O všetkom rozhoduje on

karkulka55
9. dec 2007

mam pocit ze o vsetkom rozhoduje len a len moj priatel, kedy bude svadba, ci vobec bude, ci bude dieta a kedy vlastne a ci vobec bude,resp. kedy sa on budeme snazit, kedy sa budeme stahovat do vlastneho a nie byvat v podnajme, kedy pojdeme na dovolenku...mam pocit ze na moje potreby vobec nemysli, vzdy si najde nejaky argument preco este nie, preco to alebo ono ani nejde...gynekolog mi zistil ze asi nebude lahke pre mna otehotniet, a jeho reakcia bola, ze sa ho do toho snazim teraz natlacit a ze on teraz dieta este aj tak nechce...

sloboda4
9. dec 2007

ahoj karkulka,
poznam manželstvo, kde chlap rozhoduje o všetkom /ešte aj o takych veciach ako a do kedy ma jeho manželka kojit ich dieta 🙂 / a funguje im to velmi dobre, ale to iba preto, lebo jeho manželka ja uuuuuuuplna "salamistka" 😉

ja mam som mala prveho manžela takeho že ked som ho poslala pre chleba tak sa opytal že kde ho ma ist kupit, ked som povedala že nemame peniaze na dovcu, tak mykol plecom a v pohode si stale sedel pred TV jak keby sa nic nedialo.po rozvode som povedala že už ani za svet žiadne manželstvo.
ale potom prisiel NOVY manžel, ktorý po 8 mesiacoch naplanoval celu nasu svadbu, sam povedal kedy chce dieta /aj ked mu to trvalo/.ale tiež je taky že sa snaži stale presadiť AKO CHLAP 😉 - ja nemožem ist sama do obchodu, nemožem ist sama so symon do mesta, dokonca aj vybavičku pre maleho som musela kupovat za jeho asistencie,nemožem to ci ono, ..........až raz som mu tak riadne povedala do duše.....jednoducho že ma dusí, že ma drži na kratko
a ja to už nemienim tolerovat, týžden bola ticha domacnost ale tak sa potom zacal líškať ako nikdy, taka vterka bola z neho. 😀
ono možno to ti chlapy tak nemyslia ako to davaju najavo...tažko povedať...
treba si jednoducho sadnut a vysvetlit a dohodnut sa na veciach ako rodina, byvanie a deti, ak ti povie ako si to predstavuje /ak si to vobec predstavuje/-dohodnite sa a je to relativne v poho.... 🙂
ale ak tieto predstavy nemate vobec spoločne....prepac ale stracaš cas ☹

karkulka55
autor
9. dec 2007

aj my mame po dusnej diskusii par tyzdnov krasu...tak dva a potom zas to iste...uz mam pocit ze je to moja chyba, ze som si nalinkovala svoj zivot a on nechce to co ja a ja potom vytvaram zbytocne dusno namiesto toho aby som si zivot vychutnavala, upinam sa na svoje predstavy a idealy...

aj to je to ze mam pocit, ze som sa v zivote s takym chlapom nestretla, mudry snazivy ambiciozny, mi strasne imponuje, ziadny povalac...

sloboda4
9. dec 2007

karkulka, ked mate každy svoje sny a predstavy a nic spoločne tak neviem ale asi by si mala zacat žit svoj zivot...
snaživych, milých a mudrych chlapov je dost, len každy je snazivy, mudry, a milý v niecom inom.....nikdo a nic nie je 100%.....moj nazor

gedren
9. dec 2007

Tak to je pak jasny karkulko, ze za vsim je Tvuj problem se sebevedomim :( - kdyz se bojis opustit chlapa pro iracionalni obavu, ze uz si nikoho nenajdes, tak je jasne, ze i ve vztahu se pak chovas dost podrizene. On to vyciti, ze si s Tebou muze delat, co chce, a pak to nema tu stavu a nebavi to ani jeho.

