Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
7. apr 2009

tu som, za kaktusom

halienka
7. apr 2009

sa neskrývaj, ty beťárka 😀 poď pekne na svetlo a porozprávaj čo máš nového 😅

m311293
7. apr 2009

weji, já mám oboje pohlaví a ani jednou jsem nezvracela, teda pardon jednou když jsem sežrala na posezení v 8 večer 3 kg třešní. Ale za to nemohlo těhu ale moje blbost. 😀

leni my jsme jméno vybyráli u marti asi 2 měsíce předem, a u Toma asi 3 týdny před porodem. Tedy MM se snažil něco vybrat, ale já trvala na Tomáškovi, sice se snažil prosadit jméno jako Milan ( pro mně absolutně nepřijatelné), a pak ještě pár takových divných.

halienka
7. apr 2009

Eliška, tak vidím, že aj ty si to mala ťažké pri výbere mien 😀 No ale keď MM sa páčia také úplne obyčajné ako Peter, Juraj, Jozef, Ivan...a to zas mne nie. A zase nechcem ani nejaké moc výnimočné, no také niečo medzi. Ale nič také sme akosi nemohli objaviť 😀

skybaby
7. apr 2009

ahojte, leni suhlasim s tebou, chlapcenske mena sa strasne tazko vyberaju a my sme sa snazili este to rozvrhnut aby malo male tak rovnomerne meniny narodky a vianoce 😀 uplne nesplnitelna uloha 😉 mne sa paci michal, ale to je muz a mne sa nepaci ked sa deti volaju po rodicoch tak to neprichadza do uvahy
no a pipinky boli dievcatka a to som vracala 1x ked som sa strasne prejedla, ale sedelo to podla toho cinskeho kalendara a podla toho mi aj teraz vychadza baba 😉
mne sa teraz najviac z dievcenskych paci veronika ale to si zarezervovala sestra 😒

m311293
7. apr 2009

Já jen na chvíli, protože v 5 máme schůzku ve škole kvůli té anglii. Tak se u toho cpu tlačenkou ( kvůli dietě jen 10cm2) 4 ředkvičky a půl okurky.
Mně si líbí jména Jakub ( ale to nešlo kvůli příjmení), Michal, Vojtěch, matyáš, Ondřej, Eduard.
A z dívčích Zuzana, Emma, Kamila, kristýna, ester.
Ale Leni kvůli příjmení, které máte měkké by jste měli vybrat jméno které je trochu tvrdší. I když já se tím taky moc neřídila.

halienka
7. apr 2009

No nám s MM sa dievčenské páči Sonička, na tom sme sa vcelku zhodli, takže ak bude dievčatko tak nebude problém 😀 Michal je pekné, ale keď ho potom všetci volajú už Mišo, a to už také pekné nie je 😝 😀

halienka
7. apr 2009

Eliška, to podľa čoho rozlišuješ, mäkké priezvisko a tvrdé priezvisko? 😕 čo poviete na meno Roman? Také univerzálne, nedá sa mu povedať škaredo, v detstve Romanko, Romko, Romík a v dospelosti proste Roman. 😅

m311293
7. apr 2009

teď mně napadlo další, Martin. To by se k příjmení hodilo. no u nás se Mišo neříká, jen Míšo.a to zase tak špatné není.

m311293
7. apr 2009

třeba slovenské Ondrej se mi nelíbí, říkají mu Ondrík, ale časké Ondra, Ondrášek je hezké.Líbí se mi české Jiří, ale ne Juraj. A naopka. Slovenský Viliam je hezší než Vilém. ( to si vždy vzpomenu na Urbánkou a" můj vilém peče housky a málo mně má rád).

