Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

sisipetka
3. nov 2009

ahojky kocky,
tak my dnes uz skoro rano hore, ale potrebovala som urobit veci do prace, nech mam potom vacsi klud. No a vidite kedy som sa odtrhla 😅 Ale bavi ma to 😉
Lenka, tak krasne si si to zariadila a len pekne i nadalej oddychujte.
Kamilka, ok...i tak pojdem do lekarne, ale aspon mas sikovnu maminu....a tie zajacie umysly na chvilu schlad, myslim, ze za par tyzdnov sa k tebe pridame viacere a potom mozeme utiect spolu 😀 😀 😀
Wejka, pekny dnicek zelam...aj u vas cely den snezi ako u nas v dolinaaaaach 😎 Esteze som vcera stihla vymenit gumy.
Ninka, chapem Ta uplne presne....a vsetko je vzdy ako naschval...ked najmenej potrebujes, tak vtedy je najviac deticiek okolo Teba a musi to vtedy riadne boliet. Proste zivot je svina a udiera tam, kde to najviac zvladnu 😠 Proste padnes na hubu, postavis sa a on do teba buchne este vacsou silou 😠 😠 😠 ...prepacte za vyrazy, ale naozaj mam pocit, ze zivot trapi hlavne tych silnych, aby si lepsie pamatali, preco vlastne prisli na svet....
....a palim sviecku, je aj za vasho malinkeho anjelika 😔

ninockaskv
3. nov 2009

dakujem ☹ o dva mesiace ma caka este jedno mimi.. s kamoskou sme planovali kocikovat a chlapov posielat s detmi na chatu..

drzte sa, davajte si pozor, nesmyknite sa vonku.. gumy rychlo vymente... uz to mate za par, to ubehne ako voda.. a budete mat v naruci svojich anjelikov 😉

halienka
3. nov 2009

Ahojte babky 🙂 ja sa hlásim až teraz, ráno som mala poradňu a potom keď už som bola vyhrabaná vonku, tak som s MM bola nakúpiť ešte tie prepotrebné veci do pôrodnice v zdravotníckych potrebách - sa mi rátalo ako tá baba už presne vedela že čo chcem 😀 ja som vytiahla lístoček, že jej budem diktovať a ona akokeby mi ho čítala: popôrodné vložky, jednorázové nohavičky, nepremokavá podložka... 😀 😀 a zajednala som si už aj pediatričku a bola super, že na prvú návštevu príde domov, nemusím tam ja ísť. 🙂 Tak aspoň toto už mám z krku, ešte ten kočík a vanička a ostatné už ma netrápi. 😝 Babky ešte poradťe, na odchod z nemocnice autom je lepšia vanička z kočíka v aute alebo autosedačka pre také malinké novorodeniatko? Ktosi ma vyplašil, že autosedačka určite nie, že už bol prípad že sa v nej udusilo novorodeniatko. ☹
Bay, no ja ti už teraz ticho a v dobrom závidím 😀 už by som bola rada na tvojom mieste, maličká v kočíku a len tak niekde labzdovať 😀 Ti verím, že by si si už aj niekde inde vyšla, ono to človeku z tej rutiny začne kapať na maják 😝 Tak sa vyber aspoň do nejakého obchodného centra a nakupuj vianočné darčeky 😉 😀
Peti, nemala si ty byť už náhodou na materskej? A furt čosi ešte čachruješ s tou robotou - ty ty ty! 😀 Ti vôbec neverím, že ťa to baví 😀
Ninka, ja som tiež mala také pocity ako ty, jedna z rodiny zrovna otehotnela keď ja som prišla o prvé bábo a to si oni tak plánovali, prvé už mali a druhé si povedala že chce keď jej bude končiť materská aby to neprerušovala a šup a hneď bola tehotná, prvé mala dievčatko tak druhé chcela samozrejme chlapčeka a šup, jasné je to chlapček...proste niekto si povie a plní sa mu to akokeby nič a niekto sa natrápi a natrápi a ešte aj to nevynde. Neviem čím to je, tiež mám niekedy pocit že sa ktosi tam hore na mne riadne vyburuje 😒 . Akurát ovplyvniť to nedokážem, takže musím len vydržať. Niekedy mi to príde ako že to naozaj je tak ako z toho filmu Vyvolený s Bruceom Wilisom - videli ste?

