O všetkom rozhoduje on

karkulka55
9. dec 2007

mam pocit ze o vsetkom rozhoduje len a len moj priatel, kedy bude svadba, ci vobec bude, ci bude dieta a kedy vlastne a ci vobec bude,resp. kedy sa on budeme snazit, kedy sa budeme stahovat do vlastneho a nie byvat v podnajme, kedy pojdeme na dovolenku...mam pocit ze na moje potreby vobec nemysli, vzdy si najde nejaky argument preco este nie, preco to alebo ono ani nejde...gynekolog mi zistil ze asi nebude lahke pre mna otehotniet, a jeho reakcia bola, ze sa ho do toho snazim teraz natlacit a ze on teraz dieta este aj tak nechce...

karkulka55
autor
10. dec 2007

pauza je fakt milosrdny rozchod, lebo pre mna pauza je rozchod, to je taky utek...len sa bojim ze ho nenakopne....

aiculka
10. dec 2007

karkulka: pauza nic nevyriesi...len veci oddiali ☹ a citove vydieranie typu: ak milujes vezmes si ma a pod (to som aj prehnala) to nikam nevedie. Myslim, ze ak sa lubite najlepsie je navzajom sa porozpravat o vlastnych pocitoch (tvojich aj jeho) spytat sa ho na rovinu co ocakava od buducnosti ako si ju predstavuje a azaroven povedat aj vlastnu predstavu, ale bez nejakych emocii a pod. plac si nechaj na cas ked s tebou nebude...

karkulka55
autor
10. dec 2007

ja to nechcem hnat az do takych extremov..ja sa musim rozhodnut, ci bud alebo...nechcem aby bol niekto so mnou len pre to ze som sa vyhrazala...viem ze citove vydieranie nikam nevedie ☹ ziadne vydieranie...ale zas ja mam pocit ze som vydierana tiez, nie priamo ale nepriamo(neviem ci som sa dobre vyjadrila)...ked som mu to povedala tak povedal ze on mi predsa nedava ziadne ultimata a ani mi nic neprikazuje, ze som slobodny clovek a mozem si robit co chcem, ze ma respektuje...

expertka8
10. dec 2007

...ak si nestastna v obdobi "xodenia"....ake to bude po osudovom "ano"???..hm???....nie je co riesit....je to na Tebe....

sloboda4
10. dec 2007

karkulka...niektorí chlapy /ako aj ten moj 😠 /sa riadia heslom....."hasiť sa má vtedy, ked horí" 😠 😠 🙄 ... ony nemyslia na to ako tomu "požiaru" zabraniť...možno keby urobiš bu-bu-bu..."spustíš požiar"... tak bude poslušný 😅 a uvedomí sa.

ja som to tomu mojmu tlkla do hlavy celú jednu sobotu /pomohlo to len docasne/ ale co už...chlapy su už raz taky
skus rozhovor na temu, čo vlastne pre neho znamenas...a tak....

ja sa s tým mojim tiež skoro v nicom nezhodnem, ale on tvrdí že život nie je o zhodach ale o kompromisoch....a tie skutočne aj robí... 🙂

karkulka55
autor
10. dec 2007

no tak ten moj hasi uz ked na polku zhorene skoro 😒 naco sa ponahlat, ked to staci vyriesit pat minut po 12...ale ked vidim ako detailne a naplanovane a precizne vykonava svoju pracu, tak sa az cudujem ze moze byt uplny opak v sukromi, flegmaticky...radsej nic neriesit lebo su z toho problemy...

mari.m
10. dec 2007

baby,chalan v 30tke..jujuuuuj,kolko mam takych kamosov a o svadbe ete vobec nechcu ani pocut...ved dnes je to hit,nie?!
zit spolu, uzivat si, cestovat, zabezpecit byvanie a az potom si "nechat vziat slobodu" a este si aj na krk "priviazat" babo 😀

ako tyzden som bola u kamosky, co ma polrocneho synceka..
uplne ma to odradilo od babatka..jasne ze chcem mat deti,ale nie hned v 23ke..az tak,okolo 28-30rokov,ved to uplne staci!!!
dokym si zaobstarame byvanie, peniazky na babo..ved to bude trvaaaaaat.

