Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
22. mar 2009

Umyvacku, nie je kam umiestnit v tomto malinkom bytiku, ale je v plane do domu 😉
Ja viem ze to prdenie je po porode normal, ale az tak??? Ufff. Na mna MK nebude taky mily ako na nu a vystahuje ma na balkon 😅
Leni tak taketo veci ja nepozeram... 😔 Ale za to cumim na piratov z karibiku na pro sieben a rozumiem tomu tak ... no akurat co si obrazky pozeram a snazm sa spomenut si o com asi tak bol ten dany dialog 😀 😀 😀 😀

maso
22. mar 2009

Caute baby 🙂

halienka
23. mar 2009

Ahojte babky 🙂 dnes pracujeme zdá sa ako divé, nikto ani jeden príspevoček 😀 Jáj, mne sa dnes tak nechcelo do roboty, akosi mi bolo málo toho víkendu 😀 Ešteže dnes robím len pol dňa, poobede idem na kontrolu k môjmu "črevárovi" 😀 A už zas leje, aby sme si náhodou neodvykli 😀

m311293
23. mar 2009

No nevím Leni, kdo tady dnes dělá, já určitě ne.
byla jsem s Tomíkem u lékaře, do školky nesmí, byť to není na ATB, tak mám OČR. Ve středu se prý rozhodne, jestli se k tomu přidají horečky nebo ne. Dorazili jsme před chvíli domů, musela jsem do práce a nakoupit a ještě se stavím do školky pro oběd. a pak zalehneme. teda já určitě aspoň na chvíli.

Držím pěsti ať ti to u doktora dobře dopadne.a bude ti dělat i nějaké vyšetření?

halienka
23. mar 2009

Nie, dnes žiadne vyšetrenie, toto je len kontrola, lebo mi zmenil lieky na žalúdok tak chce asi vedieť ako sa cítim a tiež mi minule bral krv, tak by mali byť výsledky. tak uvidím. ale do karty mi minule poznačil niečo o jednom vyšetrení s otáznikom, tak predpokladám, že mi ho možno navrhne ak nebudú dobré výsledky z krvi. Uvidíme. 😉 🙂
No Eliška, aspoń trošku poodychuješ, Tomík sa možno dá zatiaľ dohromady, teda aspoń dúfam. Tak sa pusť do nejakej dobrej knižky 😉 🙂

m311293
23. mar 2009

jsem v šoku, donesli jsme obíde ze školky, polévka ragů, docela dobrá, a jogurtové knedlíčky s tvorohovoovocnou polevou. To znělo taky dobře, ale bylo jich tam 6 (slovy šest) ks velkých jako kaštan. to naěemu malému co sní 4 kynuté knedlíky rozhodně nemůže stačit. Ještě že mám v záloze kuřecí řízek co byl včera 😀 A já se divím, že když přijdeme ze školky že sní rohlík, jogurt a ještě oplatek 😀

CLeni a co všechno ti zjišťuje z krve? A ty nové léky ti pomohly?

halienka
23. mar 2009

Ani neviem, Eliška, brali mi asi 4 ampulky krvi, on mi vždy robí takú kopu tých krvných vyšetrení. Klasicky zisťuje CRP, potom hemoglobín, potom tuším aj množstvo nejakých vitamínov a minerálov, čo mám dostatok a predpokladám, že kvôli tým kĺbom aj reumatologické faktory mi dal spraviť. To je vždycky asi 10 položiek pod sebou, keď mi prídu výsledky. Lieky na žalúdok sú v pohode, ja už som skoro rok brala také na znižovanie kyseliny a chcem ich už vysadiť, len oni sa naraz vysadiť nemôžu, tak mi dal nejaké slabšie asi aby sa to pomaly uberalo. 🙂
vidíš, ako v tých školkách šidia? Chúdence deti 😝

m311293
23. mar 2009

no možná některým dětem to stačí, ale našemu otesánkovi určitě ne. Jak jsem tam čekala na jídlo, tak mi tam nějaká kuchařka vykládala jaký je Tomáš dobrý jedlik...No co ze 70 dětí si pamatuje to naše. To viš, v jídle se nešťourá, sní všechno a ještě si chodí přidat...sen všech kuchařek 😀 . některé děti se už oblékají do pyžamek a náš si chodí pro nášup.. 😀
a to váži jen 22 kg.

