Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
10. feb 2009

Sprchu az neskor, bo idem k Dr az poob 😀 😀 😀 tak nech dojdem cistuckaaaaaa 😅

halienka
10. feb 2009

Skybaby, správne, na tehu netreba myslieť a rozptylovať sa kadečím radšej, bo to by jeden scvokol. 😝
keby som mala zmluvu na dobu neurčitú tak poviem aj pravdu, ale v dnešnej krízovej dobe môžu využiť kadečo aby sa človeka zbavili a tak radšej nechcem dávať žiadnu možnú príčinu. no si myslím, že ekonómke by vlastne malo byť jedno na čo to potrebujem, no nie? Veď potvrdenie o príjme je rovnaké či je pre pôžičku, či adopciu, či daňové, či nie? Sa moc v tom nevyznám, ale mám taký pocit, že by to malo byť jedno.
Som sa schytila po dlhej dobe upratovať v robote a čo sa nestalo? Vypli vodu 😀 tak už som doupratovala 😀

bay
autor
10. feb 2009

Leni, nechcu aby si upratovala a je jedno na co ho chces, ved prijem mas snad rovnaky ci chces pozicku ci adoptovat.. 😀 😀 😀

bay
autor
10. feb 2009

No idem ja pomaly... cestou od Dr. sa stavim v praci oznamit tehu, kedze sefka si berie na zvysok tyzdna volno a uz by som to chcela mat za sebou 😒 Takze vecer napisem 😉 Packo 😵

m311293
10. feb 2009

Ahoj holky, po strastiplné dvoua půl hodinové cestě jsme doma.
tak jak včera byla nuda, tak to byl klid před bouří. Dnes jsem jela domů už ve dvě, bo jsem šla s Tomem na logopedii. Pět minut před odjezdem začalo hustě sněžit, ale fakt hustě, cesta samozřejmě neodklizená( co bych chtěla po 5 minutách sněžení)
....do školky jsem dojela v pohodě, sice jsem jela 50. ale dobrý,......i po městě to šlo...... když jsem po 10 minutách u logopedky vylazla, snežilo ještě víc a některá auta měla problém vyjet malý kopeček
......jenže Tomovi jsem slíbila Bionicla za R, takže sme valili do Intersparu....
už na cestě jsem poznala že jsem udělala chybu, že jsem nejela domů, ale co už,....takže jsme nakoupili hlavně žrádlo 😀 😀 a cesta zpátkz ucpaná, kruhák řídili policajti, ale cesta do kopce, katastrofa, zablokovaná autobusem a kamionem uprostřed, .....kolona, jak jsme zůstali stát, tak jsem se nemohla rozjet, kola prokluzovala, motor řval jak tur, cestou z kopce auta stáli, ale že by nějaký chlap pomohl, ani náhodou. Tomáš začak kňučet, .....pak mi nějaký pan řidič pomohl, ale dojeli jsme jen o kousek dál a pak znova, nakonec mi pomohli policajti, ana kopečku už to šlo, ....Tomáš plakal, že tam zůstaneme.

A nejhorší na tom bylo že jsem musela strašně ale srašně čůrat, že jsem si říkala, jak to udělám, v koloně čůrat někde za auto, tak ani není kde.
Toť můj dnešní automobilový zážitek. Tímto chci poděkovat příslušníkům policie za pomoc, a jestli jsem nezadřela motor a nezlikvidovala baterku, tak můj miláček má extra porci benzínu a nový olej k tomu. 🙂

bay
autor
10. feb 2009

To som tu dnes sama??? ☹
Tak poradna bola 15min, vsetko ok. Vaha 53 aj s topankami 😀 😀 ale mam tehu knizku 😉 Myslite, ze mozem oznamit tehu sefke cez telefon, bo sa mi nedari s nou stretnut 😠

m311293
10. feb 2009

tak jsem dočetla i včerejší příspěvky, Leni marťa jede do Anglie na studijní pobyt, budou bydlet v rodinách, chodit do školy a odpoledne po památkách.

