Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
13. nov 2009

Peti a co tak menu aj palacinky 😀 😀 😀 Ci to sa ti k bobikovi nevojde?? 😅 😀

sisipetka
13. nov 2009

Kami, no ku nam sa vojde iba jedno jedlo, a to uz asi len polovicka porcia 😅
Ved pojdeme na menu a ked sa nam nebude pacit, tak dame palacinky....aj ked normalny obed by sa hodil, nakolko varit sa chystam az popoludni.

Pockam Ta na zastavke busu 96 bosakova o 12tej?

bay
autor
13. nov 2009

Peti bus nam ide 11.40 a malo by mu to trvat cca 10 min. Uz len aby sme to aj my stihli 😅 😀 😀
ok. Pozrieme menu, tiez by sa mi hodilo nieco poriadne do zaludku a nie furt len cestoviny 😝

sisipetka
13. nov 2009

Oki, tak tam budem o 10 minut 12 😉
...uz som hladna... 😀

bay
autor
13. nov 2009

aj ja preto papam desiatu 😀 😀

weja
13. nov 2009

ahojte,
včera poobede som napísala príspevok ako svet a teraz pozerám, že tu vôbec nie je!!!! 😠 😠 tento kôň si zo mňa robí srandu... 😠 už ani neviem, čo v tom príspevku bolo, jediné, na čo si pamätám celkom jasne, že som vám tie palacinky závidela 😀

chúďa Lenka, tá si teda na koniec tehu nebude asi spomínať v dobrom ☹ nech už ju tie črevá netrápia...
Sky, teeeda, ty máš doma hotový poklad 😵 super, teším sa, že sa máte tak dobre... 😉

Peti, Kami, vám dobrú chuť k obedu 🙂 a keď budete jesť tie palacinky, spomeňte si na mňa 😀 😉

ninockaskv
13. nov 2009

peti, fakturovanie neprichadza do uvahy, pokial v tom chces mat aj nadalej poriadok.. ja a cisla nejdu dokopy.. ale mozem ti to prist pozakladat a vysortovat, to zvladam 😉

kami, peti, palacinky si uzite, ja klasika cukor nemozem

weji, aj mne sa to stava uplne pravidelne a niekedy ho napisem este raz a potom sa tam objava oba .. zjavne aj ten kon fici na nejakej astralnej urovni..

pes na mna nejako divne pozera, asi sa ideme vyvencit 😀

ninockaskv
13. nov 2009

akcia A tento tyzden uspesne za nami 😀 dvor vycisteny, ruky dezinfikovane 😀 😀 neviem ako mam tomu psovi vysvetlit, ze si ma vsetko zariadit, ked sme mimo dvora na prechadzke 😀

ellise
13. nov 2009

ahoj holky,

Tomíka dnes pustili z nemocnice, ten byl šťastný 🙂 .... a já vlastně taky, ten jeho pláč když jsem odcházela mně deptal. Užíváme si pátečního večera, pohoda, ... zítra se jdeme podívat na letecké modeláře a ke kolegyni na narozky..... v ponděli mám volno av úterý je svátek. ten máte taky. 😀

Hezký víkend

ninockaskv
14. nov 2009

ellise, tak to je super.. tak zelam rychle uzdravenie 😉

peti, mala si pravdu, toto bude beh na dlhu trat... vcera som vecer v tescu stretla kamosku, ktora otehotnela 4 mesiace po nas.. nebola som schopna sa na nu ani len pozriet a rozpravat sa a s nou.. no a to zas bolo placu.. zacala som uz v tescu pri pokladni.. ☹ 😔

bay
autor
14. nov 2009

Ahojte, ja len rychlo, bo Misko sa uz budi...
Vcera mi po navrate z obedu (o stvrtej) uz nesiel kon, tak som nemohla popisat. Palacinky sme si nedali. Mali sme "slany" obedik a za tym poriadny dezert 😀 😀
Weji, tak toho 6.12. mi to MK schvalil, takze si nerob program a my niekedy poobede dorazime. Len mi budes musiet napisat instrukcie 😀 ale to este dohodneme 😉
Lenka vas moc moc pozdravuje. Vcera jej uz zas bolo lepsie 😵 a lekary sa ich snazia udrzat po kope co najdlhsie. Cez vikend im pride na navstevu tatino/manzelik. No a ze uz su celkom pekne pripravene na porod. Lenka otvorena na prstik a Sonicka uz hlavickou pekne tlaci 😉
Zajtra idem konecne opat na preteky 😵 tak nam drzkajte palce aby sme to v zdravi prezili 😀 😀
Pekny vikend bambulky 😎