Vsak nasla sis jednoho chlapa, najdes si i jineho, nejses prece prasiva, ne? To *Ty* rozhodujes, s kym budes, zda vubec s nekym, musi Te to naplnovat a uspokojovat, to prece neni zadna norma, ze si kazdy musi najit partnera a kdo nema, je divnej? A ze kdyz uz jste spolu byli (nevim kolik) let, tak uz ted spolu musite byt navzdy, protoze co by tomu rekli lidi kolem a co Ty bys delala v 25 bez chlapa 🙂 Vzdyt mas zivot pred sebou a lepsi ztratit se sobcem par let, nez par desitek let.

Pokud si to uvedomis, ze nemas co ztratit, maximalne ziskat (bud lepsiho chlapa, nebo svobodu - a to oboji jsou uzasny veci!), tak se i vuci nemu zacnes chovat jinak a on si uvedomi, co doma ma, a taky se (mozna) zacne chovat jinak. A kdyz ne, kopnes ho do zadku 🙂

karkulka55
autor
9. dec 2007

ja som sa velakrat snazila o taku diskusiu, ale on to hned zoberie strasne osobne a sa zacne urazat a penit, ze ho do niecoho tlacim, ze som sa zase nechala niekym ovplivnit...

bihan
9. dec 2007

Vo Francúzsk majú jedno krásne heslo: radšej byť sama ako v zlej spoločnosti 😉

sloboda4
9. dec 2007

karkulka vy sa asi nie že nemate o com rozpravat ale neviete rozpravat /resp. on sa nechce/.....ja by som sla od neho
aj s mojim mužom je tažko baviť sa, ale vždy nakoniec do 24 hod. prilezie on a potom by sa len bavil a bavil 🙂

sloboda4
9. dec 2007

bihan ......velmi vystižne heslo 😉

karkulka55
autor
9. dec 2007

ach jaj, ja s vami suhlasim, ale je to tazke... ☹

snezienocka
9. dec 2007

karkulka skus mu napisat list o tom ako sa citis. bez ziadnych natlakov alebo vyhrazok. ciste len to co citis. daj mu ho ked bude mat volno a nechaj ho sameho, mozno aj par dni. mozes ist navstivit rodicov..... daj mu nejaky ten cas na absorbovanie tychto informacii.
ked si ho precita, urcite bude o tom premyslat. ak nie tak vybuchne ze zasa vymyslas. v takom pripade utekaj lebo mysli naozaj len na seba

snezienocka
9. dec 2007

v kazdom pripade, drzim palce 😉

aktak
9. dec 2007

necitala som ostatne prispevky, ale chcem sa ta opytat cim ta priatel robi stasnou ked v kazdej oblasti citis ze ta nerespektuje...
a ak si teraz takato smutna z jeho konania, myslim ze po dlhsom spoluziti ci svadbe to bude uz len horsie (tak to byva, cest vynimkam)

suki
9. dec 2007

karkulka55 jestli ti můžu poradit dej mu poslední šanci, tím myslím-všechno mu řekni tak jako nám tady, promluvte si a pokud to nepochopí a bude ti tvrdit, že ho do něčeho nutíš a že on se na to ještě necítí apod. řeči, vykašli se na něj.Jsou to výmluvy. Třeba se mu ještě rozsvítí, když si bude myslet, že tě ztratí, ale jinak budeš celý život nešťastná, nebudeš si nic sama rozhodnout a budeš pořád řešit, co by na to řekl ten tvůj. To není správný vztah. A pokud by to tak dopadlo, určitě si najdeš někoho koho budou zajímat i tvoje potřeby a přání. Chápu, že je to těžké, když jste spolu dlouho, ale co z toho, když nejsi šťastná? 😒

