Nová Nádej 3. Pridajte sa

bay
20. dec 2008

Ahoj krasky!
Uz sme akosi velmi presli cez 10 000 prispevkov 😅
Tak hura do dalsieho pokracovania. Snad ma tu nenechate samu!!!
Takze vsetkym snazilkam zelam coskoro fazulku v brusku, tehulkam uspesne dotiahnutie k porodu a maminam, veeela trpezlivosti 😀 😀 😵 😀

A k dnesku. Zvladla som so psami dlhu prechadzku, potom obed u maminky, co to som popratala, zacala som piect 😠 (ze uz je na case 😀 😀 )

bay
autor
3. apr 2009

Jeeeej Elis, aka kraska 😵 😵 😵 Ta to pekne ozivilo 😉 😵
Leni, prvych 10 dni ked ti pride kontrola, tak je to na input od zamestnavatela. Az od jedenasteho dna chodi socialka z vlastnej iniciativy. Takze ano, bol to tvoj zamestnavatel 😔

halienka
3. apr 2009

No ty kokos, tak to je od nich dobre sprosté, veď ja som maródovala naposledy takto pred rokom a tiež len týždeň kôli zápalu priedušiek 😠 . Nepoviem, kebyže maródujem každý druhý mesiac, ale takto?! 😠 A kebyže dávajú neviem aké prachy, ale dajú sotva 25% z platu, veď čo si myslia že to človeka teší, že si rozondi výplatu? No šak počkaj, toto ja riďovi vytmavím 😝 Keby radšej riešil dôležité veci a nie takéto somariny. Jednu jedinú reklamáciu nedokáže vyriešiť v zákonnej lehote, na to má stále času dosť, ale na mňa poslať sociálku, to sa rýchlo ponáhla. A ešte som mu povedala, že sa chcem vyliečiť do výkendu aby som už v pondelok mohla nastúpiť, ja trúba, ešte sa snažím 😠 No ale toto je typický obraz slovenského šéfa, firemné a výrobné problémy riešiť netreba, no buzerovať zamestnancov, to hej. Dnes som ešte aj volala s kolegoma ten mi vravel, že mu šéf zavolal a začal ohromne že máme "iba" 8 percentnú úspešnosť (zo všetkých cenových ponúk kolko je nakoniec uzatvorených zákaziek) Tak kolega mu vraví, že: no ak viem dobre rátať od začiatku roka máme 90 cenových ponúk a z toho 15 uzatvorených zákaziek, to mi teda nevychádza, že je to len 8 percent! Tak zostal zarazený bo si myslel, že si to asi nevieme spočítať či čo 😠 Ostatné pobočky majú ešte menej ako my, si myslím, že sme práve frajeri 😎 No nič, som sa trochu vyzúrila 😀 😀 😀

m311293
3. apr 2009

vždyť jsem říkala že budu ještě krásnější 😀 😀
už jsem douklízela, jen jsem umyla dvířka na lince v kuchyni, abych toho zítra neměla tolik. te´d tady koukám na slunce, seno a jahody. jo a zítra vaří MM, tož jsem zvědavá co?
a na odpoledne jsme dostali pozvání ke kamarádce na chalupu, tak to asi s tím úklidem nebude žhavý 😀

bay
autor
3. apr 2009

Leni, len sa vyzur 😉 😀 je to lepsie nez to drzat v sebe 😉 😎 😀

bay
autor
4. apr 2009

Dobre ranko 😵 😵 Dnes mam plne nabity program 😀 Volby, cvicak (juchuuuuuuuuu, sice budem len buzerovat ostatnych, ale aj to vie byt zabava 😀 😀 ) Od rana pobehujem okolo steniat. Zacali byt akcne 😀 😀 Tak ich MK dostal na strazenie do postele, kym im ja poupratujem vybeh 😉

