Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

evitkamalicka
12. okt 2009

Leni kuzele sme mali hned na prvej jazde

halienka
12. okt 2009

Bay, no teda ja "zožeriem" všetko čo sa v slepačej polievke nachádza okrem kostí, strašne lúbim keď je tam kopec zeleniny 😀 😀 Ja by som sa na tom vašom smetnom koši tiež priživila 😀 😀
Evitka neblázni, veď to človek nevie ešte tak ovládať auto aby mohol normálne urobiť kužele 😕 ja som teda s kuželov mala najväčší stres a furt som hnala toho inštruktora aby sme to cvičili znova a znova, a aj tak som mala zo začiatku problém ich poobchádzať hlavne dozadu 😝

evitkamalicka
12. okt 2009

Leni naozaj sme to mali na prvej jazde, museli sme to zvladnut inac by nas nepustili na cestu

evitkamalicka
12. okt 2009

na prvej jazde sme sa museli naucit ovladat auto, kuzele a az tak sme mohli ist do premavky

halienka
12. okt 2009

No ty kokso, to zíram že si to zvládla 😕 ja by som ich poválala sfleku všetky 😀

evitkamalicka
12. okt 2009

a nezhodila som ani jeden, manzel zhodil jeden...na tretej jazde uz parkovanie zadkom a na piatej parkovanie zadkom do kopca a to uz robime furt, lebo na skuske bude prave to parkovanie zadkom do kopca

weja
12. okt 2009

Bay, no smoklí počasie, smoklí aj Miško... 😒
vy ste teda riadni stravníci - zeleninka je dobrááá... a to ani MM neje? mne by to bolo ľúto vyhodiť 😅
Evit, tiež som z toho v šoku, my sme parkovali a obchádzali kužele niekedy v polovici kurzu... aj to len parkovanie spredu, cúvali sme asi len 2x, náhodou sa mi to podarilo aj na skúške, ale parkovať cúvaním neviem poriadne doteraz 😅 a ešte do kopca - no to by bola moja smrť 🤐 ale zase je dobre, že vás tak trénujú, aspoň budeš riadne vycvičená, keď už pôjdeš sama 😉

bay
autor
12. okt 2009

No ani MK nemusi cibulu a kalerab v polievke 😖 A mrkvu mu vzdy vyjem. 😀 😀 Nic ine ani nedavam 😅 A ja to zvycajne nevyhadzujem, ale nakrmim psiska a tie su stastim bez seba 😀 😀 😀
My sme kuzele neobchadzali. Sme vyuzivali stromoradie na jednom parkovisku miesto toho, prip ine veci o ktore sa dalo rozbit auticko 😀 😀

sisipetka
12. okt 2009

no my mame radi huste zeleninkove polievocky - a zjem vsetko okrem zeleru 😉
Evitka, tak my sme tiez vobec neriesili kuzely, ale na druhej strane aspon sa naucis super parkovat, pretoze to je dodnes moja favorit cinnost - hlavne v centre ba, parkovat pozdlz a byt v priamej premavke 😖 A moja prva jazda v zivote bola priamo v centre mesta - a to som mala problem rozoznat spojka, rychlost, brzda - takze si ma viete zivo predstavit 😀 😀

halienka
12. okt 2009

Ani môj MM cibuľu s polievky nemusí, a to nechápem prečo, keby ste ju raz zjedli, tak by ste zistili aká je taká uvarená sladučká, mňam, ja som rada, že mi ju MM nezje 😀 😀
No Bay, to je odvaha s tým stromoradím namiesto kuželov 😀 😀 ako u nás to bolo normálne aj na skúškach ako jedna s častí skúšok prejsť kužele dopredu aj dozadu, dvoch aj vyhodili keď som ja robila skúšky pričom len posunuli kužel 😖 jazdy cez mesto som sa nebála, u nás to nie je ťažké, no a ani testov som sa nebála, vedela som že sa naučím a je. Iba tie kužele mi robili stres...

