Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
11. mar 2010

A vy ste di neboli potvrdzovat tlaciva u Dr. kvoli tym jednorazovy prispevkom? Ci vam dali peciatky pred porodom?

evitkamalicka
11. mar 2010

bay mne aj rodicovsky aj toto tlacivo vybavovala svokra, mne sa nechcelo po cisarskom tak daleko chodit

bay
autor
11. mar 2010

&ywčwáíiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiujzhjzjgjnnnnnbgvc hhhhcgv
šqwaaaaaaaaaaaaaay&dbcc vbrrrrvzžžžžžtgvbýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý nn nzzzzzzzzzc ccvzcvccccccccccccccccúôl.´=úú

bay
autor
11. mar 2010

Pardon ale Miskovi som slubila ze ak sa vycika to nocnicka, ze ho pustim k notasu a toto je vysledok 😅 😀

bay
autor
11. mar 2010

Ach tak 😉 No ja som to vybavila na tej kontrole 😉

evitkamalicka
11. mar 2010

ja som nevybavovala ani rodny list nic, ja mam na to lidi 😀

ninockaskv
11. mar 2010

vy uz cikate do nocnika? no to je riadny sikovnik

leni, na kontrolu chod.. ja som bola hned, ale ja som chcela vediet, ci je vsetko ok, ze keby som to odkladala, bol by prusre a som vobec bola rada, ze som z nemocnice odisla s maternicou

kami, to ich ako strazis, ked mate aj hafana?? 😉 😀

ja som sama vybavovala tlaciva a tety ma neskutocnym sposobom vycerpavali.. "slecna, ale to nemate dostatocne tlaciva, takto vam ten prispevok nevypltime... " tak som sa jej pytala, ze ci to aj v pripade mrtvonarodeneho dietatka.. "jaaaaj, to nie a kde to mate uvedenei?" bolo to asi na 3 miestach na tych papieroch.. som odtial chodila s placom.. aj prispevok na pohreb.. esteze teta v socialke bola flexi, vsetko si pozistovala, pochopila, vybavila, neriesila, poslala zvysok materskej.. ktoru som utratila v londyne..

dnes o 14 musim volat kvoli vysledkom!!!! a idem si dat psychohygienu k psychologicke.. ☹

bay
autor
11. mar 2010

No to som vyslala chlapa 😉 Len neviem ci by mu Dr. spravil prehliadku 😀 😀 😀

evitkamalicka
11. mar 2010

ja nerada chodim po uradoch, takze pokial neni nutnost, aby som tam sla osobne, tak poslem niekoho ineho, vacsinou je to svokra, lebo ta vybavi aj to co sa neda 😀

bay
autor
11. mar 2010

Ninka, no uz asi mesiac sa snazime s tym nocnikom. Nie kazdy den sa nam zadari, ale cim dalej sa nam viac dari. Tak sa uz tesim ked bude teplo a budem ho moct nechat po vycikani behat s holym zadockom 😵
Ninka, ja mam 3 baby. Sice su tu totlane orgie 🤐 ale nic z toho nehrozi (teda pokial sa v biologii nieco nezmenilo 😀 )
Uradnicky.... viac k tomu netreba dodat 😝

bay
autor
11. mar 2010

No tak to ja som musela napisat pre MK to do list s presnymi instrukciami kde ma ktory papier odovzdat a kde ma co ziadat a bez coho sa nevraciat... 😅 Ale zvladol 😵

ninockaskv
11. mar 2010

kami, ja mam v tych tvojich hafanoch nejaky chaos.. 😀 😔 no, vidis, chlapa mas tiez sikovneho 😀

baby, co mate problem s mlieckom... chodim obcas nakuknut do temy reprofit v brne (ked by sme tam museli ist) a tam padla taka hlaska, ze na kramaroch maju mliecnu banku s mlieckom materskym pre miminka.. ak by ste to chceli zvazit... 🙂

bay
autor
11. mar 2010

ninka, ale ved je to jednoduche 😀 😀 😀 Mam doma 3 baby. A jednu (stvrtu, mysicku) som dala pri otehu k mame 😔 bo som ju popri tehu problemoch nezvladala nosit do schodov. A MK a mama to pochopili ze uz je tam nastalo. Takze som o nu "prisla". 😉

ninockaskv
11. mar 2010

no ja si stale myslim, ze mas 3, z toho dve baby a jedneho chalana.. a hlavne mam stale pocit, ze su to veeelmi veeelki psi.. 😀

mimochodom, ked som robila aupairku v nemecku (pred dlhyyyymi dlhyyymi rokmi) tak som tam prisla, maly mal skoro rok a cikal stale do plienok... som bola v soku, tak som to zobrala do ruk a naucila ho chodit cikat na nocnik.. no chapete?