weja
3. nov 2009

Ninka, depky boli a budú a nikto nevie, kedy sa konečne skončia... 😒 asi až keď sa dočkáme aj my vytúžených drobcov... z vlastnej skúsenosti poradiť veľmi neviem - nepomáha nič, asi sa len vyplakať... 😔
Leni, no zdá sa, že už úplne finišujete s prípravami 😉
Peti, u nás je momentálne krásne slnečno 😎 ktovie, do kedy... 😝

sisipetka
3. nov 2009

No Leni zobrala si to hopom v tej lekarni 😉 Ja sa tam chystam dnes, ale uz iba na vlozky a borovu vodu. Ostatne mam vsetko doma, avsak tie sietkove nohavicky mi boli po sekcii naprd, kedze ma tlacili rovno pri jazve 😅 A priznam sa, vobec mi nevadilo behat s vlozkami len tak naholo.... Este musim popozerat, ze co vsetko treba do porodnice, kedze v ruzinove to je inac ako na antolskej - pripadne podonasa MM.
No ostavam robit na dohodu, ale iba v pozicii starostlivosti o web stranky a to je v pohode...
...odporucam autosedacku, vanicka nie je velmi bezpecna na prenasanie babatiek, kedze nema dobre upevnenie a vlastne nie je ani vyrabana na tieto ucely.

bay
autor
3. nov 2009

Tak my sme si dnes uzili snezenie na prechadzke. Teda vsetci okrem Bay, ta ma vrazdila pohladom, ze co jej to robim, taka zima a mokro 😀 😀 😀
Weji, no ako som pozerala minule pocasie tak by som naj na Ibizu. Krasnych 23-25 stupnov a aj tepla vodicka 😀 😀 😀 😀

bay
autor
3. nov 2009

A pribudli nove Matuskove fotecky 😉
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Leni AUTOSEDACKA!!!! Ked nejdes na dlhu cestu, nema sa mu co stat 😉 a navyse isto budes sediet v zadu so Sonickou 😉 Autosedackou neublizis dietatu, pokial ho tam spravne das a sedacku spravne do auta 😉

bay
autor
3. nov 2009

Musim sa s vami podelit o basnicky mojho MK. Ten si ich moc nepamata, takze ich dotvara 😀 😀

Ide zima, ide mraz,
vonku sa opaluje dykobraz.

Tuto mame naj 😉

weja
3. nov 2009

Bay 😅 máš doma riadne básnické črevo 😀
a ja že kam do prírody chceš ísť a ty rovno na Ibizu... 😨 😀

halienka
3. nov 2009

Bay, no práve že mi pôjdeme z tej pôrodnice Handlovej asi 1 hodinu a to po serpentínach, bo tam sa musí ísť cez Kľak. Ak by sme ho chceli obísť tak pôjdeme ešte dlhšie. Preto sa tak neviem rozhodnúť, čo je lepšie, či autosedačka alebo vanička. Viem že vanička sa bohviekao upnúť nedá a nie je to skoro žiadna ochrana, no ale keby som ju viezla v nej tak ju zabalím do perinky a cez vaničku by som dala taký ten vrch čo sa dáva na zimu, no a už by som sa len modlila aby sa nič nestalo. Inak som bola pripravená na autosedačku, ale teraz váham 😝 ide ma z toho poraziť keď sa neviem rozhodnúť. 😝 😀
Aj ja chcem ísť na Ibizuuu 😀 😀 😀
Wejka ahoj 😉 Ako na ďalekom Liptove? Šéfka poslúcha?