halienka
12. okt 2009

babky oplatí sa mi dopredu kupovať ohrievačku fliaš? Teraz mi jedna známa na to povedala, že a načo ti bude, šak ty budeš kojiť, nie? 😕 😅 To ako keď sa kojí tak sa taká ohrievačka fliaš nevyužije, ani čajík prihriať alebo tak? No ja som fakt asi celkom blbá, ale toto neviem 😝 😀

bay
autor
12. okt 2009

Leni ja nemam 😉 Ved co by som tam zohrievala? Zo mna tecie teple mliecko 😀 😀 😀 A uvidime ako na tom budem po polroku ked uz budu aj prikrmy (teda neviem ci sa v tom daju ohrievat aj vyzivove pohariky 😉 )

halienka
12. okt 2009

Bay, a veď si čosi písala že aj odsávaš to mliečko... tak som myslela, že či nejako nezamrazuješ a v prípade potreby neohreješ alebo tak...nesmej sa prosím zo mňa, z tohto som fakt blbá, to ešte budem potrebovať radiť 😀 😀

bay
autor
12. okt 2009

Zamrazujem. Potreba ale este nastastie nebola. A vzdy sa da ohrievat v parnom kupeli ako to robili aj nase mamky 😉 😀 😀 😀 😀 😀

bay
autor
12. okt 2009

vo vodnmo kupeli 🤐 😀 😀

halienka
12. okt 2009

chápem, takže asi sa zatiaľ na to vykašlem a veď bude vždy čas kúpiť, keby čosi 😎 🙂

evitkamalicka
12. okt 2009

leni ja mam doma ohrievacku a je absolutne nevyuzita, takze podla mna zbytocnost

nada.hope
12. okt 2009

Ahojte zlaticka,....ako?
Leni podla mna je to zbytocna investicia, ja som ohrievacku nekupovala, staci mi hrniec s vodou a tam ohrievam aj prikrmy 😉 😉 a ked robim malej mliecko, tak mam v termoske horucu vodu a v druhej flaske prevareny - studenu a pri zarabani jednoducho miesam a je to hned 😉 😉
Sestri financie na potrebnejsie vecicky pre bublinku 😉 😉 napr teply fusak,.. mas???

halienka
12. okt 2009

babky, ďakujem za radu, tak sa na ohrievačku vykašlem 😉 🙂 myslela som že je to vec ktorá sa využije, ale ako vidím, asi ani nie 😉 Nadi, fusak ešte nemám, ako som tu už písala svokra sa mi núka s fusakom ešte po MM, ale ja som sa chystala kúpiť keď kúpim kočík, aby som to trošku doladila, no uvidím, čo na mňa vytiahne tá svokra 😉 🙂 no skôr si myslím, že budem musieť kúpiť, bo 42 ročný fusak, neviem v akom stave bude. 😀

evitkamalicka
12. okt 2009

leni a aky kociarik mas vybraty? ja budem chciet pre druhe babatko tiez novy, ja som asi maniak

halienka
12. okt 2009

Evitka, ešte nemám, dve známe mi tu v okolí ponúkli po jednom dieťati za lacnejšie, tak sa máme ísť na ne pozrieť a ak sa nám bude niektorý pozdávať tak kúpime, ak nie tak budeme kupovať nový, v jednom obchode tu v Považskej sme si jeden vyhliafli za celkom dobrú cenu, trojkombinácia, ale značku ti neviem takto z hlavy povedať, no určite to nie je niektorá z tých známych značiek, lebo by určite nestál len 10 tisíc. A ty prečo chceš nový kočík, ten ktorý máš sa ti neosvedčil? 😅

evitkamalicka
12. okt 2009

leni nie je zly to vobec, proste som sa rozhodla ze chcem novy a tento potom predam

ellise
12. okt 2009

ahoj holky

Leni nechci ti brát iluze ale fusak po 42 letech a 5 dětech....?? 😨 😨 kup si raději nový, dnes jsou moderní materiály, které můžeš prát, docela si umím představit ten starý, bo s takovým jsem si hrála když jsem byla malá.
Ohřívačku opravdu nepotřebuješ, postačí ti mikrovlnka, nebo hrnec s vodou.

Weji, burčák doporučuji všemi deseti, a myslím že ani růžový být nemusí, on se moc nedělá, to jen tady je taková specialitka a jen na jednom místě. Bilý bude taky dobrý. A já si taky prosím recept na perníčky.

Bay, ty nemáš malého v ložnici?

