Novela zákona o styku rodiča s dieťaťom

ivivaiveta
4. mar 2015

Caute dievcata,
dnes ma tak poburila novonavrhnuta novela zakona o tom, ze rodic so zverenými detmi, sa po rozvode musi pytat svojho/svojej ex o laskave dovolenie odstahovat sa, ked aj za pracou a za prezitim mimo okres!, ze mam chut zalozit hnutie za prava porozvodovej starostlivosti...toto nie je normalne, co tu robia..ak chcu nadrzat tym matkam, ktore cez to tazia, tak sa mylia...tu treba dbat na psychicke zdravie malého cloveka,ktore sa na svet nepytalo...a rozvodom rodicovske povinnosti nekoncia..
ten chuj, co si to tam vymyslel, to asi nedomyslel..dospely normalny clovek bude mat na mysli, aby vychoval zivotaschopneho jedinca, nie frustrovanu handru...ja by som tym, co brania styku, alebo tym, co sa o deti nestaraju naparila vyssie vyzivne, ked uz su hajzli voci svojim detom, aj ked si to dnes neuvedomuju, tak nech platia, to ich snad zobudi...

kaktusik007
4. mar 2015

@ivivaiveta hod link na novelu... nech vieme o com tocis 😉

A plati to aj o tom, kto NEMA deti zverene a sam sa odstahuje 300 km daleko a je mu u prd.le z coho jeho deti budu zit? Aj druha strana bude mat zakazane odstahovat sa bez suhlasu mimo okres?

Inak, to co uz je... ze zakaz mimo okres... sak okres ma par km2 --- mohli to definovat vzdialenostou, 100 km je podla mna totalne blizke okolie, ved to NIE JE v dnesnej dobe ziadna vzdialenost.

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@kaktusik007 cakaj moja...no normalne som vytocena..http://www.cas.sk/clanok/309725/slovaci-premysl...

guinevre
4. mar 2015

@ivivaiveta Predpokladam, ze aj bez suhlasu druheho rodica, by sa ten prvy mohol odstahovat, keby vedel dokazat, ze na to mal vazne dovody (praca, vztah atd.). Ja si myslim, ze je to fajn, matky si casto myslia, ze vlastnia dieta, ze muz ma len platit, a casto byvalemu nedaju ani to "laskave dovolenie" zobrat si dieta k sebe na zopar hodin, alebo, ze do roboty nemuia chodit do konca zivota, lebo byvaly ma zivit aj byvalu partnerku.

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@kaktusik007 to oni tam snad ozrati predkladaju...nemam slov...sak to je jedno, ci otec,ci mama, komu prisudia, ja som dala temu, ze otec, lebo vacsinou tato jr mimo...ale aby ja som sa stotoznila s takymto kktskym zakonom, no to snad nie...

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@guinevre ustavne pravo kazdemu zarucuje slobodu pohybu a pobytu..tak toto je o com?

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@guinevre ja som prave chcela poukazat na tie matky, ktore len chcu nieco normalne, byt so svojim dietatom..ale tu su aj maminy a otcovia, ktori len zobru o styk s dietatom...a potom pride pan politik, ktory nema o tom ani sajnu...

mamulienka30
4. mar 2015

@ivivaiveta rovnako ma kazde dieta pravo na styk s otcom, pokial teda nevyviedol nieco strasneho... a ako sa to da realizovat, ked sa matka odstahuje cez dva staty ci celu republiku? Myslis, ze kazdy na to ma, aby jazdil xy kilometrov na vlastne peniaze kazdy vikend(alebo mu od stahovania bude zena polku tych nakladov preplacat?? ) a mal tam dieta zo sebou kde - bral ho na hotel? Ci dieta "len" sto kilometrov vyzdvihnut, viezt sto kilometrov domov, sto kilometrov o dva dni nazad a on sto kilometrov domov? Zasa rozmyslajte trocha... prava otcov treba posilnit. Bohuzial dnes casto maju ulohu splodit a uvolnit priestor... a platit dalsich 18 rokov... a na dieta nikto nemysli...

