• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

19. júla 2008 
nguyen - tak k tomu sa ešte zapojím :wink: je tu téma "veriace snažilky" možno by ti to oni vedeli vysvetliť. Ak si si všimla my čakáme na IVF a pri tom ako som brúsila po nete som zabehla na neakú teologickú stránku kde radili párom ktoré majú problém otehotnieť: ak nemôžete mať deti, boh to tak chcel a vy sa teda obráťte na cirkev a pomáhajte cirvki! Tak ma nasr.li že až! A také drísty o tom že je to vražda a že nemáme právo stimulovať viac vajíčok a bla bla. No ja stále ale tvrdím cirkev už narobila v histórii veľa zlého ale viera je o ničom inom :wink:
15. máj 2008 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nguyen, ja som nad tym takto este rnerozmyslala...vkatolicka cirkev celkovo potlacala vsetko sexualne, od styku manzelov, celibat knazov atd...co podla mna nekoreluje s bibliou...otazkou potom je skor, preco tak chcu potlacat sexualitu ako taku...MM na to mal nejaku teoriu, no zabudla som, ked dojde z prace spytam sa ak ju uz aj on enzabudol :grinning:
15. máj 2008 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ukana skola za to nikdy neni na skodu :wink:
15. máj 2008 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hlavne ma zaraza, ze katolicku cirkev tvoria vlastne sami chlapi :unamused:
15. máj 2008 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lebo napriklad ked si vezmet taky sex pred manzelstvom bol zakazany v stredoveku a ono to nebolo az blbe rozhodntie nakolko teda nebola antikoncepcia zeny nepracovali ziadna socialna pomoc a ked daka mala dieta bez toho aby mala muza co by ju zivil bola to katastrofa, bola odkazana na kadekoho a vobec bola na obtiaz ale toto nepovedali ohanali sa bozim hnevom
samoska ze dnes to uz nema opadstatnenie nakolko mame x prikladov slobodnych matiek ktore si vedia poradit lepsie ako poniektore kompletne rodiny ale to bol len priklad ako sa za naoko nepochopitelnym zakonom cirkvi skryva si prezita ale predsa logika a mna taketo zaludnosti vzdy zaujimali ze co tym chcel basnik vlastne povedat a nech si lamem makovicu ako len chcem na tento "bozi" zakon nie a nie vyziet a to mam tiez vysoku skolu :grinning: :grinning: :grinning:
15. máj 2008 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna osobne najviac mrzi ze si stanovia celibat a potom znasilnuju male deti... to je normalne? tak nech radsej spi so zenami kolko chce....
15. máj 2008 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nguyen, sa nezdas :grinning:

ale nas zrusia, tocime zasa o inom :sweat_smile:
15. máj 2008 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
preco si myslite ze tocite o inom, je to len rozvynuta tema.... :sweat_smile:
15. máj 2008 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gregy drzim palec
a presne reci typu boh nechce aby ste mali deti je podla mna kravina, preco by to nemal chciet ked potom dava deti tam kde su tyrane a podobne, to su take fatalisticke kvaky ze az ale povedal si im ze ked boh nechce tak preco dopustil vynajdenie IVF? :wink:

leshi ved prave to ze sa cirkev stavia k tymto veciam tako provokuje moju zvedavost, a nech su jej prislusnici akikolvek a 100% nie su hlupi a presne vedia co robia

