O čo všetko vás oberá net?

murcos
26. nov 2009

viete si este spomenut, ako ste travili cas pred tym, ako ste mali pripojku?
jasne, je to uzasna pomoc mat prehlad o diani sa v svete, pomaha pri nadvazovani kontaktov,
je pomocnikom pri hladani rad..
zial, pomaly ale isteasi vytlaca kupovanie si dennikov, mozno citnie knih.....
co vy na to

babula90
26. nov 2009

mna obral o osobne stretnutia s kamoskami, viac si piseme ako sa stretavame zoci-voci 😖 , tých stretnutí je už pomenej, co je skoda. Knihy a denniky si kupujem nadalej 🙂

kacenqa
26. nov 2009

murcos niet nad to zobrat si k obedu noviny a v klude si ich prelistovat...toto ti internet nikdy neda....a knihu tiez neviem citat na obrazovke (ani pocuvat audioknihy) a btw to o knihach aj novinach je celkom dobra fama...ak si precitas nejake statistiky, tak zistis, ze to az take tragicke nie je

obera ma akurat tak o cas, ktory by som vedela stravit inak (napr. zehlenim 😀 😀 😀 )

kacenqa
26. nov 2009

a mimochodom - hlavne od doby, co som doma na MD (a fungujem na FB) mi dal hlavne to, ze znova viem novinky o ludoch, s ktorymi som sa ako bezdetna zvykla stretavat, a ktori sa z mojho zivota akosi vytratili prichodom malej...

macka01
26. nov 2009

všetko má svoje plus aj mínus,dôležité je čo prevažuje.Ked som nemala prípojku,mala som maličké deti,tak o zábavu som mala postarané 😀 teraz deti podrástli.Tak mam prípojku 🙂 Ale viem si to zadeliť,takže netrpí ani domácnosť,ani deti ani manželský život,takže v pohode. 😉

soniada
26. nov 2009

ahojte...tak pre mna je net strasný zrut casu, najradsej by som ho mala odpojeny a citala knihy 🙂
ale to by som vás tu zas nenašla..tak neviem co je lepsie 😝

mirka414
26. nov 2009

tak 50:50 dal mi moznost spojit sa v priebehu sekundy s rodinou 1000km vzdialenou a moznost poslat im okamzite fotky,videa co robime a ako sa mame.dalsie plus je praca,ktoru vdaka pripojke mam.
minusi lapim tu a praca stoji 😀 ...

tatata
26. nov 2009

vadi mi ten cas straveny tu ...takze zrusime net 🙂 ... a cas budeme travit uzitocnejsie...

mywiel
26. nov 2009

Ano viac citam na nete ako knihy co je velka skoda 😒 a je fakt ze to zerie cas a je to zavislost, lebo musi byt zapnuty kazdy den 😖 ale zase som rada, ze mozem komunikovat s rodinou cez skype a na FB vidiet novinky od priatelov co byvaju v inych statoch a malo sa s nimi vidim.

arleta
26. nov 2009

No to sa ťažko spomína, čo som robila, kým som nechodila na net. Asi pozerala tlku alebo čítala viac. Aj by nebolo zlé, keby som to pripojenie mala ako voľakedy, len večer a platili sme vtedy za minutáž. Bolo to na niečo dobré!!!!!!
Ale takto to má aj výhody, to hej!!!