To je dobře že ti je lépe, každý den kdy člověka nic nebolí je fajn. Aspoň já mám v mém věku ten pocit. Ale ty si proti mně mladice. 🙂

bay
autor
23. mar 2009

Ahojte, tak ja dnes uz v praci a snazim sa dobehnut vsetko zameskane 😔 Uff uff. By som tu mohla aj nocovat, ale teda nebudeeeeeeeeeeeeeeem!!!
Leni, drzim paste nech je vsetko co najlepsie.
Elis, tak ak tam varia taketo porcie, tak to je fakt sila, co chcu tie deti vyhladovat??? 😠 😠

m311293
23. mar 2009

bay, třeba mají ve školce krizový scénař, a´t si děti od mala zvykají na krizi a naučí se jest malé porce. 😀

bay
autor
23. mar 2009

No mne ako rodicovi by sa viac pacilo keby sa dietko najedlo v skolke tak, ze by uz doma ani veceru nepotrebovalo 😀 😀 😀

weja
23. mar 2009

ahojte 🙂
teraz poviem asi novinku, ale v Jasnej dnes opat zuri snehova vichrica 😀 z coho vyplyva, ze nam zavialo antenu, server bol tym padom nefunkcny, nedali sa spustit programy, ani odoslat maily... no ohromne "produktivny" den... 😖 najlepsie na tom je, ze nas nasa "milovana" sefka poslala domov, lebo ze "co sa tam budeme nudit"... ako keby sme tam sedeli s vylozenymi nohami, vobec si neda vysvetlit, ze aj bez toho mame stale co robit... 😠 takto si to budeme musiet niektory den nadrobit... 😖 ale - naproti tomu dalsim dvom kolegyniam nepovedala nic, tie tam zostali... 😠 niezeby som nebola rada, ze sme skoncili skor, ale stve ma, ze zas nepouziva rovnaky meter... 😠 😠 😠 ale nejdem sa ani rozculovat... 😝

Leni, drzim palce u dr., nech su vysledky ok 😉

Eliska, to je inak pravda, ze na skolkarskej strave sa veeeelmi dobre setri... 😖 mojej kamaratky mama robila kucharku v skolke a kolko jedla zakazdym odnasala domov... 😲 uzivila sa z toho patclenna rodina... cosi v zmysle hesla - ze deti sa predsa nepojdu stazovat, ze dostali menej ako kaze norma... 😠

Bay - aky je 1.den v praci? 😉

m311293
23. mar 2009

Bay to jsme kdysi taky chtěla, ale vzhledem k tomu že do stejný školky chodila Martinka, tak už jsem překvapená i tehdy když přijdeme domů a melaj chce svačinu až za hodinu.

Weji, to si ani nechci představit, kde končí jídlo co by měli mít děcka, radději na nechci ani vědět to by mně kleplo.

bay
autor
23. mar 2009

Tak hlasim, ze uz som doma 😵 a aj sedim... a MK mi priniesol mojito 😵
Z prace sme rovno isli so psami k vetovi, kvoli tym crevam nasej maminy plus s kooopou dalsich otazok. Tak mamci zas hrozia infuzky ak nezaberie smecta ☹ 😔 a nam potom prikrmovanie 😠
Potom sme este isli k maminke po maso zo zabijacky a to doma spracovat a narvat do malinkej mraznicky. Akonahle dopijem mnamku, padnem do postele a som tuha! Takze dobru nocku 😉

