Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
7. júl 2009

jee, MM ma prekvapil - uz je doma - a vzduchovku nema 😀
tak papa a pekny zvysok dnika 😵

halienka
7. júl 2009

Peti, šak mu povedz že jeho pradedko mal jednu ľanovú košeľu a jedny ľanové nohavice, jedny topánky na zimu, v lete chodil bosý a to bolo všetko a nefrflal 😀 😀 to je hrúza akí sú tí chlapi v dnešnej dobe nároční 😀 😀

halienka
7. júl 2009

tak papa, tak ja tu zase budem sama 😝 a v robote ticho a kľud, všetci sú už asi na dovolenke iba ja trčím v robote 😝 😀

ellise
7. júl 2009

ahoj holky, tak já budu letos vdaná 19 let a před tím jsme spolu chodili 4 roky, a od rozhodnutí že se vezmeme ke svatbě to trvalo 1 měsíc. Tak si myslím že si už zasloužím svatozář.

Jinak tak ráda bych se s váma setkala, ale zrovna v pondělí máme audit, tak to fakt nemůžu. Ale budu na vás moc myslet. Dnes přišel program auditu, tak mně málem vomejvali, a protože nemám doma děti tak jsem seděla v práci do půl 6. A zítra taky tak nějak.

weja
7. júl 2009

no MM tiež začal básniť o svadbe už po 3 mesiacoch chodenia, hrnul sa do toho viac ako ja 😀 ale čakali sme ešte rok, kým skončím VŠ... 🙂 ale tiež sme podobne skonštatovali, že kebyže sa poznáme už počas SŠ, tak by to bola asi katastrofa, lebo každý z nás mal iné post-pubertálne maniere a to by veru nerobilo dobrotu 😀
Leni, svadba po 10 mesiacoch od zoznámenia? to musela byť láska ako trám... 😀 😵 kamarátka sa vydávala po 6 mesiacoch a sú veľmi šťastní 🙂
Ellis, ale ty jednoznačne vedieš - 19 rokov je teda obdivuhodný výkon 😉 a nepreháňaj to tak moc v práci...

halienka
7. júl 2009

Eliška, fakt to je už úctyhodný počet rokov 😝 😀 škoda že nemôžeš v ten pondelok a škoda že ani ty Wejka nemôžeš, do zadku, musíme byť od seba tak ďaleko? 😖 Eliška držím palce na ten audit, dúfam, že ti to dobre dopadne. A tá svadba bola za mesiac asi preto, že ste čakali Martinku? 😉
Weji, ja som si to tiež tak vravela, že minimálne 3 roky chodenia kým bude svadba a vidíš 😀 keď medzi mnou a mužom to bolo také jasné už od začiatku, ja som cítila že k nemu patrím, cítila som sa pri ňom hneď "ako doma",uvolnená a spokojná, a on to cítil tiež tak. Práveže to nebola taká tá bezhlavo zamilovaná láska, ale taká iná, taká kľudná a spokojná...ani neviem ako to nazvať, no myslím, že som dobre urobila, že som dala na tento druh lásky lebo je asi trvácnejší ako tie "bezhlavo zamilované" 😀 😀

nada.hope
7. júl 2009

Ani ja nemozem prist,.............................
Inac my sme sa brali s manzelom, v auguste sme sa videli prvy krat, lebo sme sa nasli na nete a v aprili bola svadba 😀 😀 😀 😀 😀 😀

weja
8. júl 2009

dobré ránko 🙂
veru škoda, že ste tak ďaleko ☹ (či vy ste blízko a ja som ďaleko? 😀 ) no možno raz, keď budem mať cestu do BA, tak aj nejaké stretko sa podarí... 😉
Leni, presne viem, o čom hovoríš, ja som to tak nejak podobne cítila pri MM a vidíš, asi sme urobili dobre 😀
Nadi, ďalšia do počtu, čo sa vydávala do roka od zoznámenia... 😨 holky, sa vy nezdáte... 😉