murcos
autor
26. nov 2009

mirka, mozem sa spytat, co robis?
ja sa priznam, ze okrem facebook, platenia vsetkych sekov, nakupovania pozeram ceske serialy, slovensku ordinaciu 😀 to uz sme pristali s muzom tak daleko a prestali sme pozerat telku. no neviem, dokedy nas to bude bavit.....
posledne nas deti bonzli svokre, ze ich ulozime a cumime letisko 😀
inak, co som spominala tu tlac. posledne som sa bavila s nasou starostkou - je zaroven ucitelka a zhodli sme sa na pomaly nastupujucej realite postupneho vytlacenia knih pocitacom celkovo. zial, priniesla to doba....
kniha je knihou, nepoznam lepsi pocit ako sa zacitat na wc a preniest sa do ineho sveta 😀 aj ked posledne to praktizujem aj s notasom...a to je najvacsi des, ktory poznam a mam pod strechou

anaxamon
26. nov 2009

uz o nic, ale byvalo ze bol prednejsi nez vsetko ostatne, ale ked clovek chce vie vyhrat sam nad sebou a keby ze nemusim byt za pc v robote a obcas si nenatiahnem net, tak v podstate by som nan sla tak raz za tri dni pozriet nove maily a stale fora a to by bolo vsetko...

a kym som v minulosti nemala pripojku netu tak som sa snazila ju cim skor mat aby som mohla byt na nete a samozrejme neobmedzeny, inak som nepristala na ponuku

som rada, ze mozem povedat ze bolo, nie som otrokom pc a ani netu a som s tym spokojna 😵

lyongirl
26. nov 2009

net ma oberá a kopééééc času, ktorý by sa dal stráviť veľakrát užitočnejšie, ale som rada, že ho máme a že si môžem nájsť čo potrebujem 😉
odkedy máme net, tak som dosť spohodlnela, veľa vecí už nerobím, alebo robím menej často, lebo som pri PC a tým, že kopec vecí nerobím, tak ich robí MM 😀

petikd
27. nov 2009

No ,net ma neobral ani o čítanie novín,ani o knihy.Dokonca čítam viac kníh,lebo na nete si môžem o nich prečítať,zaujme ma a kúpim si ju.Som v spojení so spolužiakmi o ktorých som nepočula,kým sme si nedali prípojku.Kedže mám malého v škôlke,som na opatrovatelskom so starkou,celý den nikoho poriadne nevidím,nemám sa s kým pozhovárať,tak môžem aspon takto cez net.S kamarátkami sa stretávam,dohodneme sa cez netmprakticky zadarmo a ideme von 😉
Možno ma oberá iba o to,že by som mohla urobiť niečo naviac.Ale inak upracem,urobím čo mám a až tak prídem na net 😉

cmulinko
27. nov 2009

Net ma obera o cas a o priatelov....stracam potrebu navsetvovat rodinu a priatelov osobne.....vsak si s nimi pisem denne na nete.Myslim si,ze to smeruje na velmi zlu cestu.Clovek straca kontakt s realitou a vnara sa do uplne ineho nehmotneho sveta.Na druhej strane musim povedat,ze vzdy si najdem dovod,preco si musim za pocitac sadnut.

petikd
27. nov 2009

No ja si cez net píšem akurát s tou rodinou,ktorá je daleko,inokedy sme s ujom,ktorý je v kanade,rozprávali raz do roka,ked zavolal a teraz pohoda,a tak isto aj s jeho sestou a včera som si písala s kamoškou a pritom poobede som šla k nej 😀

iinuska
27. nov 2009

net ma obera o cas.Niekedy by som ho mohla stravit aj uzitocnejsie.No ale co uz....Taka je doba.Niekto zase cumi len do telky...

dzio2
27. nov 2009

o cas a vonkajsi svet 😠

macka01
27. nov 2009

zaleží na každom jednotlivcovi,ako daleko to necha zájsť.Na získavanie informácií je to výborný pomocník,aj na zábavu.No ak sa z toho stane závislosť,je to nebezpečné.Ved sme tu aj riešili takmer rozpad manželstva,ked muž chodil len do práce a k počítaču,okolitý svet prestal pre neho existovať.vtedy to už je zlé.

martina46
27. nov 2009

O čas a čistú myseľ.