Už musím jít, pak budeme pokračovat tak za hoďku a půl 😀

skybaby
7. apr 2009

mne sa tiez paci Martin ale to je v novembri, takze to vypadava, roman nie je zle, mne sa este paci marek a matej 🙂

halienka
7. apr 2009

Sky, áno, Marek a Matej sú tiež dobré, ja sa to snažím brať tak, že nie aby to meno bolo milé len tých 10-15 rokov keď je dieťa, ale práve tých ďalších 60 rokov keď bude dospelý, aby bolo pekné. napríklad taký Dominik mi príde vyslovene len pre malé dieťa, ale predstav si 60 ročného Dominika 😀 to mi príde proste čudné.
Inak české mená aj chlapčenské sú určite krajšie, aj o moc krajšie vyznejú, napríklad malému Jozefovi povedia Honzík, Honzíček, dospelému Pepa. Oboje je v pohode. No ale u nás Jožko- Jozef 😖 nič moc. A presne aj Juraj je také, u nás Jurko-Juro a v čechách Jirko 🙂 to hneď akosi krajšie znie.

skybaby
7. apr 2009

no ficim ja z prace domov, caute a pekny vecer 🙂

m311293
7. apr 2009

Leni, Honzík je Jan, to je hezké ale Pepo, Pepíííííků, to je Josef a to je v češtině hrozné.
Máš pravdu říkat Dominik 60 letému 120 kg važícímu chlapovi, je děs. Roman je hezké jméno mně se líbí i Romana.
Měkké příjmení je takové kde jsou měkké souhlásky,ď, ť, č, š, c, j což je tvoje i moje, neutrální je takový Novák, tvrdé jsou kde je r, g, b,d, např. Hilgert, Kroupa, . To stejné platí o jménech. Ale taky je to poslechově, někdy si řekni. Richard Kroupa, Eduard Hilgert, to zní tvrdě, nebo Štěpán Šafránek, to je takový mazlivý.
někdy si prostě to jméno řekni zavři oči aněkteré zní prostě libozvučbě a některá drhnou. A taky se říká že když máš dlouhé přijmení máš dát krátké jméno a naopak. Ale mám kamaráda co se jmenuje Jan Vlk, nebo Jan Lujc.
To první zní dobře, ale pak máš v dokumentech plno místa 😀 , a to druhé je jak když seknš pravítkem. Takové pochodové.

halienka
7. apr 2009

Eliška, tak vidíš, to si ma dostala, no jasné, Honzík je Ján 😀 To máš veru zaujímavú teóriu s tým mäkkým a tvrdým menom, asi na tom čosi bude. Takže Roman by mohol byť, ale Matej už nie? 😅

m311293
7. apr 2009

roman zní lépe. A má ještě jednu teorii, jsem divná, ale vždy jsi to jméno řeknu s nějakým nóbl titulem. např. MUDr. Martina Bo.... nebo RNDr. Tomáš Bo.... to zní dobře, ne? 😀 😀

bay
autor
7. apr 2009

Ahojte, tak dnes som bola v praci skoro 12 hodin a to som urobila polovicu toho co dnes malo deadline 😔
A co som rano spominala, ze pes znamej ma tu zakernu krvnu chorobu, tak ju ma aj mysicka 😔 😔

bay
autor
7. apr 2009

Elis, co mas proti Milanovi 😠 😠 😠 To moj MK 😵 😀

halienka
7. apr 2009

Eliška 😀 😀 pekne si si to vyložila s tými menami 😀 😀
Bay, do šlaka a čo to chytila od neho, alebo od kliešťa tiež? Ako sa to lieči?
No idem ja spať, dúfam, že sa vyspím aspoń do piatej 😉 🙂 Dobrú nôcku 🙂

bay
autor
8. apr 2009

Leni od kliesta, nastastie sa to medzi psam neprenasa. Aspon nejake chabe pozitivum 😀 No dostala injekciu (a aj ostatok psov rovno preventivne, teda okrem cernocha a steniat, ti kliesta nemali a ani tie lieky asi nemozu) a vraj by mala zabrat, bo sme to my zistili velmi skoro v rannom stadiu a ze vtedy ma ta injekcia cca 100% ucinnnost. Ze dnes sa uvidi. Ak to stacit nebude, tak musi ist na transfuziu, aby sa tie parazity v krvi zriedili a dostali ju tak umelo do ranneho stadia choroby 😀
No a teraz som sa zobudila, ze musim na zachod, tak som to poctivo absolvovala a lahla spat. Ale to uz sa zacal ozyvat zaludok a aj s drobcekom, ktory ma tak kopkal az ma vykopkal z postele a sla som sa najest 😀

weja
8. apr 2009

dobre ranko 🙂
no vcera som mala moooc roboty, tak som sem uz nestihla prist a doma sa MM hneval, ze sa mu malo venujem - neskoro pridem z roboty a este chcem ist k pc.. asi budem musiet konikovat len potajomky... 😀

