Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

m311293
20. mar 2009

Leni, Osada a Znamení jsou od stejného režiséra, stejně jako Šestý smysl. Ale Stmívaní to je novinka, u nás to běželo v kinech v únoru, a viděla jsem i knížku. je to sci-fi s prvky hororu.

m311293
20. mar 2009

tak se s vámi loučím, začíná filmánie 😀 😀

halienka
20. mar 2009

Ines, na to morfologické UTZ ťa mal tvoj gyn. poslať veru automaticky. Veď človek si to aj zaplatí, len nech vie čo a ako. Bohužiaľ, je to smutné keď niekto príde o život len pre to, že naboli od lekára dostatočné informácie 😔 a ochota. Minule som zas niekde čítala, že 15-ročné dievča prišlo o maternicu, pretože jej gynekologičke sa nechcelo jej urobiť UTZ, ktoré mala dokonca v ordinácii. Mala tam nezhubný nádor ktorý prudko rástol a keď sa konečne zistila príčina jej potiaží (gynekologička jej stále vravela, že je vo vývine a všetko jej potiaže vyplývajú z toho, no žiadne vyšetrenie jej neurobila) tak bol nádor už tak veľký, že ho museli vybrať a s maternicou a diveča nikdy nebude môcť mať deti. pritom iní lekári sa vyjadrili, že také nádoríky nezhubné sa operujú často a ke´d su podchytené zavčasu, tak nie je problém, dajjú sa ľahko vyoperovať a všetko je zachované. Stačilo len urobiť UTZ... 😒
Inak Lukáško je aj môj synovec 🙂 A veru teraz je už vo veku že nechce aby smemu hovorili Lukáško, ale aby sme ho volali Luki 😀 😀 😀
Eliška, tak to si fakt musím zohnať, to Stmievanie, to si ma nalákala ešte viac 😀

inneska
20. mar 2009

leni...čo chodím do júloviek, tak tam baby písali, že morfo je štandartné vyšetrenie...tak neviem prečo ma tam neposlal...keby som bola už vtedy chodila na koníka...ale asi to tak malo byť, sa to nedoszvedieť...ale teraz už s tým nič nespravíme, snažím sa na to nemyslieť...bolo by to len horšie...
a niektorí doktori by mali vrátiť diplomy...to čo si napísala, je tiež hrozné...už od takej mladosti žiť s tým, že nebude mať deti...
teraz som platila len za vyšetrenie, mala som odporúčania...aj to my môj gynekolog obkecal, že to mi asi platiť nebude, lebo nie som zo spádovej oblasti...no čo mu na to? tak mi ho dal, ale ako keby to bol taký problém...
a mala som aj destského odporúčanie, tak keby sa ženský nemal k tomu, tak som mala v zálohe... 🙂

ja by som malého od narodenia volala luki, sa mi to celkm začína páčiť 🙂 a ty ako ? som zachytila niečo o adopcií, len neviem ako to pokračuje...

halienka
20. mar 2009

Ineska, hej, my sme už rozbehli všetko potrebné k adopcii, akurát nám má začať v stredu psychologická príprava, tak som zvedavá ako to prebehne. Keď to budeme mať za sebou, tak už len vyjadrenieod psychologičky a vyjadrenie od sociálnej a pošle sa to celé s ostatnými papiermi do TN na schválenie. Až keď nám žiadosť schvália, tak nás zaradia do poradovníka. A potom sa bude hľadať vhodné dietko. Perdpokladám, že to celé bude do toho schválenia trvať ešte tak 3-4 mesiace. Je to beh na dlhú trať, ale snáď sa konečne dočkáme 😉 🙂
Inak babky, ešte taká malá ale podstatná poznámka: zajtra sú voľby prezidenta, tak si nezabudnite zmyť hlavu, namaľovať sa a navoňavkovať a šup splniť si svoju občiansku povinnosť 😀 😀 😀

m311293
21. mar 2009

dobré ráno, dnes bude pohodový den, teda doufám, rychlý oběd, venku je krásně, snad to vydrží do odpoledne
včera jsem koukala na Dům na špatné adrese, dobrý film, a te´d dokoukávám Tahle země není pro starý, zajímavé, od Coenů, jsem viděla Fargo, to se mi tak nelíbilo, ale tohle je zajímavé, moc jsme tam nemluví, o to více střílí ale ne bezhlavě.