halienka
4. apr 2009

Dobré predpoludnie babky 🙂 dnes tu bude asi zase ticho, čo? 😀 Pekný volný deň, kto by už sedel na koňovi...okrem mňa maródky 😝 😀 Dnes som hore od piatej, preháňalo ma a bolo mi zle, že som nevedela, ktorým koncom sa skôr otočiť k záchodu 😀 ale už mi je dobre našťastie, teda okrem tých nevolností, teda tie začínam cítiť čím ďalej tým častejšie 😝 😀 no ale aspoň viem, že je všetko o.k. 😎 Tak peknú sobotku všetkým prajem 😵
Bay, ty to na tom cvičáku z behaním nepreháňaj, z buzerovaním môžeš 😀 😀 😀

halienka
4. apr 2009

Haló babky, veď už sa na to upratovanie vykašlite 😀 😀

bay
autor
4. apr 2009

Ahojky, tak my sme mali kacny den. Cca do jednej sme boli na cvicaku, aj som si s cernochom potrenovala. Som sa postavila medzi dva tunele a len ju posielala a ja som sa len otacala okolo vlastnej osi 😀 😀 😀 😀 njn. Obe mame setriaci rezim 😉 Potom sme sMK zasli na obed, hned po obede sme boli vyvetrat stenda na zahrade, si to dnes uzivali, az fucali od tepla a schovavali sa do tiena, co som sa bala ze by mohli prechladnut, bo zem je predsalen chladna 😔 Takze ked uz sa zacali ukladat spat, sli sme domov a odtial rovno do obchodu obzerat kociky 😀 No a to som chytila total depku, bo ich je taaaaaaaaaaaaaak vela, tak som MK potesila, ze isto este budeme musiet aj dalsie obchody nastupit, ale aspon mu predavac povedal ,kolko sa na kocik aka a konecne pochopil ze zacat kocar riesit po nastupe na MD je faaakt neskoro 😀 😀 😀 No a cestou domov sme sa zastavili v cukrarni a potom si lazkali spat. Teraz sme vstali, MK chysta veceru a ja mu idem ako dobra mangelka pomoct. Tak zatial papa 😎

weja
4. apr 2009

ahojte 🙂
včera som sa už fakt nestíhala ozvať, roboty ako na kostole... 😝 ale o to viac som sa potom tešila na víkend... 😵
no a dnes sme boli u sesterky na oslave, poobede sme vyvenčili deti, nakúpili a teraz sa ideme vyvaliť pred telku 😎 teším sa, že sa konečne vyspím... včera sme mali na návšteve kamarátov, takže spať sme išli až po polnoci a to ja už veru vždy na druhý deň cítim... 😝 kde sú tie časy, keď sme pomaly z diskotéky išli niekam na brigádu...? 😅

Leni, tak teba už trápia tehu nevoľnosti... no nie je to bohviečo, ale aspoň vieš, že ste ok 😉 kedy máš vlastne ďalšiu kontrolu? dúfam, že potom pridáš aj nejakú prvú drobcovu foto 😵

Bay, ty si už veru v polovici... 😵 pohyby už nejaké cítiš?

no tak pekný večer všetkým prajem, idem skontrolovať MM, či nezachrnel pred telkou 😀

m311293
4. apr 2009

Ahoj holky, tak mám hotovo, makali jsme jak šroubky. martinka si uklidila kompletně svůj pokojík, včetně mytí okna. pak si ještě přesázela kvítka, jí jsem umyla okno v kuchyni v obyváků, a pořádnej úklid. Mm mi pomáhal 😨 umýval světla, v lednici a uvařil oběd. kuřecí směs v bramboráku. Prala jsem jak o život a skončila jsem ve tři. pak jsme odjeli ke kamarátce na chalupu, tak jsme si trpchu oddechla. Šla jsem tam s Tomíkem se podívat na rybníček a zapadla jsem po kotníky do bahna 😀

leni škoda toho víkendu, 😉 u nás bylo 25°C. u vás asi taky, ale když jsi marod tak se musíš vyležet