bay, já se obávám, že s MM ve vani se ani v našich lepších časech nedalo nic moc dělat. tak máme malou vanu. Šéfce to řekni osobně.

bay
autor
10. feb 2009

☹ ☹ njn, zas min dalsi tyzden tajenia tehu 😢 😢 a uz som to chcela odniest na papieri ofic na HR 😢 😢 😢

bay
autor
10. feb 2009

Elis, no pekne 😒 Ale tak zas kym husto snezi, tak sa da vycurat sa vedla auta lepsie nez za svetla a bez clony 😀 😀 😀

m311293
10. feb 2009

já musela čurat už v tom sparu, já si pak tak nadávala do blbečků.... 😀

bay
autor
10. feb 2009

Elis, to poznam, si tak hovorim, to uz predsa domov vydrzim a ono ani nie 😅 😅

m311293
10. feb 2009

když jsem chodila na fráninu, tak jedna paní říkala: "správná dáma jde vždy před cestou, protože nikdy neví kde se zdrží"

bay
autor
10. feb 2009

ale ked mne niekedy nepomoze ani to pred cestou 😅 ale to idem vzdy 😀 😀

halienka
10. feb 2009

Ahojte babky 🙂
Eliška, tak to si mala fakt perné, ťa obdivujem, ja by som hysačila riadne, pretože v takýchto situáciách som totál neschopná 😀 no a keby mi ešte dieťa plakalo, tak to už fakt neviem 😝 nehovoriac o tom že sa ti chcelo čúrať, tak to poznám dokonale, to by človek a neviem čo urobil len aby sa vyčúral. Do prčíc aj s autobusmi a kamiónmi, čo majú letné gumy? 😕 U nás už tiež teraz začalo riadne snežiť, takže asi sa to pekne presúva od vás k nám. Ešteže v Považskej nejaké moc kopce nemáme, lebo MM išiel akurát na futbal, tak dúfam, že dôjde v poriadku.
Bay, to je nepríjemné s tou šéfkou, ti verím, že by si to mala rada už z krku. Ale asi je pravda že by bolo lepšie osobne jej to povedať. Tak snáď sa s ňou ešte skontaktuješ v priebehu týždňa 🙂
Ja som mala kontrolu z centrály dnes v robote, kolega bol z toho taký nervózny až som ja prestala byť nervózna 😀 Zas nás trošku ponútili k aktívnemu predaju (v preklade vtieranie sa zákazníkovi do bezvedomia), zatrhli nám aj te minimálne zľavy ktoré sme doteraz mohli dávať (to už fakt neviem čím sa budem tým zákazníkom vtierať 😀 ), zdvihli nám mesačný limit oproti minulému roku o 130 tis. (kríza je síce na celom svete, ale naše šéfstvo to asi nejako nepostrehlo) takže krásne vyhliadky do budúcna 😝 😀

weja
10. feb 2009

ahojte 🙂
zas som tu nejaky cas nebola a tu hned take spravy 😵 Nadke a Mary gratulujem, pozdravujte ich a ze sa tesime na fotky... 😵

Bay - gratulujem k uspesnej poradni... 😵 tiez by som bola za to, aby si jej to povedala osobne, cez telefon si to akosi ani neviem predstavit... 😅 vsak tyzden nie je tak vela, to uz vydrzis, ked si vydrzala doteraz... 😉

Elis - nezavidim taky zazitok... Tomiho uplne chapem, ja by som sa uz asi rozrevala tiez... 😀 ale asi len keby som bola sama, pred detmi clovek musi hrat hrdinu, aby neboli chudatka este viac vyplasene... 🙂
s tym vyrokom uuuuuplne suhlasim, ja sa toho drzim za kazdych okolnosti, to je pre mna nepisany zakon 😀 MM si zo mna robi srandu, ale ja si uz ani neviem predstavit, ze by som odisla z domu (alebo od hocikial) bez toho, aby som bezprostredne predtym navstivila wc 😅 a dalsie pravidlo, na ktore si zacinam zvykat, je "min. hodinu pred odchodom uz nic nepit"... poucena z krizovej situacie... 🤐 😀