bibinka
9. dec 2007

debata sa rozprúdila, karkulka, teraz máš na výber dosť názorov.
Myslím si, že si rozumná žena,svojprávna a nikto na svete ti nemôže podsúvať čo máš robiť a manipulovať ťa. Tvoj priateľ je zrejme dominantný typ, ktorý neznesie odpor . A zrejme bol zvyknutý nato, že neodporuješ a jemu to vyhovovalo-mal doma teplú stravu, popraté, a sex vždy keď je chuť. Keď si študovala, bolo dobre,v podstate si bola závislá na rodičoch(neviem či ti platili výlohy )a jemu toto vyhovovalo.
Teraz si vyštudovaná, postavená na vlastné nohy a teda chceš aj žiť,mať dieťa,vydať sa a mať spokojný život.Lenže on toto zrejme vôbec nechce,nechce žiadne záväzky a ty mu tam nezapadáš do jeho života. Fakt mi to takto pripadá,prepáč.
A neboj, že by si si nenašla nikoho.Pcha! Veď po svete behajú 3miliardy chlapov,neverím, že sa nenájde nikto, kto by ťa nemiloval úprimnou láskou a kto vy s tebou žil spokojný život.

mimma
9. dec 2007

Karkulka, určite si niekoho nájdeš! A dobre, keby aj teoreticky nie, tak je lepšie ostať sám ako s blbcom na krku! Podľa toho, čo píšeš, tak tvoj priateľ úplne zabudol na to, že si tu aj ty a že aj ty máš svoje potreby, svoje predstavy...vieš, keď je to teraz takéto za pár rokov to bude ešte horšie. Náhodou budeš na MD, závislá od manžela a on nebude nič riešiť, všetko ti naplánuje do bodky a ty budeš nespokojná a budeš trpieť. A nebodaj ti ešte povie, že svadba a tehotenstvo bol hlavne tvoj výmysel, tak čo sa sťažuješ. Nie je to ľahké rozhodnutie, poriadok v hlave si aj tak musíš urobiť ty, určite ti to je ľúto, lebo si si to predstavovala inak...ale nemá cenu držať sa ho zubami nechtami len preto, že máš strach, že iný nepríde alebo že každý má svoje muchy...toto mi príde už príliš na to, že ste ešte ani neni svoji...

cat
9. dec 2007

karkulka od chlapa co neberie do uvahy moje nazory a tuzby ci priania by som utekala, utekaj kym mas 25 a nie v 40tke spolu s detmi v najcitlivejsom veku 😒 a never tomu ze lepsieho nenajdes, urcite najdes.
K lepsiemu sa 100 percent nezmeni, to je naivne, ak budes cakat na toto, premarnis si najlepsie roky zivota..

mimma
9. dec 2007

Cat, dobre napísané, karkulka, budeš nakoniec rada, že si si to všimla a že si ho pustila k vode...veľa žien tieto varovné signály ignoruje, alebo si myslí, že sa to časom "otupí", ale ver mi, že je lepšie si priznať pravdu teraz a rozhodnúť sa radšej na čas ostať sama, ako mu celý život ustupovať a všetko robiť len vtedy a len tak, ako chce on. 😉

ervotoc
9. dec 2007

a ešte k tomu si kočka ako hrom 😉

mimma
9. dec 2007

ervotoc, ty si z tej tmavej fotky zistila, že je Karkulka kočka ako hrom?! 😀 Si dobrá!

mari.m
10. dec 2007

ahoj karkulka 55.
tak ja som na tom podobne..ale ja si z toho hlavu nerobim !!!uz nie!!!
moj priatel je este mlady na svdabu,na deti..tak to tak beriem!
ma 24,ja uz skoro 23 a este studujem..
on nevie,co chce do buducnpsti,jedine co vie,ze chce byt so mnou..
a to je hlavne nie?!
na co ho do niecoho tlacit..ked nehovorim o svadbe a detoch,je kludny..a je nam fajn..podla mna do toho pride sam..sam ma poziada o ruku a zacne mi ukazovat mile babatka a kociky a vsetko okolo toho..ale potrebuje podla mna cas..
snad ho nenecham za to,ze este nedozrel na ulohu manzela a otca..
kamoska mala rovnaky problem pred 5rokmi,dnes je uz manzelka a ma pol rocneho krasneho synceka Miska.
ked ho nebudes do toho nutit a on uvidi,ze nad svojim zivotom moze rohodovot sam- muz - lovec, tak zacne na tuto temu sam,uvidis..
ja uz to neriesim..
necham to an neho..
viem,ze ma miluje a vie, ake su moje sny a tuzby a verim,ze mi ich raz bude chciet naplnit!!!
cmuk
netrap saaaaaaa
viacere sme tym presli 😉