halienka
4. apr 2009

No vitajte flákačky 😀 Bay, tak ty si dneska vyvenčila komplet celú rodinu, pozerám 😅 Počuj, tie skúsenosti s kočíkmi mi budeš musieť potom všetky povedať, bo pre mňa je to tiež španielska dedina. 😀
Weji, to poznám, roky už robia svoje, veru tiež sme minule skámoškou spomínali, ako sme bez problémov dokázali fungovať: diskotéka v piatok aj v sobotu a minimálne do štvrtej, stalo sa mi že som sa vracala domov až keď už moji rodičia raňajkovali (na ten pohľad nikdy nezabudnem 😀) a nikdy som žiadnu únavu necítila. Teraz potiahnem raz za čas do jednej a dávam sa dohromady 3 dni 😝 😀
No tehu nevoľnosti veru zosilneli, dá sa povedať, že ich mám od rána asi do štvrtej poobede v kuse. Až teraz na večer sa mi uľaví a najem sa bez pocitu napínania 😝 ale ešte stále je to znesiteľné, len nech to nie je ešte horšie. Inak celkom by mi postačil ako tehu príznak bolavé a zväčšené prsia - čo teda tiež mám 😝 😀 ale kdežééé, ja si to musím vychutnať naplno 😀 ďalšiu kontrolu mám tuším hneď po veľkej noci. 😉

halienka
4. apr 2009

Ahoj Eliška, si ma predbehla 😀 ja kým niečo napíšem, tak je tu vždy ďalší príspevok 😀 Ty robíš poriadne jarné upratovanie 😎 ja som si vravela, že by som aspoň okná mala, no na druhej strane ešte budú dorábať šambrány, takže asi sa to nevyplatí, robiť to na dvakrát. A keďže som maród, tak som poctivo vegetila celý deň, akurát práčku som pustila 😎 😀 Máš pravdu, dnes bol tak krásne, že by sme to isto pred dvomi týždňami ani neboli povedali. Ja som len sedela v obyvke pred otvorenými terasovými dverami, aby som aspoň trochu akože bola vonku. A MM upratoval bordel okolo domu.

weja
4. apr 2009

tak MM samozrejme chrní... 😅
mne poslala jedna baba IP ohľadom kočíkov - ešte keď to bolo pre mňa aktuálne - na čo sa treba pri kupovaní zamerať... ak chcete, prepošlem vám to, možno tam nájdete čosi užitočné... 😉

inak už aj tu je dnes tak teplo, že sme chodili len v tričkách 😎 ale môj včerajší adrenalínový zážitok pri návrate z práce - keďže v Jasnej je stále kopa snehu, zimné čižmy a bunda sú skrátka povinná výbava... ale mali ste vidieť tie pohľady ostatných, keď som v tých zimných veciach vystúpila v meste z busu - všetci okolo mňa v tričkách, sakách a lodičkách... a ja ako Yetti z Grónska 😅 som ani nevedela, ako som dobehla domov všelijakými bočnými uličkami, upachtená ako divá sviňa 😝 😀

Leni, no tak držím palce, lebo podľa mňa to s tými nevoľnosťami ešte len začalo... 😅 😝 moja, ale súcitim s tebou, tak to snáď nejako predýchaš... 😉 a dokedy ti bývalo zle v 1.tehu?

m311293
5. apr 2009

dobré ráno, dnes je opět hezky, tak tady asi celý den nikdo nebude.

zdá se že vybrat kočár je věda, skoro jak vybírat auto. No jo čím více možností, tím horší rozhodování. Mně se líbí Teutonia, ale ta je dost mastná.

Já se dnes podtavila na váhu, a zhrozila jsem. za posledních 6 let vážím nejvíc, takže od dnes přísná dieta, konec čokoládám, a po 17. nežeru.

bay
autor
5. apr 2009

Dobre ranko 😉

No mne sa paci CAM Coritna - trojkolka. Len ma jednu vaznu chybu a to ze nema rucnu brzdu 😢 😢 😢 som si doteraz neuvedomila. Ale pozerali sme aj teutoniu a je fakt desne draha ale mna az tak moc neoslovila. Resp. neobjavila som tam to preco by som chcela investovat o 10 000SKK viac 😔 Tak sa teraz musim rozhodnut ci potrebujem rucnu brzdu a teda najst iny kocik alebo sa jej vzdam a bude CAM 😔

nada.hope
5. apr 2009

Ahojte Bay a načo Ti je rucná brzda, bývate na kopci? ja mam cam tiež bez rucnej brzdy mame iba brzdu naspodu a ani tu nevyuzivame, inac ako sa tu mate?