Leni - mzdarke vooobec nemusis hovorit, na co to potvrdenie potrebujes, to viem isto... je to tvoja osobna vec... ale ked uz - uver alebo nejaky splatkovy nakup je najcastejsi dovod... 😉

halienka
10. feb 2009

Ahoj Weji, no a ty sa nám ako mávaš? Dúfam, že sa držkáš a chrípka ťa zďaleka obchádza 😉 😅

m311293
10. feb 2009

tak po delší době zase tady, MM jel s martinkou fotit zasněžené Znojmo, bo u nás sněží takhle pořádně 1x za zimu.

leni u nás takyhodně kopců nemáme, v podstatě jen jeden ale zato přes celé město. já si pak nadávala že jsem jela na druhý konec města, kvůli debilnímu Bioniclovi. teď se tomu směju, ale když jsem cítila jak se kola přetáčejí, tak mi do smíchu nebylo......stěrače nestačili stírat, okýnka zahmlená zevnitř....

Leni, pánové to mají tak, že sice krize je ale oni chtějí vydělat za každou cenu. Náš pan majitel, dobře ví, že se sníží obrat, ale zisk chce nít stejný jako za rok 2007, což byl za 15 let firmy ten největší. A to byl prosím 25 mil. po zdanění. nebude zisk, nebudou prémie, už nám neproplácí přesčasy, a teď ani prémie, takže jen za holý plat. A to navíc nesmíme být nemocný, protože prvních 14 dnů platí neschopenku zaměstnavatel.

Weji, kdepak si se toulala?

weja
10. feb 2009

Leni - tak s tymi kontrolormi to je sila... 😖 ja neviem, ci sa ti ludia nepocuvaju, alebo co, ale taketo "strategie" su akurat na dve veci... 😖 kazdy sa ohana krizou, ale na druhej strane ocakava, ze s polovicnym poctom zamestnancov dosiahne dvojnasobne zisky... co k tomu dodat - cim vyssie posty, tym menej rozumu... 😀

Eliska - MM bol v Znojme na letnej brigade este ako stredoskolak... 😀 robil pri pase, kde sa ukladali uhorky do flias... bol tam asi len mesiac, ale doteraz na to spomina... 😀

no troska som to tu flakala, ale odkedy odisla kolegyna, mam roboty nad hlavu... 😝 dalsi priklad "mudrych" rieseni - to, co kedysi robili 4 ludia musime teraz stihat dve... 😖
ale dnes som uz sem nazrela, len som nestihala pisat... 🙂

m311293
10. feb 2009

wejka, to dělal ve frutě, a to tam byl za totality? do fruty jsem koukala z okna, to bych si s ním povykládala, třeba kam chodili pít...

bay
autor
10. feb 2009

No tak ani telefonicky jej to oznamit nemozem ani keby som chcela, bo mi nedviha a spat nezavola 😠 😠 No kaslem na to... 😠

bay
autor
11. feb 2009

Tak ja som mala teda riadne divnu noc 😒 Asi od druhej som uz moc nespala, len tak polo a furt som sa prehadzovala, takze som sa zobudila este unavenejsia nez som sla spat a to som bola mrtva 😀 😀
No a este ten sen, na tom som sa dobre bavila... 😀 Sa mi snivalo o poradni a ako mi tam Dr. vysvetloval, ze ako je mozne, ze este nemam vybranu skolku a ze mam zacat rychlo konat 😅 No som to ja ale nezodpovedna mamina 😀 😀 😀 🤐 A cely sen obsahoval podobne koniny a Dr. povedal ze budem rodit tak v 36 max 38 tt, tak som zvedavaaaaaaaaa 😎 Tot vsjo. Idem do prace, ale dnes asi nevydrzim ani tych 8 hodin 😔 Ale ved neva, ved som tehulaaaaaa 😀

