Nový začiatok. Poraďte mi

veronkaj
29. jún 2009

tak u nás sa asi stane to po čom sme túžili, ja a moja polovička chceme bývať spolu, aj ked chodíme spolu 1,5 roka pre niekoho málo no prenás dosť na to aby sme vedeli že v našom veku máme určité hodnoty v živote a čo chceme. Obaja máme okolo 40 rokov a už veľké deti, ktoré zatial bývajú s nami.
po rozvode sa už dohodli na sume akú treba vyplatiť za delenie majetku a tak nás čaká rozhodovanie zobrať úver, v plnej sume alebo časť, môj byt prenajať alebo predať a tak splatiť časť úveru a podobne.

čaká nás jednoznačne obdobie splácania asi až do dôchodku ale inak sa nedá kedže nie sme tak bohatý.
prosím na čo by som si mala dať nejako pozor alebo ako najlepšie už v našom veku, ked sa spájajú dvaja aj s deťmi ako niečo zazmluvniť alebo aké sú v tom prípade najlepšie riešenia ohľadom do budúcna.

určite ste si tu tým mnohé prešli a začali život odznova tak poradte, nerada by som sa popálila.

ada32
29. jún 2009

veronka ja by som svoj byt nepredavala,radsej by som ho dala do prenajmu.je to predsa len nieco,co je len tvoje.asi by som nesplacala svojim bytom uver,ktory je spolocny.

kedze predpokladam,ze budete mat spolocny uver,zrejme aj novy byt budete vlastnit obaja.
urcite vies,ze najvacsia blbost by bola predat vlastny byt a peniaze dat do bytu,ktory by vlastnil len tvoj partner.

dalsia vec,ktora ma napada,neviem,ci rozmyslam spravne,ale keby sa tebe nedajboze nieco stalo,tvoj byt uz by bol predany a ty budes vlastnickou polovice noveho bytu,ak budete zosobaseni,polovicu z tvojej polovice-teda stvrtinu bytu by po tebe zdedil tvoj manzel t.j.stal by sa vlastnikom 3/4 bytu a len o tu druhu stvrtinu sa budu delit tvoje deti.co tvojim detom asi velmi nepomoze.aj to je dovod,preco by som nepredavala co je moje.a keby sa cokolvek stalo aj medzi vami,mas sa kam uchylit v zlych casoch. 😅

asi to vyzera pritiahnute za vlasy ale dobre ze rozmyslas dopredu lebo potom uz je neskoro plakat.velmi vela ludi sa takto popalilo alebo prisli o vsetko.viem o com hovorim.

ak sa mylim a zle radim,budem rada,ked ma tu niekto vyvedie z omylu.

veronkaj
autor
29. jún 2009

ada32

ideme brať úver aby sa kúpil dom, teda polovica ako vyplatenie po rozvode bývalej,

tým že by som mala ja napísanú polovicu domu aj priateľ polovicu.

nakolko máme už obaja vek okolo 40 a radi by sme si okrem splácania úveru aj trochu užili života, rozmýšlame predajom mojho bytu tak skôr splatiť úver. Aj ked to sčasti vyplatíme máme čo robiť a splácať do dôchodku.
stále by som tam mala takto svoj podiel. a v prípade manželstva neskoršieho zápisom v katastri nezmeníme pomer ale právnou dohou si určíme že ak by počas manželstva jeden z nás zomrie, stále máme majetok na pol a to by znamenalo, že v prípade smrti mojej dedí moju polovicu domu moje deti a v prípade smrti priateľa alebo už neskôr manžela delia z jeho polovice jeho deti. Toto chceme ošetriť ešte počas života.

s tým, že teraz ked aj do tej polovičky vložím peniaze a budem sa podielať na platení účtov a údržby v príapde ak by sme sa rozišli tak sa dom predá a dostanem polovicu z ceny domu v tom čase. čiže ak bude aj hodnota vyššia čo bude, lebo ho chceme dorobiť tak dostanem polovicu z tej ceny.
ak by priateľ zomrel a mňa by jeho deti od tial chceli dostať taktiež ma musia vyplatiť z polovice domu alebo ja ich ak by som si chcela nechať dom.

byt tak rýchlo nepredám takže zatial do podnájmu ho dám, a je to ešte no na zvážení či ho predať alebo len prenájímať a tak by som musela ešte podávať aj daňové priznanie z prenájmu.

ada32
29. jún 2009

no tak to mate vymyslene celkom dobre.
s tym bytom by som aj tak este pockala kym zase budu stupat ceny.

ak budes mat tu polovicu pravne osetrenu ako svoj majetok,tak sa podla mna nemusis bat.
lenze ja nie som pravnik.bolo by dobre keby sa tu este niekto k tomu vyjadril hmm.

veronkaj
autor
29. jún 2009

ja viem, ale v podstate, podstatné je že sa dohodneme a právnička nám spíše tie zmluvy,

pretože je tam veľa pre a proti ale najprv musí byť aj tak dohoda medzi nami.

je len tvrdím, že láska je láska, ale nie vo všetkom môže človek rozmýšlať len úplne srdcom, treba zapojiť aj rozum a to už po mojich skúsenostiach zapojím, a

veronkaj
autor
30. jún 2009

včera som celý večer, noc rozmýšlala ako ďalej a na čom sa dohodnúť a poviem úprimne, že je dosť veľký problém ak sú vo vzťahu deti z predchádz. manželstiev, a nakoniec zistíte, že teoreticky a možné že aj prakticky nakoniec budeme bývať v jednom dome 4 rodiny. totiť my, a dokopy máme 3 deti z pred. vzťahu a ked si privedú oni svoje polovičky a budú mať deti tak si to predstaviť neviem, takisto ako si neviem predstaviť čo moja dcéra tam samá keby sa mi niečo stalo.

- čím viac nad tým rozmýšlam ako tak tým viac sa mi v podstate rúca svet a nádeje.