karkulka55
autor
10. dec 2007

babulky, dakujem za prispevky...

ja viem ze ma miluje a ze chce byt so mnou, aj mi to hovori, ja viem ze on nie je romanticka dusa ako ja, je strasny pragmatik a realista...ale zas netreba dvoch snilkov, ale ked ten moj pocit nie a nie odist...pochadza z rozvedenej rodiny, u nich nie su take pevne vazby rodinne, asi sa toho boji, aj mi to par krat naznacil...hovori ze manzelstvo vsetko znici...

tatiana82
10. dec 2007

ahoj karkulka.
pokial ho naozaj milujes, ukaz mu ze u teba moze najst istotu a oporu a nema sa coho bat,... nie kazdy vztah musi skoncit rozvodom alebo rozchodom. pokial ste z rozdielnych svetov tak chvilu potrva kym sa nejak zosuladite. nie je to jednoduche a neda sa to hned.
niekedy chlap potrebuje viac casu aby to pochopil...
je to na tebe, drz sa!

karkulka55
autor
10. dec 2007

ved ja mu to stale tvrdim, ze to nemusi byt nas pripad, kazdy vztah ma svoje muchy, ale ked sme ustali doteraz veci co sa nam stali, tak by nas uz nemalo nic len tak lahko zlomit a rozdelit...pre mna je rodina to najdolezitejsie...

anta
10. dec 2007

Karkulka, mě občas dokáže namíchnout manžel tím, jak mi radí, co a jak v těhotenství, jako by to díťátko nosil on sám, občas mě tím tak dostane, že mu řeknu, ať si to dítě vezme a nosí místo mě, ale on si pak aspoň uvědomí, že tu svoji péči přehání, tak ustoupí, ale u toho tvýho mi to přijde tak, jako by mu nezáleželo na tom, co si myslíš, mám pocit, že si z tebe dělá loutku a tahá za provázky, to by se mi taky nelíbilo. I ten můj je z rozvedené rodiny, ale takhle se nechová, chce být dominantní, ale dokáže uznat i mé názory. Tak ti holka neví. Ale je fakt, že možná bude stačit, když do něj budeš "hučet", že se s Tebou opravdu nemá čeho bát, ale pokud by si nedal říct, tak by mi to zase přišlo, jako když ti nevěří. Tak ti držím palce 😉

kacenqa
10. dec 2007

mari.m nuz, rozdiel medzi tvojim a karkulkinym priatelom je ale vo veku, chlap, co ma 30, by uz mal mat ujasnene, akym smerom sa chce jeho zivot uberat, a v akom casovom horizonte planuje usadit sa, zalozit si rodinu, a tieto veci...nevravim, ze hned v 30tke to ma realizovat, ale minimalne by jej mal vediet povedat, ze co ja viem, do 5 rokov maximalne...pretoze 'raz' moze byt aj o 4 aj o 8 aj o 15 rokov a nemusi to byt ani nikdy.