skybaby
11. feb 2009

dobre rano ty nasa tehula 🙂 urcite tehu oznam sefke osobne a daj jej to aj pisomne, nikdy nevies 😉 baby my odchadzame vecer na predlzeny vikend lyzovat, ja sa tak tesim, ako mala

bay
autor
11. feb 2009

Sky a kam idete? Aj ten moj ide zajtra rano ☹
No ono pisomne to uz mam nachystane, len ja robim na lising, cize ofic som zamestnana v inej firme ako v ktorej robim. Cize to pisomne oznamujem inej firme 😀 😀 😀

bay
autor
11. feb 2009

A asi si to tu pisala a ja som to prehliadla 😅 ale ako sa volas? Bo to skybaby sa mi niekedy nehodi ako oslovenie - take kostrbate 😒 😅 😅 😅

halienka
11. feb 2009

Ahojte babky 🙂 tak ja som sa dostala až teraz, lebo od rána nerobím nič iné len rozmýšľam že ktorému zákazníkovi ešte mám zavolať a ktorému som už volala a čo mu mám naslubovať aby som ho presvedčila, keď mu vlastne nemám ani čo ponúknuť. Do toho robím cenovú ponuku a pipkám sa s ňou ako s bábatkom, len aby bola dokonalá a do toho zavolá riaditeľ či som si rozanalyzovala mail, ktorý mi poslal pred chvílou - samozrejme že som to ešte nestihla 🙄 Sa mi zase začína potvrdzovať pravidlo, že čím viac sa snažím tým je horšie. 😝 Sa asi na to vyprd... 😀 bo iba ma to depce 😝
Bay, no tvoje sny stoja za to, ty by si nám ich mala každé ráno písať na pobavenie 😀 Tak užaj maž zháňať tú škôlku 😀 aby si to za tie 4 roky stihla 😀

bay
autor
11. feb 2009

No ved prave.... Chudak potomok asi skonci v najblizsej skolke od domu 😀 😀 😀

skybaby
11. feb 2009

bay ja som jana 😉 a lyzovat ideme na kaprun, este som zatial v rakusku nikdy nelyzovala tak som zvedava a tesiiiiiim sa 🙂
halienka presne to plati, cim viac sa snazis, tym si za vacsieho blbca 😀

bay
autor
11. feb 2009

No slubujem, ze si to uz zapamatam 😀 MK si to stredisko velmi pochvaloval, tak verim ze sa aj tebe bude pacit 😉 Ja som bola len na Stuhlecku ale pri mojich lyziarskych schopnostiach to boli total narocne Alpy 😀 😀 😀
Kazdym dnom viac a viac neznasam chodit do prace, bo klima nestiha poctu ludi a vzdy ma boli hlava 😠 No vidim to na nejaku tu staznost 😀 😀 nech si ma tu uziju tie posledne 4 mesiace 😀

halienka
11. feb 2009

Bayka a ty nechceš zostať na PN? By ti bolo lepšie a po tom všetkom čím si prešla by si mala aj na to právo 😉

m311293
11. feb 2009

ahoj holky, dnes jste asi odpočívali
Jani aty si taková lyžařka? bo ja stála na lažích přesně před 15 lety, i to jsem musela předčasně skončit, bo se dělila měna a mně odvolali do práce.

Moje anabáze s autem neskončila, silničáři nesklamali a cestu na jevišovice neodhrnuli, takže na cestě ráno 10 cm rozježděného a namrznutého sněhu, na tachometru nejvyší rychlost 30 km/h. a občas jsem sundala i nohu z plynu, aby až se zabořím so škarpy nebo stromu rychlost byla co nejnižší.

a na konci dnešního pracovního dne se mně můj šéf zeptal jestli bych nechtěla sedět s nimi v kanceláři, 😝 😝 ani náhodou aby mně furt kontroloval, co děláma jak to dělám