Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

gregy
15. máj 2008

nguyen - tak k tomu sa ešte zapojím 😉 je tu téma "veriace snažilky" možno by ti to oni vedeli vysvetliť. Ak si si všimla my čakáme na IVF a pri tom ako som brúsila po nete som zabehla na neakú teologickú stránku kde radili párom ktoré majú problém otehotnieť: ak nemôžete mať deti, boh to tak chcel a vy sa teda obráťte na cirkev a pomáhajte cirvki! Tak ma nasr.li že až! A také drísty o tom že je to vražda a že nemáme právo stimulovať viac vajíčok a bla bla. No ja stále ale tvrdím cirkev už narobila v histórii veľa zlého ale viera je o ničom inom 😉

leishmania
15. máj 2008

nguyen, ja som nad tym takto este rnerozmyslala...vkatolicka cirkev celkovo potlacala vsetko sexualne, od styku manzelov, celibat knazov atd...co podla mna nekoreluje s bibliou...otazkou potom je skor, preco tak chcu potlacat sexualitu ako taku...MM na to mal nejaku teoriu, no zabudla som, ked dojde z prace spytam sa ak ju uz aj on enzabudol 😀

leishmania
15. máj 2008

ukana skola za to nikdy neni na skodu 😉

ukana
15. máj 2008

hlavne ma zaraza, ze katolicku cirkev tvoria vlastne sami chlapi 😒

nguyen
15. máj 2008

lebo napriklad ked si vezmet taky sex pred manzelstvom bol zakazany v stredoveku a ono to nebolo az blbe rozhodntie nakolko teda nebola antikoncepcia zeny nepracovali ziadna socialna pomoc a ked daka mala dieta bez toho aby mala muza co by ju zivil bola to katastrofa, bola odkazana na kadekoho a vobec bola na obtiaz ale toto nepovedali ohanali sa bozim hnevom
samoska ze dnes to uz nema opadstatnenie nakolko mame x prikladov slobodnych matiek ktore si vedia poradit lepsie ako poniektore kompletne rodiny ale to bol len priklad ako sa za naoko nepochopitelnym zakonom cirkvi skryva si prezita ale predsa logika a mna taketo zaludnosti vzdy zaujimali ze co tym chcel basnik vlastne povedat a nech si lamem makovicu ako len chcem na tento "bozi" zakon nie a nie vyziet a to mam tiez vysoku skolu 😀 😀 😀

nikitaf
15. máj 2008

mna osobne najviac mrzi ze si stanovia celibat a potom znasilnuju male deti... to je normalne? tak nech radsej spi so zenami kolko chce....

ukana
15. máj 2008

nguyen, sa nezdas 😀

ale nas zrusia, tocime zasa o inom 😅

melory
15. máj 2008

preco si myslite ze tocite o inom, je to len rozvynuta tema.... 😅

nguyen
15. máj 2008

gregy drzim palec
a presne reci typu boh nechce aby ste mali deti je podla mna kravina, preco by to nemal chciet ked potom dava deti tam kde su tyrane a podobne, to su take fatalisticke kvaky ze az ale povedal si im ze ked boh nechce tak preco dopustil vynajdenie IVF? 😉

leshi ved prave to ze sa cirkev stavia k tymto veciam tako provokuje moju zvedavost, a nech su jej prislusnici akikolvek a 100% nie su hlupi a presne vedia co robia

no nic nevadi tak keby to niekto vedel tu som a velmi ma to zaujima ale ja uz koncim lebo nam daju po prstoch 😅

melory
15. máj 2008

mozes sa na to opytat majky22 v teme co pre vas znamena viera.

magda22
15. máj 2008

feduska mas moju podporu

ukana
15. máj 2008

osobne si myslim, ze na skolach fakt chyba kvalitna sexualna vychova, ved ruku na srdce, kolkym z vas "to " vysvetlili rodicia? predpokladam, ze vela informacii ste cerpali z casopisov, od kamaratov, casto skreslene informacie, potom mladi skusaju, lebo su zvedavi, a vlastne ani nevedia, ake moze mat sex nasledky (nevravim len tehotenstvo, ale aj choroby). Moji rodicia sa so mnou o sexe nerozpravali, v podstate to bolo tabu, akurat som vedela, ze nesmiem otehotniet, lebo by bolo zle 😒 Nic konkretne ☹

melory
15. máj 2008

magda, ved kazda strana ma svoju pravdu 🙂 som tiez proti, ale nie v nevyhnutnom pripade

cervena_ciapocka
15. máj 2008

Uz som sem nechcela pisat, ale usim. Chcem reagovat na vetu: "ak nemôžete mať deti, boh to tak chcel a vy sa teda obráťte na cirkev a pomáhajte cirvki!" Aj podla mna je to hlupost. Sice verim, ze vsetko ma svoj zmysel, a niekedy aj to, ze par nema deti, ale ... Tak ked je toto pravda, potom by neexistovali tyrane a opustene deti.

magda22
15. máj 2008

a co je nevyhnutnost?

melory
15. máj 2008

priklad mojej sesternici - keby rodila zomrela by.

cervena_ciapocka
15. máj 2008

Melory, mad tym som aj ja premyslala. Kebyze mam dieta a cakam druhe a toto by mi hrozilo, asi by som sa rozhodla pre "svoj" zivot a zivot mojho manzela, ktory by poreboval manzelku a dietata, ktore potrebuje matku.

gregy
15. máj 2008

nguyen - dík, mne tie ich bláboli idú jedným uchom dnu a druhým von.
😉

zuzidr
15. máj 2008

melory tak prečo Pán Boh dopustil,aby vôbec otehotnela,a keby išla rodiť by zomrela..... 😒 🤐

neviem či si to pochopila 😉

čítam túto diskusiu,a oci v "niečo"verí,chodím aj do kostola,tiež sa bránim mnohým názorom a pod.veciam,mám vela otvorených tém(v hlave)na ktoré mi nikto nedal odpoved,a asi ani nedá..... 😅 😕

magda22
15. máj 2008

kokoz vy ste ale filozofky...

melory
15. máj 2008

preco to pan boh dopustil? jej muz to dopustil 🙂 dost vela sa zvaluje na boha a myslime si aky sme pre neho dolezity...ale nemusi to tak byt. snad nieje cely vesmir nas 😉 😉
jasne ze som to pochopila 😵

zuzidr
15. máj 2008

máš pravdu,jej muž to dopustil,ale tu by som zase začala o antikoncepcií a bolo by.....asi no comment 😀 😀 😀

melory
15. máj 2008

zuzidr dobre robis.... 😵

diddi
15. máj 2008

Feduska 🙂 davaj si pozor, aby ta nahodou v parku neznasilnil nejaky uchylak, lebo to dieta by si si musela nechat 😒 s tvojim pristupom.....a modli sa, aby sa ti to nestavalo kazdy rok!!!

lucillienka
15. máj 2008

no takéto fanatičky by mali zatvárať do blázninca nech tam vykrikujú že sú napoleón a že všetkých milujú... 😒

emjee
15. máj 2008

klidek baby

lencici
15. máj 2008

Ja už take reči o Bohu nemôžem ani počúvať normalen sa mi zastavuje rozum nad niektorimi .... Bývam na dedine a do kostola už nechodím nemám na to nervy v predu sedia same staré kravy ktore sa len otáčaju aby mohli vidieť kto prišiel a čo ma na sebe. a domov z kostola prídu o 2 hodiny lebo sa musia ešte vyrosprávať... Napr. moja krstna mi nakládla do kuriev a potom ni zahnojila že všetko povedala fararovi že nech sa idem vyspovedať...Rozumiete ? lebo ja nie

A tie reči o antikoncepcii a o zabijani plodu.. To je každeho osobna vec nech sa do toho cirkev neserie..Hlavne že si žijú v bohatstve. Ja na to nemam nervy

emjee
15. máj 2008

len pripominam, ze tema je o interupcii na bilboarde nie o cirkvi

zuzkafuny
15. máj 2008

Nechce sa mi to čítať celé... Z toho bilboardu je mi zle... aj z tých ľudí, čo to vymysleli...!!! Ani nevedia o čom točia... 😠

gerena
15. máj 2008

podla mna ten nestastny bilbord a cirkev spolu suvisia
vsak to dala urobit katalocka mladez- neviem ako sa presne vola to zdruzenie