karkulka - poviem ti, ze ja nie som zrovna typ zeny, za ktorou sa otoci na ulici kazdy chlap. teda ak sa vobec daky otoci. 😉 tiez som mala pocas VS priatela, s ktorym to bolo fajn, ale postupne to sklzavalo do polohy , ze som si fakt pripadala uz len ako kucharka a nastroj na sex a ked uz ani ten sex nebol, a ja som sa bezdovodne rozplakala a on si to ani len nevsimol, bolo mi jasne, ze to treba riesit. napriek mojim obavam,ze uz si nikdy v zivote nikoho nenajdem, rozisli sme sa. chvalabohu. (to si vravim teraz 😀 ) po par inych vztahoch som vo svojich 27 rokoch, kedy som uz fakt neverila, ze si niekoho najdem, lebo vsetci z okruhu mojich znamych boli bud zadani alebo 'nepouzitelni', som stretla svojho manzela. v momente, kedy som to vobec necakala, si ma nasla laska. takze never tomu, ze ostanes sama. si mladucka, neboj sa toho. podla mna si muzi cenia zeny, ktore su samostatne, vedia sa o seba postarat.

karkulka, ked sa uz vyse pol roka trapis tmyito otazkami, a 'diskusie' s priatelom nikam nevedu, a dokonca aj tvoje racio, ako sama pises, ti vravi, ze je cas ist dalej, myslim, ze by si to mala spravit. jasne, bude to boliet, kazdy rozchod boli. ale cas to polieci. a ty sa mozes otvorit novym moznostiam a spoznavat novych ludi a casom prides na to, co vlastne od chlapa, ktory ta ma sprevadzat zivotom cakas. a co si/nie si ochotna tolerovat. a na tento vztah si zanechas pekne spomienky skor, ako to sklzne k vecnym hadkam a vzajomnemu obvinovaniu sa - z tvojej strany, ze nehladi na tvoje potreby, z tej jeho, ze ho stale niekam tlacis....

drzim palceky, akokolvek sa rozhodnes, rozhodnes sa spravne. kazda cesta niekam vedie, len niektore su skratky a niektore v sebe skryvaju obkluky...

karkulka55
autor
10. dec 2007

tak on vie ze raz to chce, kedy to nepovedal, neplanuje na presne casove useky, co je uplny opak mna, kedze ja mam rada veci naplanovane, potom nie je zbytocny chaos...
este asi tak pred 4 rokmi, kategoricky hovoril ze on sa nikdy neozeni a nechce deti, ale teraz uz pripustil tu moznost ze by to chcel...hovori ze si to chce uzit a nie sa stresovat ci mame co do ust, len neviem kde je ta hranica ze kedy bude dost...ved svadba nestoji tak vela(nechcem velku, len my dvaja a svedkovia) a dieta tiez nie, no to mame s velkym prehladom...proste by to bolo bremeno ktore on teraz nepotrebuje ku svojim problemom..

jancia
10. dec 2007

karkulka: a ty si vies predstavit prezit s nim cely zivot? 😖

inak ma napadlo... co ked sa vam podari babo este pred svadbou... neplanovane... bude ta nutit na potrat lebo mu to narusi jeho plany?

rozhodnut sa musis sama, nie podla nasich rad tu na fore...

smejko1
10. dec 2007

karkulka - a to si ho vazne chces vziat?? a predstava mat svadbu vy dvaja a svedkovia je tvoja a ci jeho??

ja teda neviem..... ale z manzelstva sa tazsie odchadza ...

karkulka55
autor
10. dec 2007

ja si inu svadbu ani predstavit nedokazem a okrem toho nejako sa neviem vzit s predstavou velkej oslavy...najviac by sa mi to asi pacilo niekdy vonku...

na potrat by ma na milion percent nenutil, preboha, sak zas neni zviera, to mame vyriesene, keby sa podarilo tak by sa podarilo...ale vedome dieta neplanuje...

expertka8
10. dec 2007

...karkulka...dajte si "pauzu"...co ja nazyvam "milosrdnym rozxodom"....ALE..niekedy to vypali aj opacne 😉 ...partner mozno potrebuje "nakopnut"...
...az ked stratime STASTIE...dokazeme si ho vazit...ja Ti drzim palce..nex ho partner najde v Tebe 😵