weja
3. nov 2009

Leni, no dnes je tu rušno, šéfke ako keby strelili do zadku, stále čosi potrebuje... 😝 ale inak sa dá... pekne svieti slniečko, takže pohodaaa... 😎
no už aby to tu bolo, keď si budete odnášať Soničku v autosedačke z pôrodnice, čo? 😵

halienka
3. nov 2009

Weji,na to sú najlepšie orechy a med, ukľudňujú nervy 😀 😀 A kedy máš fajront?

weja
3. nov 2009

fajront o 15,30 😵 nejako vydržím...
a ešte si zabudla na čokoládu, to je tiež zaručený spôsob 😀

sisipetka
3. nov 2009

cokoladu prave tlacim do seba 😀
...bola som na nakup, ze iba drobne potraviny a minula som 75 € 😅 - ale urobila som si zasobu avivaze, tabletiek do umyvacky, pracieho prasku a pod. aspon na stvrtroka a nemusim riesit prve tyzdne s bobikom 😉 - no a tomu som za poslusnost, ze to so mnou na nakupoch vydrzal kupila ponozky a pancusky 😵
Kami - dikobraz s makkym i 😀

sisipetka
3. nov 2009

Leni a preco by sa malo nieco Sonicke stat v autosedacke? Ved prave ona je na to vyrobena, aby chranila babatko na ceste a Ty predsa pri nej budes sediet a sledovat ju, kedze sa nebudes vediet vynadivat 😵 Tu vanicku ja neodporucam a este ked hovoris, ze idete po serpentinach 😖

halienka
3. nov 2009

Weji, áno, čokoládka je tiež super 😉 🙂 no ale teraz už asi cestuješ domov a máš konečne pokoj od šéfky 😅
Peti, no ja len keď som videla teraz na tej pôrodnici tie bábenká a všetky boli také malinké, u nás teda všetky pozaväzované v perinkách, fakt som si pomyslela, či jej nebude tá autosedačka veľká, či jej tam nebude nejako klimbať hlavička...inak už som mala všetko prichystané do autosedačky, teda myslím oblečko, overalík teplý, ale teraz som zostala v pomykove. Aj v tej nemocke väčšina tých žien odnášali deti v takej tej prenosnej taške-vaničke. Tak som si povedala, či sa to naozaj pri novorodencovi nemá tak robiť. Jedna dokonca čo tam akurát dostávala vyvolávačky na pôrod,i vravela, že má brata policajta a že za to ani pokuty nedávajú, že to novorodeniatko nie je v autosedačke. Ona si tiež doniesla len perinkku a prenosnú tašku. No ale zas na druhej strane,možno sú u nás zaostalí ľudia 😀 bo za celý čas čo som tam bola ani jedna nerodila s epidurálom, čo mi nešlo do hlavy, keby to bolo aspoň 50/50, ale nikto 😕 Akoby o tom ani nevedeli 😝 ale to len tak mimo ma napadlo 😀

sisipetka
3. nov 2009

Leni, no neviem skus sa este s niekym poradit, ale ja volim autosedacku a ked bude malinke tak poobliekane, tak do sedacky aj pekne zapadne 😉
...no a tym policajtom moc neverim. Minule som isla autom a policajt mi vytkol, ze som za volantom priputana - ze on by si pas nedal. A ver tomu, ze keby som ho nemala, tak mi da pokutu, pretoze nikde vo vyhlaske nepisu o vynimkach pre tehotne. A este to zoberiem tak, ze radsej si brusko obit o volant, alebo mat podbrusko viac stiahnute pasom....kedze cez brusko uz pas nejde a akurat zapadne pod neho.....Vyber si, jeden povie tak, druhy tak.

sonicka07
3. nov 2009

s radostou vitam braborku na svet a zelam jej stastny zivot 😅 som rada,ze to maminka aj babetko zvladli,aj ked bolo take velke. zrejme rodila cisarskym. lenka,vitaj spet doma. si nas postrasila. veru,radsej neriskuj a rod cisarskym. ved rana sa zahoji.
inak super fotky,krasne bruska(ci brusiska 😀 ). barborka tesne pred vykyklenim...
oki,zajtra mam volno,hadam este nieco napisem. teraz sa musim venovat malej,lebo je chuda v stolicke a uz ju to nebavi a vykrikuje na mna. 😎 pa

ellise
3. nov 2009

ahoj holky,
dnes až takhle pozdě, měla jsem schůzku kvůli divadlu.

