Nové auto a stále sa kazí

aalzbetkaa
28. máj 2019

Ahojte dievčatá. Asi to sem nepatrí ale chcem sa spýtať ktoré máte skúsenosti či už váš partner alebo niekto z rodiny, poprípadne či je tu nejaká baba čo tomu rozumie. ....brat si kúpil 8.3.2019 Auto od jedného chalana a už asi 5x ho má pokazené ....vrazil uz do neho cez 2000€ ...a chcem sa teda spýtať či nie je nejaká 3 mesačná doba, Zeby mu to auto vrátil a on by bratovi vrátil peniaze?
Ďakujem pekne za odpovede.

jaja23
28. máj 2019

@aalzbetkaa fuuu no a mali spisanu zmluvu? Ťažko v takýchto prípadoch, my sme kúpili auto s prasknutý blokom motora, o čom predávajúci minimálne tušil, lebo mu niečo tieklo z neho. Ale nepovedal to. Aj sme ho kontaktovali, ale nula bodov.

jankadr
28. máj 2019

Mal ho pred kupom zobrat k automechanikovi na kontrolu a zalezi ako bola postavena kupno-predaa zmluva

dopolbokaodrata
28. máj 2019

Tak máš trochu zavádzajúci nadpis, keby bolo auto nové tak by ste asi tieto problémy nemali.. Pri kúpe are si ho mali skontrolovať u profika.

katarinamarkova
28. máj 2019

@aalzbetkaa ak ho od niekoho kúpil tak nové nebolo 🙂.......tak či tak záleží od toho ako majú zmluvu

yonce
28. máj 2019

@aalzbetkaa tak ak je to jazdene auto mal si tak pozor na to co kupuje, jazdene auta sa bohuzial kazia... a nevidela som jazdene auto do ktoreho sa nevrazali peniaze...

eko22
28. máj 2019

Nie, jedine že by nejako preukázal, že to proste boli skryté vady, o ktorých ten kto mu to predal vedel a nepovedal mu o nich ale vieš to je slovo proti slovu. My sme tiež naše prvé auto kúpili za 1400 a za dva roky čo sme ho mali sme doňho vrazili skoro 200%€ ďalších

148terka148
28. máj 2019

Viem niak tak,ze do pol roka veci mozes vratit ak nie spokojna. Manzel to pred nialym caspm tiez urobil a tiez to bolo s autom a predavajuci vratil peniaze plnu ciasku.

jankadr
28. máj 2019

@148terka148 to by som chcela vediet,kde to tak funguje.Keby na mojom predanom aute niekto pol roka jazdil a neviem ako a kde-tak by som ho nechcela.Muz predaval auto a kupujuci mu o 3 mesiace poslal fotku auta zo zdvihaka,ze prevodovka.Ako nechapali sme,co mame riesit.Auto bolo predane riadne so zmluvou,pozrete mechanikom.Muz hovoril,ze pri skusobnej jazde chlapik hrozne soferoval.. A ako tu bolo pisane,do auta sa vrazaju peniaze nonstop

nika3136
28. máj 2019

My sme sa tak oklamali....
Kúpili sme auto za necelých 7tis a vrazili sme doňho už raz toľko a asi už aj viac.
Odišla hneď zadná náprava, cely motor so spokojkou, turbo, vstreky a ešte xy takých niekoľko stovkových záležitosti.
Už sme si nie raz poplakali, ale priateľ si nedal pozor a doplatili sme.

rumba01
29. máj 2019

V prvom rade, ked ho kupoval mal si ho dat niekomu, kto sa autam rozumie poriadne popozerat. Do zmluvy o kupe sa zvacsa uvadza, ze ak predavajuci zavadza kupujuceho o stave vozidla alebo sa najdu nejake skryte vady, tak moze auto vratit, no tiez tam je uvedena doba. Treba si pozriet aku zmluvu vlastne medzi sebou spisali

148terka148
29. máj 2019

Rumba01 suhlasim a tiez manzel prisiel na noaku zavaznu chybu tak auto vratil a aj predavajuci peniaze.

lubina
29. máj 2019

@aalzbetkaa ak sa da preukazat, ze kupujuci o vade vedel, tak este ma sancu....ale ak to nepreukaze, tak je mala sanca na vratenie penazi, pretoze ide o kupu od sukromnej osoby a vtedy zaruka nie je, iba ak by si nejaku dohodli, ale to pochybujem....

lubina
29. máj 2019

@148terka148 urcite nie, ved je to pouzita vec a ak sa kupuju od sukromnej osoby a nie od predajcu, ktory je registrovany, tak tam zaruka nie je. Iba ak by si sami medzi sebou dohodli....ale zo zakona tam nie je ziadna zaruka

148terka148
29. máj 2019

2) Ak ide o použitú vec, kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov....(zmluva by mala byt) takto to je