karkulka55
a rozmyslala si niekedy nad tym,ci tvo jpriatel nie je az taky perfekcionista,ze chce pre teba a aj pre babo pripravit zivot na urovni.ale teraz ma este pocit,ze to nezvladne..
chlapi nie su taki,ze by sa nam s tym, z coho maju strach,alebo po com strasne tajne tuzia priznavali..
mozno ma strach..co bude,aky bude manzel,aky bude otec..
nad tym si nerozmyslala?
mozno vas chce zabezpecit..
mozno ma strach zo smrti a chce,aby si potom bola zaopatrena..
a
t
d.

chapes?neviem,nepoznam vas konkretny pripad, ale co keby si sa na to zacala pozerat jeho ocami..
alebo len to zacala brat,ze on to nerobi preto, aby si sa trapila, ale preto, aby ste raz boli nekonecne stastni..

hmmmmmm?! 😉

mominka
10. dec 2007

Karkulka 55, kazda zena ma intuiciu, a tebe intuicia uz pol roka (ak som dobre precitala) hovori, ze nieco nie je v poriadku. Intuicia je tvoj vnutorny hlas, ktory ti hovori pravdu, a treba sa ho naucit pocuvat. Niekedy clovek velmi rad klame sam seba.
To co prezivas som z casti prezila aj ja. Moj sucasny manzel bol tiez tak trochu ako tvoj. Ja som to riesila inak, prestala som spominat manzelstvo, deti aj dovolenku, ... a pritvrdila som vo vztahu k nemu. Jednoducho som si povedala, ze sa ho o lasku a pozornost prestanem prosit.(jemu som nepovedla nic ) Venovala som sa svojim priatelom a sebe a praci. Ale nas vztah som neukoncovala. Ja som vedela, ze ho lubim a vedela som aj, ze chybu robim skorej ja ako on. Moja chyba bola, ze som sa podcenovala, a snazila som sa nas vztah posuvat tak nejak nasilu. Ale ono je to tak, ked raz chlap nechce, tak ho nedonutis.
Musis sa mu zacat trochu vzdalovat, a on bude mat pocit, ze si ta musi udrzat. Chlap nesmie mat pocit, ze je do niecoho donuteny a dotlaceny. On musi chciet. A je na tebe, aby si bola natolko zensky rozumna, aby si docielila, co chces ty. Nikdy sa pred muzom nepodcenuj. Ak si nevazis sama seba, ani teba si nikdy chlap nebude vazit. Jednoducho, su aj ini chlapi, ktori by po tebe len tak "chnapli". 🙂 Uvolni sa, a zacni brat zivot ako mlada super kocka, ktora si môze vyberat. A je len na tebe, ci si vyberes svojho sucasneho priatela. Ale o tom ta musi najprv presvedcit!

karkulka55
autor
10. dec 2007

no on mi aj niekolko krat povedal, ze najskor sa musi o vsetko postarat aby sme si to potom mohli uzit...a okrem toho okolo nas, nasi znamy su pozeneni, povydavane a maju deti, len my sme take cierne ovce...
ako ja ho na jednej strane chapem ale na druhej zas nie...pretoze si nemyslim ze ked ide uz len o tu svadbu, tak na to nejake extra zabezpecenie nepotrebuje...dieta to je ine...

mari.m
10. dec 2007

chlapi su od prirody lovci..ako napisala mominka 😉 veľmi to vystihla..
možno si je tebou až moc istý ( ako ten môj )
ja to začínam meniť, nehovorím ani o svadbe, ani o deťoch a chcem sa mu začať "vzdaľovať" - začnem chodiť von s kamoškami a akože nebudem mať na neho čas..
nech bojuje..
lebo ak si je tebou istý, prestane sa snažiť..a to my nechceme,všaaaaak 😉

