Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

feduska
15. máj 2008

ano, mas pravdu, len matka tereza nemala vlastne deti, ale plno cudzich, ja zial, ci nezial, mam vlastne deti a tak mi je nesmierne luto, tych zabitych, ktore nedostali sancu ani sa raz nadychnut ani vidiet slniecko, ani ich maminka nepohladkala, ani im nikto nepovedal rozpravku, ani sa nemali ku komu stulit. Rovno ich zabili, zdrave, chore, kadejake, zomreli potichucky, bez rozlucky, ani len slzicku nemohli z ocka vytlacit. Je mi to tak luto, nesmierne luto, milujem vsetky tie deticky a dufam, ze sa s nimi v nebicku stretnem a strasne prestrasne ma boli srdiecko, ked to vidim a viem o tom a nemam tolko sily na to a nemam okolo seba tolko ludi, ktori by chceli to co ja. Prepacte, ale je mi to tak luto, v nebicku im budem hladkat vsetkym do jedneho vlasky a vsetky budem pusinkovat a lubit neskutocne ako len ja viem.

feduska
15. máj 2008

milujem tie deti a budem ich milovat a budem plakat nad nimi, aj teraz, moj maly chrobacik dostal sancu zit a spinuska teraz a ja ich milujem aj za vas vsetkych, a som s tym stastna a ked nemozem aspon nic, tak si zakricim, sa citim tak bezbranna. A milujem ich, milujem, vsetky budem v nebicku objimat. Vsetky, vsetucke, aj tie najkriplavejsie, aby ste vedeli.

ella1
15. máj 2008

takže z toho vyplýva,že skutek utek a ani len také si si napr. neadoptovala..............mám rada takých........

nikitaf
15. máj 2008

feuska a vies ze tie obrazky vobec nie su skutocne??? Ja som potrat teda videla... moj nazor vsak nezmenil, aj ked to nebol pekny pohlad a velmi velmi smutny pre mna ale z toho to co som videla urcite nemohlo ostat to co ukazali na tom billboarde 😔

feduska
15. máj 2008

ano mas pravdu, zereme sa vsetci, cely svet sa zere, sme ako zvierata a ja sa nedokazem na to divat, stve ma, ze Boh nezakroci, ale ma asi na to svoj dovod, ale ja sa s nim rozpravam a volam na neho, nech to zastavi, lebo ja nemam tu moc.

ella1
15. máj 2008

chcela som napísať že ani len jedno také si si neadoptovala...

nguyen
15. máj 2008

gregy, ciapocka to som nevedela, sorry 😅
som to sledovala zvonku a to co som sa docitala bolo podavane ako terapia sokom na znizenie poctu zbytocnych potratov ak sa to tak da povedat

niekto to vysvetlil tak a mne to z tohto mojho zrejme nespravneho pohladu pripadalo celkom logicke

kazdopadne akokolvek je to, to co som povedala o potratoch ako sposobe antikoncepcie (pricom antikoncepciu ako taku uzanvam a nic proti nej nemam) si naozaj myslim a stojim si za tym ale nikoho o tom nepresviedcam nakolko sme v slobodnom svete

feduska
15. máj 2008

aj si adoptujem, a mozem si adoptovat aj duchovne, ze sa budem modlit za konkretne deticky. Aj duchovna adopcia je adopcia. A prepac, ale zato, ze mam vyhraneny nazor, nemusim byt neviem aka. A kolko z vas ma vysoku skolu a nema ani na nic nazor. A ja som tu nikoho neurazala navyse, mozem povedat, ze ma tu urazilo tolko zien, ze by som sa mala odut a viac sem neprist. Nevadi, lubim vas aj tak a dufam, ze vy nikdy nezabijete svoje babatko. Kazdy ma pravo na zivot a prirodzene zomriet a nie nasilu. A som rada, ze sa nazov umele presusenie zmeni na umele ukoncenie tehotenstva. Keby to tak nebolo a nebolelo cely svet, tak by sa v tom nieco nerobilo.

gregy
15. máj 2008

feduska krásnu bodku si za tým dala, už som si o tebe utvorila obraz, ale kedže nechcem nikoho uraziť názor si nechám pre seba. 🤐 Táto téma sa bude rozoberať ešte dlho ale dúfam, že sa k nej budú vyjadrovať len fundovaní odborníci a nie fanatici. Lúčim sa.

ella1
15. máj 2008

dobre feduska-tak čo okrem vykrikovania robíš pre to,aby si zmenila?
lebo podľa mňa nič.

janka196
15. máj 2008

feduska tvoj nazor ti nikto neberie ale uz to vyzera ako fanatizmus 🙄

feduska
15. máj 2008

Aj ja som si urobila obraz. drz sa a maj sa krasne.

feduska
15. máj 2008

myslis si, ze aj katolicka cirkev je fanaticka?