no nic nevadi tak keby to niekto vedel tu som a velmi ma to zaujima ale ja uz koncim lebo nam daju po prstoch :sweat_smile:
15. máj 2008 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozes sa na to opytat majky22 v teme co pre vas znamena viera.
15. máj 2008 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
feduska mas moju podporu
15. máj 2008 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
osobne si myslim, ze na skolach fakt chyba kvalitna sexualna vychova, ved ruku na srdce, kolkym z vas "to " vysvetlili rodicia? predpokladam, ze vela informacii ste cerpali z casopisov, od kamaratov, casto skreslene informacie, potom mladi skusaju, lebo su zvedavi, a vlastne ani nevedia, ake moze mat sex nasledky (nevravim len tehotenstvo, ale aj choroby). Moji rodicia sa so mnou o sexe nerozpravali, v podstate to bolo tabu, akurat som vedela, ze nesmiem otehotniet, lebo by bolo zle :unamused: Nic konkretne :frowning2:
15. máj 2008 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
magda, ved kazda strana ma svoju pravdu :slight_smile: som tiez proti, ale nie v nevyhnutnom pripade
15. máj 2008 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Uz som sem nechcela pisat, ale usim. Chcem reagovat na vetu: "ak nemôžete mať deti, boh to tak chcel a vy sa teda obráťte na cirkev a pomáhajte cirvki!" Aj podla mna je to hlupost. Sice verim, ze vsetko ma svoj zmysel, a niekedy aj to, ze par nema deti, ale ... Tak ked je toto pravda, potom by neexistovali tyrane a opustene deti.
15. máj 2008 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a co je nevyhnutnost?
15. máj 2008 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
priklad mojej sesternici - keby rodila zomrela by.
15. máj 2008 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Melory, mad tym som aj ja premyslala. Kebyze mam dieta a cakam druhe a toto by mi hrozilo, asi by som sa rozhodla pre "svoj" zivot a zivot mojho manzela, ktory by poreboval manzelku a dietata, ktore potrebuje matku.
15. máj 2008 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nguyen - dík, mne tie ich bláboli idú jedným uchom dnu a druhým von.
:wink:
15. máj 2008 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
melory tak prečo Pán Boh dopustil,aby vôbec otehotnela,a keby išla rodiť by zomrela..... :unamused: :zipper_mouth:

neviem či si to pochopila :wink:

čítam túto diskusiu,a oci v "niečo"verí,chodím aj do kostola,tiež sa bránim mnohým názorom a pod.veciam,mám vela otvorených tém(v hlave)na ktoré mi nikto nedal odpoved,a asi ani nedá..... :sweat_smile: :confused:
15. máj 2008 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kokoz vy ste ale filozofky...
15. máj 2008 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
preco to pan boh dopustil? jej muz to dopustil :slight_smile: dost vela sa zvaluje na boha a myslime si aky sme pre neho dolezity...ale nemusi to tak byt. snad nieje cely vesmir nas :wink: :wink:
jasne ze som to pochopila :dizzy_face:
15. máj 2008 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
máš pravdu,jej muž to dopustil,ale tu by som zase začala o antikoncepcií a bolo by.....asi no comment :grinning: :grinning: :grinning:
15. máj 2008 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzidr dobre robis.... :dizzy_face:
15. máj 2008 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Feduska :slight_smile: davaj si pozor, aby ta nahodou v parku neznasilnil nejaky uchylak, lebo to dieta by si si musela nechat :unamused: s tvojim pristupom.....a modli sa, aby sa ti to nestavalo kazdy rok!!!
15. máj 2008 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no takéto fanatičky by mali zatvárať do blázninca nech tam vykrikujú že sú napoleón a že všetkých milujú... :unamused:
15. máj 2008 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
klidek baby
15. máj 2008 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja už take reči o Bohu nemôžem ani počúvať normalen sa mi zastavuje rozum nad niektorimi .... Bývam na dedine a do kostola už nechodím nemám na to nervy v predu sedia same staré kravy ktore sa len otáčaju aby mohli vidieť kto prišiel a čo ma na sebe. a domov z kostola prídu o 2 hodiny lebo sa musia ešte vyrosprávať... Napr. moja krstna mi nakládla do kuriev a potom ni zahnojila že všetko povedala fararovi že nech sa idem vyspovedať...Rozumiete ? lebo ja nie

A tie reči o antikoncepcii a o zabijani plodu.. To je každeho osobna vec nech sa do toho cirkev neserie..Hlavne že si žijú v bohatstve. Ja na to nemam nervy
15. máj 2008 o 17:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len pripominam, ze tema je o interupcii na bilboarde nie o cirkvi
15. máj 2008 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nechce sa mi to čítať celé... Z toho bilboardu je mi zle... aj z tých ľudí, čo to vymysleli...!!! Ani nevedia o čom točia... :angry:
15. máj 2008 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla mna ten nestastny bilbord a cirkev spolu suvisia
vsak to dala urobit katalocka mladez- neviem ako sa presne vola to zdruzenie
15. máj 2008 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok