O všetkom rozhoduje on

karkulka55
9. dec 2007

mam pocit ze o vsetkom rozhoduje len a len moj priatel, kedy bude svadba, ci vobec bude, ci bude dieta a kedy vlastne a ci vobec bude,resp. kedy sa on budeme snazit, kedy sa budeme stahovat do vlastneho a nie byvat v podnajme, kedy pojdeme na dovolenku...mam pocit ze na moje potreby vobec nemysli, vzdy si najde nejaky argument preco este nie, preco to alebo ono ani nejde...gynekolog mi zistil ze asi nebude lahke pre mna otehotniet, a jeho reakcia bola, ze sa ho do toho snazim teraz natlacit a ze on teraz dieta este aj tak nechce...

scarletka
22. dec 2007

karkulka utekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj od nehoooooooooooo 😲 😲 😲

roxxxana
27. dec 2007

Ach tak,mamička....odtud vítr fouká. Napadlo mě to hned, ale v diskuzích už to tak bývá, že pravá příčina problému se zjeví jen tak mimochodem po nějakém náhodném dotazu nebo připomínce. Karkulko, nevím, jestli jsem četla pozorně, ale bydlíte spolu (no, po sedmi letech asi ano)? Prožívala jsem obdobný vztah (4 a půl roku), můj bývalý partner teda nebyl dominantní, ale to jeho "jednou ano, až přijde čas, uvidíme..." bylo na denním pořádku v celkem důležitých i nedůležitýh věcech. Jenže to trvalo příliš dlouho a začala jsem mít pocit, že ztrácím čas. Třeba to společné bydlení. Jeho rodiče měli prázdný byt, který ani nepronajímali. I já jsem měla možnost zrekonstruovat byt po dědečkovi, kde bychom spolu mohli být. Ale pořád byly nějaké důvody, proč to nejde. Nakonec se ukázalo, že za vším je jeho matka, která se prostě nehodlá smířit s tím, že její syn je dospělý. Potřebovala ho mít neustále po ruce, vždycky měla přednost přede mnou. Ke mně se chovala hezky, přestože hodně rezervovaně, ale bylo cítit, že by byla raději, kdybych nebyla...odkud asi má tvůj přítel ty řeči o tom, že manželství všechno zničí? Že by mamička? Opuštěná tatínkem? Možná mu taky povídá, že mladý holky jsou potvory, co jdou jenom po penězích, že bude zklamaný a ať se proboha nežení....jen to jen manipulace a způsob, jak ho udržet po svém boku. Nedokáže se smířit s tím, že by měl vlastní rodinu a ona by se tím pádem nedejbože ocitla na druhé koleji...jestli je to skutečně tak, tak pryč od něj...myslím to vážně, čekaly by tě jenom problémy a hádky.
V příštím vztahu nastav jasná pravidla od začátku. Je mi tolik a tolik, jestli nám to bude klapat, do dvou let se chci vdávat, do tří let dítě. Jestli nesouhlasíš, sorry, budu hledat jinde. Jinak je to totiž vážně ztráta času. Ujasni si, co doopravdy chceš a netaj to...mně se to vyplatilo. A budoucí tchýni a zejména vztah tvého partnera k ní podrob detailnímu zkoumání. měl by se k ní chovat hezky a s láskou a pozorností, svoje životní plány a strasti by ale měl sdílet s tebou a nikoli s maminkou.
Hodně štěstí.

mory
27. dec 2007

roxannnna no to sa dost dotyka mojho pripadu ked som tiez uz mala 100krat chut sa zbalit zobrat decka a utiect 😠 aj moj muz je hypnotyzovany jeho mamou a tiez ona je vzdy na 1 mieste 🙄 , ale zase ma neobmedzuje v nicom a hlavne nerozhoduje asi v nicom 😀 viem ze ma strasne lubi tak ako ja jeho ale jeho mama robi vela problemov a urcite sa to este neskoncilo 😒
ja som mala problem zo zaciatku ze som nerozumela ich reci a teraz ked rozumiem tak ona na neho rozprava Marokancinou aby som ja nerozumela ale niekedy mi svagrova priatelka povedala o com hovorili 🤐
keby som bola vedela tak by som ten vztah ukoncila este pred svadbou a detmi ale stalo sa a aj napriek nasej velkej laske je tu stale niekto kto sa snazi nase stastie rozbit ☹

a este ma napadlo ze ked sme sa snazili o druhe babo tak bol taky rad a ze tak velmi chce a hlavne keby bolo dievcatko a ked sme boli u svokry tak vzdy len ze ona ani vobec dalsie dieta nechcel atd... 😠 a ked som mu to vytmavila tak nevedel co ma povedat.