ella1
15. máj 2008

feduska ved aj ženy čo boli na interup. by mohli povedať,že detom doprialy život,ale duchovný.......

melory
15. máj 2008

feduska aj fanaticka ale kazdopadne slaba, kedze vase modlidby boh nevyslisal....

feduska
15. máj 2008

modlim sa, aspon sa snazim. Modlitba je silna, aj ked vacsina na nu neveri.

ella1
15. máj 2008

feduška reálne,tie deti modlením nezachrániš,radšej rob pre ne niečo reálne......

grettka
15. máj 2008

feduska, to vyzera tak, ze ta dnes cosi velmi nahnevalo, a jednoducho si potrebujes ulavit svoj emocny pretlak, tak vylovis staru temu... ale v pohode, na to tu su..
a co sa tyka tej vysokej skoly, pokial som dobre citala, tak otazka padla od sue, ze "kolko mas rokov", a nie "ake mas vzdelanie"...

Priklanam sa k nazoru, ktory tu uz padol, ze nesuhlasim s potratmi, ked su brane ako forma antikoncepcie. A takisto mi je velmi zvlastne, ze ludia, ktori ich naviac odsudzuju, zaroven odsudzuju aj akukolvek formu antikoncepcie..

janka196
15. máj 2008

feduska nebavime sa o cirkve ale o tvojom nazore na potrat a ako to tu prezentujes

retaux
15. máj 2008

Grettka: presne tak. Veď o tom to je, že keby pripustili antikoncepciu, tak by nemuseli byť potraty. Veď tým idú sami proti sebe. 😖

megustas
15. máj 2008

z toho ze sa za deti, ktore nemaju rodinu ale su mrtve lebo ich niekto zabil....im nepomôže 😔 deti v DD nebudu mat viac lasky a hladujuce deti viac jedla 😠 to by si si ty ako vysokoskolsky vzdelana osoba mala uvedomit
skus ist do DD a spytat sa co by chceli deti- ja ti odpoviem:peniaze, babiku alebo nejaku podobnu hovadinu: ziadne ti nepovie same od seba ze chce lasku! a ak ti nahodou povie ze chce mamu a otca tak preto, aby bol materialne na tom lepsie a to ti povie uz aj 2 rocne decko.....ale odbocila som od temy
a teraz ta nechcem urazit ale nemas nejaku depku?take reci ze lubis vsetky deti a budes ich objimat v nebicku 😨 sak odkial vies ze sa tam dostanes 😝

megustas
15. máj 2008

taaaaaaaaak si ma vytocila ze uz neviem ani co pisem 😠 chcela som povedat v skratke ze modlitba im nepomoze 🙄

nguyen
15. máj 2008

toto bude asi odveci a velmi sa za to ospravedlnujem adminom ale zvedavost je silnejsia ko ja, uz velmi davno mi to vrta v hlave a zial nie som obklopena ludmi ktori by mi to vedeli vysvetlit, preco je katolicka cirkev proti antikoncepcii ako takej, nemyslim teraz ten vseobecne znamy nazor o tom ze nemozeme branit pocatiu, ci tvrdenia ko ze sex bez pocatia je apriori hriech lebo uz aj to som pocula, ale myslim co je za tym? aky je realny dovod ? ako dobre vieme cirkev nic nerobi iba tak a vsetko ma nejaky zmysel a dovod. viete mi niektora povedat preco? lebo ja mam par teorii ale nikto mi ich nevie s urcitostou potvrdit

Dakujem

leishmania
15. máj 2008

to zato nema az tak vela spolocne lebo tie co su proti antikoncepcii uz na potrat nepojdu...a antikoncepcia je volne dostupna...

podla statistik vdaka antikoncepcii pocet potratov stale klesa..aj napriek antikoncepcii potraty ale budu stale,lebo par moze chciet dieta ale kvoli postihnutiu sa rozhodnu pre potrat...

a presviedcat sa o tomto nema vyznam...kazdy si pri svojom nazore ostane...

leishmania
15. máj 2008

nguyen katolici ti to vysvetlia len teoriami ktore nechces pocut 😀

melory
15. máj 2008

nguyen sem s teoriami, to zaujima aj mna.

nguyen
15. máj 2008

ale nas admini vyzenu lebo to ma pramalo ^spolocne s potratom a este menej s billboardom 😅

nguyen
15. máj 2008

leish prave preto sa pyatm vas a nie na forach kde mi povedia co nechcem pocut, vyzerate ze by ste to mohli vediet 😎

ukana
15. máj 2008

aspon som sa prebrala 😀

vidim ze ani VS dnes nie je zarukou kultivovaneho a inteligentneho vyjadrovania 😎
este ze ju nemam 😀 😝

ukana
15. máj 2008

mna to tiez zaujima, ale asi nam to nik nevysvetli tak, aby sme to nasimi neveriacimi mozgami pochopili 😔