skybaby
15. nov 2009

tu sa tusim o sto sest vikenduje, sme boli az na tretej strane
som bola zvedava ci lenka nema nieco nove
u nas inak pohodicka, boli sme dnes na prechadzke, co barborka samozrejme prespala, ale ved tak to ma byt, teraz spi aj mm, takze pohodicka 😀 no a poobede pridu na navstevu stari rodicia, tak sa vsetci tesime, ja najviac na tu svieckovu co donesu 😀

ninocka drz sa, u nas je to viac ako rok, ale stale mi je smutno za nasimi bambulkami, ale inak to byt ani nemoze, ale mozem ti povedat ze casom to bude predsa len boliet trosku menej a dokazes sa tesit zo zivota

bay ako preteky? dufam ze uspesne 😉

wejka ty sa ako mas?

sisipetka
15. nov 2009

ahojky kocky,
tak ja az teraz. Po piatkovom obede a vycerpavajucom dni blbec s nasim psom, som zaspala na gauci a zobudila sa az vecer. No a to som este mala v plane navarit veceru a vikendove menu pre MM 😅 Stihla som a vikend mam volny vo vareni 😉
Vcera sme boli u nasich, mamka mala narodky a zaroven sme upratali cely byt - uz mozete aj na navstevu prist 😀
Dnes musim porobit nieco na PC, ale vidim to len na par tukancov 😎

Ninka, chapem, chapem...a preto vravim, este to bude na dlho, preto sa nesnaz z toho dostat uplne na silu - vsetko chce svoj cas a ono ti ta hlavicka da vediet, kedy uz je troska lepsie a potom este troska lepsie a lepsie ....

Eliska, tak to su dobre spravicky, prajem pekny vikendik a rychle uzdravenie.
Na Lenku cakame ako na spasenie - drzime s bobikom palceky 😉
Jani, aj ja uz taku peknu prechadzku ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeem....
Wejka a Kamilke tiez zelam este pekny zvysok vikendiku, tak ako vlastne vsetkym babulkam 😵

ninockaskv
15. nov 2009

no ide z vas take stastie.. ani sa mi verit nechce, ze pred rokom, dvomi ste boli na tom tak mizerne ako ja teraz ☹ tisko vam zavidim, snazim sa ten hnusny vtieravy pocit potlacit (ved treba mysliet na karmu) a zelam si, aby aj my sme mali doma nas batoztek..

ten pocit, ci sa nam este podari otehotniet, je hnusny, neviem, v com potom hladat zmysel zivota.. a s adopciou sme sa este nezmierili ☹ mozno je na case nad tym uvazovat..

bay, ty chodis k tomu drabekovi, ze? mozem ta poprosit, ked tam pojdes pri nejakej prilezitosti najblizsie a napadne ti, nespytas sa ho na niekoho, koho by mi doporucil na problemy s neplodnostou? s kym by som mohla konzultovat? ja ked som bola v centre pred prvym ivf, tak som sa pytala lekarky, ci nemam ist na OP, ze by mi spriechodnili tie vajickovody a ona povedala, ze tam mam pravdepodobne take zrasty (sudiac podla spravy z laparky), ze by mi museli brucho rezat, ze by to neslo laparoskopicky a hlavne ze TO ZNIZUJE USPESNOST UMELEHO OPLODNENIA...vtedy som nad tym neuvazovala a rovno sme sa vrhli na ifv, ale ked to nebude fungovat, tak by som asi mala zvazit aj OP a odstranenie zrastov..

ja dufam, ze ti lekari v centrach nie su az take hyeny, ze by im islo len o zisk a nepovedala mi to len preto, aby som sa dala na IVF, aby z toho mali peniaze ☹ 😠

a ake preteky?

