mala riziko este vacsie a ma zdrave babatko 😵

halienka
25. máj 2009

Ahojte babulky, tak to vidíte, aké je to blbé s tými zákonmi, kto sa má v tom vyznať, keď aj naša právnička Janka má s tým problém 😀 😀 No ale dáko bolo, dáko bude a už to len dáko prežijem. Odkázala som majiteľovi, že tie 4 hodiny beriem, veď čo iné pravda, budem rada aj tým. Volal mi priam kolega, že jemu volal riďo, že čo mi je a či mi nezostalo zle s tých zlých správ 😀 a kolega že mu povedal, nech sa pripraví, že teraz mi takto bude bývať isto častejšie 😀 😀 podarený 😎
Jani, tak tebe budem moc držať palčeky na tú amnio, dúfam, že všetko dopadne dobre. Za ako dlho potom bývajú výsledky, nevieš? Zrejme to podstúpim aj ja, tak ma budeš potom dopodrobna o všetkom informovať 😉 🙂 Presne pre to čo tu píšete, by som sa najradšej vyhla všetkým tým vyšetreniam, lebo im tiež bohvieako neverím. a potom sa rozhoduj na základe takých výsledkov, keby došlo k najhoršiemu 😖

skybaby
25. máj 2009

leni k ziadnemu najhorsiemu nepride 😉 caka sa tusim dva tri tyzdne ale ja si mozno doplatim tie zrychlene vysledky, ale to sa daju len niektore a na tie dalsie aj tak cakas ... no uvidim ... ale az sa sama cudujem, ja som uplne v pohode 🙂

sisipetka
25. máj 2009

Leni, tak to mas super kolegu 🙂 Rido si moze piskat a ked pojdes na MD, tak potom len uvidi akeho super zamestnanca terorizoval 😠

weja
25. máj 2009

No jednej dievcine, ktora pracovala predo mnou a nastupovala na MD minuly rok, volali z labaku (bola asi v nejakom 5.-6. mesiaci), ze vysledky krvi su velmi zle, vsetky hodnoty katastrofalne, takze ma co najrychlejsie ist za svojim gyndosom... Ten mal dovolenku, takze musela cakat skoro tyzden s nervami v koncoch, prerevala cele dni pripravena na najhorsie a nakoniec sa zistilo, ze si pomylili vzorky s nejakou zacinajucou tehulou... 😅 ja by som asi vrazdila... 😠

Sky, to je dobre, ze si v pohode, ono to urcite bude ok, vsetci s tym aj ratame 😉
Leni, tak celkom elegantne ho kolega uviedol do obrazu, s cim ma ratat 😀

na tie infosky o amnio som aj ja zvedava, tiez sa tomu v buducnosti asi nevyhnem... ☹

m311293
25. máj 2009

ahoj holky,

leni, omlouvám se že jsem tě mystifikovala tou MD, ale je pravda že těhotná může dostat výpově´d z organizačních důvodů. u nás je teda mateřská 69 % zvyměřovacího základu, a pak se může žena rozhodnou jak dlouho bude doma, jestli do dvou třech nebo 4 let dítěte.a podle toho má peníze. např. u 3 let je to myslím 7800 a u dvou přes 11000.

m311293
25. máj 2009

Jani, držím pěsti na tu amnio, mně kdysi povídala teta, zdravotní sestra, že čím déle čekáš na výsledky, tím je to lepší, že když je něco špatně, tak je to vidět třeba už za dva týdny.

halienka
25. máj 2009

Inak a čo všetko zisťujú pri tej amnio? Dawnov syndróm, rázštep chrbtice a čo ešte? Doteraz si pamätám ako moja bývalá šéfka prerevala po AFP testoch a potom na amnio bolo všetko v poriadku iba nejaká jedna hodnota bola trošičku zvýšená, no už majú 6-ročné zdravé dievčatko. 🙂
Riďo je vcelku na mojej strane, to majiteľ vymýšla a ten to aj bez riďovho vedomia vymyslel s tými 4 hodinami. Ale už si začínam na tú myšlienku zvykať a rozmýšlam čo bude po doobediach robiť 😀 Eliška, to nevadí, veď u vás to môže byť inak ako u nás. Vyhodiť ma nevyhodí, pretože by tam aj tak musel miesto mňa niekoho zobrať, to tam nemôže zostať len na technikovi. Ale to mi asi chcel dať ako alternatívu, že keby som si chcela hladať 8-hodinovú úrácu, len teda kto by ma už tehotnú prijal, že 😝
Brucho ma už našťastie nejako nebolí, akurát mi je riadne zle, ale aj to časom prekonám.