bay
autor
24. mar 2009

Dobre ranko 😉
Tak este ten vcerajsi slubeny sen. Korculovala som sa na lade a preborila som sa. Nebojte, neutopila som sa a nejak som sa dostala von, no co som sa objavila vo vchode do panelaku co som byvala v Petrzalke. A tam pred vytahmi som si davala riadne horucu sprchu aj s nasou Amber (nase male steniatko) a potom sme sa kade tade ukryvali aby nezistili ze to my sme sa tam ohrievali. No blbost na entu 😀
A dnes v noci sme s kamoskou pobehovali po lese, ani neviem preco 😒 ale cakala som horsi sen kedze na veceru boli oskvarky 😀 😀
A dalsia novinka, pamatate si na moje sebaznicujuce sklony? Kedze som si davno neublizila, tak som si to chcela vcera vynahradit 😀 😀 a vyklbila som si palec pri zatvarani okna v kupelke. No proste sikulka 😀 😀 Do rana nastastie nezmodral ani nejak extra neopuchol, takze len mazem mastickou a snazim sa nim nehybat a nebrat nic do pravej ruky. Blbe ked som pravacka 😅

m311293
24. mar 2009

dobré ránko
bay já nechápu jak si můžeše vykloubit palec při zavíraní okna? 😀 😀

Leni,jak si dopadla u doktora?

bay
autor
24. mar 2009

No tak som nedovrela okno poriadne a neslo otocit tou kluckou ako malo a povolil palec nie klucka 😠 😠 😠

m311293
24. mar 2009

a co takhle to dovřít pořádně 😀 😀
ty si jak moje mamka, té když něco nešlo po dobrém tak na to vzala sílu ( kladivo, sekyrku) většinou to zlomila nabo nějak jinak zničila, ale její teorie byla, že když se to ulomilo, tak to tam asi nemělo co dělat 😀 😀

weja
24. mar 2009

ahojte 🙂
Leni - no ako si dopadla u dr.? 😕
ja som mala vcera aspon cas, aby som pozehlila taaaaaku velku kopu pradla, co sa mi nazbierala... a potom som este MM robila mnamku - klobasovu pochutku z listkoveho cesta 😵 bude mat totiz meniny a chlapci z jeho roboty si zacali nosit pri takychto prilezitostiach nieco na prehryznutie... to akoze na oslavu... si nemozem pomoct, ale pripomina mi to casy materskej skolky 😀 ale nevadi, hlavne, ze su radi a chuti im... 🙂

pekny den 😎

bay
autor
24. mar 2009

Weji, to je pekne s tymi mnamkami 😀 😀
Elis ked ono to okno je nad vanou a jak som ho dovierala sa mi posmykla nozka a nedovrela som 😅 😔

halienka
24. mar 2009

Ahojte babky 🙂 hlásim sa až teraz, včera sme prišli domov až okolo pol siedmej, od doktora sme sa stavili pochodiť ešte nejaké obchody v TN, ale nekúpili sme nič. No a keď sme boli pred Považskou chytili ma už také hlady, tak som MM nahovorila na ten môj oblúbený bravčový steak v reštike, čo robia tak vynikajúco. Tak sme si dali skvelú večeričku a dorazili domov. No a ja som si síce hneď pustila PC, no potom som si sadla na gauč a zaspala, neviem či bol včera nejaký blbý tlak, ale ja som v kuse zívala. Zobudila som sa tuším o deviatej, vypla PC a šla spať 😀
U Dr. som dopadla veľmi dobre, 3 lajstrá výsledkov z krvi, fakticky asi 20 položiek 😕 a samozrejme všetko v úplnom poriadku. Teda okrem nejakých dvoch hraničných, čo si žiadny doktor nevšíma a bilirubín mám už tradične zvýšený, ale to si akosi tiež nik nevšíma. Doktor len povedal, že výsledky sú v poriadku, som úplne zdravý človek 😀 akurát teda nevie, čo s tými kĺbami, tak ma zas poslal k reumatologičke, ktorá neviem či niečo so mnou urobí. Lieky na žalúdok mi samozrejme ešte kázal užívať pol roka s postupným vysádzaním. No hlavné je, že upustil od kadejakých hadicových vyšetrení. 😝 😀
Wejka, včera dávali v telke tú vašu fujavicu, no vyzeralo to tam fakt desne. Veď to je problém aj prejsť na autobus, že?
Eliška, čo porábkaš dnes? Vegetuješ, či si si našla kopu roboty ktorú treba spraviť? 😉 😀
Bay, už som ti tuším dávno nevynadala, že? 😀 Nedáš si pokoja, pošmykla sa ti nôžka, veď to mohlo aj horšie dopadnúť, dorotka jedna 😉