Tak pořád platí můj závazek, něco doma udělat, tak tento týden mám na paškáli kuchyň, dnes jsem uklidila v šuplíkách a to jsem byla 10 hodin v práci.

halienka
12. okt 2009

Eliška ahoj 🙂 no ani mi moc neberieš ilúzie, sama mám pocit, že ten fusak asi nebude nič moc 😝 😀 Eliška, ty máš výdrž, 10 hodín v práci a ešte doma robíš poriadky 😎 ťa obdivujem. Ja som sa dnes nevykopala k ničomu, celý deň ma pobolieva hlava aj sa cítim nejako divne, to bude asi tým blbým počasím 😝 Už aby radšej nasnežilo a vyšlo zase slnko 😀 😀 radšej mám keď mrzne ale je vonku pekne slnečno 😉
Evitka, ja zas nový nemusím mať, stačí mi po niekom, obávam sa, že ho už aj tak nevyužijem, teda nechcem sa zapovedať, ale moc tomu neverím, že by sa podarilo ešte druhé 😝 😀 takže na to jedno dieťa mi stačí aj už používaný v dobrom stave s dobrými kolieskami atď. 🙂

ellise
12. okt 2009

jo leni a to jsem dělala reklamaci a tahal si 3 m prkna, dubové, pěkně těžké, sice jen 10 metrů, ale bylo jich 36, takže mně pěkně boleli ruce.

a ještě jsem stihla upéct chleba, teda ten se te´d ještě peče a bude asi za 10 minu, už všichni čekáme, až si ho dáme s máslem a medem.

bay, a Lenka má moc dobrou polívečku se zeleninkou, měla jsem čest ochutnat

ellise
12. okt 2009

Leni, něco pro tebe, český výrobce kořárků
http://www.kocarek.cz/kocarky-Deltim-kočárky De...

bay
autor
13. okt 2009

Peti, tak my obed stihame, takze uz to zavisi len od pocasia 😉

bay
autor
13. okt 2009

Ale v zeleninovej polievke moze byt rozna zeleninka, aj ju spapam, ale v slepacej ee 😔
Elis nie. Maly ma svoju izbicku a v nej spinkava (teda v noci kedze cez den nespi 😀 )

weja
13. okt 2009

ahojte 🙂
tak nám v Jasnej nasnežilo... 🙄 😝 😝 😝 vlastne sneží ešte aj teraz... je mi z toho do plaču... 😅 🙄
recept som samozrejme zabudla doma, hanbím sa a ospravedlňujem 😔 ale už som si napísala lístoček, aby som ho už nezabudla... 🙂

Evit, aby si neskončila ako moja švagriná - tá stihla kočík 2x vymeniť za nový, kým malý nemal ešte ani 3 roky 😅 a to podotýkam, že majú len jeho a viac detí ani neplánujú... ale je to každého vec..

Bay, vy chcete ísť v tomto počasí dobrovoľne vonku...??? 😨 🤐 ja by som dala hocičo za to, keby šiel dnes niekto za mňa do roboty 😅

Elis, ty si riadne akčná žena... 🙂 ja mám takéto komplexné upratovanie tiež v pláne - záväzok som si dala do Vianoc, ale ešte to zvažujem, lebo MM chce silou-mocou meniť doma zárubne a robiť kameninový obklad do obývačky a chodby, takže z toho bude ešte prachuuuuuu.... 🤐 ale na druhej strane, keďže poznám MM, silne pochybujem, že sa k tomu naozaj dokope ešte tento kalendárny rok 😅 hovorí o tom už od jari, ale už sme sa dopracovali aspoň k tomu, že sme ten obklad boli vybrať... 😀 teraz už len tá "maličkosť" - kúpiť, doviezť, urobiť... 😝

denne73
13. okt 2009

Ahojte. tak v práci parada.Nabehlo síce 21 trpasíčkov, ale dá sa to.Tak tipovačka dopadla dobre, aj ked suhlasím s vami, že tá fotka je malinká. Skúsim pohladať niečo iné.ja som v strede a po bokoch su moje naj. kamoški.Elisse ?? tak čo ??dohodneme sa s tým žehlením?? Ja by som vám došla napr. poumývať okná hm?? to ja môžem heheh. Leni tak ako sa mi ty máš?? Nečítam všetky príspevky čo ste písali, nestíham frčím do práce.tak vás všetky pozdravujem.Aj teba Peti , už sa to kráti, 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 .papapapapapapapapapapapapapapapapapaap