Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
19. máj 2009

Ja som raz dopestovala durman 😀 😀 😀 len si nepamatam co som to sadila povodne 😅 😀

weja
19. máj 2009

😀 😀 a co je durman? 😅

bay
autor
19. máj 2009

http://cs.wikipedia.org/wiki/Durman_obecný
Taka mila rastlinka 😀 😀 😀

weja
19. máj 2009

😲 🤐 😀 no pekne... nezasadil si to niekto u vas zamerne? 😀

bay
autor
19. máj 2009

No cely cas som sa tesila, ze co z toho bude, bo povodna rastlinka umrela... a hen 😀 😀 😀 Jasne ze to bolo neumyselne!!!! 😠 😀 😀 😀 ale odvtedy mam doma velkopestovatelsku firmu 😀

weja
19. máj 2009

takze hovoris, ze biznisu sa dari, hej? 😀

bay
autor
19. máj 2009

Jasna paka 😀 😀 😀

sisipetka
19. máj 2009

uff spim a o chvilu mam poradu so sefom 😖
Kocky s tym sadenim na balkone ste super 😉 Ja, ked uz neviem, co s kvetom v byte dalej (kedze sa tvari, ze skapina), tak ho dam na balkon, nech si tam uzije posledne slnecne luce 😀 Ja som taka sikulka s kvetmi, nic narocne, dlho vydrzat aj ked zabudnem zopar dlhych dni poliat a samozrejme, nech sa moc neroztahuju po byte.
Potom je vsetko ok a vzajomne sa tolerujeme 😎

skybaby
19. máj 2009

tak my mame doma uz asi stvrty bananovnik 😀 v priemere vydrzi vzdy tak pol roka, co uz 😉

bay
autor
19. máj 2009

Peti, tak my mame doma prales 😅 aj palmu, cinsku ruzu, no proste poriadne stromy 😀 😀 takze asi fakt zasadim tu marhulu 😀 😀 😀

sisipetka
19. máj 2009

no stromceky sa aj u nas daria - palmy, velke kvety a pod - avsak male kvety to nejako nevedia so mnou predychat 😅
bezim, porada zacina

halienka
19. máj 2009

Jéžiš, ja mám ale pomalý internet dnes, všetko mu trvá ako lačnému sra.. 😝 😀 Peti, aj mne väčšina vykape, nič si z toho nerob. Asi to bude tým, že som neni ten typ čo si pozisťuje a pedantne sa stará a vrtí okolo tých rastliniek. ja vždy len zasadím, alebo kúpim a myslím si že sem tam poliať vodou stačí. Potom až keď kape, tak študujem a zisťujem napr. že práve tento kvet nesmie byť na priamom slnku, tamtomu vadí prievan a ten ďalší sa v žiadnom prípade nesmie preliať. No a mne sa vždy podarí u toho kvetu práve to čo sa nesmie 😀 😀 Bože ako to moje dieťa prežije??? 😀 😀 😀

bay
autor
19. máj 2009

Mne uz tiez par vykapalo... A jedna nie a nie zakvitnut 😒 😠 a to uz roky sa snazim 😠 😠 😠 clovek by ju aj vyrazil z domu, ale ked bola darcekom od MK tak nemozem 😉 mam k nej blizky citovy vztah, ale ked ma nastve tak ju dam na zem mimo stenacej zabrany 😀 😀 😀

weja
19. máj 2009

Peti, ja som tiez obcas skusala kvety, ktore skapinali, dat na balkon, ci sa nepreberu, a tym som ich vacsinou dorazila 🙄 mame totiz juzny balkon, kde pere silne slnko cele poobedie a to uz nepredychali... 😝 no som si to neuvedomila, kedze cely den som ja zavreta v kancli, potom sa mi zda, ze ani zvysok sveta slnko nevidi... 😀
mne palmy este nevydochli, ani ziadne bonsaje, zato vianocna ruza to vzda zakazdym... 😖 a vianocny kaktus som tak zblbla, ze namiesto Vianoc zacina kvitnut teraz 😅

