Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

mracik
12. sep 2007

no mne to nedá, ale naposledy, sľubujem 😉 🙂
zouzi, žiadna z nás neodsudzuje tie ženy (teda s výnimkou ritakley), len hovoríme, že interupcia nie je dobré riešenie
no a vypínam počítač finito-kapito 🙂 🙂 🙂

majcik
12. sep 2007

Zouzi - kto ich odsudzuje?? Nejdem sa opakovat, ak chces, najdi si ten prispevok, kde som sa vyjadrila ohladom odsudzovania ...

zouzi
12. sep 2007

mracik, to som rada... 😀

zouzi
12. sep 2007

majcik, nechaj to tak, necitala som uuuplne celu diskusiu... Takze som rada, ze ich ani ty neodsudzujes... A uz sa nepaprc... 😉

majcik
12. sep 2007

Zouzi - OK, ja sa nepaprcim, to nie ... teraz sa snazim nestresovat, vies? 🙂

kaciatko81
12. sep 2007

ako pise zouzi, ked uz sa rozpravat tak o tych bezohladnych, ktore beru interrupciu ako antikoncepciu... ale ak by bola interrupcia zakazana, bolo by to vseobecne...

zouzi
12. sep 2007

majcik - mas pravdu, to babatku neprospieva... Zelam krasne bezproblemove tehotenstvo!!! 😀 😀 😀

majcik
12. sep 2007

Zouzi - vdaka.. odkazem malinkemu, nech sa sprava slusne a ohladuplne voci maminke 🙂

sue
12. sep 2007

...babulky, však v podstate sme sa dohodli 🙂 ...my asi nič nevyriešime globálne... tak len vplývajme na svoje rodiny tak, aby o interrupcii nikdy nemusela byť reč... 😔

kaciatko81
12. sep 2007

tak teda krasny dnik vsetkym 😵

majcik
12. sep 2007

Podobne, pripajam sa 🙂

zouzi
12. sep 2007

😀

elliana
12. sep 2007

jeeej, ako krasne te to ukoncili..najprv som ani nechcela pisat, ale nedalo mi nepochvalit vas 😉 🙂
paaa

ramzesa
12. sep 2007

sue a co tam? chce to registraciu 😕

sue
12. sep 2007

Aha... no asi som dala blbý link 😀 Moment 😀

sharlotta
12. sep 2007

Chcela som tu dat link, ale vidim, ze Sue ma predbehla...Ale predsa ho pridam,k clanku je mozna aj diskusia
http://www.aktuality.sk/spravy/domace/kampan-pr...

sharlotta
12. sep 2007

Jaaaj, ospravedlnujem sa, nevsimla som si, keby tu bol smajlik so sklopenymi usami... 😅 Diskusia je aj tam...

alinka76
13. sep 2007

nie je to trochu neskoro, kedy az rada rozhodla? nemalo by sa rozhodovat o takychto veciach este predtym ako plagat uzrie svetlo sveta? viete kolko nevinnych deti toto videlo a pytalo sa rodicov, co to na tych plagatoch je?

csikike
13. sep 2007

necitala som tuto diskusiu ale nasla som nieco k teme:
Dobrý deň !

Úvodom si dovolím poznamenať, že som študentom medicíny.
Chcem reagovať jednak na Vašu kampaň, jednak na vyhlásenia slečny Tutkovej. Pre lepšiu názornosť reakcie zoradím v bodoch: 1. Vaša kampaň zobrazuje plod, ktorý je starší, než zákonom povolená norma dĺžky tehotenstva, v ktorej sa umožňuje ženám vykonať interupciu. Teda klamete verejnosť a snažíte sa dosiahnúť efekt Vašej kampane na základe klamstva. 2.Vaša kampaň hovorí o ochrane nenarodeného dieťaťa. Pre označenie času, kedy vznikne dieťa najčastejšie používate termín "počatie". Tento termín však nemá v medicínskom slovníku obdobu a preto vás vyzývam, aby ste sa zmestili do slovníka medicínskeho a prestali národ otupovať emocionálnymi výrazmi ako "počatie dieťatka". Rozhodnite sa, či je pre Vás "počatie dieťatka" moment fertilizácie, či nidácie.... Ale nezneužívajte vedu pre šírenie Vašich extrémistických názorov podložených klamstvami. 3. V svojom štúdiu už mám úspešne za sebou Humanitné základy lekársta so špecializáciou na problematiku smrti ako aj lekársku Embryológiu. Z
odpovedne vyhlasujem, že "fakty", o ktoré sa opierate vo Vašej kampani, na Vašich internetových stránkach ako aj vo vyhláseniach slečny Tutkovej sú klamstvá a výmysly. Nie však vedecky podporené dôkazy. Zamyslite sa nad tým. Klamať v reklame je protizákonné. 4. Pre periodikmu Plus 1 deň Magazín sa slečna Tutková vyjadrila, že väčšina hormonálnej antikoncepcie je založená na princípe bránenia oplodneného vajíčka (mimochodom v tom štádiu je to blastocysta, čo nemá s Vašimi vyjadreniami o zabití dieťatka nič spoločné) nidácii. Nie je to pravda. Absolútna väčšina v súčasnosti užívaných hormonálnych antikoncepcií je založená na zástave ovulácie ( t.j. nedôjde k dozretiu
vajíčka) a tým pádom žena nemé menštruáciu, len pravidelné pseudomenštruačné krvácanie. Avšak počas celej doby užívania hormonálnej antikoncepcie nedôjde k dozretiu ani jedného vajíčka, ani jedno vajíčko telo ženy neopustí. Teda nie je pravda, že užívanie hormonálnej antikoncepcie je vražda. Žiadam a vyzývam slečnu Tutkovú, aby sa za toto klamstvo verejne ospravedlnila v printovom médiu. V opačnom prípade môže byť trestne stíhaná za šírenie poplašnej správy a za vedomé uvedenie verejnosti v omyl.

Záverom Vás žiadam, aby ste sa na svojich stránkach neopierali o vyhlásenie niekoľkých bývalých českých lekárov, ktoré je 10 rokov staré. Taktiež Vás žiadam, aby ste ženy neponižovali len na "inkubačné stroje na donosenie nenarodených detí" a ponechali žene právo voľby. Veď zárodok-embryo-plod počas 9 mesiacov odoberá živiny len a len žene. A je neetické nútiť ženu porodiť plod genticky poškodený, mŕtvy či vzniknutý znásilnením či nechcený, ak je možné zábrániť vzniku tohto plodu. Dúfam, že sa orientujete aspoň v tom, že plod nie je počas celých 9 mesiacov tehotenstva. Tiež Vás žiadam, aby Vaši predstavitelia najprv ukončili medicínske alebo biologické alebo antropologické štúdium a až potom uverejňovali svoje názory. Ukončené štúdium ekonómie totiž nie je predpoklad pre právo morálnej kázne. Žiadam Vás, aby ste reagovali na môj e-mail reagovali, žiadam Vás, aby ste ho na svojej stránke nezaradili medzi neutrálne reakcie. A úplne konečne poznamenávam, že aj moja priateľka Vá
m odkazuje rovnaké myšlienky, ako boli spomenuté v tomto e-maily. Písal som Vám ako medik e-mail pred asi 15 minútami, zabudol som však na veľmi dôležitý aspekt. A tým je video, ktoré máte na svojej stránke. Chcel by som, aby verejnosť vedela, že toto video NIE JE Z LEKÁRSKEHO PROSTREDIA. Z následovných dôvodov: Každý lekár má povinnosť pri styku s pacientom užívať chirurgické streilné rukavice. V jednom zo záberov je jasne vidieť, že človeku vykonávajúcom interupciu krv stečie na holé ničím nekryté predlaktie (my, medici, by sme povedali že na dorsálnu distálnu časť antebrachia). To by si profesionálny lekár NIKDY nedovolil. Druhý fakt podporujúci tvrdenie, že video je podvrh je skutočnosť, že ľudia vykonávajúci interupciu a v závere videa ukazujúci interuptovaný plod majú rukavice úlne voľné, minimálne o 2 čísla väčšie než by boli vhodné na ich veľkosť ruky. Žiaden lekár by si nedovoli s potencionálne infekčným materiálom zaobchádzať tak neopatrne až amatérsky. Opäť dva nez
vratné dôkazy o tom, že Vaša kampaň je založená na klamstve a dokladaná ďalšími klamstvami.

Kopírujte tento text,pošlite ho známym mailom,aby všetci vedeli,že táto kampaň je vlastne jedno veľké klamstvo a šíria ho totálni fanatici. Ďakujem

http://www.birdz.sk/webky/citajblog.php?clanok=...

slaviks
13. sep 2007

Myslím , že tento článok hovorí za všetko. (Mám 1. malé dieťa a nechcela by som aby videlo tento plagát)
Mne sa táto kampaň nepáči a fakt by som chcela vedieť kto ju financoval. Veď to muselo stáť obrovské prachy. Napr. tej žene na videu museli poriadne zaplatiť, aby súhlasila s tým, že jej interupciu uvidia všetci na internete. Prečo slečna Tutková ( slečna -to asi ešte nemá deti), nechcela zverejniť mená sponzorov tejto reklamy? Všetko je to akési podozrivé.

mracik
13. sep 2007

no chlapec je tretiak na medicíne a cíti sa ako najväčší doktor, lebo začal chodiť na cviká do nemocnice, to poznám 😉
ale o medicíne vie ...