bets
27. nov 2009

mna net neobera o cas, skor mi setri cas...
doma sa malokedy pripajam na net, doma robim bezne veci, ako som vzdy robila. knihy velmi rada citam. noviny napr. citam len cez net, zda sa mi to rychlejsie. popri praci si rychlo pozriem nadpisy, precitam, co ma zaujima...
elektronicky vybavujem vela veci, pozhanam co treba, najdem informacie...
a to, ze obcas pridem na takuto stranku, kde napr. teraz nic konkretne nehladam, tak to vtedy, ak mam chvilu cas popri praci. ked som doma, tak sem obvykle nechodim...

mirka414
27. nov 2009

murcos robim Tagesmutti (nieco ako oper vo svajciarsku)a cez net som v kontakte s mamickami.resp.obcas si najdem aj nove deticky cez net z nasho okolia.

leniciatko
27. nov 2009

ja som rada že je net! 😵 našla som modrý koník, nakupujem cez mma a mmb..... som v kontakte so starými spolužiačkami. Určite ale nie som otrokom netu.

brisilda
27. nov 2009

kocky ja obcas aj lutujem ze mam net ☹ obera ma o kopec volneho casu ktory by som mohla travyt so synom ☹ stava sa mi ze sa tak zacitam do nejakeho clanku alebo diskusie na MK ze uplne zabudnem na to ze mam doma aj rodinu 😖 ale na druhej strane zjednodusuje mi zivot odpoveda mi na rozne otazky na ktore by som inak odpeved asi tazko nasla , da sa nakupovat a predavt s pohodlia domova hlavne IB je super mam prehlad o svojom ucte menim si trvale prikazi a podobne cize je to tak pol na pol ale bez netu bol zivot krajsi chodila som casto medzi ludi 😉 venovala som sa viac malemu a co je zaklad prechadzka mi velmi pomahala 😀 teraz mam toho pohybu vdaka internetu menej 😝

zuzana76
27. nov 2009

ahojte

aj ja som rada,ze existuje internet, zdokonalila som sa v cudzich jazykoch, precitam si rozne informacie , ku ktorym by som inak mala tazsi pristup, ale urcite sa mi pouzivanim PC pokazil zrak, takze to je negativum

mamutka
27. nov 2009

o cas ma ani neobera, ked si predstavim kolko casu by som zabila zhananim darcekov a nejakeho oblecenia....trepat sa s malym celym mestom len aby som zistila ze to tam ani nemaju....nakupim cez net a mam to.
co sa tyka zhanania informacii, je to super, studovala som este za cias kedy sa koli vsetkemu sedelo cele dni v kniznici, blbe reserze robit, moje nervy....
ked niekto chce zabijat cas, tak nech si hra farmville a neviem co este, ja net vyuzivam na uzitocne veci, len toho kona si doprajem pre potesenie. ale tu tiez hlavne informacie zhanam, takze pohodka 😀

lubicanoemi
28. nov 2009

hehe, baby, a keď sa tak sťažujete, tak robte tie iné veci, hm? Písať na net že mi net kradne čas mi príde teda podivuhodné🙂
Osobne by som teda s niektorými svojimi prístupmi k životu a výchove detí bez netu asi zakapala, lebo by som si myslela že som blázon, jediná, že nemám ľudí čo sú na tom tak ako ja. Info ktoré potrebujem by som vo svojom okolí nikdy nepozháňala.
áno, chce to disciplínu, ale tá sa zíde vo všetkom. Aj knihomoľ sa môže stratiť vo svete tlačeného písmena a nevnímať reálny život.
Nehovoriac o informáciách, ako dopravné spojenia, info o úradoch, na ktoré by som musela s miminom lietať po celom meste, prípadne viacerých mestách. Hľadanie zariadení do domu, lekárov, kontaktov, atd....ufff. Mám pocit že je net pre mňa nenahraditeľný. Jasné, prežili by sme v pohode bez neho, ale čas mi skôr šetrí ako žerie.
proste súhlas s mamutkou🙂))