Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

ninockaskv
3. dec 2009

peti, 18 je este v poho.. to vsetko stratis.. a ja som pocula, ze tu nejake cviciky na to, aby sa baby pred porodom otocilo.. kamoska tak teraz cvicila, v oktobri sa im narodilo mimi a krasne sa na poslednu chvilu otocilo..

mozno keby si zagooglila, alebo sa spytam duly.. 😀 alebo kamosky, ak dviha telefony

sisipetka
3. dec 2009

to moje sa skor vyhrabe von cez rebra akoby sa otocilo ...vyvija tu nejake divne cviky 😉
...a ja pocitam do 20 kg, prve tehu bolo 22 kg 😀

ninockaskv
3. dec 2009

to bude riadne babulko.. 😀 ja som tusim len 16.. 😅

sisipetka
4. dec 2009

Ahojky kocky 😉
dnes uz je piatok a pred nami vikend, co planujete robit?
Ja mam prave dilemu, ze co varit? Myslela som, ze nejaky gulas ....ale musim posurfovat po nete, kedze nemam ziaden recept, co by sa mi pacil. Zajtra rano idem na monitor a potom pozriet nasich a svokrovcov - poznasat posledne veci pre babo domov a mm ich potom, ked male pride na svet zmontuje. Nedela bude oddych - uz asi posledna na par rokov 😎
Ninka, babatko velke nebude....pondelok malo len 3kg....u mna je to vo velkom voda. Aj v prvom tehu som bola ako huspenina na urcitych miestach a potom to rychlo zliezlo dole.
inac vcera som robila macaci chrbat na otocenie krpca, ale nepacilo sa to ani jemu, ani mne. Potom mi to dalo aj riadne vyzrat 😀
Zatial zelam pekny dnik, idem pohladat nejake recepty ...

weja
4. dec 2009

ahojte, teraz je zase moje "obľúbené" výplatné obdobie, tak nestíham... 😝
Peti, no veru si oddýchni, máš pred sebou poslený pokojný víkend... 😉 juuuj, ale ten ďalší aký bude radostný... 😵 teším sa s vami... 😉

....a ostatné bambulky sa máte ako? 🙂

u nás sú tento víkend mikulášske jarmoky, tak sa plánujeme trochu tam pomotať, zajtra mám stretko s kamoškami, ktoré som dlllllho dlho nevidela a v nedeľu zasa stretko s Bay 😵 a v pondelok do práce... 😝

tak pekný víkend... 🙂

sonicka07
4. dec 2009

petka,drzim palceky,aby sa male otocilo,nech zazijes aj ten "pravy"porod. a kedy to mas presne termin a ci este nevies? to si budem musiet vybavit v robote volno... 😀 kazdopadne na vianoce uz budete aj s malinkym. tesim sa z toho. drzim palceky mooooc.
inak mam pracovny vikend ☹ tak vy si ho uzite,babulky. papa

ninockaskv
5. dec 2009

peti, tak skusajte, mozno to nakoniec vzda a otoci sa 😀

boze,ako rychlo ti to ubehlo, ved len prednedavnom si odchadzala z prace.. 😉 ochvilul budete mat doma vrieskajuce a vonajuce klbicko 😵 tak drzim vsetky prsty, na rukach aj na nohach.. jaj, keby aj mne to tak utekalo..

mne sa zase dari, mam zapaleny vajecnik, herpes ako svet, nafasovala som tiaminove injekcie a chudak chlap z toho ma stres,ze ako mi to bude pichat.. no ten si so mnou uzije.. ale ku doki sa mi kazdy den nechce, ked uz mame za sebou pichanie injekcii do bruchu, tak toto bude len vyssi levlel.... moje telo si zjavne robi, co chce.. dufam, ze do jari sa da do poriadku a chvilu aj v poriadku vzdrzi.. 😅 a to som uz na januar objednana k zubarovi s plombou a budem sa musiet dohodnut na rezanie 8cky, ktora nevie vyliezt von, lebo je zcasti pod kostou.. nech je to na poriadku, nech nase dalsie mimi nema ziadnz stres 😅

volala mi kamratka, ktora rodila v oktobri.. no nezvladla som ju ani zdvihnut.. 😔

weji, posli nieco aj mne.. ja som uz tyzden kompletne bez penazi a do 10.12 este minimalne budem.. a to som nezacala s darcekmi a otec ma v decembri 60tku.. a u vas uz nieco napadalo? dnes sa v BA svisnky ochladilo..