jani, a to sa ti asi hned podarilo otehu, ked uz mate doma barborku 😉 mozno bude taka zlatucka, ze ked bude vacsia, tak bude sediet v postielke a cakat kym sa zobudite 😉 ja som to tak vraj robila, ale parkrat sa mi podarilo vymalovat postielku aj stenu tym, co som mala nalozene v plienkach 😝

peti, uz to mate za par... este sa pestujte v brusku, ked vykuknete, tak ja vas potom budem chodit obzerat a chytat sa kocika a mrnuskov, aby sa to na mna nalepilo.. dala som si deadline do 40tky, ked sa to dovtedy nepodari, tak adoptujeme malusa.. musim ratat aj s touto moznostou 😔

weja
16. nov 2009

ahojte po víkende 😵
tiež som už dnes nedočkavo čítala, či nenájdem správu, že Sonička je už na svete, ale pokiaľ sa ešte držia, je to ok 🙂
ja som v práci len dnes, do konca týždňa mám voľno, budú nám od stredy do piatku prekladať elektrikári trafo stanicu (kvôli tej novej lanovke 😖 ), takže budeme bez elektriky, tzn. všetci budeme váľať šunky doma 😀 ale to som myslela obrazne, ja sa chystám na veeeeľké predvianočné upratovanie - okrem takých bežných vecí chcem poriadiť aj kuchynskú linku, špajz a skrine - trošku pretriediť oblečenie... ale po pravde, už teraz mám z toho hrúzu... 😝 😅

Elis, som rada, že Tomík je už doma, určite ste si vydýchli, že už to máte za sebou... 🙂
Sky, cítiť z tvojho príspevku veľkú pohodu, zdá sa, že Barborka je ozajstné zlatíčko 🙂
Peti, dúfam, že deň blbec je už úspešne za sebou, a čo na pc - dúfam, že už nepracuješ...??? oddychuj troška... 😉
Ninka, hlavu hore, raz bude aj lepšie, musíš tomu veriť... 😉 na mňa občas tiež príde depka, predsa len už ubehol rok a 2 mesiace a stále nie som ešte ani tehu 😔 ale už je to zriedkavejšie, tak si hovorím, že niekto tam hore asi chce pocvičiť našu trpezlivosť... ja som bola vždy veľmi netrpezlivý človek, keď som niečo chcela, urobila som čokoľvek preto, aby som to získala čo najskôr a väčšinou mi to teda aj vychádzalo (chvalabohu 😵), takže toto je pre mňa teda ozaj veľká skúška nervov a trpezlivosti.... ale hlavné je nevzdať sa... 🙂 tak držím palce aj vám, nech to zlé obdobie je rýchlo za vami 😉

všetkým pekný deň !!! 🙂

ninockaskv
16. nov 2009

weji, tak to sme asi uplne rovnake, ja som vzdy vsetko mala naplanovane, vzdy som vsetko mala maximalne pod kontrolou a som strasne netrpezliva a ked to neslo zlava, tak som isla vpravo.. ale dostala som co som chcela a najlepsie hned a zaraz.. a dieta bol v podstate moj posledny cieleny plan v zivote (teda okrem toho, dotiahnut chlapa pred oltar 😀 ) a uz viac by som ani nechcela od zivota.. a teraz som z toho maximalne zufala, ze to nemozem ovplyvnit, ze to nemozem naplanovat, ze to nemozem mat hned a hlavne neviem, ci to vobec budem mat..

ale tak ide zima, tak si s chlapom tvojim uzite zimne sviatky (ked spominas lanovku, predpokladam, ze to bude niekde v zimnych krajoch so snehom), uvarte si caj s rumom, zalezte pod perinu a prichytte tu vlnu, co spominala peta, aby v tej dalsej jarnej som mohla chytat ja 😉

sisipetka
16. nov 2009

ahojky kocky,
tak dnes maraton na poradni - najpr dr. meskala 1 hodinu, potom nas stihla vybavit 2 a bezala na nejaky zazkrok. Mna medzitym poslala na monitor a potom som mala za nou prist na utz. Tam mala dalsiu komplikovanu kocku, tak som si to dnes odsedela od 8.40 do 12.30 v nemocnici - uff, ale nastastie je vsetk ok a bobik ma uz 2572 gr. a zodpovedame 35 tt. Moje telo drzi ako ma, tak hadam este chvilu podrzi a potom uz by sme ho chceli mat aj doma 😉
Lenka sa este neozvala, skusim jej vecer zavolat, ze ako su na tom.