Leni já bych asi tak byla pro sedačku, řekla bach že je to bezpečnější, právě proto že to máte tu hodinku cesty. myslím že se Soničce nic nestane, tady je to naopak hodně vidět že si odvážejí mimčo z porodnice v sedačce.

Tomík byl dnes na ušním, zjistili mu převodní nedoslýchavost, musí na operaci, budou mu do ucha dávat titanovou trubičku. nastupujeme příští úterý, a tak řeším jestli si vzít dovolenou, či paragraf, jestli tam být s ním či jak.

U nás dnes sněžilo celý den, tolik sněhu tady nenapadne za celou zimu, jsem ve vytržení, naštěstí jsem v pátek přezula auto a včera si vyzvedla z opravy kozačky. jako kdybych to tušila. 😉

halienka
4. nov 2009

Dobré ránko babky 🙂 No tuším ste ma prehovorli na tú autosedačku 😀 😀 Inak včera som sa hrabala na internete ohľadom kočíkov a teraz sa už vyrábajú aj vaničky s tým 5 bodovým upínaním ako v športovom kočíku vhodné aj do auta, pekne to drží bábatko na mieste. Problém je, že sú to také kočíky drahé ako CHicco a tak a autosedačku majú s isofixom, čo nám do auta bohužial nejde. Všeličo už teraz navymýšľajú tí výrobcovia 😀
Eliška, tak to je blbé s tou Tomíkovou operáciou,pamätám si, že aj náš Lukáš bol istý čas "ohluchnutý" z častých zápalov uška, mal asi 4 roky vtedy, no dali mu na to nejaké lieky a prešlo mu to. Čo to je vlastne tá "prevodní nedoslýchavosť" ?

ninockaskv
4. nov 2009

leni, na MD a uz tak skoro hore? 😉 drzim palce,nech to este potiahnete.. a ja si tiez myslim,ze by mala byt autosedacka, teda take to vajicko do auta. ja som to moc neskumala.. lebo sme ku koncu tehu nemali auto a kym sa priatel vybral kupit autosedacku, tak nas maly odisiel.. tak neviem.. a preco ten isofix vam nepasuje do auta? to su az take pikosky s tymi sedackami? 😀

peti, ty ides rodit do ruzinova? a koho mas zazmluvneneho? ja som tam bola tiez, minimalne sestricky na pooperacnom boli uzasne, na 600 nedeli som nebola, je tam vraj jedna taka krava, ale ze ostane su fajn.. a lekari mi tiez prisli v pohode, len MUDr. Kozlovska, ci ako.. je riadna erdeg baba.. som mala kontrakcie a ona mi silou mocou chcela pichat ihlu na infuziu, ci co to.. a ja poucena mojou dulou, ze sa nemam nechat vyviest z rovnovahy, ze si mam predychat kontrakcie som na nu skrikla, ze nech pocka, ze mam kontrakciu.. tak bola asi urazena.. a vraj chodi do prace na korculiach 😀 😀

baby davali ste lekarom nejake extra peniaze mimo zmluvy? ja mam stale pocit, ze keby som mu dala, tak ma odrodi skor a malemu by sa nic nestalo..

weji, ja viem, ze vy vsetky viete o com hovorim, ta smska ma hodila o dva tyzdne spat, dnes som si spravila test, ze ms nikde,ze co ked motyka vystrelila.. samozrejme nevystrelila.. asi v najblizsej varke si teba vyberie nejaka detska dusicka, takze ja budem musiet pockat 😉 vcera som bola s kamaratom na obede dve hodiny, tak som si poplakala a dobre mi to padlo..ked ma niekto lutuje..