bay
autor
24. mar 2009

Leni, nestresuj 😀 😀 MK sa na mne smial este rano 😠 😠 No to je super ze si zdravy clovek, len to treba vysvetlit tomu tvojmu telicku 😠 😠

inneska
24. mar 2009

ahojte kočky 🙂

tak si doma vegetím...no, i ked včera som zase musela obiehať zubárov...som sa od svojej odhlásila, kôli dochádzaniu, a nestihla sa prihlásiť tu u nás v dubnici...ale včera ráno, posledné sústo z raňajok, tak sa mi odlepila korunka...tak či som chcela alebo nie, musela som sa vybrať na lov na zubárov...
tak som sa nahlásila a objednala ma na 14.5...až...ale aspoň som sa...šak zub nebolí, zatial...a postretala som kopec známych, tak som sa dovalila domov až navečer, a ešte som aj zmokla...bo svietilo slnko ked som šla z domu a potom sa rozpršalo a pršalo až do večera....

skybaby
24. mar 2009

caute 🙂 mame srdiecko a 1,8 cm 🙂

skybaby
24. mar 2009

bay ja si asi zacinam brat priklad z tych tvojich snov, mne sa dnes taka strasna kravina snivala ... dufam ze to bola vynimka
leni super ze u lekara vsetko ok, tesim sa s tebou
weji fujavicu fakt nezavidim, ja uz aspon 20 stupnov, to by bola paradicka 🙂

ja som sa inak dnes rano zobudila uz o piatej a o siedmej som znovu zaspala, tak si viete predstavit aka budem v praci vykonna 🙂

bay
autor
24. mar 2009

Jani ahoooj, super ze srdce bije ako hrom a drobec sa hra na obra 😉 😀 😀
No ja sa posledne dni budim o tretej a som rada ak do zazvonenia budika zaspim este aspon na hodku 😠 ale rano sa citim sviezo, to len potom sa to zhorsuje 😀 😀 a ani nepomaha ist neskoro vecer spat, nic 😠

skybaby
24. mar 2009

hm, ja som vcera naschval isla spat az o nejakej pol dvanastej a ani to nepomohlo a teraz som ako mechom udreta 🙂

bay
autor
24. mar 2009

Ja som odpadla nejak o pol jedenastej, co je na mna uz tak neskorsi cas 😀 😀 do dvanastej by som oci otvorene neudrzala ani zapalakami ani lepiacou paskou 😀 😀

m311293
24. mar 2009

No Leni, to je super, že si zdravá, je pravda že se člověk hned cítí líp když se dozví že je zdravý. Já bych si nemohla dát večer v 7 stejk, bo bych do rána neusnula.

No něco dělat musím, aby to nevypadalo blbě, tak jsem vyluxovala, a uklidila Tomíkovi hračky, opět jsem vyhodila jednu igelitku rozbitých.
Nám když ráno zasvítí slunko oknem do ložnice, tak vidím, kolik je prachu na zemi v linii ložnice-chodba-kuchyň a to se mi teda fakt ekluje, takže luxovat budu i zítra.

navíc dne plním Tomášův jídelníček, máme špagety, zítra šulánky s mákem, ve čtvrtek pečené kuře, to je náš malý labužník 😀
Mně se dnes zdálo, že jsme studiovala na VŠ, apráve jsem se tam ubytovávala na kolejích aspolužáci mi byli kolegové z práce.
Ale asi před týdnem, se mi zdálo a to jsem ti Leni zapomněla říct, že už jste měli dítě, ale asi tak 6.letá žabka to byla, krátké černé vlasy, a já k vám přišla a zrovna utírala nádobí, ale taková malá všetečka zvědavá to byla 🙂

skybaby
24. mar 2009

😀 inak vtipne je ze dvojicky mame zatial vylucene tak na 95% lebo dokimu sa vcera nieco nezdalo, a ze sa mozno za mimiskom este nieco schovava, myslim ze by sme s manzelom skolabovali keby to tak bolo, ale je mi ovela menej zle aj som menej unavena ako v provm tehu, tak som sa rozhodla ze cakam jedno babatko a hotovo 😀