bay
autor
11. mar 2010

Ninka v mudrej literature najdes ze na nocnik sa ma zacat ucit dieta az od roku a pol...

weja
11. mar 2010

ahojte 🙂
Peti, veď každé bábo vyzerá tak, ako si to popísala... až na to, že každý (okrem tej dr.) to považuje za normálne... kašli na to, Chris je zdravý ako buk a určite aj šikovný podľa toho, čo píšeš 🙂

novinka u nás - čaká ma kariérny postup 😅 nieže by som po ňom nejako extra túžila, ale kolegyňa odchádza a ja to mám po nej prebrať... najhoršie na tom je, že odchádza tak narýchlo a ja sa nestíham zaučiť... 😝 totižto si chceli adoptovať bábo a akurát včera im volali, že si môžu preň prísť 😵 lenže zbehlo sa to celé narýchlo, od budúceho týždňa už asi bude mať MD a ja netuším, čo budem robiť, pretože o jej robote nemám poňatia 😅 je to úplne čosi iné ako som robila doteraz....
tak som z toho všetkého nejaká mimo a chytá sa ma depka... 😔 asi si doma aj poplačem... 😅 🙄 najradšej by som bola, keby to celé bolo nejako inak, ale bohužiaľ.... 😔
Ninka, zober aj mňa k tej psychologičke, asi by som to teraz potrebovala... 😝

ninockaskv
11. mar 2010

no to mi pride divne.. nasa mama hned ako sme zacali sediet nas postupne zacala ucit cikat na nocnik.. nic nasilu, vsetko postupne, pomaly.. ale ked tak nadtym rozmyslam, tak maly v nemecku mal viac ako rok.. ved uz normalne behal.. nie 3/4 roka.. tak.. 😉 a stale ho vozili v kociku, to som tiez zatrhla a maly hybaj po svojich nozkach

weji, klud... toto nejako zvladnes, ona ti na dialku hadam aj pomoze.. a budes mysliet na pracu a mozno sa ani nenazdas a budes v praci oznamovat.. 😉 no, by som ta zobrala.. je mi luto, ze mi nevedela nikoho tam u vas poradit.. ked by si chcela prist ku nej pokecat, niekto ta uz v ba prestravuje a prenocuje 😀 😀 a blahozelam, co budes velky manager, veduci prevadzky xixixi 😀

a ake stare babo si adoptovali? dlho na babatko cakali? ja tom chcem po lete zacat vybavovat, vraj sa na male babatka caka aj 2 roky... ☹

ninockaskv
11. mar 2010

weji, tak mi napadlo, ze ked uz budes manager, tak si budes moct chodit na internet kolko len chces a kedy len chces.. 😀 😝

weja
11. mar 2010

Ninka, no vedúci prevádzky nie 😀 ale oficiálne sa to volá obchodný manažér, len ide o to, že ja o tom obchode práveže nič neviem, ja som doteraz robila len účto a personalistiku 😅 dosť blbé... 😝
no veru na malé bábo sa čaká dlho.... teda na "biele".... oni čakali vyše 2 rokov... dokonca po 2 rokoch im uplynula platnosť psychotestov, tak ich museli znova obnovovať 😖 ale tak po cca 2,5 roku sa dočkali, ide o anonymný pôrod, takže úplný novorodenec 😵 teším sa s nimi... teraz už len musia vydržať 6 týždňov, či si to biologická matka nerozmyslí.... 😝

denne73
11. mar 2010

WEji gratulujem k postupu. 🙂 🙂

bay
autor
11. mar 2010

Weji super 😵 😵 😵

bay
autor
11. mar 2010

To je super, ze im to vyslo s tou adopciou 😵
Ja ked som rodila, tak zrovna tam bolo tiez jedno dievcatko cerstvo narodene na adopciu.