halienka
5. apr 2009

Ahojte babky, tak ja sa ozývam až teraz, som mala ráno také ako aj včera, tuším sa mi dodrbkalo aj črevo, tak som od pol piatej hore a skapíňam čo ma tak bolí brucho. Samozrejme medzitým mi je aj patrične zle 😝 No dúfam, že zajtra to už bude lepšie, veď už idem do roboty, si neviem predstaviť ako sa do nej dohrabem ak ma bude to blbé brucho takto bolieť.
Weji, tak to máš veselé, ja inak tiež neznášam tieto prechody, lebo ráno keď ide človek do roboty sú 2 stupne, čo je teda ešte dobrá kosa, a poobede keď sa z nej vraciaš tak je 20 stupňov.Nikdy neviem ako sa mám obliekať. No ale keďže zima je pre mňa väčší problém ako teplo, tak ja sa tiež radšej naobliekam a potom to nejako zhadzujem 😀 Weji, tebe by boli najlepšie také čižmy, čo dáš nohavice navrch, že ani nie je vidno, že sú to čižmy 😅 Tie tehu nevolnosti mi v minulom začali slabnúť po tom 14. týždni, ale nebolo to tak že naraz prestali, len sa to pomaličky zmierňovalo. Ešte aj v tom šiestom mesiaci som stále musela dodržiavať to aby som bola najedená, bez jedla mi bolo hneď zle. 😝
babky a čo si myslíte o použitých kočíkoch čo tu baby predávajú? Je lepšie si kúpiť nový alebo by možno stačil aj ten použitý? Či tie už bývajú moc ošúpané? Mne prídu niektoré tie ceny kočíkov fakt nenormálne, mne sa nechce vyvaliť 30 tis. za kočík. Ale dám si poradiť, lebo sa v tom fakt nevyznám 😝 😀
A ešte ma niečo napadlo ohľadom tej materskej. Ak teda bude všetko v poriadku, tak by som na materskú mala nastúpiť nejako začiatkom októbra. Lenže! Čo som si ja uvedomila teraz, že ja mám podpísanú zmluvu na dobu určitú, a to do 31.12.2009. Budem aj potom poberať normálnu materskú, neviete náhodou? Nemôže to nejako ovplyvniť?

bay
autor
5. apr 2009

Leni, posli cast tych crevnych problemov, ja mam furt tu zacpu, aj ked teraz je to lepsejsie a zvladli sme to aj bez sliviek a placu 😀 😀 😀
Nadi, zatial by mi nechybala, tu sme na rovine, ale ked sa prestahujeme do baraciku do Rakuska, tam mame hned za domom paradne kopce 😀 😀 😀 Tak rozmyslam, ze si od sesterky poziciam kocik a pojdem vyskusat tie kopce bez brzdy, ci to ide alebo nie 😉
My sme dnes boli na obed grilovat na zahrade aj so stenatami (tie prezili a neboli na obed!) som kupila v bille 6 bravcovych marinovanych reznikov a tie sme zjedli v pomere 2,5 a 3,5 k tomu rajcinky a kaiserky s cesnakovym maslom. Podotykam, ze viac masa som zozrala ja 😀 😀 Takze som po prichode domov zalahla a vyspala to 😅
A mame nove foto steniat, uz su velikeeee: http://rajec.rajce.idnes.cz/Steniatka/

bay
autor
5. apr 2009

A k tej materskej, budes dostavat celu dobu plnu matersku. Len neviem ako je to s dovolenkou. Bo ja si svoju chcem tento rok necerpat a vycerpat si ju medzi MD a RD, cize vlastne budem mat jednu vyplatu navyse 😉 Viem, ze pokial mas ku koncu kontraktu nevycerpanu dovcu, tak ti ju preplatia, ale neviem ako to funguje s tymto preplatenim uz pocas MD, bo vtedy by si nemala poberat peniaze ako zamestnanec aby ti nevzali matersku. Tak si toto este prezisti alebo sa ti mozem opytat ja 😉