Eliska, velmi zaujimava teoria s tymi menami... ja som este pocula, ze ked je v priezvisku "r", tak v mene by uz nemuselo byt, aby to neznelo tak tvrdo... my sme prave ten pripad, ze to "r" tam mame a este k tomu aj kratke priezvisko, ktore znie tvrdo 😅 ale mne sa zasa take dlhe mena moc nepacia... 😒
my sme mali s vyberom mien tiez problem, pretoze pri kazdom sme si spomenuli na nejaku osobu, ktora sa nam spaja s tym menom a uz sa nam to meno az tak nepacilo... 😀 mne sa velmi paci Nela, ja som vzdy chcela mat malu Nelinku 😵 ale MM sa s tym zatial nejako nevie stotoznit... 😀 ale aj Martin a Matej je fajn 🙂
a chvilu som aj uvazovala nad tym, ze by bolo celkom pekne, keby deti mali rovnake inicialy krstneho mena, ako mame my dvaja 🙂 - ze by to bola take male vyjadrenie rodinnej spolupatricnosti 😀 MM sa vola na M - a takych mien je vela peknych..., ale ja som na V a tam uz je trosku zuzeny vyber 😅 tak som od toho nateraz upustila... 😀

weja
8. apr 2009

myslela som samozrejme, ze sa mi moc nepacia dlhe krstne mena, s priezviskom uz clovek vela nespravi... 😀
no tak som sa vykecala a mozem ist robit... 🙂

halienka
8. apr 2009

Ahojte babky, dobré ránko všetkým 🙂 ja sa páve snažím predýchať nevolnosť, zjedla som polovicu rožka a mám pocit že ďalej za hrdlo sa nedostal, trčí tam a čaká dokedy ho nevrátim späť 😀 ale ja som silnejšia a ja ho pomaly ale isto zatlačím do toho žalúdka 😀 Dnes v noci som jedla o desiatej, potom o dvanástej, potom o tretej a ráno o pol siedmej. A že vyspi sa 😝 😀 Ten hlad ma úplne terorizuje 😝 A ešte sami zdalo, že nám niekto behá okolo domu, neviem, či si nemôžem privyknúť na nejaké zvuky, MM sa mi smeje, že to mám nejaké halucinácie, ale ja som to úplne jasne počula. Máme teraz ešte okolo domu poukladané také drevené palety, po ktorých chodíme, aj od bránky ku dverám sú také palety. No a ten zvuk čo som počula to bolo úplne ako dupanie po tých paletách. Tak som šla dole a pozasvecovala všetky svetlá, aby som možného votrelca vystrašila. Potom už bolo ticho. Tak neviem, je tu ešte po okolí dosť stavebného kadejakého materiálu, a sú ľudia, ktorý aj pre nejakú tyčku sa vlámu.
Weji, ty si isto Vierka alebo Veronika, že? 😀 To sú obe velmi pekné mená 🙂 Inak v mužovej rodine máme prípad, kde sa muž zo ženou volajú Stanislav a Jaroslava a deťom dali mená Jaroslav a Stanislava 😀
Bay, to je dobre, že ste to tak skoro podchytili, snáď sa myšička z toho dostane. A má aj nejaké príznaky?

weja
8. apr 2009

ano, ja som Veronika... a moja mama je Viera 😀 ved vravim - zuzeny vyber mien na V 😀 okrem tychto tam uz vela neostalo...
Leni, drzim palce, aby si ten rozok pretlacila az do zaludka... 😉 a to sa normalne budis na hlad? 😕 to som ja nezazila... urob si na tychto par mesiacov z nocneho stolika prechodne spajzu, aby si to nemala daleko... 😀
s tym votrelcom ani nezartuj... 🤐 ale je mozne, ze ludia by sa ulakomili na vselico... nechajte si radsej niekde zasvietene aj cez noc... 😕