skybaby
6. dec 2009

ahojte 🙂 ja len kratko, mame sa dobre, barborka mi zabera cele dni a noci takze vas velmi nestiham
co to som docitala
takze danke velka gratulacia ku klarke, pozdravujeme aj sonicku ze nech poslucha mamicku 😉
weji moc na teba myslim, ale ty to vsetko zvladnes a dockas sa 😉

evitka supeeeeer 😵 😵

peti mne sa snivalo ze si porodila a mala si dcerku natalku 😀 inak este v novmbri sa mi snivalo o jednej novembrovke ze porodila a ona fakt do troch dni porodila 😀 tak dufam ze si prichystana 😀

ninocka neboj aj ty sa dockas 😉

inak my uz mame konecne polozene parkety a ideme dnes asi do ikea kuknut nejaky stol a stolicky, dufam ze buduci tyzden pokrocime s kupelkou, tak nam drzte palce nech stihame do vianoc

krasnu nedelu vsetkym 🙂

halienka
6. dec 2009

Ahojte babenky, ja vám nestíham ani písať ani vás čítať, tak len tak rýchlo , malá konečne spí snáď aspoň hodinku. Som totálne vyšťavená, malá začala akosi dosť grckať a tým pádom je zase hladná, kojím pomaly každú hodinu, už ani neviem ako sa volám 😝 . Skúšam všeliaké taktiky, aj si odgrgne a napriek tomu zachvílu grcká, niekedy dokonca zaspí, no po pol hodine sa začne pučiť a zachvílu zas grcká. Niekedy len trošku, ale niekedy ozaj veľké množstvo. Neviem či to nebude ten reflux, 15.12. máme poradňu, tak uvidím čo povie doktorka, no neviem ako to dovtedy vydržím, lebo toto je o držku, samozrejme, maličká je preto aj nekľudná a málo spí, stále vyžaduje pozornosť a utíšiť ju vie len môj cecek. MM sa mi snaží pomôcť ako vie, ale chýba mu práve tá najdôležitejšia vec a to je ten cecek 😀 Niekedy keď už fakt nevládzem, tak jej spravím aj UM a zdá sa mi že po tej až tak negrcká. Tak to len aby ste vedeli, že prečo sa neozývam.
Eliška, strašne moc ďakujem za kráááásnu pohľadnicu 😵 mám ju vytavenú na krbovej rýmse (dúfam že som dala správne y 😀 ) a veru každý kto príde si ju obzerá 😉 v dnešnej dobe už málokto posiela pohľadnice a pritom je to také pekné 🙂
Peťulka, na teba myslím často, že ako sa ti vedie, už sa ti to blíži a ja verím že všetkopôjde hladko ako po masle a za pár dní sa budeš tešiť zo svojho bambuliatka 😵
Danke tiež gratulujem moc ku Klárke, tuším sme Dani rodili v ten istý deň? 😅 Dúfam, že ste v poriadku a Klárka ti nevyvádza tak ako moja Sonička 😉 🙂
Babky, čo myslíte, kedy prvýkrát ísť so Soničkou na prechádzku? Myslíte že už môžem? 😅
Tak zatiaľ si vás všetky pozdravujem, samozrejme aj Wejku, Ninku, Denisku, Soničku, Janku, Bayku 🙂

evitkamalicka
6. dec 2009

ahoj dievcata 🙂

sisipetka
6. dec 2009

ahojky kocky,
...tak ja si uzivam posledne dni MD 2v1 😉 Vcera sme este pobehali co to potrebne a vecer mi bolo tak zle - teda malicke bojovalo asi so zlymi duchmi v mojom brusku a teda ja som mala co robit, aby som od kopancekov udrzala slzy na uzde. Ale zvladli sme to, dnes je dobre a uz kopka pomenej. Asi sa chcelo otocit, ale zda sa mi, ze sa nepodarilo. Hold, uz je velke, nema co vyvadzat 😵
Boli sme vcera este na monitore a dr. povedala, ze pondelok posledna poradna, doda mi terminy a mam byt uz zbalena. Juj, tak hadam uz coskoro aj ja budem mat podobne starosti ako mnohe z vas 😎

Evitka, gratulujem...tak hlavne aby ste boli zdravucki.