mery.maja
8. júl 2009

Ahojte kocky,

pridavam sa s MM sme sa zoznamili v septembri,v novembri ma poziadal o ruku a o rok v septembri bola svadba 😀 😀 teraz mi to pride trochu komicke ze sme do toho len tak vhupli,ale som rada ze niesom sama 😉 😎 😀

halienka
8. júl 2009

Dobré ránko babky 🙂
Aj ja som rada že nie som sama s tým rýchlym vydajom 😀 😀 Hlavné je že nám to všetkým klape 😉 Poznám takých, čo to ťahali spolu 8 rokov bez svadby a potom sa rozišli, takže dlhé chodenie nie je vždy zárukou, že to výnde 😉
No dnes u nás leje, nič moc počasie 😝 a mne sa snívalo o mŕtvolách 😀 😀

bay
autor
8. júl 2009

Dobre ranko. Leni sny o mrtvych vraj znamenaju zbohatnutie 😀
My sme sa brali po dvoch rokoch chodenia. O sobasi bola rec po roku, potom dlhe mesiace kym sa MK odhodlal ma teda aj o tu ruku poziadat, bo ja som si dala svadbu ako podmienku na mimco 😅
Dnes sa sem uz asi nedostanem, mam vela prace 😔 mam 2 dni na zaucenie kolegyne do toho co som robila ja... A chcelo by to min mesiac-dva

sisipetka
8. júl 2009

Dobre ranko kocky,
tak citam, ze tu mame peknu zoznamku 😉 A s tym dlhym chodenim to poznam, s MM mame za sebou 6 rocne vztahy - dost burlive a skoncene (nastastie). A potom prisiel ten nas uz kludny, akurat na zaciatku s podmienkou, ze ak to nebude fungovat, tak do pol roka rozchod - lebo na co zase tahat niekoho za nos dlhe roky a potom ble 😀
Eliska, ty priekopnicka 😉 Pracuj pomaly, robota neutecie a audit uz duplovane nie 😎
Kocky mne ten pondelok napadol podnik - Milenium - je hned na namesti SNP - robia tam miesane nealko drinky, zmrzlinove pohare, zapecene bagety, salaty a pizzu. Ak bude pekne pocasie, da sa sediet vonku. Ak skarede, tak vymyslime nieco ine, lebo vnutri sa dost fajci a to by sme asi neprezili a nase dietky by neboli tiez velmi spokojne...Takze, ked sa stretneme pri Tescu, tak to mame 3 minuty chodze a tak....Inac skoda, ze ostatne nemozete prist. Ale vidim to este tak na jesen, ze by sme pripadne vymysleli nieco dalej od BA - blizsie k vam - ale zatial nepredbieham 😉

halienka
8. júl 2009

Bay, tak to je už všade tak, že to čo by sa malo zaúčať aspoń mesiac, musí sa stihnúť za 2 dni. To poznáme a je to blbé, no to je typická chamtivosť našich zamestnávateľov, nebudú predsa súbežne platiť dva platy - pritom si neuvedomujú, že veď investujú do seba, aby mali kvalitného zamestnaca, ktorý im nebude robiť častokrát dobre drahé kiksy v robote. Ale to ich tiež neštve lebo keď urobí kiks tak mu to zas môžu strhnúť s platu, ach jo. Aj u nás je to tak, zaučenie žiadne, pritom ide o zákazky často nad 100 tis. a keď sa čosi poserká tak už aj na to dopláca dotyčný zamestnanec. 😝 To že povie, že mu to nikto nepovedal, poprípade nevysvetlil, už mu nepomôže. Je to jeho chyba a basta. 😝
Peti, ja to beriem 😀 bagety, šaláty... to vyzerá dobre 😉 🙂 Uvidíme čo povedia ostatné kočky. A kto vlastne všetko môže prísť? zatiaľ sme asi isté len my tri - Bayka, ty a ja. No aj Sky by možno mohla 😉 Aj Masko je z Blavy, len teda neviem či nás ešte aspoň sem-tam číta, isto má teraz toho dosť veľa.