Ninka, Wejka - tak hadam tu dalsiu vlnu pekne zachytite. Viem ,ze sa mi hovori...ale bola som na to uplne, ze rovnako a teda isla som si oci vyplakat, telo vytrieskat a oci vyocit na okolitych kocikoch 😖

ninockaskv
16. nov 2009

peti, tak parada, rastiete o dusu.. super, ze ste v poriadku

niznanska ti povedala, za aku cenu robi, alebo ste normalne podpisovali zmluvu?

no veru, hadam zachytime... ☹

bay
autor
16. nov 2009

☹ Ahojte, ja len rychlo. Som chora ☹ ☹ Takze Misena vidim len ked kojim, bo MK je doma a stara sa a uz teraz vyzera ze s nadsenim pojde v stredu do prace 😀 😀 😀
Preteky super! Uzili sme si to naplno. Bay som to total pokazila 😔 Cernoch bol super aj s nestihajucou panickou 😀 Ale vysledky tak priemer az podpriemer, ale casom sa zas dostaneme nahor 😉 No ale tento rok uz ziadne preteky ☹
Takze zas bezim do postielky. Papa.
Kto budete hovorit s Lenkou, ze pozdravujem!!! A zajtra zas skontrolujem ci este nie je na svete 😉

ninockaskv
16. nov 2009

kami, dufam, ze si si neuhnala prasaciu 😉 tak sipkovy alebo lipovy caj, cesnak s medom, ked kasles tak cibulovy caj.. eukalyptus do aromalampy 😉

sisipetka
16. nov 2009

Kami, tak rychlo do postielky a pekne sa uzdravuj 😉
Lenka ma obsadene, tak skusim o chvilu este raz.

Ninka, zmluvu som s dr. este nepodpisala a ani sme neriesili ziadnu cenu. Povedala mi na zaciatku, ze je este cas a budeme to riesit pred porodom. Zatial sa chystame, ze ona ma bude rodit....aj sa tak tvari. Ale je pravda, ze moja svokra vybavila cez svoju kolegynu jej byvalu sestricku (su dobre kamaratky s dr.), tak ona jej potom volala a vsetko za nas vybavila....pricom dr. sa vyjadrila, ze urobi vsetko preto, aby sme boli ok a keby z nejakeho dovodu ona nemohla rodit, tak mi zabezpeci za sebou nahradu, ktorej doveruje. Tak mi nezostava nic ine, len jej pekne doverovat a bojovat o to malicke.

sisipetka
16. nov 2009

Tak mame telefonat za sebou, ako take baby klebetnice skoro pol hodinu 😎
Lenke je uz 2 dni lepsie, takze dnes dr. povedal, ze pockaju do piatka ako sa situacia vyvinie - takze z toho mame pekny napinavy film 😵
Vsetkych vas pozdravuje a mate si davat pozor a pekne sa snazit byt silne, pokojne a vsetko bude ok 😉

sonicka07
17. nov 2009

caute babenky. takze sonicka je este v brusku...bola som zvedava. aj idem zachvilu do prace. vikend v rime bol super,pocasie fantasticke. jedine s kocikom sa dostat k pamiatkam je uplne o zivot,same schody alebo kamenne kockove dlazdice. sme sa toho kocika aj malej nanosili cele 2 dni! ale stalo to za to. stihli sme takmer vsetko. pa