halienka
21. mar 2009

Dobré ránko 🙂 veru aj tu je krááásne, slniečko mi hneď urobilo dobrú náladu. Síce je 2 stupne nad nulou, ale isto to vyskočí, ke´d tak pekne svieti slnko a poobede sa tiež pôjdeme prejsť, teda a po ceste odvolíme 😀 MM sa moc nechce ísť voliť, ale ja zas mám taký akýsi pocit, že ve´d to je jediné čo obyčajný človek môže trošku ovplyvniť, tak si nechcem nechať ujsť príležitosť byť aspoň chvíľu dôležitá 😀 😀 No a teraz ma čaká varenie a upratovanie 😝
Eliška, Tahle zeme není pro starý - už len ten názov je zaujímavý. Potom napíš aký dojem to na teba urobilo. Ja som včera kukla ten Hriešny tanec a potom som už zaspala 😵

bay
autor
21. mar 2009

Dobre ranko, tak vy ste boli vcera akcne.... No ja som vcera objavla DVD Noting Hill, co som este nevidela, tak sme kukli to a dokonca aj s MK 😉 a bez popcornu. Iba som cely film pojedala francuzaky. No nechutili mi ako tie od maminky, ale aj tak boli dobre 😀
Tak moja sesterka ma prvorodeneho tiez Lukasa a nikto mu inak nepovie ako Luki 😉 😵 moooc pekne meno. A druhorodeneho ma Filipka.
Leni, tak my sme uz boli volit, aj tam tie tety na mna skaredo kukali ze preco nemam ova 😠 tak som na ne skaredo zahliadla aj ja a bol klud 😀 Len sa stale neviem rozhodnut ci ist volit aj pod dievcenskym menom a tak zvysit volebnu ucast 😀 😀 😀 😀

bay
autor
21. mar 2009

A este som zabudla. Vcera som si umyla hlavu, ale mickey mousa som dnes na ksicht teda nekreslila a vonavka tiez odpociva v pokoji 😀 😀 😀
Nas dnes caka nakup, ale MK nechce chodit rano, az okolo obeda a to ja tam vzdy umieram od hladu 😠 😠 😠 hnusak hnusny sadisticky!!!

halienka
21. mar 2009

Bay, no bezciťák ten tvoj chlap! Tak mu povedz, že súhlasíš, ale len pod tou podmienkou, že ťa tesne predtým vezme na nejaký fajnový obedík 😉 😀 😀

bay
autor
21. mar 2009

Leni, ale mi ideme na taky velky nakup, takze min hodka v ochode. To aj bezprostredne po obede uz budem umierat od hladu 😀 😀 😀
To som sa tak minule dobre napraskala v restike ze ani pohnut som sa nemohla a nez sme dosli domov, tak uz som zvazovala druhu veceru 😅 ked to pojde takto dalej.... 😒 😠

m311293
21. mar 2009

bay a koho si volila? já vím že se na to nemám ptát ale tak ze zvědavosti. A koho tipuješ?

leni, bylo to zajímavé, takový zvláštní konec, ale já mám ráda takové filmy, takové jiné, netradiční. No jsem divná

bay
autor
21. mar 2009

Tip? No podla mna druhe kolo bude Radicova plus Gasparovic prip. Miklosko.
No a ja som bola vychovana, ze sa nehovori koho clovek volil, tak si to ak dovolite necham pre seba. Ale celkom touto vychovou trpim u MK v rodine, bo tam to vsetci svorne riesia a musia vediet uz vopred 😅

halienka
21. mar 2009

Eliška 😀 ty si tuším ako ten môj chlap 😀 FBI otázky 😀 ale to v dobrom vravím, lebo viem že ani ty to nemyslíš v zlom, mne je to proste také podarené 😀 Ale ja ti poviem, koho idem voliť, ja Martinákovú, aj keď jej moc veľkú šancu nedávam. Gašparoviča mám plné zuby, Radičová je pod taktovkou SDKÚ (čo mi prekáža, konkrétne Radičová by mi neprekážala, len keby nekopala za SDKÚ) a Mikloško mi je nepríjemný už na pohľad a myslím, že z neho ani nič dobré nevynde. Teraz dúfam, že som sa nikoho nedotkla, to je len môj súkromný politický pohľad 😀 No ale tipujem že to bude niekto s tých troch ako písala Bay.