bay
autor
11. mar 2010

Tak dnesne oedovanie des. MK ma autosedacku v aute. Dieta este nevie same sediet... Takze zeleninka po celej obyvacke (vdaka bohu za Bay, ze to pozbierala - a veeeeeeeeelmi ochotne 😀 😀 ) a tiez na nas oboch. Vo vlasoch, oblecenie a ja aj v podprsenke 😝 No ale nakoniec som donho nieco dostala, ale stval ma riadne. Pusu neotvori ani nahodou, bude do toho revat ale ked mu to narvem do pusy tak cely stastny ze aku supe mnamku ma 😠 😠 😠 😀 😀 No je to zlaticko 😉

ninockaskv
11. mar 2010

tak weji, treba sa do toho pustit... ved hadam vedia, co robia, ked z teba spravili obchodneho managera a nemas o tom ani paru.. a ked nie, ich problem 😉

kami, tak u vas to je vesele.. 😀

bay
autor
11. mar 2010

Ninka, to vies, s nami je zabava 😀 😀 😉

halienka
11. mar 2010

No už som tu, respektíve z kontroly u gyn. už dávno, ale hneď sa mi ušla malá do ruky a keďže bola ospalá, tak zaspala na mne 😀 skoro ako vždy 😀 ja neviem kto ju od toho odučí. 😝
No u gyn. dobre, všetko zahojené a v poriadku, tiež aj preventívku mi urobil, takže ak nič sa neudeje, tak nasledujúca kontrola až o rok 😎 😀 Mne papiee tiež vybavoval MM, ale teda ten u gyn. som vybavovala ja 3 týždne po pôrode som tam musela kvôli zápalu prsníka 😝
Weji, no totóóók 😀 v tejto dobe kariérny postup, to sa teda hocikomu nepodarí 😎 Isto v tebe vidia skryté rezervy 😉 inak by ťa na to miesto neposunuli 🙂 Ja viem, že máš z toho zmiešané pocity, hlavne preto že tá baba odišla na MD na ktorú by si najradšej išla ty a to človeka zabolí ☹ ale neboj, možno práve to miesto prináša babám MD 😉 a keďže si naň postúpila, tak zachvíľu na tú MD pôjdeš aj ty 😅 treba tomu veriť a viera robí zázraky 😉 🙂
Inak čo sa tej adopcie týka, tak na novorodeniatka sa čaká fakt dlho, no stačí keď si dáte napr. že chcete do dvoch rokov a už nie je taká dlhá čakacia doba. Ono preto sa tak dlho čaká na novorodeniatka, lebo každý chce také maličké - akože keď ho bude vychovávať od narodenia, tak má väčšiu šancu do dieťaťa vložiť to čo sám chce - lenže to je omyl, už je dokázané, že genetika je 80% a výchova iba 20%. Takže v podstate ide o šťastie či človek natrafí na dieťa z dobrou povahou alebo nie. A práve vraj už u tých dvojročných sa dá vcelku pekne vypozorovať aké to dieťa je 😉 🙂 A ešte to má to pozitívum, že sa človek vyhne tým "ťažkým" začiatkom a častému nočnému budeniu 😀

ninockaskv
11. mar 2010

leni, tak super, ze vsetko ok.. takto sa vam mozno do roka a do dna zadari surodenec 😀

viem, "odbornici" sa stale vadia, co je viac, ci genetika alebo vychova.. ale ja by som si chcela babatko uzit od mala malicka (aj s nocnym budenim), tak preto by som chela take male.. ak by sa inak k babatku nedalo prist 😅

denne73
11. mar 2010

Ninocka tak teraz som si prečitala spätne IP jasné už si na teba spomínam. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ellise
11. mar 2010

No Wejka ty si šikulka, já o tebe strach nemám, ty si určitě poradíš, šéfka ti věří a ví co v tobě má, jinak by ti to nenabídla. 🙂

Ninka, ale náš mladej se taky naučil na nočník sám až skoro ve dvou letech, po roce a půl se síce vyčural když jsem ho posadila, ale sám si neřekl. Víš před lety, když se používali látkové pleny tak naše mamky se snažili se nás co nejdřív naučit na nočník, aby se těch prokletých plínek zbavili.

Leni, mně je celkem dobře, dnes jsem byla na kžním, měla jsem pod prsama, takové výrůstky, tak mi je odstraňovala, a trochu to teď pálí. Z Martinky jsem dnes udělala červenovlásku, vypleskla jsem na ni 2 barvy, no jsem zvědavá. dnes mi navíc odpadla zkouška v divadle, tak vegetím. Příští víkend hrajame naposledy.
no a dnes tady zase nasněžilo, já už měla koštátko odležené v kufru a dnes jsem ho nemohla najít. cesty zasypaná, najvětší rychlost 50 km/hod. A před fabrikou ve škarpě zapíchnuté auto, někdo to neubrzdil a vzal to jarkem.

denne73
11. mar 2010

Ahoj elisse.Aj u nás na východe sype a sype
🙂 🙂 🙂