Sonicka, Wejka, Jani, Lenka dakujem, ze na mna tak intenzivne myslite....citim sa potom lepsie a verim, ze vsetko dobre dopadne.

Leni, ja som minule citala, ze novorodenci narodeni v zime mozu ist po 2tt kludne von na prechadzku, ak nie je viac ako - 5°. Takze by som uz na tvojom mieste brazdila cesty povazskej a uzivala si prechadzky so Sonickou.
A s tym kojenim, no ved uvidis ako bude dalej. Akurat si spominam, ze kamaratka sa takto trapila s malou 2 mesiace a nakoniec jej zistili alergiu na mliecko a museli skoncit s kojenim. Dufam, ze to nebude vas pripad a na poradni sa dozvies nieco viac.

Jani, tak to je super, ze ste sa tak rozbehli 😎 nech vam tie Vianoce teda pekne vyjdu 😉 A ako Barborka, papa a spinka...alebo iba papa a neda maminke pokoj? No hold, aktivne dietko, tak ako maminka - az do poslednej chvile, ze 🙂

Ninka, bolo horsie a bude lepsie....viem, ze sa nam uz lahsie hovori, ale presli sme to vsetky a teraz budeme aspon na dialku pomahat Tebe....a ja sa nevzdavam tej jari. Zacne tretie kolo 😎

bay
autor
6. dec 2009

Hlasim ze zijeme a neutopili sme sa 😀 😀 😀

bay
autor
6. dec 2009

Tak ja sa o pokusim zhrnut....
V stredu rano to vyzeralo, ze snad ani nika nepojdeme. MK sa citil horsie, ja som stravila 2h na zachode a striedavo blinkala a ... (no viete si domysliet 🤐 ). Ale tak som si uvarila kralovske ranajky - zemiaciky a vyrazili sme 😀
Vo stvrtok nam zacali hodiny plavania. Rano 1h - pol hodka vo vode, potom sauna a nakoniec masaz (teda Miskova, ja som mala smolicku 😀 😝 ) Potom sme isli s MK niekam na vylet (zvladli sme Cerveny klastor, Lubovniansky zamok). Po navrate opat do bazenu sa rodinne vyblbnut 😀 a potom uz pomaly vecera a psat. Plus kazdy den bola nejaka aktivita organizovana hotelom. Ochutnavka vin s vykladom someliera 😉 Hippoterapia (ano Misko jazdil na konikovi!!!! 😵 Kovboj 😵 ), navsteva Mikulasa, diskoteka, ... No nemali sme volnej chvilky 😀 ale bolo to supeeeeeeeeer 😵 😵 😵
Dnes cestou domov stretnutie s Wejkou 😵 No Miskovi sa u nej pacilo 😵 😵 Len dufam, ze ta nezaspinil, bo v aute som zistila, ze sa znovu zvladol prekakat 🤐 😝 😀 (pre tych co tam neboli, uz pocas obeda musel ist MK pre suche veci do auta a o hodku znova - ale to uz bol aj Misko v aute 😀 ) a cestu domov prespal skoro celu, len necelych 30km pred BA sa rozhodol ze musi jest a to okamzite 😝 😀

bay
autor
6. dec 2009

Evitka, vy uz mate aj mena 😵
Jani a co si si myslela? 😀 😀 😀 uz tak skoro nebudes mat ani 5 min pre seba 😀 😀 😀
Peti a ty tu co este strasis ako kinderko? 😀 😀 Uz sa s Miskom na Bobika mooooc tesime a netrpezlivo cakame dalsie spravy 😉
Ninka ☹ no ale ber to tak, ze teraz vyzenies vsetky tie bacily, virusy a inu havet a na jar do zdraveho telicka zdrave babo 😉
Wejka, dufam, ze Miskova navsteva bude mat pozitivny vplyv na teba a budes o chvilku gula 😀 😵

A este som zabudla, Misko si desne uzival spolocnost deti a ze sa od nich ucil same dolezite veci - napr. aka je zabava spliechat na mamu a ostatne deti... 😀 😀

ellise
6. dec 2009

ahoj holky, dřív to nešlo, měnili nám okna, os čtvrtka uklízím, maluji, natírám a opět uklízím a dne jsem stihla ještě upéct linecké.

