Obaja rodičia pracovne v zahraničí

powerica1
8. jan 2015

Ahojte maminky, ani som nevedela ako pomenovat nazov diskusie. Potrebujem radu, resp. nazor nazaujatych ludi. Moj muz pracuje v zahranici chodi domov na vikend niekedy aj vo stvrtok vecer, ked sa piatky nerobia. S mojim synom 3 roky sme nato zvyknuty a v podstate nastaveny. Maly nastupuje teraz do skolky a ja hladam pracu. Muz mi ponukol, ze u nich potrebuju brigadnikov. A nastava dilema, ze neviem co robit, maleho by opatrovala cely tyzden babka s muzovej strany a samozrejme do obeda by bol v skolke. Cize by som chodila s muzom v pondelok rano a prisli by sme bud vo stvrtok vecer, alebo piatok vecer. Maly je na mna navyknuty viac ako na muza tak neviem ako to zvladne. Nebojim sa, ze by sa babka o neho nevedela postarat, skor ako to psychicky zvladne take odlucenie. Muz mi vravel, ze aspon do vtedy kym si najdem pracu na slovensku. Aký mate nato nazor prosim. Dakujem za kazdu radu

natalym
8. jan 2015

Skús to. Neboj malý prežije, je to ťažké, viem, naša chodila na týždňovky babke od 1 roka. Je to žiaľ tak, že človek prachy potrebuje. 😉

luciferkax
8. jan 2015

neviem, koľko tam zarobíš, ale ak to nepotrebuješ "súrne", tak by som do toho nešla.. ak by mi nad hlavou nmávali exekútori, tak by som šla.. alebo by som to riešila formou - pol roka robím, pol roka som doma.. ja by som sa bála odlúčenia....

sense
8. jan 2015

raz mi bolo na povedane an poradni ked som riesila nejake veci ze dieta je pripavene vtedy ked je pripravena na to aj matka...mozno by si mohla zo zaciatku nechat maleho prespat u babky jednu dve noci aby si idela ako to zvlada...dalsie moznost odist aj so synom ...i ked za mna osobne si neviem predstavit byt par dni bez dcery ale zas ona je aj mensia...ale ak nie ste financne v nudzi tak ostan doma...

henikav
8. jan 2015

@powerica1 skusit to mozes a ak to nepojde, vzdy odtial mozes odist, ale lahke to nebude 😉 Myslim si ze ty budes plakat viac ako maly, on bude plakat pri rozlucke a potom si zvykne, ty budes stale rozmyslat nad tym a mozno plakat cely cas, je to len o tebe, aka si silna a ako to zvladnes. Mozno samu seba prekvapis aka si silna a ako to pekne vsetci zvladnete

powerica1
autor
8. jan 2015

@natalym skusali sme to zopar krat ale tak, ze spala babka u nas a mi s muzom sme sli sa vecer von bavit a prisli sme rano, a v pohode trosku poreval, ked sme odisli ale, ze potom uplne v pohode, tak neviem ako by to bolo viac dni.

mima4
8. jan 2015

@powerica1
pokial mate obaja moznost pracovat v zahranici, preco nevezmete maleho a nedate ho do skolky tam? Pripadne pocas pracovnej doby by tam mal opatrovatelku.

natalym
8. jan 2015

Oni vždy revú a potom si zvyknú. Najviac prežívať to budeš Ty. Záleží či tie peniaze potrebujete alebo bez nich prežijete.

powerica1
autor
8. jan 2015

@henikav ved prave takto, som premyslala ja, ze skusim a uvidim ako to budeme zvladat a ked nie, tak s tym seknem, a urcite mas pravdu, ze ja to budem ovela horsie asi znasat ako maly,

natalym
8. jan 2015

Za pokus nič nedáš.

powerica1
autor
8. jan 2015

babenky, ono je to tak, ze muz zarobi celkom slusne, ale peniaze navyse sa vzdy zidu, a co sa tyka toho odist aj s malym to nie je jednoduche. Muz byva s dalsimi chlapmi v 3 byte a to platia spolu, lebo jeden by to nezvladol, cize mi budeme v jednej izbicke s muzom a vsetko ostatne spolocne a to tam dieta nechcem nosit, a sami byvanie si najst bude velmi tazke a hlavne nakladne, cize to mozno casom

natalym
8. jan 2015

A doma si nevieš nájsť prácu? Lebo ak on zarobí, tak snáď by bolo lepšie keby si zostala doma, nie?

powerica1
autor
8. jan 2015

@natalym zatial som nic nenasla, vsetko bud casnicky do noci, alebo vyroba na 3 a 4 smeny, ak by som to aj skusila, tak ked najdem na svk tak by som sla zo zahranicia prec.

natalym
8. jan 2015

Tak daj si papier, dve strany a píš výhody, nevýhody. Mňa by lákalo, zostať tam neskôr celá rodina.

mima4
8. jan 2015

@powerica1
neviem, kde to zahranicie myslis, ale mozno keby ste si ako rodinka prenajali garzonku...a boli tam vsetci traja? Ono, ja som toho nazoru, ze fixovat sa k miestu, kde niet roboty, nevidim v tom vyznam a fungovat ze muz v zahranici, zena doma... tiez to nie je v poriadku, hlavne voci dietatu, ktore otca potrebuje.
Ja by som mozno skusila ist cez tu garzonku. Ono, naco ty budes ostavat niekde, kde nemas takmer ziadnu sancu najst si pracu?

lubina
8. jan 2015

@powerica1 ja by som skor uvazovala zobrat teda aj synceka a dat ho do skolky tam, ved jazyk by sa naucil za chvilu a nebol by odluceny od rodicov.....nasa starsia mala v skolke chlapceka,ktoreho opatrovali stari rodicia lebo obaja rodicia pracovali v zahranici a ten chlapcek to znasal dost zle, nakoniec ani nesiel nacas do skoly, musel mat odklad...to je tak, stari rodicia su vzdy stari rodicia a prastari to uz ani nehovorim, zvladnu postarat sa o dieta, ale ostatne detske aktivity a zaujmy su pre nich uz vlastne pritazou vzhladom na pribudajuci vek.Cize podla mna skor zobrat maleho so sebou

betunka39
8. jan 2015

ja osobne by som nešla, pretože by som to ja psychycky nevydržala, nehovorim o dieťati. Mala som kolegynu, ktora sa takto dala nahovoriť a odišla s manželom a dcerku nechali doma tiež tak pri starej mame. Potom ju po dvoch rokoch zobrali k sebe, lebo ona to nezvladala, nakoniac ostali v zahraniči ešte 10 rokov. Teraz sa vratili a povedala, že už by v živote tak neurobila, aby dieťa nechala starkým a ona šla. A rada, zaleži od Teba, ako sa citiš, čo ti je prednejšie, či peniaze, alebo dieťa, ked si to všetko daš na dve strany za a proti úpotm sa rozhodni.y Ja ked stojim pred nejakým doležitým rozhodnutim a neviem sa pohnuť dam si na papier klady, oprot zapory a čo je viac do toho idem. Ale moj nazor je, že mamu dieťatu nikto nikdy nenahradi, bez otca sa to to ako tak da .

powerica1
autor
8. jan 2015

@mima4 muz robi v Rakusku vo Viedni, cize tak strasne daleko to neni, tiez dobry napad s tou garzonkou, musim sa porozpravat s muzom o tom ked pride domov,

janinah
8. jan 2015

nešla by som,dieťa potrebuje byť vychovávané rodičmi,aspoň matkou v tvojom prípade,babka sa postará,jesť určite dá,ale......čo teraz v tom veku do dieťaťa zaseješ,to sa ti vráti......a mysli aj na seba,dôjdeš z brigády unavená,ešte aj cestovanie,budeš chcieť doma porobiť,navariť,mamu odbremeniť,dieťaťu sa venovať,kedy budeš oddychovať?

powerica1
autor
8. jan 2015

v podstate mate vsetky pravdu, v kazdom nazore som nieco nasla co ma oslovilo, nad cim som sa pozastavila, samozrejme, ze je pre mna dieta dolezitejsie ako peniaze, len bez tych penazi sa v dnesnej dobe neda ani pohnut a neda zabezpecit, dietatu vsetko potrebne. Samozrejme sa nastaveny na urcity standard. Tiez sa toho obavam, ze to maly bude zle psychicky znasat a zanecha to na nom nieco. To urcite nechcem. Co sa tyka toho odist spolu vsetci traja, ste mi vnukli ozaj dobru myslienku, ktoru budem rozoberat s muzom. Presne ako pisete, nedrzi ma tu nic, prace niet a ked aj mizerna a za almuznu. Urcite Vam dakujem za prejaveny nazor, ktore mi ozaj velmi pomohli. Dakujem takze, sa uberiem cestou skusit spolu odist ako rodina dik moc

monika15
8. jan 2015

Kazdy ma iny nazor, ine skusenosti ale ja osobne by som do toho nesla... sorry :(
na 4 dni alebo 5 ho nechat :(( babka neni mama

natalym
8. jan 2015

Na mojej dcére to zanechalo takú stopu, že je to môj tuľko, má 11 rokov a keď prídem domov tak sa po mne váľa aj hocikedy. Potom povie, keď Ty si mi tak chýbala mamička, vtedy, vieš......... 🙂

powerica1
autor
8. jan 2015

@natalym to je pekne, ja mam pomalicky 30 na krku a tiez sa rada pritulim k mamine, este pokial ju mam to vyuzivam, a dodava mi to energiu

natalym
8. jan 2015

@powerica1 To je pekné, len sa ku nej túľ. Ja už nemám maminku, chýba mi.

powerica1
autor
8. jan 2015

@natalym to mi je luto, ale mas dcerku a ta ti lasku prejavuje dostatocne aby ta naplnala, co by sme bez nasich deti robili, kto by nas maznal, ze? 😉

janickacrazy
8. jan 2015

@powerica1 Ja som tak odišla na 3 mesiace, ked mal moj syn 9 rokov a dodnes si to vyčítam, že som ho nezobrala so sebou, zdalo sa mi, že je už dost velký, no zdalo sa aj, že to znáša celkom dobre, ale neskor som zistila, že to niesol dost ťažko. 3ročné dietatko je ešte velmi malé, určite by som nešla bez neho.

mariamay
8. jan 2015

@powerica1 Ja by som to nerobila...a este teraz ked musi zvladnut byt v cudzom prostredi hoc len doobeda...ale pre dieta je to sok..zmena ..nieto este, ze pride domov a maminka nikde...ten cas s dietatom Ti - Vam nevynahradia ziadne financie..a tak maly syn Ta potrebuje...Zvaz, ci Ti to stoji za to..

vroni
8. jan 2015

Podla mna nie je o com. AK mate obaja pracu, byt zaplatite "lavou zadnou" a na kazdotyzdennych cestovackach usetrite tiez. Dieta by som u starych rodicov nenechala, nauci sa jazyk a bude s vami, idealne riesenie.

kimina7
8. jan 2015

Ak obaja robia v cudzine, urcite lepsie zobrst dieta so sebou. No nevie ako dlho budu a dieta budu nosit hore-dole z jedneho statu do druheho? Ako maju pracu? Ak je to brigada, tak by som este dieta nebrala, ak trvala praca tak sa stahujte ako rodina. Ak sa neboji nechat dieta s babkou urcite maju dobry vztah, no malo by to byt len docasne riesenie...

anatalia77
8. jan 2015

ja len na okraj:mam vo Viedni kamaratku a ta si veru prenajala 1 izbak a plati zan 300 eur. Muza ma stale pracovne v blave a ekonomicky ju lepsie vyslo byvanie v rakusku. Muz za nou dochadza na vikendy.

eeffka
8. jan 2015

@powerica1 matka a aj otec majú byť pri dieťati... za tie roky ste už dávno mali žiť ako rodina v rakúsku. Deti sa milerada zbavím k babke,ale na 1 noc. Nie ze ho čakám strčiť a ísť na zárobky...celé zle.