karkulka ak mozem poradit a to uprimne zbal si svoje pecky a utekaj a nebud smutna on za to nestoji a hlavne ze na kazdom konci sa nieco nove pekne zacina a si mlada a rozumna a patri ti aby si bola stastna 😉 😉 😉

yasminelle
27. dec 2007

Ahoj karkul, ake ste mali s priatelom vianoce? Nejaka zmena?

karkulka55
autor
11. feb 2008

ahojte,
takze je koniec...po tolkych rokoch a mojej neunavnej snahy, som to nakoniec vzdala, i ked s poslednym pokusom o zachranu, aj tak ma nechal odist a myslim si ze je rad ze som odisla ☹ 😔 😢
najvacsim problemom bola jeho mama, nevola zacat akykolvek rodinny zivot so mnou a jeho praca, ktora je pre neho vsetkym a aj navzdy bude. je to dva tyzdne a on sa mi ani len neozval, nezaujima ho ako sa mam a co robim.

karkulka55
autor
11. feb 2008

obetovala som sa pre neho cela a vsetko a toto je vdaka...neviem ako teraz este nejakemu muzovi uverim...

tatiana82
11. feb 2008

ahoj karkulka.
to ma mrzi, ja som ti davnejsie radila stat si za svojim a co najmenej sa prisposobovat niecomu co si mozno ani sama nechcela. skoda ze tvoj priatel neurobil nic aby zachranil vas vztah a neurobil ta stastnou, ale asi to takto bude pre teba lepsie. a mozno bol prilis pohodlny aby nieco urobil...
hlavu hore, zivot ide dalej a ver tomu ze existuju aj normalni chlapi, a niekde na teba caka ten pravy. zrovnaj si myslienky, uz vies co chces a co nechces a podla toho si zariad svoju buducnost.
neboj sa to krasne na teba este len caka 🙂

karkulka55
autor
11. feb 2008

Dakujem tatiana 🙂
Teraz uz viem ze je to takto dobre a ze ludia co mi radili mi radili dobre, ale ja som bola hlucha a slepa a potrebovala som na to prist sama...otvoril mi oci, ked som mu povedala ze ho milujem a pre nas vztah som este ochotna cokolvek spravit a on povedal NEVIEM, tak som sa zbalila a odisla som 😔

tatiana82
11. feb 2008

potrebovala si iba viac casu. boli ste spolu dlho a taketo rozhodnutia nikdy nie su jednoduche.
ale pamataj si ze tam kde sa nieco konci sa nieco nove zacina... 🙂
tak vela stastia, zasluzis si niekoho lepsieho, kto si ta bude vazit 🙂

poleva
11. feb 2008

karkulka 55 na čo odpovedal neviem ?
ahoj tatiana

karkulka55
autor
11. feb 2008

nevie ci ma ma rad a ci chce byt este so mnou a nevie ako to dalej bude pokracovat...tak ked nevies tak si nevedz sam...jemu sa nic nechce riesit a je z toho unaveny...a povedal mi ze zenit sa nemieni a ani nema potrebu si zakladat rodinu...30 rocny chlap ked toto povie, tak len nema spravnu zenu, nie ze by nemal mat tieto zkladne zivotne otazky vyriesene.

poleva
11. feb 2008

a ty máš koľko ? dlho ste boli spolu ?

karkulka55
autor
11. feb 2008

25 a 7 rokov sme boli spolu.

poleva
11. feb 2008

pane bože to vážne ? tak to sa pekne zachoval
a mala si kam odísť ?

smejko1
11. feb 2008

karkulka je mi to luto..... ale dobre si urobila.. aj ked teraz Ti je isto tazko. AK vsak chlapovi nestojis zato aby sa snazil potom TI ON nestoji zato.....

i ked je mozne, ze si mysli, ze len vymyslas a ze sa isto vratis, ked ta to prejde (zalezi od vysky jesitnosti daneho chlapa).... no v kazdom pripade Ti drzim palce..... si este velmi mladucka, cely svet je pred tebou 😉
zacni robit to co si nerobila kym ste boli spolu a velmi si chcela..... najdi novyzmysel zivota a uvidis, bude Ti uz len lepsie..... 😉

takco
11. feb 2008

moja sestra zila s takym typkom 10 rokov a co si musela prezit to ani tomu naj nepriatelovy nezelam teraz ma dobreho manzela ale pocuchane nervy nestalo to zato cakat az sa zmeni ,,Muzi sa nemenia! ak to citis ze ti taky postoj vo vasom vztahu nesedi tak chod od neho prec ,lebo starnuci tyran je este horsi. 😕

nobody
11. feb 2008

tak to s ním prober trošku víc akčně
no chová se jak blbeček, ale to my občas umíme
prozkoušej ho ....