mracik
13. sep 2007

ale zase aby som mu nekrivdila, tak niektoré jeho pripomienky sú fakt k veci

elliana
13. sep 2007

z takych premudrelych medikov mi bolo nikedy nanic. Nechcem nikoho urazit, aj ja som bola hlupy zdravotnik bez praxe a ani teraz nie som o moc mudrejsia, /tiez na mna niekto moze povedat, ze som premudrela/ ale som si ista, ze niektore veci bude o par rokov praxe vidiet inac

PS: a k tomu nepravdivemu videu...SOm si ista, ze casom zisti, ze skutocna prax v nemocnici sa od tej "naucenej" hodne lisi. Ani ja som si nevedela predstavit lekara, ktory cievkuje bez rukavic. A v praxi? Dennodenna realita

mracik
13. sep 2007

elli, asi tak, napríklad len také pichanie do žily, ešte som nevidela sestru, ktorá by pichala v rukaviciach, aj keď by sa to samozrejme nemalo...

cat
13. sep 2007

fuha, ja by som si nedovolila pripomienkovat slova medika ked sama mam vystudovany uplne iny odbor. Si precitajte nazory obycajnych ludi:
http://www.plus1den.sk/2007/09/11/o-com-sa-hovo...

cat
13. sep 2007

Tutkova: "Ani prípadné ohrozenie života matky nie je dôvod na interrupciu. Vtedy je dôležité podporiť hrdinskosť matky"

Tak toto je ta najvacsia sprostost aku som kedy citala.

hanka274
13. sep 2007

cat, to som pocula. skoro som...ja neviem, co by som jej spravila-tej tutkovej...
a mimochodom dnesna debata na TA3 vecer...tutkova po telefone a riaditelka agentury pre reklamu v studiu...nerozoberali ci je interr...spravna alebo nie, to dali bokom....preberali iba SPOSOB KAMPANE a jednoznacne mala riaditelka navrch. Hovorila jasne strucne a aj pravdivo. Ako je uz zname tutkova neodpovedala jasne strucne, len okolo toho klabosila a recami sa drzala toho ci je interrupcia spravna alebo nie, nic o tom, ze to nebol spravny sposob kampane...vyhybala sa. Nedokazala pripustit, ze volili zle riesenie-sposob. Nech je obrazok rovnaky, ale nie na billboarde. A to kvoli tomu, ze billboard oslovi celu spolocnost, a myslim si, ze deti, ze matky co potratili nedobrovolne, dochodcov tym osovit nechcela...Takze ja neviem akym sposobom, ale viem ze INYM sposobom to malo byt uskutocnene-ta kampan....

no a reagujem na vcerajsie prispevky:
ramzesa-ja viem, ze viac pripadov je takych "pohodlnych"-nazvyme to...a menej tych nazvyme "zivot ohrozujucich". Len som to tak nazvala, nechytajte ma za slovicka...
a je ich viac, dokonca mozno o dost viac...
lenze zial kvoli tym slecnam, ktore z pohodlia idu na interrupciu, alebo proste sa vraj necitia, alebo proste akoze nechcu babo este atd atd...ja by som ich zfackala tie baby, jak taka zla mater 😀 😀 😀 , ved nech to porodia a daju k adopcii alebo co.
No ale k veci....ja s vami suhlasim, je toho viac takychto ako tych inych dovodov...ale zial kvoli nim je nepredstavitelne aby matky, ktore maju ten dovod druhy-ten ozaj vaznejsi nemohli na interrupciu. bohuzial...Bolo by to len ustlanie postele pre tie "pohodlne" ☹ . Ale nemozu za to pykat tie druhe ☹ . Prave kvoli tymto vynimkam, ktore spomina mimochodom aj cervena_ciapocka (ze mali by byt vynimky, ze mal by to osetrit taketo dovody zakon), nie je mozne zakonom zakazat interrupcie.

No a toto si mysli vacsina, len sa akosik nevieme pochopit.

Ja som tiez razne proti interrupciam a blablabla....ale su vynimky, a prave kvoli nim, nieje spravne a mozne uzakonit zakaz interrupcii.
chapete ma??
ja som tiez proti, aby sa nechodilo....ale nemoze sa to uzakonit, pretoze su vynimky-tie naozaj vazne!!

co sa tyka ramzesinej otazky na eutanaziu...to komentovat nebudem, pretoze si nepochopila moje posledne vety, ja som to myslela takto:
akoze radsej skocim pod vlak ako sa trapit na pristrojoch s nejakou chorobou-so samozrejmostou bolesti!!! (inak na samovrazdu sa az moc lubim 😵 😵 ).
ale proste tak som to myslela....radsej nech sa uskutocni potrat-ta spominana rychla smrt (ak teda matka chce,vzdy to musi byt jej rozhodnutie), ako keby sa malo to dieta ten velmi maly cas po porode trapit bez vnimania, zraku, pohybu...proste 99% ziadna sanca na dovrsenie urciteho veku-pomala smrt....

tak som to myslela, nic s eutanaziou to nebola...to nebolo na spravnom mieste 😉