sisipetka
8. júl 2009

Kami neboj, to zaucanie prezijes a potom hura MD 😉
Leni, skusim dat vedit Zuzke po jej muzovi, s nim som v kontakte....Zuzka asi teraz necita...
...mozno by aj Elenka zvladla prist....

sonicka07
8. júl 2009

baby,zas dalsia stretavka bezo mna? tak to ma pekne stve! no,skoda ze ten dublin je tak daleko.
ale hodte zas nejake fotocky na konika. inak este k tomu kociaru Cam-mozno to nejak suvisi aj s tym ze som kupovala z druhej ruky,ze je tak tazko ovladatelny,kolecka sa velakat zapru. ked som bola na sk,tak ludia a hlavne deti mali problem tlacit kocik. a dost mi vadi,ze neperuje,lebo nemozme v nom malu upavat,co je dost nevyhoda.
leni,ten hlboky kocik mozes vyuzivat tak max do 5-6mes. nasa sa tam uz nevmesti. teraz pouzivame autosedacku a ked zacne sama sediet tak budeme pouzivat buginu. oki,malinka mi spi,ideme si s mangelikom pozriet nejaky dobry filmik. pa
ozi,neviete nieco o inneske? uz ma babo?

halienka
8. júl 2009

Veru, aj elenka by možno mohla, aj ke´d nám sa ľahko hovorí keď my máme bábatká ešte v brušku, kdežto mamičky už majú s tým trošku viac roboty si to nejako zariadiť 😉
Soni, veru škoda, že si tak ďaleko, niekedy to musíme zorganizovať tak keď prídeš na slovensko 😉 S tým kočíkom, budem musieť pochodiť aj nejaké predajne a poskúšať, bo asi objednávať len takto cez internet je trošku riziko, najlepšie je ke´d to človek vidí na živo a vyskúša. Ale ono sa to asi všetko aj tak najlepšie ukáže až keď tam to dieťatko je. 🙂

sisipetka
8. júl 2009

ahojky Soni, no keby sme mohli, tak by sme urcite vsetky doleteli za Tebou a urobili si super vylet 😉
Leni, to vies kazdy sa uci na svojich chybach a nic nemozeme mat 100 % - ani kociky 😉 - myslim si, ale ze to zvladneme aj keby sme ich mali mat cely den priviazane na chrbte 😵

bay
autor
8. júl 2009

Leni, lenze ta kolegyna co to po mne prebera tu robi dlhsie nez ja, len vcera sa dozvedela ze to prebera po mne 😉

bay
autor
8. júl 2009

Ja som si kocik vybrala na nete a potom som sla okuknut do obchodu uz uzsi vyber 😀 😉

sisipetka
8. júl 2009

Leni, ked chces ist vyskusat povozit kociky, tak ked budes v BA skoc do Babymarketu na vajnorskej a tam je uplne vsetko - www.babymarket.sk - my sme u nich kupovali vela veci 😉 Kupovat nemusis, staci vyskusat a potom objednat niekde cez net....

weja
8. júl 2009

Bay, takže od piatku si oficiálne na MD? 😵 no z tvojho pohľadu je dobre, že zaúčaš len 2 dni, aspoň sa veľmi nenatrápiš 😀 horšie to už bude pre tú kolegyňu, čo tam po tebe zostane... 😒
mne sa inak asi v dvoch-troch prípadoch stalo, že na nete som si vyhliadla kočík, ale v skutočnosti sa mi akosi nepáčil... 😒
a pred chvíľou tu bola bývalá kolegyňa s asi 6-mesačnou bábou 😵 tak som namiesto papierov robila opatrovateľku 😀 potom ale začala plakať a bolo po radosti... 😀 😝