kaktusik007
4. mar 2015

@ivivaiveta no tak tohto sa nebojim.... presne ako pises -- sloboda pohybu a pobytu... takze... je to protiustavne, niekto to na ten ustavny sud poda.... no kreteni su ti nasi poslanci... ale - hold, co preslo volbami, to mame v parlamente... cize mame co sme chceli.
@guinevre preco by som JA mala dokazovat, ze mam vazne dovody sa odstahovat???? vies, toto nie je normalny navrh zakona.... kazdy normalny rodic chce pre dieta stabilne prostredie a ak sa neda, tak sa hold neda a fakt su situacie, kedy doslova treba UTEKAT.
Nestaci ze som ako obcan europskej unie obmedzena na uzemie slovenskej republiky??? oni mi chcu obmedzit existenciu mojho bytia na OKRES?????? to akoze kde sme. Suhlasim s tym, ze ak mam dovod sa stahovat do zahranicia - tak si to mam obhajit na sude ze je to v prospech deti. Aj ked ma mrzi, ze zahranicie su aj cechy a morava, ktoru tu mam inak na skok... ale toto???
absurdne.

kaktusik007
4. mar 2015

@mamulienka30 a preco sa ten, kto tie deti nema zverene, uz odstahovat cez tie dva staty ci celu republiku moze?????? akoze pardon, toto JE obmedzovanie osobnej slobody. Je to nonsens.

Alebo nech si to schvalia --- s tym, ze to plati pre deti narodene v roku 2016 a neskor --- pretoze akoze TOTO ja vediet, velmi silno by som zvazila, kde budem mat trvaly pobyt s detmi. Takze nech si ti, co deti este len mat budu, rozmyslia, ake okovy im na nohy dava narodenim deti ich vlastny stat.
Ale menit MNE podmienky -- cize v case, ked mam malolete deti a som rozvedena -- proste NEBUDU. Nemaju na to pravo. Cim som sa previnila???? Nestaci, ze mam deti so psychopatom? Nie su moje deti dostatocne potrestane??? Este musia mat aj prikazane, kde budu zit?
A co ak z existencnych dovodov budem musiet zmenit trvaly pobyt, napriklad k mojim rodicom??? a to bude cez okres??? potom akoze pruser????

hovadina to je. totalna. V praxi nepouzitelna a protiustavna.

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@mamulienka30
@kaktusik007 no ved o tom pisem, ak im to tu celkom drbe, nech sa paci...my zvykneme niektore novely zakona celkom nepovsimnute prechadzat cez reklamu..ale toto nie..ja som dlho ticho, ale ak toto schvalia, tak nie je o com..

kaktusik007
4. mar 2015

@ivivaiveta co spravis? emigrujes?
🙂 ja nemozem... mam malolete deti.

a neboj, to sa utrasie. Toto je kravina jak mrak.

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@kaktusik007 a chapes ,ze ten debil, ktory to chce dat do zakona, ani netusi, co tym vela rodicom urobi?..a jemu to tam este odklepnu, ze moze?:??:

kaktusik007
4. mar 2015

@mamulienka30 a 100 km dnes nie je ziadna vzdialenost... a uprimne, platit by mal ten, kto sa odstahoval - moj ex sa odstahoval 300 km od deti a narieka, ako nema peniaze, pretoze cestovanie je nakladne.... No kreten.

Akoze ja nie som a priori proti obmedzeniu - lebo fakt je chore ked sa niekto z bratislavy prestahuje do ciernej nad tisou, ale uprimne - ak to matka spravila, MALA na to dovod. Malokedy je na to dovodom jesitnost, ci rozhodnutie branit v styku. Kludne to obmedzme na 150 km od miesta bydliska deti v case rozvodu -- ak v tomto okruhu sa nachadzaju jedni ci druhi stari rodicia... ale obmedzovat to v dnesnej dobe na OKRES, co ma par km stvorcovych??? TOTO je absurdne..

kaktusik007
4. mar 2015

@ivivaiveta neurobi... prejde to parlamentom - kiska je dufam rozumny... a ak to prejde parlamentom opat - skonci to na ustavnom sude.
ak to nim prejde - skonci to v strasburgu ---- pretoze pardon, ale JA nehodlam fakt mat povinnost zit na 50tich km stvorcovych. register trestov mam cisty, nie som vazen tohto statu. Proste NIE.

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@kaktusik007 nesuhlaim s tebou v tom, ze platit by mal ten, kto sa odstahoval...pozri, napr. ja som sa odstahovala 65 km od miesta bydliska môjho ex..predtým som byvala 15 km od neho..myslis, ze chodil pre malého?..nie..tak ja chcem, aby ti rodicia, ti ozajstni, ktorym rodicovstvo neskoncilo rozvodom, aby si nerobili, co chcu, a vonkoncom, aby im zakon davsal pravo ma obmedzovat:!!..to len cisty kkt moze dat do navrhu zakona...oni by radi zapadne obycaje, len zabudli, ze to cele dodrbali...