halienka
5. apr 2009

Bay, pekné fotečky 😵 joj sú krásne tie šteniatka, teda mne sa páči to medové ešte o trošku viac 😀 ale obe sú krásne. Som netušila, že taký velký pes má také maličké mláďatá, na to aká je velká som myslela, že sa narodia väčšie. No ale ja sa v tom moc nevyznám 😝 😀 To moje črevo by som ti nepriala ani chvílu, na ho... mi je celý deň, a najhoršie keď si ľahnem, nemôžem si ani pospať. To bude zase noc. 😝 Inak teraz čítať ten opis toho čo ste jedli...no inokedy by to bol zážitok, ale dnes veru už skôr utrpenie 😀 😀 No hlavne že si si pochutnala 😉 😵
Ja si asi tú dovolenku vyberiem pred materskou, k moru sa nechystáme, prašulky teraz treba na iné veci, takže aspoň si predĺžim materskú pred pôrodom. A ktovie či nepôjdem na PN, lebo teraz sa cítim dosť zle. Uvidím ako to budem zvládať tento týždeň v robote. 😝

m311293
5. apr 2009

ahoj holky,
Weji to musí být docela schizofrenní, když na jednom místě teplo a na druhém zima. A kolik to je od sebe kilometrů a jaký rozdíl v nadmořské výšce, že ja tam takový rozdíl teplot.

Bay, ty si dobre pažravá, já sníst tolik co ty tak se nepohnu.

Leni, to není nejlepší začátek pracovního týdne, bolesti břicha, teda nic moc, to potom fakt nevíš jestli máš jíst nebo ne. Já jsem měla pro Tomáše kočár z bazaru, Inglesinu za 1500,- byl jem hluboký, měl pořádnou vanu, protože jsem věděla že bude větší, tak jsem na zimu nechtěla nic malého, žádnou 10kombinaci. Nakonec jsem byla ráda, protože do ničeho menšého by se v 5 měsících nevešel. Na jaro jsme koupili Deltim, to je český výrobek, 2 kombinaci, než seděl dalo se v tom ležet a pak se to jednoducho přestavěli na sportovní kočár. Taky jsme neměla ruční brzdu jem prohazovací rukojeť a nafukovací kola. To jsem vždy zajela na benzinku a pěkně je nafoukla. 😀
Holky představte si že zatímco jsem já vařila MM umyl okno v ložnici a ještě tam i vyluxoval. 🤐 😵 😨 A to jsem mu to nepřikázala. To zase nejspíš někam pojede. A bude to něco velkého.

halienka
5. apr 2009

Ahoj Eliška 🙂 Tak tvoj muž si niečo dopredu žehlí, tak keď už nič iného, tak mu povedz, že keď to vždy urobí takto, tak môže ísť kam chce 😀 😀 aspoň budeš mať menej roboty 😀 to asi na tú párty čo mal ísť teraz, tak možno zrovna na Velkú noc pôjde 😀 tak si to už žehlí popredu 😀
No ja ani teraz neviem, či mi je tehotensky zle alebo od čreva zle, no jesť prestať nemôžem, lebo to by mi ešte len bolo zle. To je ako najust,práve by som teraz potrebovala prestať jesť aspoň na pol dňa, by mi to pomohlo, ale nemôžem, mimi ťahá za šnúru, každé 3-4 hodinky 😝 😀

m311293
5. apr 2009

tu odloženou party mají až 25.4. ale včera jsme byli u známých, a ten chlep je rozvedený a vysvětloval Petrovi jak to dělat abych já byla spokojená a on měl klid, jakou dovolenou a tak, že on když byl ženatý taky dělal právě tyhle chyby že na různé akce chodil sám, a na rodinu neměl čas a pak od něj žena odešla. To by bylo na dlozuhé povídání,.Tak nevím jestli si MM vstoupil do svědomí? nebo co?