bay
autor
21. mar 2009

Mna sa dotyka zrovna MK 😵 😵 😀 😀 😀

halienka
21. mar 2009

Bay, tak to som rada, som sa bála že mi nadáš alebo tak 😀 😀

weja
21. mar 2009

ahojte 😵
tu sa riesia velke veci 😵 my sa tiez chystame volit, doobedu sme navarili, obed bol uz o 11,30 hotovy (to ako v nasich "zavodnych jedalnach", biorytmus nepusti 😀 ) A kedze je tak pekne, tak tu obciansku povinnost spojime aj s prechadzkou 😎 jaaaaj, mam rada taketo pohodove soboty 😵 nedele uz take nie su, vacsinou sa vybavuju nejake navstevy a vecer uz clovek rozmysla, co ho caka druhy den v praci... 😒

pekny den vsetkym 😎

halienka
21. mar 2009

Ahoj Weji, ty si šikulka, ja som ešte len práve dovarila polievku 😀 ale je pravda, že druhé už navarené mám, tak s tým sa trápiť nemusím 😝 😀 A moc ti prajem to že konečne nevidíš len sneh, ale konečne aj slnko 😉 😵 uži si to!

m311293
21. mar 2009

Lenka má správně pochopila, mně vcelku jedno koho kdo volí, já jen chci vědět jaká je nálada ve společnosti, já se taky nestydím za to koho jsem volila, ale u prazidenta je mi to celkem jedno bo u nás není přímá volba. Jinak jsem pravičák a zastánce reforem. Proto se taky hádám se svoji segrou protože on je levičák.

MM by o mně taky řekl že má otízky jak FBI, je pravda že když se ho na něco ptám, tak to z něj leze jak s chlupatý deky, a já si připadám jak estébák u výslechu.

My už jsme po obědě, polívka ze sáčku a palačinky 😀

halienka
21. mar 2009

Eliška si to s tým obedom dnes nezvykle na teba odflákla 😀 😀 ale keď je taký krásny deň, tak nečudo, komu by sa chcelo stáť pri hrncoch, že áno 😝 No neviem, neviem, či by sme sa mi dve kvôli politike neposekali, ja som tak v strede a keď tak ma to ťahá od stredu trochu viac doľava 😀 Tvrdý pravičiar asi zo mňa nikdy nebude. No vieš, tu 8 rokov vládla tvrdá pravica s tvrdými reformami, tak nálada medzi ľuďmi bola už dosť práve naklonená ľavici, lebo toho bolo na obyčajných ľudí už moc. Takže si zvolili to čo nám vládne teraz. No a som presvedčená, že toho sa ľudia tiež prejedia ak povládne viac ako 4 roky, takže potom sa to prikloní zas k pravici. To je asi zákonité, takéto nálady v ľuďoch, keď je niečoho už moc, chcú opak. Mne hlavne už ide krkom, že sú tam stále tie isté tváre od ktorých sa už toho moc nového čakať nedá, iba neustále ten istý boj o korytá. 😝 😀

m311293
21. mar 2009

leni odflákla, ale Tomík má rád rejskou ze sáčku a marťa zase palačinky, MM nebyl doma, tak jsme si užívali. taky jsme zvládli procházku, venku je nádherně, už kvetou krokusy v zahrádkách, a vzduch byl cítit jarem, zašla jsem do vinotéky a dostala od známého co mu to patří 1,5 litru růžového vavřince tak si večer dám.

jak je to u vás, ve čvrtek ráno jsme koukala na markízu jak tam u vás spadl ten dělník při stavbě dálnice a pěkně chumelilo.