bay
autor
25. máj 2009

Ahoj Elis 😵
K nam zajtra dorazi maliar na obhliadku a uz sa zacne 😵 😵

m311293
25. máj 2009

já myslím že při amnio se zkoumají všechny chromozonální vady, vycházím z toho že kolegyni na AFP ji vyšel Down, na amnio ji vyšel Edwards

halienka
26. máj 2009

Ahojte babky 🙂 ešte spinkáte? Ja už som v práci, aj keď sa ešte cítim ako zbitý pes, ale po sediačky to tu nejako vydržím 😝 😀

bay
autor
26. máj 2009

Elis, tak to mala chuda tazke, ked sa nevedeli dohodnut 😠
Ja som dnes bola uz na krvi 😝 no hroza vydrzat tak dlho bez jedla 😀 😀 😀
A vcera som sa vecer napapala ceresniciek, zaliala litrom moijta a potom som celu noc behala na zachod 😅 😝

skybaby
26. máj 2009

dobre ranko, leni neboj uz sme aj my v praci, boze ja neviem ako prezijem tento tyzden, je malo roboty ale musim sa tvarit ze pracujem 😝
no bay to bol teda napad 😀 ja som zasa mala sialenu veceru najprv jahodovu dren, potom chipsy potom hrozno a potom chlebik s natierkou 😀 a mala som potom trosku kyselinu 😀

bay
autor
26. máj 2009

Jani, ale ja som mala len plny mechur ☹ pozadovany ucino to nemalo 😝

halienka
26. máj 2009

no babky, keby som ja hento pojedla tak je po mne 😀 😀 aj keď v tú nedeľu som tiež jedla kadečo: gulášovú polievku, palacinku, jablkový koláč, opekané špekačky a slaninku so zeleninovým šalátom...Lenže mňa brucho pobolievalo už celú nedeľu od rána a tak to skôr tipujem na melón, ktorý som jedla v sobotu. Ale zas ani to nemusí byť príčina, lebo moje čerevo si robí čo chce a niekedy dostanem hnačku aj keď nie je z čoho 😝

skybaby
26. máj 2009

ja som hladnaaaaaaa a este musim do obeda vydrzat asi pol hodku, idem skusit nektarinku ale asi to velmi nepomoze
leni tiez pekna kombinacia 😀

bay
autor
26. máj 2009

Tak my sme po obede. Dnes sli kolegyne na cinu a just dosiel Mk za mnou, z eideme spolu na obed 😒 😀 😀 A vysiel nas teda pekne draho 😔 MK si kupil novy oblek 😀 😀 Aspon sme vyuzili zlavu co mam ako zamestnanec 😀
No melonik by som si aj ja dala.... 😵

halienka
26. máj 2009

no a už sme zase na druhej strane 😀 😀
Chcem sem vložiť zaujímavý link, ktorý som šlohla z inej témy, pre všetky netehulky, tehulky a aj mamičky, pre lepšie zdravie nás ale hlavne našich detičiek 😉 http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont... prečítajte, možno niektorú zaujme. Spomenula som si aj na našu Elenku, ktorej Alexko je často chorý, možno by jej niečo z toho aj pomohlo.
Inak dávno sa nám neozvala Zuzka, Zuzi, napíš ako sa máš? Dúfam že to s Brankom zvládate, viem že to cvičenie je veľmi ťažké. 😉 Myslím na teba!

halienka
26. máj 2009

bay, vy ste ako vtej reklame: vybehla som si kúpiť bahniatka a doniesla som domov si novú 2000 otáčkovú práčku 😀 😀 Vy ste si vybehli na obed a doniesli ste si nový oblek 😀 😀

bay
autor
26. máj 2009

Leni to vies, treba setrit cas 😀 😀 😀 Cas su totiz peniazky a ked ich chce minat, tak musis rychlo 😀 😀

halienka
26. máj 2009

No s míňaním peňazí nemám problém, len ma pustiť do nejakého obchodného centra 😀 😀 😀 Preto sa im radšej vyhýbam 😀 😀