pre vas vsetky, ktore sa chystate rodit a nedaj boze si uzeniete radosti 600 nedelia - hemoroidy - ako ja, tak doporucujem aloe vera produkty www.lr-slovak.com je to priserne drahe, ale mne nezaberali ani lieky od lekarky, ani maste, ani sedacie kupele v dubovej kore.. a mojej mame kolegyna poradila kupit tycinku na pery, spravit z toho asi 6 cipkov a pouzit to.. do 3 dni som citila vyraznu ulavu, dovtedy bolo WC zakazdym taky dalsi miniporod xixixi takze keby ste potrebovali, staci napisat, poslem vam kontakt na tu tetu, ktora to robim maju k dispozicii aj lekarov a vzdy to vsetko konzultuju, ja teraz skusam stavu na cysty..

a pisu tam, ze je to aj na zaply usiek..

weja
4. nov 2009

dobré ránko 🙂
dnes nemáme šéfku, aká radosť 😵 😀
Leni a kočík už máte doma? ja som síce absolútne neznalá v tejto veci, ale mne by sa tiež pozdávala viac tá autosedačka ako vanička...
Elis, to je blbé, že chudáčik musí ísť na operáciu ☹ hádam mu to aspoň pomôže...
my tu máme ďalší krásny slnečný deň, tak dajte pokoj so snehom... 😎

halienka
4. nov 2009

Ninocka, ja straším už od piatej 😀 mňa zobudí hlad a potom sa mi už nedá zaspať 😝 😀 Ten isofix je taká pevná plastová podložka, ktorá sa na stálo namontuje do auta a autosedačku do toho už len zacvakneš. Lenže v tom aute už musí byť taká príprava na to nainštalovanie isofixu, bez toho sa to tam nedá dať. Ale inak sú to vraj najbezpečnejšie autosedačky s tým isofixom. No nášmu autíčku už ťahá na 7 rok a príprava na isofix tam veru nie je.
Weji, práveže kočík ešte nemáme, práve to riešim a už je najvyšší čas, už mám stres či to stihneme. Chcem práve trojkombináciu nech mám pokoj, hlboký+športový+autosedačka. Objavila som nejaké vcelku výhodné s takými podmienkami ako chceme, len teda dodávka 2-3 týždne a to je teda nachlp tesne 😝 😀 Dnes večer ho už musíme objednať bezpodmienečne 😝 Inak ti prajem krásny deň bez šéfky, to si treba užiť 😉 žiadne pretŕhanie sa, to môžeš zas keď tam šéfka bude 😉 😀 Nám tu ráno svietilo slniečko ale teraz sa to už akosi zatiahlo zase.
Ninka ozaj diky za radu na hemoroidy, ja už mám nábeh teraz, nieje to síce nejaké moc zlé zatiaľ, nekrvácam alebo tak, ale po pôrode sa to kľudne môže zhoršiť. Potom je človek vďačný za každú radu 😉 🙂

evitkamalicka
4. nov 2009

ahoj babulky 😵

ninockaskv
4. nov 2009

kocik sme aj my riesili dlhooooo, nakoniec nam kamoska poziciala.. tera je zakryty v pivnci ☹

dufam, ze sa ti nepohorsi po porode, ale keby nahodou a nezabera nic od lekarky, tak to podla mna vyskusaj, mne to fakt pomohlo.. este 3x do tyzdna pohanka, pohankovy caj so sipkou a odvar z lanvoeho semena (1 PL lan. semena varit 5 minut v 1/2l vody), sedacie kupele z dubovej kory, do mesiaca by malo byt potom..

sisipetka
4. nov 2009

Ahojky kocky,
Leni ja mam auto rocnik 2001 a ten isofix mi tam pasuje normalne. Proste sa zapojil cez bezpecnostne pasy a dokonca aj v baleni od Chicca bol taky extra popruh, ak by to neslo. No ja som to nemontovala, ale MM pred prvym porodom ano a sedelo to tam ako rit na serbel 😉 Skoda, ze nejde tvoj muz do BA, mohol by to skusit s nasou sedackou.