mari.m
10. dec 2007

karkulka..nenut ho..potom sa citi nesvoj, chlap chce o sebe rozhodovat,co kedy povie,urobi..nechaj ho..nech sam od seba zacne rozpravat o vasej spolocnej buducnosti v manzelstve s detickami a krasnom byte/dome..
uvidis ako sa zmeni, ked to aj ty zacnes inak chapat..
nehovor o tom a troska sa od neho vzdial..ja idem robit to iste 😉
nech o mna bojuje, ved je milion inych chalanov na svete.. 😀

karkulka55
autor
10. dec 2007

...par krat mi vytkol ze sa mu to uz pomaly aj zhnusilo, ked mu to stale omielam....ale on ma tiez nuti byt ticho, to je ako ked ja do neho hustim, tak sa to jemu nepaci a ked som ticho tak som zase ja nestastna...resp. som nestastna tak i tak, kedze tym nic nedocielim a uz ma nebavi cakat....uz som cakala dost dlho...
mam uplne zmiesane pocity, raz tak raz tak...

karkulka55
autor
10. dec 2007

ja som takuto taktiku uz par krat vyskusala, lenze som asi nevydrzala dlho...a ked som niekam isla alebo chodila po vonku tak som mala az zle svedomie niekedy...ale ked mne sa az nechce bojovat, ved vztah nie je vojna...

mari.m
10. dec 2007

moja mala 😒 nie si ty nahodou ziarliva?aj ja som bola a prezila som si svoje,ale uz som z toho NASTASTIE von!
mozno ma pocit,ze ho chces len pre seba a to ho desi!
nie je on nahodou v znameni leva???
nemusis bojovat, ale kedze chlap je z marsu a zena z venuse, tak nikdy si nebudeme 100% rozumiet..a nie je boj ako boj..ty bojujes o zachranu vasho vztahu!!! 😉

kacenqa
10. dec 2007

lenze viete kocky, to je tak. ked sa to berie cez peniaze, NIKDY nebude vhodny cas na babo, lebo stalebude treba este nieco nasporit, nieco kupit, nieco zariadit...kde je ta hranica, kedy sa uz citite dostatocne zabezpeceni? ked dosiahnete prijem 100tis, bude sa vam to zdat malo, lebo s vyssim prijmom stupaju naroky na zivotny standard a zas sa ta meta posuva niekam dalej, vyssie....takze otazka financneho zabezpecenia nemoze byt ta jedina smerodatna.

jasne, ak sa chlap na dieta neciti, je blbe ho do toho tlacit, lebo sa to moze obratit proti zene, a moze to viest k uplnemu odmietnutiu pripadneho splodeneho potomka.

ale ak je v tom len srtach, mal by jej to povedat, a spolu by to mali prekonat. ale nie je dobre, zesa karkulka trapi - sama pise, ze je stale nestastna, ci uz o tom hovoria alebo nie. problemy sa nevyriesia tym, ze o nich nehovorime, iba sa odkladaju. a casom ta frustracia u nej bude len narastat. to snad pozname kazda, cim viac sa pre nieco trapime, tym je nase trapenie vacsie...mozno by to chcelo daky pohovor u psychologa, pripadne daka partnerska poradna, niekoho odborneho, kto by nastartoval ich diskusiu 'spravnym smerom' lebo takto si vlastne len kazdy melie to svoje bez toho, zeby k niecomu dospeli....

karkulka55
autor
10. dec 2007

mari.m: je lev...a neviem ci ziarlim, na zeny nie, to mi nedal nikdy ani najmensiu zamienku...ale asi ano, ale tak vseobecne...

kacenqa: ved toho sa bojim, ze nikdy nebude dost penazi..neviem kde je ta hranica...aj som uz zacala rozmyslat ze by sme mohli navstivit nejaku poradnu, ale nemam sajnu kde a ako sa take nieco realizuje...a ci by som ho na to nahovorila

karkulka55
autor
10. dec 2007

ked nad tym rozmyslam, som asi dost majetnicka..ale ja ho nechcem mat len sama pre seba, sak by sme sa pozabijali keby sme boli spolu non-stop 😅 mne staci telefonat, pekna sms a som ako jahna...

