Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

cat
6. sep 2007

mracik, ja s tebou absolutne suhlasim ze su lieky ktore su ovela viac potrebne, to bol iba priklad ze aj to sa deje..a to aj tak mal byt iba marketingovy tah. No hneva ma vysoka cena antikoncepcie, su ludia ktori pocitaju kazdu korunu a jednoducho si ju nemozu dovolit.

mimma
6. sep 2007

Baby, ja si myslím,že každý, kto k tehotenstvu pristupuje zodpovedne, si nejaký spôsob, ako sa chrániť, nájde. Nie za každú antikoncepciu sa veľa platí, ale je zase pravda, že nie každá ti môže vyhovovať. Na to sú tu lekári, aby nám poradili, aký spôsob nám sadne. Nie som za upt, ale ani za ich zákaz/to nie je alibistické tvrdenie, ale zákaz je podľa mňa povrchné zatváranie očí pred problémom, ktorý stále existuje, len sa tvárime, že nie/.A čo sa týka bilboardu, dúfam, že to čím skôr prelepia a vymyslia iný spôsob, ako upozorniť na daný problém. Je to nefér kampaň, ktorá nešetrí nikoho a nevedie k ničomu. Aspoň podľa mňa.

emjee
6. sep 2007

"kampan, ktora nevedie k nicomu" - a preco je tu potom o nej 12 stran?

myslim si, ze zakazom interupcie sa nic nevyriesi, pocet interupcii z roka na rok klesa, co sa neda napr. povedat o Polsku, kde je interupcia zakazana - kto chce ist na upt sposob si najde, ci uz legalne alebo nelegalne, no myslim, ze by malo byt ponechane pravo rozhodnut sa

mimma
6. sep 2007

Emjee, je tu o tom 12 strán, ale k čomu to vedie? Tak možno je dobré na tom aspoň to, že sa o tom diskutuje, ale osveta sa dá robiť aj iným spôsobom, ako "šokovaním."Nemyslím si, že tento štýl "osvety" bude viesť k zníženiu počtu interupcii. Že sa nad tým tie, ktorých sa to týka, viac zamyslia. Proste mám ten pocit, že teraz je to veľké haló a potom zase príde niečo nové a toto upadne do zabudnutia. Chcelo by to skôr nejaký systematický plán, ako dostatočne informovať o tom, že to nie je žiadna sranda, nie toto.

karkulka55
6. sep 2007

suhlasim s mimmou, systamaticky, nie sokom...

a okrem toho ked ide zena za svoj zivot aj 300 krat na UPT, je to jej vec, my s tym aj tak nic nenarobime, nezakazeme...a ak moze potom v noci kludne spavat....kazdemu sa vsetko raz nejakym sposobom vrati...

ked nad tym cim dalej rozmyslam, mi tato kampan priide uuplne zbytocna...

vavka33
6. sep 2007

Mracik,kazdy clovek je iny,ja si pozriem vsetko,aj ked je to drsne

emjee
6. sep 2007

mne osobne napr. ten bilboard nepride az taky drsny (dobre je to drsne, ale nie az tak - z mmojho pohladu)
pozrela som si to video a to sa mi teda postavili vsetky chlpy ☹ osobne som bola za interupciu v urcitych situaciach (znasilnenie, ohrozenie zivota matky), ale po zhliadnuti toho videa som si tym uz nie taka celkom ista

mouse
6. sep 2007

Je mozne to video niekde stiahnut? Co sa tyka interrupcie z dovodov poskodenia plodu alebo inych vaznych zdravotnych dovodov, to by malo byt bez diskusie, v tych ostatnych pripadoch je to vedomi a svedomi matky... Neviem, co je horsie, ci porodit nechcene dieta, alebo ...
V minulosti vela zien zomieralo spolu so svojimi nenarodenymi detmi prave pri neodbornych potratoch realizovanych potajme niekde v pivniciach...
No a vsetci ti co kricia to svoje proti.. vedia sa postarat o tie vsetky nechcene, postihnute deturence, maju tolko sily prevziat na seba vsetku tu zodpovednost za zivy ludsky zivot? Asi ani nie, len kricia a nasledky ani nie su cez tie mury schopni vidiet... Tot moj nazor...

vavka33
6. sep 2007

video je o stranu spat

expertka8
6. sep 2007

....nasla som kraaaasne video dietatka v 9.tt. 🙂
...doporucujem..pozrite si 🙂 ...ja som si ho pozrela s dcerou..to bolo same..."jeeee..ake zlate"....ved to poznate ..ked sa dieta pre nieco nadxne.....tak ma napadlo..preco sa niektore zeny nemozu prirodzene nadxnut pre vlastne dietatko??? 😨
http://www.wpctucson.com/pregnant/information/f...

dadus
6. sep 2007

baby ja som si to video pozrela a dufam, ze nebudem musiet nikdy nic take zazit, nech uz to je z hociakeho dovodu....normalne som mala chut pri tom plakat ☹ a taktiez zimomriavky po celom tele 😝

aktak
6. sep 2007

k tym preplnenym detskym domovom - len male percento deti v nich je mozne si adoptovat, mnohe z nich maju bud rodicov vo vezeni, v zlej financnej situacii, na protialkoholickom alebo z ineho dovodu, tych na adopciu je v SR tusim okolo 2 tisic z tych 7 tisic v decakoch...a povedat ze radsej interupcia ako decak sa mi nezda spravne a ani s tym nesuhlasim...... poznam vela ludi z domova ktori chybajucu lasku z detstva dostali od svojho manzela a svoju novu rodinu, deti, miluju najviac na svete a vazia si ju mozno viac ako niekto zo "stasnej" uplnej rodiny...a taky ze mali byt radsej "potrateni"?