m311293
5. apr 2009

nerada, ale musím končit, bo na NB odešla nabíjecí šňůra, a tak sedím u dětí, a jwe o to rvačka. Naíc mně hrozně rozbolela hlava, tak migrenózně, asi na chvíli zalehnu a večer vás přijdu skontrolovat

halienka
5. apr 2009

Eliška, no to by bolo super, keby si tvoj MM vstúpil do svedomia. Ono chlap nieked lepšie takéto veci prijme, keď mu to povie iný chlap, ako keby si mu to hovorila ty. To by akurát povedal, že vymýšlaš. No ale bodaj by to bolo tak, že by si to uvedomil, bolo by to super. 😉 😅 Eliška, daj si dáku tabletku, skôr než sa ti to rozbehne moc, potom ani tabletky už nechcú zaberať. Prajem ti nech ti to rýchlo prejde 😉

weja
5. apr 2009

ahojte 🙂
my sme boli skoro celý deň u našich, takže sme mali pokoj s varením 🙂

Leni, no neviem, či nepouvažuješ trochu nad tou PN 😒 nie je bohviečo premáhať sa všetkými silami, aby si tam ako-tak obsedela... 😖 Ako vlastne prebieha crohnova choroba (ak je to ono, dúfam, že som to nepoplietla) počas tehu? 😕 Môžeš aj nejaké lieky?

Eliška, s tým tvojím chlapom je to nejaké podozrivé... 😕 asi si ozaj čosi žehlí už v predstihu alebo sa v ňom možno čosi prebudilo, že si povedal, že chce čosi zmeniť... 🙂
čo sa tej Jasnej týka, je to rozdiel v nadmorskej výške asi 500 m, ale tam je všade veľa stromov, slnko to tam poriadne nepresvieti, takže sneh sa tam drží dlho dlho potom, čo je už v meste jar... ale je to riadne na hlavu... 😅

m311293
5. apr 2009

normálně zázrak, vzala jsem si ibalgin a přestala mně hlava bolet. Dokonce jsem i cosi požehlila. Teď čučím na Smím prosit na Markíze.
Musím taky aktualizovat naše webovky, chystáme divadelní dožínky a hledáme sponzory tak musím mít aktuální věci na webe. taky musím sesmolit nějaký dopis na vysvětlenou.

Zítra zase pondělí, já nevím tan víkend tak rychle uteče. dnes jsem taky jeli na Vranovskou přehradu, bylo bezvadně, lehli jsme si do trávy, slunce pralo jak blázen, tak jsem si vyhrnula nohavice, a vystavile tvarohové nožky na sluníčko 😀

halienka
6. apr 2009

Ahojte babky, tak a straším celú noc hore, je mi tak veľmi zle, už som bola aj na pohotovosti, tam mi len pichli niečo proti zvracaniu, čo mi houby pomohlo. Ba je mi ešte horšie, mám úplnú triašku a čakám kedy ma vyvalí. 😝 ☹Pôjdem teraz k obvodnej cez deň a dúfam, že čosi so mnou urobí, lebo toto sa už dlho nedá vydržať. Tak ahojte a pekný začiatok týždňa.

bay
autor
6. apr 2009

Leni 😔 😠 ja by som tym doktorom povrala diplomy!!!! 😠 😠 Drz sa moja 😔
My sme mali nocne cvicenie o pol tretej 😀 Arin musela von, MK ju v noci pred spanim nevzal, tak to na nu prislo v noci a to som musela ist ja. A zrovna po takom hororovom sne, no super nacasovane. Som bola vonku ako paranoik, furt som sa otacala, este ze Arik to zvladla tak rychlo, pokladik moj 😵 😀 😀 A aby toho nebolo malo, tak stenata zrovna chytili raplika (rapel) a behali z jednej strany ohradky na druhu a vrazali hlavami do pletiva 😀 😀 😀 No a potom sa Amber isla napit (prvykrat) a cela vliezla do misky s vodou, takze potopa hrozna a musela som im to tam cistit 😀 Na to ma chytil deeeesny hlad tak som si dala tri piskoty aj ked som vedela, ze rano to budem lutovat, bo to sa vzdy zobudim so zlcou v puse po piskotach 😠 😔 Ale inak pohoda noc 😉 ziadne dalsie sialene sny, asi preto ze som sa prezrala na obed a vecer som uz moc nejedla (neviem kam by som to este natlacila 😀 )