sloboda4
10. dec 2007

karkulka ale je veeeeeeelmi malo chlapov /dufam že nikoho neurazim 😅 / ktorí ti budu pekne sms, kvetinky a taketo fintičky davat po cca 1/2 roku poznania sa
chlap si ta omota, osvoji...a už si jeho žienka.....pokial funguje komunikacia je to OK, ked nefunguje utekaj.....myslim že komunikacia je zaklad....i ked nic nie je 100% ☹

karkulka55
autor
10. dec 2007

😀 no to asi ano...teda ten moj urcite...tak asi co chcem po 7 rokoch, ze ano...ale niekedy ma milo prekvapi, raz za rok 😅 ...a z toho potom zijem do dalsieho prekvapenia...
nam sa velmi tazko komunikuje, sme obaja strasne tvrdohlavi, ja mam svoju pravdu, on svoju...on mi ale dokaze veci tak vyargumentovat ze mam pocit ze fakt ma pravdu...uplne to otoci proti mne...

sloboda4
10. dec 2007

karkulka 7 rokov..... 😀 no tak to je potom prekvapko raz za 1 rok uspech
ja som s mojim 3 roky a prekvapko kde nic tu nic posledne 2 roky /posledne prekvapko bolo ked mi pred 6.12.04 povedal že chce dieta/ 😀

karkulka55
autor
10. dec 2007

😅
aj ja chcem take prekvapenie, uz dalsie by som ani nepotrebovala...

sloboda4
10. dec 2007

no moj vobec nechcel deti.....ja som strasne otravovala a boli iba hadky a riadne som mu isla s tym na nervy tak som asi 4 mesiace ani necekla.....potom sa trosku do toho zapojila rodina /to dost ponohlo/ a cez peknu sms sam povedal že chce.....vsetko chce cas.....

karkulka55
autor
10. dec 2007

hmmm....u nas keby sa do toho rodina zapoji, tak je ohen na streche...jeho mama by bola najradsej keby ze sa rozideme a nie aby sme este aj dieta mali spolu...

asi to chce fakt cas...alebo to uz raz a navzdy vyriesit...asi sa s nim posledny krat porozpravam a uvidim co z toho bude...

sloboda4
10. dec 2007

karkulka moj prvy vztah trval 10 rokov a svokra ma veeeeeelmi neznasala /samozrejme aj ja ju/ lenže ja som si trubka vždy tvrdila sama pre seba že ved jeho rodicov si neberiem iba jeho....a to bola chyba, vždy to boli a su jeho rodicia, ktorí budu vo vasom spolocnom živote stale

teraz mam dobru svokru a vela mi to pomože

co spravit vies iba ty sama...kocka si, mlada si, rozum nas....tak coho sa bojis....rozhodni sa spravne
aj ja som sa bala že co povie okolie na moj rozvod s prvym /s druhym som ešte rovedena neni 😀 😀 😀 /, bala som sa že už nikto ma nebude lubit a nakoniec prisiel novy muž 3 mesiace po rozvode a za 8 mesiacov chystal svadbu, kupil byt.....a tak

karkulka55
autor
10. dec 2007

wau, tak to ste do toho hupsli celkom rychlo 😅 a ako dobre to vypalilo! niekedy je velmi na skodu dlho dlho premyslat, niekedy treba ist do toho po hlave...a kolko si bola so svojim 1. manzelom nez ste sa vzali?

ved toho sa bojim, ze mama je mama a peklo bude stale...a ete ja budem ta zla ze kaslem na jeho mamicku, co uz su take tendecie mi naznacovat, ale to som ho velmi rychlo vyviedla z obrazu, ze ja sa nikomu prosit nebudem...tak aspon ze to uznal...ona spravila chybu, tak nech ju napravi..dovtedy sme mali taky normalny vztah, tolerovali sme sa nic prevratne ale ani hrozne...

sloboda4
10. dec 2007

s 1. som bola 6 rokov chodenia a 3 roky manželstva a 1 rok rozvod 😝 😝 😝

potom dosiel moj princ....a fungujeme tak ako fungujeme....niekedy by som ho zzzaaabbbiiilllaaa ale ked ho lubkam tak co už...
no vhupli sme do toho rýchlo...šak vieš ta jeho uponahlanost /zoo, bazen a tak/ 😀 😀 😀

karkulka55
autor
10. dec 2007

hmm, to sa pomaly aj blizim k takej hranici...mozno je to fakt len kriza..alebo to bude fakt tak,ze musim sklopit usi a cusat...mozno mi pride pod ruku nejaky impulz ktory ma konecne rozkyve...