francesca26
11. feb 2008

karkul mas IP 😉

takco
11. feb 2008

tak dobre si urobila 🙂 si mlada a este ta stastie caka niekde inde to mi ver,on nech najde sebe podobnu a tiez nech je stastny,kocky zacina jar a to znamena novy zivot a lasku tak tfuj tfuj tfuj nech sa ti splni vsetko po com tuzis a vyberaj dobre! 🙂

roasha
11. feb 2008

karkulka,gratulujem ze si nasla odvahu a poslala ho do kelu. 😉 😎
bol to obrovsky egoisticky manipulator,s ktorym by tvoja buducnost bola len ciernobiela. 😖
mozes byt rada,ze si s nim nebola zosobasena,mozno o par rokov by si bola zrela na psychiatriu.ved uz len ked sa zamyslis,doteraz ta vo vztahu utlacal,a ty pochybujes o sebe? 😕
neboj sa,mas pred sebou najkrajsie roky,a tvoj pravy na teba niekde caka. 🙂 😉 😵

mari.m
11. feb 2008

ahoj karkulka 😉
ani moj lev nechce ani pocut o svadbe, ani o detoch..
ale neriesim to utekom 😒
viem,ze vasu situaciu komplikovala buduca svokra..
ale..

7rokov je 7rokov..
ak sa ozve prvy, aspon ho vypocuj..

ale som na teba hrda a drzim ti paste. ze si odisla po tolkych rokoch zo vztahu..
cmuk
a drz sa
si silna zenska
pa

kisska
11. feb 2008

mari.m - 7 rokov v takomto nerovnomernom vztahu je stratenych 7 rokov. A je rozdiel medzi utekom a oslobodenim sa. A ako si predstavuje tvoj drahy vasu buducnost? Uzivanie si zivota, zivot jeden pre druheho, ale nezavazne, aby mal volne ruky, ked nahodou stretne niekoho ineho? Verim, ze ti na to povie, nech neblbnes, ved ta miluje a nic vam nechyba...
Boooze, my zeny sme nieked takeee truby. ZLY MANZEL/PARTNER NIE JE LEPSI AKO NIJAKY!!!

karkulka gratulujem k velkemu kroku. Verim, ze to teraz boli, ale aspon rychlejsie pochopis, ze za to nestal, ked sa dva tyzdne neozval. Bolo by divne keby nebolelo, ked si ho mala rada...
Zavidim ti, ze sa mozes opat venovat sama sebe, konecne po rokoch robit veci, ktore chces ty a rozhodovat o svojom zivote... A verim, ze ked to budes najmenej cakat, tak stretnes niekoho, kto oceni tvoju vynimocnost a bude chciet stravit zvysok zivota s tebou a tak ako budete vy dvaja chciet 😉

yasminelle
12. feb 2008

Ahoj karkul. Tak si sa nakoniec odhodlala. Gratulujem ti k rozhodnutiu. Vobec sa ti necudujem, ze si tak dlho vahala, mi zeny sa vzdy snazime vidiet na chlapoch to dobre a ospravedlnovat ich tym, ze on ma vela prace, on je narodeny v tom a tom znameni, on je taky tvrdohlavy... Ale pritom nechceme vidiet, ze keby nechceli, tak by taky neboli.
V kazdom pripade, ber to tak, ze si sa rozhodla spravne, hlavne potom, co ti povedal, ze on nevie co k tebe citi a ze sa neplanuje ozenit a nechce mat deti. Vies, ale toto by ti nepovedal sam od seba, lebo je to zbabely zasran, ale cakal dokial ty od neho odides alebo co. Pritom vedel, co od neho chces, a nevedel ti na rovinu povedat sam od seba, ze on ti to nedokaze dat. Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, mala by som prenho par teplych slov. Toto povedat zene po 7 rokoch. Ale viem, ze aj taketo veci sa stavaju, aj ovela horsie...
A tych 7 rokov rozhodne nebolo marnych. Zistila si, co nechces.
Moja rada je, ze aj keby ho konecne osvietilo a prisiel by za tebou, nedavaj mu uz ziadnu sancu (aj ked to bude hrozne tazke). Pocas vasho vztahu mal tych sanci uz tolko...

karkulka55
autor
12. feb 2008

Babulky dakujem 😵

Tu vobec nejde o to ze by som utiekla alebo sa vzdala, ja som nas vztah riesila uz skoro rok...davala som stale sancu, klopila usi a snazila sa byt obetava, mila a pozorna zena.Jedine co som chcela bolo aby ma mal rad a bral aj na moje potreby...lenze moje potreby nie su, neboli a nikdy nebudu dolezite, to uz teraz viem a ked si pospominam na vsetky veci co sme spolu prezili ako sa ku mne v urcitych situaciach zachoval...tak som rada ze som odisla a nahnevana ze som to neurobila skor...stale ho milujem ale viem ze on dokaze milovat len seba...
On sa neozve, na to je prilis pysny a egocentricky. Jeho hrdost je vacsia ako laska ku mne, teda ak nejaka je. Uplne mam pocit ze on mi to nedokazal povedat aby som odisla a spraval sa tak aby som to nakoniec urobila ja.
Nemozem byt s chlapom ktoreho najvacsia priorita je praca a prachy, pre mna je to tiez dolezite ale nikdy nebude najdolezitejsie.