Ninka, nejdem rodit do Ruzinova, tam mi zomrel maly a hlavne vdaka nezodpovednosti lekarov na tehu poradni, kde to islo ako na beziacom pase a nik ta neposlal posledny mesiac na utz a prietoky, ci je vsetko ok. Bohuzial tejto nemocnici sa z pohladu mojej psychiky zdaleka vyhybam!
Ja idem na Antolsku a uz mam planovanu sekciu, tak sa na to nejako pripravujem.

Sonicka, tak sa nam ozvi, ked budes mat viac casu. A ano, Janka rodila cisarskym...ale asi sa troska cez den potrapila a az na konci rozhodli o cisarskom, kedze pisala, ze niekedy medzi 19 a 20 prisla mala na svet, takze odhadujem do toho aj plnu narkozu, kedze sms mi prisla okolo 21.

Eliska, to mi je luto s tym Tomikom. Ale dufam, ze to nie je velmi zavazna operacia a ta trubicka mu pomoze. A s tym prezutym autom, ja som tiez mala pech - s MM sme obidve auta prezuli v pondeloka utorok zacalo snezit....inac nie sme milionari, to jedno auto je firemne a to druhe kupene uz ojazdene 😀 😀

Evitka ahojky, ako sa dari so snazilkovanim?

Weji, Ninka - nebojte, tak ako som pisala...o chvilu zacne dalsia tehu varka. Ja som si tiez preckala v nadeji 2 kola tehuliek a porodov, kym mi poslali z nebicka dalsiu fazulku do bruska - 15 mesiacov bolo hrozne tazkych, aj ked clovek sa tesi s ostatnymi tehulkami a podporuje ich v uspesnom konci, niekde hlboko to velmi boli a kladieme si otazku...a kedy ja ☹ Dufam, ze ti vasi i nasi anjelikovia v nebicku posluchaju a coskoro poslu aj vam do bruska surodencov a budu im anjelmi straznymi 😉

ninockaskv
4. nov 2009

a pre vas vsetky, ktore ste stratili dietatko, toto povedala jednej mojej znamej jej kamaratka (zaobera sa cakrami a takymi zvlastnymi vecami), ked im umrelo dietatko hned po porode:

ked zomrie malicke dietatko, je to velmi karmicka zalezitost, zobere nieco zle z karmy rodiny, z nasej vlastnej a tiez pride na svet na taku kratku chvilu, aby si nieco dokoncilo co malo,,, a ze na druhej tej duchovnej strane je to celkom dobre...

evitkamalicka
4. nov 2009

Petka mrcha vcera dorazila a snazilkovanie sa odklada na buduci rok

halienka
4. nov 2009

Ahoj Evitka, ako sa držkáte? 🙂
Ninka, ja to nemám zo zápchy ale práve z hnačiek, takže ja nejako to ľanové semienko nemusím, iba to tam proste vyhojiť 😉 ale aj tak díky 🙂 Inak o tej karme som aj ja veľa toho už čítala a áno, takto to vysvetľujú ezoterici. Problém je, že čo bude s mojou karmou, keď ja som dala dieťa preč v podstate "dobrovoľne" ☹ - aj keď sa to tak ťažko dá nazvať, keď mu bolo súdené aj tak zomrieť možno ešte pred pôrodom no určite najneskôr po pôrode a bola to len otázka času. Ale ako sa na toto hľadí z tej duchovnej stránky, to neviem, možno som si vydláždila cestu do pekla 😔
Peti, no ja som už z toho jeleň, MM vravel že tam túprípravu nemáme, tak neviem či by sa to dalo aj tak tam pripevniť, to sme neskúšali. Došlaka, keby sme mali viac času, tak to ešte niekam ideme odskúšať, no už nám horí za pätami 😀

halienka
4. nov 2009

Evitka, to ma mrzí 😔 neboj, na rok sa to podarí 😉
Inak hodila som foto aktuálneho rozmeru môjho bruška 😀