😀 😀 😀 zlateee...

mari.m
10. dec 2007

Lev (23.7. – 22.8.)
Tento človek je väčšinou klasický individualistický samotár, ktorý chce žiť svojím vlastným životom, pričom nie je ochotný nikomu sa podriaďovať. Myslí si o sebe, že je niekto zvláštny a jedinečný a nerád sa porovnáva merítkami obyčajných ľudí. Vyznačuje sa vznešeným, veľkorysým, hrdým a sebaistým správaním, na druhej strane môže byť namyslený, márnivý, autokratický, panovačný a egocentrický. S týmto heroickým a kráľovským charakterom je veľmi náročný, ako na seba, tak i na druhých. Aj keď nemusí byť vždy taký čestný a šľachetný ako sa o ňom píše, za každej situácie sa snaží zachovať aspoň svoj vonkajší lesk, pričom sa štíti každej nízkosti, pokrytectvu a podfuku. Svojich blízkych srdečne a vrelo miluje, avšak obvykle najväčší obdiv a lásku prejavuje k vlastnej osobe. Závislý je jedine na pozornosti a aplauze druhých ľudí, preto potrebuje mať nutne priestor, kde sa môže predvádzať. Túžba byť na výši z neho robí veľmi ctižiadostivého a ambiciózneho človeka. Občas u neho nenásytná ctižiadosť prerastá až v megalomániu. Suverénnym vystupovaním a nákazlivou radosťou zo života býva pre druhých svetlom. Je majstrom veľkodušných giest a výrazného prejavu. Dokáže si vychutnať luxus a prepych, ktorý je pre neho priam stvorený. Jeho hrdosť niekedy prerastá až v pýchu, kvôli čomu býva veľmi citlivý na svoje prebujnené ego, preto je veľmi ľahké uraziť ho. Ak nemôže rozvíjať svoj hravý pud, tak býva skôr pohodlný až lenivý. Jeho šarm spočíva v sebavedomí, ktoré aj rád dáva najavo, a v sile brať život ako jednu veľkú hru. Jeho život je sled autoritatívnych iniciatív, túžob a súťaženia so záľubou v nadľudskom úsilí a s vášňou podmaňovať, organizovať a tvoriť. Tento veľký podnikavec väčšinou podriaďuje svoje priania jedinému cieľu, ktorému venuje všetky svoje zdroje, pričom ich môže sledovať neúnavne aj po celé roky. Býva si taký istý úspechom, že si ho väčšinou aj sám podvedome pritiahne. V horšom prípade nenávidí kritiku a sebakritika mu je úplne cudzia. Taktiež máva chvastúnske sklony a rád ukazuje druhým svoju moc a silu. K svojej životnej roli nutne potrebuje prestíž a obdiv, preto rád zaujíma vedúce postavenie, kde môže plne uplatniť svoje veliteľské schopnosti. Obvykle má skvelú vitalitu a silnú vôľu, ktorou dokáže prekonať aj tie najťažšie prekážky.

http://www.zverokruh.sk/znamenie-lev.html

karkulka55
autor
10. dec 2007

to je az neuveritelne...uplne do bodky presne....ako rit na serbel to sedi 😲

mari.m
10. dec 2007

Muž Lev: Je ako Slnko. Veľký, silný a žiarivý, so snahou o dominantné postavenie v zamestnaní aj v rodine. Dá sa však ľahko manipulovať, ak mu lichotíte. Ženu pokladá za doplnok svojej osobnosti, preto musí byť na úrovni. Je presvedčený o svojej neodolateľnosti. Neznáša kritiku a prehru.