halienka
8. júl 2009

Jéj, Peti, díky za typ, bo ja rozmýšľam že kde tu máme obchod na kočíky a tuším ani žiadny nemáme 😀 takže stejne by som musela ísť do Žiliny alebo do Trenčína 😀 inak ja idem do Blavy na jeden a pol dňa a to chcem stihnúť kamarátku, Kiku, Ikeu, poprípade ešte iný nábytok, stretávku NN, no a teraz aj Babymarket 😀 😀
Bay, vôbec sa tým netráp, či sa to stihne zaučiť alebo nie, proste čo ty s tým narobíš, myslím že musí byť aj debilovi jasné že za 2 dni sa to proste nedá. Kolegyňa, síce ju ľutujem, si bude už musieť potom poradiť nejako sama. 😖

bay
autor
8. júl 2009

Weji od soboty. Ale v piatok uz len odovzdam pocitac a tradaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀
No neviem. Mi isto bude vyvolavat pocas MD 😠 😝
Neplac 😔 Ty budes mat krajsie 😉

sisipetka
8. júl 2009

Kami, aj mne prvykrat, ked som bola na MD volala nova kolegyna aj 4 x denne 😖
Leni pekny program, tak mas co robit - potom nam porozpravas, co z toho si stihla 😀
Weji femigard poslany, do 2 mesiacov uz budu tt svietit u teba a za par mesiacov sa toho placu uz nezbavis 😉 😀

halienka
8. júl 2009

Haló babky, kde ste všetky? 😕 Ja som sa až teraz dostala sem 😝 viete čo sa mi pred chvíľou stalo? Hýbal sa mi pupok 😕 😅 😀 som to ešte nikdy nevidela, stalo sa aj vám niečo podobné? Predpokladám, že nejakým spôsobom malá ťahala za pupočnú šnúru alebo čo. Ten pupok sa mi prekláňal sprava doľava hore a dole, no skoro som odpadla, že to čo? 😕 Inak som to necítila, bola to len náhoda, že som si odkryla bruško po jedle a že idem si ho trošku pohladkať a čo nevidím - pupok sa mi hýbe a ja to určite nerobím! 😀

ellise
8. júl 2009

ahoj holky,
leni, mně se taky převalovalo břicho, to je normální, takové vlny, na jedné straně se propadlo a na druhé vyboulilo.

Já se nevdávala těhotná, Marinka se narodila po 3 letech. Ale najednou jsme to tak cítili, že chceme být po zbytek života spolu. No jo, uteklo 19 let a všechno je jinak. Ale ať už je to mezi náma akkoliv špatné, nikdy nebudu litovat těch skvělých 14 let.

dělala jsem mňaku, cuketu zapečenou s nivou. Mám to zítra na oběd, ale nevím nevím jestli to vydržím.

bay
autor
8. júl 2009

Ahojte, Leni mne brucho furt meni tvar a presuva sa 😉 to si este budes par tyzdnov uzivat 😀

halienka
8. júl 2009

Babky, ale nie celé brucho, iba samotný pupok, proste tá dierka v strede brucha - aj keď teraz to už nie je dierka, je trochu vytlačený samozrejme, ale len ten sa mi hýbe, brucho je v kľude 😝 😀 nejde mi to do hlavy, lebo také niečo som si v predošlom tehu nevšimla. To prevaľovanie celého brucha hej, ale len samotného pupku nie 😀 tej malej vytlačenej guličky alebo ako to nazvať 😀

bay
autor
8. júl 2009

Sa ti ako presuvala dierka???? 😨 teda uz opak? 😅

halienka
9. júl 2009

Dobré ránko babenky 🙂 Bay, no áno, tak sa mi ako vťahuje dovnútra a zas vypučí a prevaľuje, neviem to ani opísať 😀 ale teraz je kľud, asi malinká spí 😀
No ja som sa moc nevyspala, večer sme ešte kecali zo švagrovcami a prešvihla som si svoju hodinku a potom som pomaly do jednej nemohla zaspať. O tretej ma zobudil dupot kuny, mrcha jedna, vrátila sa, tak ju bol MM postrašiť. O piatej ma samozrejme zobudil už hlad. No a potom som už len tak chvíľu podriemkala ale už sa mi poriadne zapsať nedalo, tak už som hore od pol siedmej. 😝 Dnes sa zase budú zo mňa sypať perly 😀