sisipetka
17. nov 2009

ahojky kocky,
tak ja dnes tiez pracovne, uz som stihla spracovat jedno zadanie a poslat do prace....este ma cakaju 2 pracovne aktivity, ale aspon tyzden bude volnejsi.
Dnes sa co chystate robit? Ja este urobit polievocku a zemiakove placky (mam na ne chut) a potom, ked cas da, tak oddychovat s MM v naruci 😉
Sonicka, tak ste si vylet pekne uzili. Hej a Rim je taky kamenny, takze to dalo asi troska zabrat. A pomohlo vam to s muzikom? Uz je u vas lepsie?
prajem pekny dnik vsetkym kockam, asi dnes volnujete, kedze je ten 20 rocny sviatok 😉

skybaby
17. nov 2009

ja dnes len rychlo zelam vsetkym krasny volny den aj ked to pocasie stoji za prd
babulky hlavne teda kami a petka idem predavat jeden nosic baby bjorn classic uz pouzivany za 29 euro keby ste niektora chceli, mame totiz dva, inak nasa barborka je v nom celkom spokojna ... je od 3.5 do 12 kil ... hodim ho dnes na bazar, ale vas sa teda pytam prednostne 😉

ninockaskv
17. nov 2009

peti, ty sa narobis viac ako ja.. za mna este aj v praci vsetko robia, lebo su zo mna stale v soku.. na placky by som prisla, ja ich lubim, len ich neviem nikdy poriadne vysmazit.. 😒

my vikendujeme a ja sa snazim neratat plodne dni, lebo vsetci dobre vieme, do akeho kolotoca to vedie 😠 ☹

sonicka, to je super, ze vam vyslo pocasie.. nam tam straaasne prsalo, ale my sme boli vo februari. aj papeza ste boli kuknut?

sisipetka
17. nov 2009

Tak ja uz som dnes out 😝 PRaca urobena, navarene a este aj navstevu u svokrovcov som stihla. Teraz lezim ako zmoknute kura na posteli a cakam, kedy sa pregulam na spanok.

Jani, ja by som aj zobrala .... ak Ti hodim do IP moju emailovu adresu, tak mi posles foto? Dohodnem s MM a mozme urobit deal, ak to bude ok 😉

Ninka, mne uz tie placky celkom idu, ale tiez to chvilu trvalo, kym sa to na nieco okruhle podobalo 😀 A co sa tyka prace, no ja som vzdy dost aktivny typ a nejako sa neviem na vsetko uplne vyprdnut 😅
...inac, kludne nech robia v praci za teba...ty sa potrebujes dat hlavne poriadne dokopy...

bay
autor
17. nov 2009

Jani, dik za ponuku, ale my nie, my sa satkujeme a prenechame to Petke 😉
Ja ani neviem ake bolo dnes pocasie. Teraz som prvykrat na par minut mimo postele (ak neratam kojenia...). A som uplne mrtva a neviem ako to zajtra s Miskom samy zvladneme ked pojde MK do prace. Z nosu mi stale tecie neskutocne. Ale tak snad uz bude zajtra lepsie... Uz mi to prechladnutie preslo vsetkym (bolave hrdlo, creva a teraz uz pokasliavam), tak uz len docistit dutiny a budem uz snad ok.
Misko ma svoje typicke pondlne a utorkove dni. Zas sa mu nedari kakat a je uplackany 😔 Ale vcera sme boli na sone klbikov a su ok
😵 takze uz len 2 tyzdne postolky a ma pokoj 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
idem spat do postele, nech nenakazim aj MK. Pa.

skybaby
18. nov 2009

dobre ranko, my este spime, ale v noci sme riadne vyvadzali 😀
peti mas IP
bay liec sa, ja som tiez bola minuly tyzden prechladnuta neskutocne ma hrdlo bolello ale uz je vsetko ok, super ze mate klbiky ok a misko sa uz nebude trapit
no idem rychlo nieco porobit kym spime 😉
krasny den vsetkym aj ked pocasie je naprd, hlavne ze hlasia 14 stupnov a slnecno

bay
autor
18. nov 2009

Jani a kde? Na Miami?
Hehe, tak Misko sa rozhodol, ze si chce maminu po tych 2 dnoch co ju nevidel poriadne uzit 😵 a ze spat ani nahodou... ale za to sme mali dobru noc 😀 😀 😀
Len kvoli tej blbej chorobe mam akutny nedostatok mlieka 😢 😠