Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
28. máj 2009

No ja mam pocit ze clovek ide k Dr. zdravy a odide na smrtelnej posteli 😅

weja
28. máj 2009

no je to ozaj sila... 🤐 ja sa po mrche chystam k dr. na preventivku, uz nam prisli aj vysledky z genetiky (konecne po 3 mesiacoch! 😖 ) tak mam za nou skocit, ale uz teraz sa obavam, aby z toho nieco nebolo, ked jej poviem o tych mojich zvlastnych bolestiach vajecnikov, ktore sa objavuju iba v 2.polovici cyklu... 😕 stale som bola v tom, ze je to PMS, ale nechcem to zanedbat, tak radsej nech to preklepne...
Peti, a uzivas aj nejake lieky na imunitu? 😕 myslis, ze mohol byt spustacom ten porod?

halienka
28. máj 2009

Ahojte babky, tak aj ja sa už hlásim, včera som bola fakt tak odvalená, že sa mi nechcelo nič. Dnes už tu svieti slnko aj keď je zima, ale dúfam, že už budem aspoň trochu k svetu 😀
Peti, žiadne stresy prosím ťa 😉 , dnes už sme nejako narušení všetci 😀 , najlepšie je fakt o tom ani nevedieť. 😀 Uvidíš že všetko bude v poriadku, len dbaj na dobrú stravu a dostatok oddychu a telo nebude mať dôvod na žiadne takéto krajné riešenia. Dobre si urobila, že si vypustila tie tréningy, teraz by to asi ozaj neprospelo. treba oddychovať aj vtedy keď máš pocit, že netreba. Presne pre toto neznášam všetky tie vyšetrenia, lebo ono sa tam vždy niečo nájde a potom akurát človek len stresuje. Som zistila, že mne Dr. vôbec neurobil tie vyšetrenia čo sa robia na začiatku tehu, ako ste tu vraveli, kde sa zisťuje aj toxo, aj AIDS aj kadečo iné, a asi aj dobre, bohvie čo by objavil 😝 😀 Stačí mi že budem stresovať teraz po AFP testoch. Hlavné je že sa stále držíme, žiadne krvácanie, zle mi je furt, cecky bolia, takže tehu sa snáď dobre rozvíja. Inak mi nejde do hlavy že ten rozhádzaný cyklus si mala tuším viac než rok a oni ťa pošlú na vyšetrenie tak neskoro. Kruci aj s doktormi. 😖
bay, kľudne mi sem pošli hocikoho kto donesie nejaké jedlo, nikoho nevyhodím, môže to byť aj Slota a nadávať mi do kráv 😀 😀 😀

weja
28. máj 2009

Leni, aj Slota? tak to musis byt ozaj hladna 😀 😀

bay
autor
28. máj 2009

Weji, ja som tak chodial 3 cykly k Dr s bolavymi vajecnikmi mimo ovu 😅 furt to bolo zdravotne ok 😒 a potom to preslo 😖 kto vie kam to slo 😀 😀
U nas je zatial krasne tak ak to vydrzi do poobedia, tak pojdeme s Bay pre seltuchy a pesi domov 😵

sisipetka
28. máj 2009

Weji, na imunitu som brala na zaciatku roka, i rozne ine lieky som tlacila. Ale pred operaciou kolena som vsetko vypustila, po nej som si musela este 10 dni pichat do brucha fraxipirin a odvtedy som sa nechytila nicoho. Stihla som byt tehu a zacala tlacit listovku a vitaminy. Snazim sa jest casto a vela ovocia....
Leni, ved praveze aj na endo povedala, ze ma mohli skor poslat. Avsak vies ako to je na gynde, najprv riesia problem cyklus z ich pohladu a ked to nejde, tak potom sa posuvame dalej. Ale na tie testy hormonov stitnej zlazy som sama poprosila obvodnu lekarku - pre istotu 😅 a vidis
A Leni neboj, aj mne je cele dni zle a vecer to je najhorsie - to uz sa pomaly modlim, aby som cim skor zaspala 😅

bay
autor
28. máj 2009

Tak ja uz som aj zabudla co je to zle a bolesti prs... si to uz nejak ani s tehu nespajam. 😅 ale ste mi to dnes riadne pripomenuly 😝 😝 😝 no verim ze vam to uz bude ustupovat 😵

sisipetka
28. máj 2009

Bay a nezabudni toho Slotu po ceste zobrat 😀
Weji a ta genetika dobre dopadne, ved vidis, ze vsetko sme si to absolvovali a nic nezistili - teda okrem inych neduhov, ktore si nosime na chrbte my stareny 😀