bay, zdá se že jste si víkend užili 🙂

peti, vypadá to že drobek se rozhodl zpříjemnit ti poslední dny v bříšku. užívej si, věř mi že budeš na toto období s láskou vzpomínat

Danka, blahopřeji ke Klárce, a´t vám roste do krásy

Evit, no vzali jste to hopem, já neměla vybraná jména ještě 5 týdnů před porodem a vy už je máte vybrané v 5 tt. 😀

weji, ninka dočkáte se, vím to 😉

leni, na procházku už můžete, Soničce to prospěje, bude déla spinkat, ať nemusíš kojit každou hodinu. Úplně nejlepší bude když ti povozí tchýně a ty se vyspíš. Klidně nahraď jedno kojení UM. S blinkáním ti neporadím, nemám s tím zkušenost.

ninockaskv
6. dec 2009

ahojte dievcence.. konecne trosku sedim, pes spi, chlap sa v kuchyni uci.. tak skusam, ci su nejake nove babys na svete 😵

sky,hlavne,ze ste zdrave.. uz sa vam to utrasie..a vianoce budete mat krasne aj s nedokoncenou kupelkou 😀 mne sa snivalo o vodnych priserach, to v nasej rodine znamena, ze niekto je tehu.. tak som zvedava, ze kto.. dufam, ze sa ti raz bude snivat, ze wejka ma tie dve kolajnice a potom hadam aj o nas sa ti zasniva 😵

leni, velmi rada by som ti poradila, ale nemaaaam tusenie... 😀 😀 ale povedala by som, ze v tomto pocasi by ste mohli uz aj von ist.. 😉 vidim to tak, ze ty a ostatne babule to cele vychytaju a my s wejo prideme na hotove 😝

peti, tak uz dostrihavate posledne kusky metra... krasny darcek pod stromcek 😀 pri vsetkej tej energii, ktoru ti vsetky posielaju, to zvladnete lavou zadnou 😵

kami, no uspesne dni za vami, ste toho teda postihali ... Misko sa urcite strasne tesil.. a ked sa ta Wejka nakazila, tak si to potom nasmerujem ku nej.. nakazit sa tiez... 😅

prave mi chlap povedal, ze som jeho tamagoci.. ze sa o mna musi starat, davat mi jest a pit 😀

ninockaskv
6. dec 2009

ellise, pridem k tebe na vianocne kolace.. ja tento rok ignorujem uplne vsetko.. 😖

peti, tak mi napadlo, niekedy sa mimca rozhodnu otocit uplne na poslednu chvilu.. 😀

weja
7. dec 2009

ahojteee 🙂
Peti, držíme silno silno palce, už sa to ozaj kráti.... 😵 tak sa držte!!! a nezabudni nás o všetkom informovať cez sms.... 😉

Leni, tak to máte doma pestré... 😒 uvidíš, čo vám povie dr., ale môj názor je taký, že radšej nahradiť kojenie UM (aspoň čiastočne), ako keby si mala byť z toho totálne vystresovaná a vyšťavená... 😝 Sonička to v zdraví prežije, ale keby mala doma hotovú vyčerpanú a unavenú maminu, tak by mohla byť nervózna aj ona... 😒

Bay, stretko sa mi veľmi páčilo, najviac z neho ten váš drobec... 😀 😵 musím vám teda všetkým povedať, že Miško je zlaté, kľudné dieťatko, sedel mi na kolenách možno aj hodinu a vôbec neplakal... 😵 iba keď ho Kami prevrátila horeznačky pri obliekaní, ale zas komu by sa to páčilo... 😀 😀 ... a pokakať sa musel asi až cestou k autu, lebo ja som to vôbec necítila...

Elis, tak to ste mali doma roboty s tými oknami... ale si šikovnica, keď stíhaš aj piecť... 😉

tak pekný deň všetkým... 😎 tu nám snežííííí.....

evitkamalicka
7. dec 2009

ahojte

my sme tie mena mali vybrate uz davno

bay
autor
7. dec 2009

Dobre ranko 😵
Weji, tak to je potom dobre 😀 😀
Elis, ty si nejak moooc sikovna, si budem musiet z teba vziat priklad 😅
Ja mam dnes v plane len poobednu navstevu mamy, ked si zaroven vyzdvihnem psiska (teda 2/3) bo Bay je uz doma, ta bola u svokry 😎
Ninka, no nech sa len pekne stara!!!