sancapreseba
21. okt 2009

Ja som prežila niečo podiobné. Moj bývaly bol presne to isté. Vyzeralo to vsetko uplne idealne, krasa. byvali sme od seba 65 km. Po roku vecneho dochadzania a vydenia sa raz za cas som sa rozhodla nechatt v mojom rodisku skvely job a hladat si pracu niekde pri nom, v zapadakove. Vtedy som prvy krat zistila, ako to somnou vlastne mysli. Nezmohol sa na normlanu debatu, len...a kde budes byvat?ABY SOM SA NAHODOU NENASTAHOVALA K NEMU.Bol to uder pod pas. A tak sa zacala valit vlna jeho poloprávd. On tuzil byt somnouo, on ma miloval, lubiL....no on vzdy videl prekazky v tom, aby sme byvali pod jednou strechou, aby sme konecne boli pri sebe......videl prekazky vsade tam, kde som ja videla nas dvoch ako celok. Vidite, az teraz, ked to pisem, mi to cele prvykrat zapada....bolelo to, no ja som to riesila radikalne...rozchodom.Po rozchode z jeho strany plac, argunmenty,sluby o tom, ze vsetko bude inac.Tak opatovne davanie sa dohromady a opatovne polopravdy a ziadne hmatatelne dokazy o tom, ze vie a predovsetkych chce pohnut veci dopredu. Po 2 rokoch som odrazu pocitila, ze ho pre tieto polopravdy zacinam prestavat milovat.napriek vsetkemu tomu cloveku som davala sance, no uz som citila, ze je len otazka casu, kedy to nevydrzim. V skutocnosti som prisla na to, ze sa ten clovek nikdy nebude citit na to, aby sa raz stal otcom. A preto si myslim, ze dvaja ludia s odlisnymi hodnotami a prioritymi urcenymi v zivote by mali kracat vlastnou cestou. Bola som s nim a odrazu do mojho zivota vosiel ozasjstny ,,chlap,,. Boli sme spolu 2 mesiace, zacali spolu zit, , sme spolu skoro rok, chodievame na vylety, milujem s nim rozopravat sa o nas, o spolocnej buducnosti. A co je najuzastnejsie je to, ze citim, ze ho zaujimam, pocuva ma, o com snivam, po com tuzim, mna zaujima vsetko, co chce on. Odrazu mam pocit, ze existuje suhra, rovnocenní vztah. To prosto musite citit......laska dvoch ludi spociva vo vnimani , pocuvani s a navzajom.....a ako to rozpoznat, ci ste sa v takom vztahuocitli? Jednoducho sa budete citit stastna....a spokojna. ....KONECNE!

macka01
21. okt 2009

človek si musí nájsť tu svoju polovičku s ktorou do seba zapadnú,s prepáčením,ako ritka na šerbel.Nie len súhra tiel ale aj duší.A niektorí ľudia jednoducho nie sú stvorení na život vo dvojici tak,aby si boli rovnocennými partnermi,niektoré typy chcú byť vodcami a ovláať druhýchvkladať im do úst ich názor,je lepšie to s nimi skončiť pre svoje vlastné dobro 😉 dobre si urobila,na čo si vlastne prišla aj sama že? 😉

luise
21. okt 2009

Presne moje slová, Macka. Vystihla si to perfektne! 🙂

suki
21. okt 2009

Holky u nás to tak bylo hlavně v těhotenství a po porodu. MP v podtatě strašně moc věcí musel zařizovat sám a tak to tak nějak vzal za svoje a potom mu dlouho trvalo, než pochopil, že už nemám mozek zalitej jen hormonama a že taky můžu něco vyřídit sama..takže jsem se postupně zas začala starat o věci jako dřív a teď už je to naprosto v pohodě 🙂 Ale je to teda hrůza...člověk má pocit, že je úplně neschopnej...ale u nás stačilo si to říct a vysvětlit všechno a bylo to. No chvilku mu to trvalo, ale zvládl to 😎

luise
21. okt 2009

Suky, ale pochopil a to je hlavné, lebo poznám aj takých, ktorý to nepochopia nikdy! 😀

luise
21. okt 2009

prepáč, ešte som Ti tam napísala aj ypsilon! 😝