bay
autor
28. máj 2009

A nestacil by ten jeho bavorak???? 😀 😀 😀 😀
Weji, genetici su rychly 😀 a ocakavaj necakane, ze sa konecne dozvies pohlavie teba a manzela 😀 😀 😀

halienka
28. máj 2009

Peti, takže ranné nevoľnosti máš večer, hej? 😀 Tak je všetko v najlepšom poriadku 😉 ja viem akí sú tí naši doktori zaspatí. Môj predošlý gynekológ ma 5 rokov nasilu posielal furt do Ľubochne (endokrinologický ústav) kde mi takmer nič nezistili, iba jednu hladinu trošku vyššiu, ale tá nemôže za neplodnosť a inak že mi len treba pribrať, takže 5 rokov do mňa pchali vitamín B a kadejaké lieky na pribratie, ale ho..no mi to pomohlo, nepribrala som ani gram ba po injekciách vit. B 1000 mg som sa krásne vysypala a zošúpala sa mi koža na rukách. Keď som gynekológovi hovorila, že do ľubochne už nechcem ísť, lebo tam so mnou nič nerobia, tak povedal: Len chodťe, tie hormóny sú háklivé a ja vám nedám nič hormonálne pokiaľ nebudete v poriadku. Tak som sa nasr... a šla som k inému gynekológovi, lebo to by som sa jakživ nedočkala takým spôsobom ani len žiadnej pomoci pri otehotnení. A ten dr. čo aj teraz k nemu patrím, len oči vytriešťal, že načo ma vôbec 5 rokov vláčia po tej Ľubochni, veď mi čo sa týka hormónov takmer nič nie je a malé výchylky si dokáže poriešiť aj gynekológ. Až ten začal konečne robiť so mnou poriadky. To len tak naokraj, čoho sú niekroí doktori schopní, alebo lepšie povedané "neschopní". A bežný človek ani nevie, lebo verí, že mu radia dobre. 😝
Weji, ja som hladná v jednom kuse, takže bacha na mňa 😀 😀 😀 zožeriem aj toho Slotu, ak sa moc priblíži 😀

halienka
28. máj 2009

Bay, fakticky, genetika je super 😀 bez nej by sme ani nevedeli ktorým koncom sa otočiť keď cikáme 😀

bay
autor
28. máj 2009

Leni, tvarov proti vetru 😀 😀

bay
autor
28. máj 2009

tvarou 😖

nada.hope
28. máj 2009

Ahojte zlaticka,.................... 😵
Nechcete mi niektora pomoct?.............idem tepovat sedacku/mame doma grcalka a povysavat 😵

sisipetka
28. máj 2009

Leni, mne je zle cely den - neboj - ale vecer to nabera na intenzite, aby mi nebolo luto 😠
A ktorym koncom sa otocit, ked cikame, ha 😀 Ja som na sebe este nezbadala, kde mam koniec - teda ak neberiem do uvahy chodidla a hlavu 😀

nada.hope
28. máj 2009

VY ste ale kamosky 😖

bay
autor
28. máj 2009

Nadi, prihodim ti nasu sedacku???? 😀 😀

sisipetka
28. máj 2009

no Nadi, co si si navarila, tak si to zjedz 😀 😀
Ale, nie - ja by som ti prisla pomoct, ale asi by som sa na to vygrcala aj ja 😅

nada.hope
28. máj 2009

nebodaj mas aj ty spinavu sedacku 😅 zeby od tvojich slintacikov?

nada.hope
28. máj 2009

petka mne stacia flaky po malej dakujem 😀

bay
autor
28. máj 2009

No jeden zmenil farbu z modrej na sivo ciernu, to je ten u holiek v byvalej izbe 😀 😀 a este dva z obyvacky 😉

halienka
28. máj 2009

naďka ahoj 😉 no to vieš, keby si nás nalákala na nejaký koláčik tak letíme 😀 ale keď ty na ogrckanú sedačku 😀 😀

sisipetka
28. máj 2009

Nadi, ja budem skromna - stacia mi citrony 😀

nada.hope
28. máj 2009

oki pridite ja zatial hodim do truby croasanty 😉

nada.hope
28. máj 2009

pre narocne ich aj naplnim podla zelania 😉

nada.hope
28. máj 2009

no idem lebo ten gauc sa sam nevycisti,.......... 😒 skoda 😠

bay
autor
28. máj 2009

No mna by potesilo cokolvek ovocne alebo tvarohovy kolacik alebo aj croasant s nutelkou 😵

sisipetka
28. máj 2009

budem skromna, co tak maly obedik pred velkym obedom 😀

halienka
28. máj 2009

Peti 😀 práve ho do seba tlačím 😀

skybaby
28. máj 2009

ahojte 🙂 nadi ja si prosim nutelove tie croasanty 😀 potom aj tepovat budem 😉