sisipetka
7. dec 2009

ahojky kocky,

poradna dopadla ok, bobik sa neotocil - stale vegeti hlavickou pod rebrami 😅 😉
Zajtra idem opat na monitor a ultrazvuk a dr. sa ma pytala, ci si uz nechcem ist polezat do nemocky 😝 Ja na to, ze a kedy budeme rodit? Ona, ze na konci tohto tyzdna...tak neviem, ci uz zajtra tam mam hodit bobka, alebo este strasit doma 😕 Hodim rec vecer s MM a uvidime zajtra po navsteve dr.....ale najradsej by som tam isla tak, ze by mi bobika hned aj vybrali....takze vidim to este na par dni strasenia doma 😀

no a teraz si idem polezat, od rana som na nohach a teda postel ma laka 😎

evitkamalicka
7. dec 2009

Petka jeeej tak cez vikend uz budes mat bobika pri sebe 😵

bay
autor
7. dec 2009

Peti 😵 tak to uz sa len par krat "vyspis" 😀 😀

A ja mam dnes uplny den blbec 😠
Tiez by som zaliezla do postielky a dnes uz nevyliezla.... Ale Misko tento moj nazor nezdiela 😝 😀

ninockaskv
7. dec 2009

peti, uz len par dni.. 😀 to je uzasne.. 😵 ked bude kontrola v pohode, tak hadam by ste aj doma mohli ostat.. ved uvidis a dohodnes sa s mm 😀

ja som mala dnes zase skusaci den, absolvovala som 4 salony.. nasla som dvoje krasnych siat.. aj cena je krasna.. 460,- 😀 chlapa mozno prekoti.. 😀

zajtra rano ficim na krv, potom teta na konstelaciach.. a v stredu do prace..

kami, wejka vravela, ze misko je kludne dieta.. tak jedna z vas dvoch zavadza 😀 😝

peti, este stale sa moze otocit a ked aj nie.. tak date cisarsky, hlavne, ze ho budete mat doma 😅

evitka, dobre robis.. my sme do poslednej chvile nemali mena.. dohodli sme sa az v porodnici.. takto male vie, ze ma prist 😔

sisipetka
7. dec 2009

No, postel sa nekonala...prisiel MM, tak sme chvilu kecali a potom som opat pracovala na PC - no som asi sisi, ze 😅

Ninka, to je dobra cena za saty 😀 - mna tolko stali pred skoro 5-timi rokmi 😅 ....ale skus tento salon www.fany.sk - ja som mala odtial spolocenske a sestra svadobne (dokonca jej ostali na stalo, lebo ich vypredavali za cenu pozicovneho)....mozno aj tam najdes nieco pekne a pripadne i lacnejsie 😉

Kami, ale ved Misko je dobry chlapec...ked chodime na obedy, tak vzdy pekne poslucha a pocuva co mamka vykecava s tetou sisi 😀

...hej, ja sa spolieham na vikend, ze uz budeme 1 + 1 ....a samozrejme, ze budem informovat 😵

bay
autor
7. dec 2009

Ale ved Misko bol dobry, len sa chcel hrat a kecat. To nebolo ze place!!! 😉

sonicka07
7. dec 2009

evit,to som nejak zmeskala tu informaciu o novom tehotenstve! strasne mooooc gratulujem. aj ja chcem byt! uf
ale este asi budeme musiet pockat. ☹

ninockaskv
7. dec 2009

Peti, ten mam este na zozname.. este 3 salony a koncim, normalne to je namahave.. a to fakt, taka cena pred -5rokmi? tak to musim povedat nastavajucemu.. 😀 ten sa vraj chysta na oblek do Londyna na vypredaje 😝

a cvicite, ci sa male otoci? ci to nechate na neho? a pracuj, ked to nie je fyzicky narocne, aspon nemyslis na hluposti 😅

my mame dnes 3mesacne vymesacie.. dnes maly zomrel a zajtra sa narodi.. 😅 co vam poviem, prave som dopila flasu vina za 3 tisicky.. vraj.. 😔

bay
autor
8. dec 2009

Dobre ranko, tak Misko bol dnes v noci uuuuuuuplne uzasny 😵 😵 😵 (ved ako vzdy, ze? 😀 😀 😀 😀 )
Ninka a bolo na nej aspon poznat ze je za tolke prachy??? 😒

evitkamalicka
8. dec 2009

dobré upršané ránko 🙂