Bay, a ako ste na to prisli, ze to ma aj mysicka? 😕

halienka
8. apr 2009

Weji, rožok už je pretlačený, takže každú chvíľu čakám ďalší nápor hladu. No áno, u mňa je toto čudné, že je mám strašný hlad. No pre tie nevolnosti toho do seba moc nedostanem, takže ten hlad mám zhruba každé 2-3 hodiny, a najhoršie je že aj v noci. A to je taká sila, také hladové kŕče dostanem a s tým spojené že mi je aj zle, že ja by som sa normálne došablila aj z toho hladu, teda asi by zo mňa nič nešlo, ale naťahovalo by ma nasucho. Je to tak silné, že sa normálne v noci na to zobudím a jednoducho musím. najem sa a potom pol hodiny predýchavam, či to strávim 😝 A toto sa opakuje furt dookola 😝 Tú špajzičku na nočnom stolíku už mám 😀 Presne takto som to mala aj minulé tehu. Zvláštne je, že v takejto sile ozaj len tie zhruba prvé 3 mesiace, ja som žrala nesmierne množstvá. A potom sa to už začalo zoslabovať, práve keď som si myslela že až vtedy to miminko potrebuje viac, tak ja som už tolko jesť nepotrebovala a paradoxne vtedy mi začala prudko aj váha stúpať. za prvé 3 mesiace nič a pritom som žrala ako kyselina. A zdá sa že teraz to bude to isté.
S tým votrelcom, no nechcem urážať žiadnu národnostnú menšinu, ale veď vieš, niekto ukradne hocičo. A my tu máme ešte miešačku, fúriky, kadejaké tyče, zbytky z Bramacu, tehly atď. A cez plot prelezie ľahko.
Weji, v telke dávali, že sa v Jasnej natáča nejaký horor slovenský, nevidela si filmárov? 😅

weja
8. apr 2009

Leni, no veru filmarov sme videli 😀 len to sme este nevedeli, o co ide... tusim to bolo v pondelok, ked sme isli domov - stretli sme velku tlupu ludi a az blizsie bolo zjavne, ze tam pobehovali osvetlovaci aj zvukari s tymi chlpatymi mikrofonmi 😀 hlavne, ze boli porozkladani tak, ze sa okolo nich pomaly ani nedalo prejst autom... 😖 sak ked toci telka, vsetko ide bokom, ne? 😀 ale divne bolo, ze to bolo pred jednym hotelom 😅 to bude zasa reklama 😀
inak, ja horory neznasam, takze smola, ale asi si to nepozriem... 😅

halienka
8. apr 2009

No ja si to pozriem už len zo zvedavosti 😀 si neviem predstaviť že Slováci a horor, šak naši ani poriadny film nevedia dobre natočiť, nie to ešte horor. Možno to bude skôr na smiech 😝 😀 Potom ti porozprávam dojmy 😀 Teraz idú dávať v telke Malé ženy, tak si ich idem asi pozrieť, inak je v tej telke prd. 😀

weja
8. apr 2009

Male zeny mam rada 😵 no ja som len pocula, ze tam ma hrat Pyco, toho si nejako v horore neviem predstavit... 😅
kolegyne uz navrhovali, aby sme ich (stab) isli cez obednu prestavku pohladat niekde do lesa, ze nas mozno zoberu do komparzu ako nejake rozpilene motorovou pilou 😀 mne to pride, ze cele to natacanie hororu musi byt smiesne, lebo vsetko je tam len "akoze" a zvysok sa dotvori specialnymi efektami, takze to musi byt asi dost od veci... 😀

halienka
8. apr 2009

Aj mne to tak príde, ja by som teda isto nemohla byť herečka, lebo vrešťať len tak akože by som isto nedokázala 😀 Ale kolegyne nemajú zlý nápad, jedného dňa možno budeš ukazovať svojim deťom a vnúčatám - vidíš, tam tá odpílená noha je moja 😀 😀 😀

weja
8. apr 2009

no teda dik... 😀
ale uz mame po obednej prestavke a podla ocakavani sme dali prednost obedu pred lakavou ponukou komparzistiek... hlad je mrcha... 😀