kaktusik007
4. mar 2015

@ivivaiveta tak ale ak niekto sa odstahuje 300 km, fakt su tam naklady... a ak sa odstahuje matka, tak je logicke, ze otec musi platit viac ak chce byt s detmi a v tom pripade je logicke, ze tieto naklady na dopravu by mal sud vziat do uvahy pri urcovani vysky vyzivneho... cize de facto by ich mala znasat matka... A rovnako ak sa odstahuje otec 300 km, tak je logicke, ze jeho naklady na dopravu by sud do uvahy brat nemal, lebo on tak spravil svojvolne a s plnym vedomim, ze kde ziju jeho deti... takze ma ratat ak ich chce vidiet, ze to cosi stoji.
TAKTO som to myslela. Nie ze platit typu davat peniaze na cestu... Samozrejme ak nenavstevuje - nie je o com.

mata128
4. mar 2015

A ak chce matka v styku branit,staci ak byva dalej aj len o dve dediny.....moj partner je zivym prikladom takehoto jednania....

kaktusik007
4. mar 2015

@mata128 a v ramci jedneho okresu, ze? aby sme boli v teme 😉

ajjka87
4. mar 2015

@mata128 staci 18km vid. moj brat ☹

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@mata128 no, to sa pôjdeme opytat panov...teda ja urcite..lebo aby moj ex, ktory o syna ani nezavadi, mi rozkazoval,kam ja sa vystahujem...ze okres vedla???pomoc...zburam parlament 😀 ...mne nikto nebude rozkazovat, kde mam zit..to je protiustavne..som matkou, otcom, nie vaznom..

mata128
4. mar 2015

@kaktusik007 nie je to jeden okres,ale len 6km.....a to maly chodi k nam do dediny do skoly a ma zakazane od matky ist k otcovi!!!!

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@kaktusik007 tak toto je snad na dohode...tema bola, ze ak sa rodic odstahuje , tak ma na to narok..mi tu nikto nebude pixovat do toho , kam mam ist...to mali dat novelu, ked rodic nema vôbec zaujem, ako je to u nas...no nech mi idu do...

ivivaiveta
autor
4. mar 2015

@mata128 dalsia chudera, ktoru ide tento zakon chranit..to co je za mater??

kaktusik007
4. mar 2015

@mata128 smutne. :( totalne..

ja toto tak nepochopim, ked rodic si riesi svoje komplexy cez VLASTNE dieta... este ak by to dieta bolo cudzie, tak dajme tomu ze mu nechce to najlepsie, ale toto robit vlastnemu dietatu???

@ivivaiveta trosku off topic, ale musis miernit vyrazy... lebo si az moc vytocena, a to NEM dobre 😉 takze hlboky nadych, vydych, a toto 10 x zopakuj a potom prispievaj 🙂

mata128
4. mar 2015

@ivivaiveta ono cely nas socialny zakon je postaveny na hlavu.....

kaktusik007
4. mar 2015

@mata128 ziadny socialny zakon nepoznam... poznam zakon o socialnom poisteni, ktory je deravy jak slak, ale co mozeme chciet, ked uz len take nieco, ako obciansky zakonnik, je na tri veci.....

mata128
4. mar 2015

@kaktusik007 vies,ona ma tri deti,kazde s inym a toto robi vsetkym trom otcom ☹ ... ale nechat dieta premocene sediet v teniskach na zastavke teraz,ako bola na vysvedcenie ta chumelica,len preto,ze ona si povedala,ze otcovi ho nepusti,tak to uz je choreee

simca06022011
4. mar 2015

@kaktusik007 no pre niekoho je 100km dost.. treba si uvedomit, ze nie kazdy je financnej situacii aby riesil takuto migraciu a kazdy ma pravo stretavat sa so svojim dietatom.. aj otec aj matka...

mamulienka30
4. mar 2015

@simca06022011 presne tak. A hlavne to nie je len sto kilometrov, to je bud hotel (v hoteli s malym dietatom asi tiez uzas) a 2*100km za vikend alebo odvoz k sebe domov a 4x 100km za vikend... a ten cas, co to chudak dieta presedi v aute ani neratam... ak teda vobec auto ma a nejdu autobusom!!. podla mna takato a vacsia vzdialenost je v podstate zabranenie pravidelnemu styku rodica s dietatom...

kaktusik007
4. mar 2015

@simca06022011 100 km - vlakom clovek precestuje 5 eur tam, 5 eur naspat. Deti to maju zadarmo. Cize vikend 20 eur, za mesiac - dva vikendy, 40 eur. Tak nekupi nic nad ramec vyzivneho, ak sa nedohodne aby matka na to cestovne prispievala. Ale toto nemoze byt dovodom obmedzovania existencie rodica na jeden okres preboha.