Leni, no je to zasa o tych navodoch... 😀 😀 😀

bay
autor
19. máj 2009

Leni, ja neriesim o aku kvetinu ako sa starat. Bud prezije tam kde ju dam alebo ma smolu, a zalievam vsetky rovnakym dielom (pomerne k velkosti). Kaktusom sa u mna vzdy darilo, len ten vianocny zacal kvitnut az som sa odstahovala od mamy, tak som ho radsej ani nestahovala, chudaka 😀

halienka
19. máj 2009

Weji, minule sa ma MM spýtal fakt záludnú otázku, že ako sa kojí, či pri každom kojení sa vystriedajú oba prsníky, alebo len jeden a pri ďalšom zas druhý 😀 no veríte mi že fakt neviem? Som si vtedy povedala, ej do zadku moja, ty rýchlo študuj, bo toho ešte tolko nevieš 😀 Spolieham sa na naše mamičky tu, že mi snáď poradia a nenechajú ma v štichu 😉 😀

bay
autor
19. máj 2009

Mali by sa obe pri kazdom 😉 som niekde citala 😀 som muuuuuuuuuuuuuuudra 😀 😀 uz to len zmaknut v praxi 😅

halienka
19. máj 2009

Jéj, Bay, tak to je super, že to vieš, ja sa faktspolieham, že sa tu vždy nájde niekto kto poradí. Dnes som dostala konečne aj tehotenskú knižku a tam sú rady, že čo zobrať bábatku do pôrodnice a je tam napr. že nánožník 😕 Tak som zas zostala vybúraná, že čo to do šlaka je??? 😀 Bože čím som staršia tým zisťujem ako málo toho viem. Veď ja zomriem úplne sprostá 😀 😀 😀

skybaby
19. máj 2009

tak ja budem teraz mudra, som bola vcera s kamoskou a ta kojila pri jednom kojeni z obidvoch 😀 leni neboj casu dost na studovanie

bay
autor
19. máj 2009

Take ja v tehu knizke nemam 😢 😢 😢 ale Ruzinovska nemocka ma na nete taky zoznam ze co so sebou do nemocky, tak snad vedia co tam pisu 😀 😀 😀

weja
19. máj 2009

Leni, tiez si asi myslim, ze vystriedat obe - v tom "nevyuzitom" by ta mlieko asi tlacilo kym by bol cas dalsieho kojenia... 😕 ale to si len myslim 😀 ale sesterka tiez kojila systemom 10 min. z kazdeho prsnika, takze asi tak nejako... 😕 🙂
ale nanoznik neviem co je... 😕

bay
autor
19. máj 2009

No ja poznam ako nanoznik to co pridas dietku na kocar (sportiak) alebo vajicko aby malo skryte nozicky 😅

sisipetka
19. máj 2009

tak ja idem na hodinu out a vy uz ste zbalene do porodnice a kojite kazdych 10 minut 😀
Ja mam nejake zoznamy tiez po dome rozhadzane, ale asi to riesit ani nebudem. Pockam kym odrodim a potom rychlovka MM zbali 😎 😀
Weji, aj nas balkom popoludni pecie - ved preto tam aj tie kvety davam - som ale tyran, ze 😅

bay
autor
19. máj 2009

Aj my mame balkon na juh a tym padom aj spalnu 😝 ale drobec bude na sever 😉

halienka
19. máj 2009

Bay, no ale to ti je asi do pôrodnice na nič, ten kryt na kočiar, že? 😀 To ti bude dačo iné, mňa napadlo, či to nebude taký ako fusačik, ale len na nôžky a nejako sa uchytí na plieckach 😝 😀
A teda keď už ste mi to všetky potvrdili, tak budem kojiť z oboch prsníkov 😀 😀

bay
autor
19. máj 2009

No ved prave.... No a na co ti tam bude aj taky fusacik??? 😒 no ved uvidime, vyskusame, pri druhom budeme uz machrovat 😀 😀

skybaby
19. máj 2009

hlavne este nikto do ziadnej porodnice neodchadzajte 😀 ja by som najradsej odisla domov ale to sa mi podari tak za dve hodky 😠

sisipetka
19. máj 2009

Janik neboj, ja tiez pridem domov az okolo 19tej. Po praci este na trening do Dubravky bezim a ked pridem domov, tak padnem ako kabela 😖
A k tomu kojeniu a prsnikom - tie moje su uz teraz velke ako dva meloniky (opatrne aby som ich neurazila, kedz chudata tak pekne v prve tyzdne tehu podrastli 😅 ), takze striedat asi tiez budem, ved ako by vyzeral asi citronik vedla melonika 😀

skybaby
19. máj 2009

no ako mala by si doma maly zelovoc 😀

sisipetka
19. máj 2009

😀 😀 😀
oki, papa kocky, startujem na korcule do zimy 😉