Tak úplně zarytá pravičářka nejsu spíš středopravičářka, ale o sociální vládě si myslím svoje. Ale neboj nepohádali by jsme se, protože by jsme o tom nemluvili. Ale mně překvapuje MM, protože jeho otec měl s komunisty problémypo 68. roce a teď když byli volby do senátu tak vilil komunistku. tak přemýšlím jestli to nebylo tím, že ona paní učila v době jeho studií na gymnáziu a je o ní známé, že pár studentíků připravila o panictví 😀

bay
autor
21. mar 2009

Elis, tak nalada, jo? Hmmm ☹ Ja som dost vytocena hlavne na svojich rovesnikov, ktory cele tie roky vykrikuju akych deb.lov to mame tam hore a ked je moznost sa vyjadrit, ze koho by tam clovek chcel mat (aj ked suhlasim ze vyber nie je vzdy idealny) tak odmietaju ist volit a takto sa k tomu stavia strasne vela co ja poznam a som z toho dost sklamana 😔
Co sa mna tyka, tak by som tu nas socialnu vladu co mame teraz total vystrielala, jedine ich pozitivum za cely cas je zvysenie prispevku pri narodeni dietata, inak vsetko len dokakali 😠 😠 😠 Takze som uz uuuuplne jasna koho som volila aj ked meno nenapisem 😉
A mne ani nevadi, ze sa ma niekto pyta na meno, ale som proste naucena ze sa to nema hovorit. Proste zelezna kosela ci pas cudnosti ci ako sa to hovori zvyku 😅
Tot moj nazor a k politike koncim, bo sa akurat tak vzdy vytocim ze jedno horsie ako druhe. A je fakt ze by to chcelo nejaku novu krv s dobrymi napadmi 😉 😎
HAWK. Nadnes koncim, bo ocakavame navstevu a musim ist varit veceru. Papa.

danka24
21. mar 2009

ahojky babulky ako vikendujete?

bay
autor
21. mar 2009

Ahoj Dani, konecne si nafotila kolajnice 😉 Ja dobre. Pol dna spanie, pol dna nakup a teraz MK chysta veceru a ja sedim na gauci, vylozene nohy a notas na stehnach 😵 😉 Pohodaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Len skoda ze som dnes vonku moc nebola, bo slniecko bolo krasne, ale po nakupoch som nevladala a pobolievalo ma brusko, tak som si radsej lahla a neriskovala pretazenie 😉

m311293
21. mar 2009

Bay, naštvat jsem tě nechtěla, ani aby si se rozčílila, kvůli drobečkovi. Ale naše státa mají společnou nejen minulost, ale i to že všichni nadávají jak to blbě dělají ale k volbám nepůjdou, a naši představitelé jsou taky jeden za osmnást, druhý za dvacet bez dvou.

dani, jak na východě? dlohou si tady nebyla

bay
autor
21. mar 2009

Elis, ale ved si ma nenastvala!!! To len keby sa ta politiky preberala do detailov akoze kto kedy co domrvil a taaaak. Ostatok v pohoooo 😉
Ako co sa mna tyka tak jedine volby co zvazujem ignorovat su tie do EU parlamentu, bo sa nechytam ze co tam ti ludia robia okrem brania velkych penazi a tym padom nemam nazor ze kto by tam robil SVK mensiu hanbu 😅

danka24
21. mar 2009

elis dobre sa mame.. tu na vychode 😀

m311293
21. mar 2009

já ignoruji volby do našeho senátu, bo mi to přijde jako trafika pro všechny papaláše a neúspěšné ministry, výsledek práce žádný, jen nás stojí prachy.

bay
autor
21. mar 2009

Elis, no zivite ich teda hodne 😒 😒 😠
A co porabas, tehula???
Nasi svisti este nerozlepili oci ☹ tak mozno zajtra... 😅

bay
autor
21. mar 2009

Elis, nevies poradit co je dobre davat mamine pri kojeni aby sa predislo prdikom? 😅