aktak
6. sep 2007

inak som proti zakazu potratov, lebo ked sa pren zena rozhodne a nebude to moct urobit legalne, tak si najde cestu......ale som za to ,aby mladi videli co potrat naozaj znamena, ze to neni trhanie zubu alebo injekcia u doktorky 😔

aktak
6. sep 2007

a to video asi radsej ani pozerat nejdem 😅 kedze som sa skoro rozplakala uz z toho bilboardu, ktori je ako pisete len slaby odvar 🤐

pollyanna
6. sep 2007

len na margo diskusie o cca 2 strany dozadu...zatial je v zakone, ze zdravotnicky pracovnik si moze uplatnit vyhradu vo svedomi....ale z vlastnej skusenosti viem, ze je to dost tazke....vazne neviem, co budem robit, ak by presla novela, ktoru navrhuje pan minister...

expertka8
6. sep 2007

...Detske domovy.....mnoho deti je umiestnenyx v tomto zariadeni z dovodu..ze sa ix rodicia nevedia..nexcu... alebo nemozu postarat.... 😔
...a z praxe viem..ze nex su rodicia akykolvek "zlí"/ocami spolocnosti/....v ociax deti vzdy ostavaju milovanou mamou a otcom...ziadna adopcia..pestunstvo ci PNR im nenahradi skutocnyx rodicov 😔 😔 😔
...osobnost cloveka je ovplyvnena genetikou....soc. prostredim...a v neposlednom rade vyxovou.....xvalabohu..ze to vsetko nestoji LEN na nezmenitelnej genetike..inak by sme uz davno /mozno/ skoncili v biologickom odpade..... 😨

expertka8
6. sep 2007

...byt gynekologickou....potrat nevykonam za ziadnu cenu 😔
...nespinila by som ruky ani svedomie 😔

aktak
6. sep 2007

expertka, ano, je to smutne, a kolke dalsie deti su svojimi rodicmi zneuzivane, bite, tyrane, vyhodene z okna ci podrezane.........nebolo by im lepsie v domove??? alebo sa nemali ani narodit???

dieta ako dieta, clovek ako clovek, nemame pravo sudit komu sa "oplati" ci "neoplati" narodit, ci koho zivot za neco na stoji alebo nie.....chapes co tym myslim?

expertka8
6. sep 2007

...aktak...uplne Ta xapem 😉 ...mas pravdu....za ziadnyx zivotnyx okolnosti by sme si nemali brat na seba "ulohu Boha" 😔

aktak
6. sep 2007

poznam par mladych ludi vychovanych v PNR a som presvedcena ze od nich dostali viac lasky aj vsetkeho "rodicovskeho" ako mnohe deti od svojich biologickych (zavislych, zavretych, nasilnickych...) rodicov 😢

ritaklea
6. sep 2007

holky plne s vami suhlasim

aha pozor, uz do mna asi leti kamen...

expertka8
6. sep 2007

..aktak..o tomto fakte nepoxybujem...ale rodic vzdy ostava rodicom 😔 ...nex je akykolvek....nie zo statusu biologickej ulohy...mozno z neviditelneho puta...

..ale to uz je tema o niecom inom 😉

...ja som jednoznacne PROTI /dobrovolnym/ potratom... 😔

aktak
6. sep 2007

rita neleti, ale ked si ho takto pytas 😀 tak haaaaadzem......ty sa uhyyyyyyyybas.....a vsetci sme spokojni 😉 😎

ritaklea
6. sep 2007

jooo, pisem druhu vetu a poleti dalsiii 😀 😀 😀

mouse
6. sep 2007

To bolo jednym z dovodov, preco som sa zlakla a neisla na medicinu. No a na veterinu som neisla preto, lebo by som nedokazala usmrtit zdrave mlade nechcene zvieratko...
Ale na druhej strane si predstavte sestnastku, ktora otehotnie... Je trosku slabsia a nedokaze sa k problemu postavit idealne, t.j oznamit rodicom, ze caka milovane dieta a poziadat ich o pomoc pri jeho vychove, aby si mohla dokoncit skolu... Tak zacne uvazovat o potrate. Pride ku detskej gynekologicke s touto poziadavkou a ta ju vyhodi z vraj cisto moralnych dovodov. Najskor z nej urobi mladu kurvu a potom ju vyhodi s ordinacie... Potom ide k svojej obvodnej lekarke, ktora okamzite kontaktuje jej mamu. Lenze dievca nema odvahu ist domov, lebo pozna svoju hystericku matku, buchanie dverami, facky... Tak sa zveri iba najlepsej kamaratke a nasledne si uspesne siahne na zivot... Mala som kamaratku..

A takych pripadov je viac, miesto jedneho zivota odisli dva... Nikto nemoze za nikoho rozhodnut, pretoze nie je v jeho kozi... A ked rozhodne, prebera zodpovednost... Ked spravne usmerni, ukaze tie krajsie stranky a takto zabrani interrupcii, to uz je rec o inom.. Ale to bubu a k tomu zakazy a odsudzovanie - to nic nevyriesi, iba pribudnu potraty v pivniciach...

alysea
6. sep 2007

Už som sem raz písala, že tento billbord ubližuje akurát nám maminám, čo sme o svoje detičky prišli a ak si niektorá myslíte, že to mám vplyv na to, aby sa žena rozhodla neísť na potrat tak podľa mňa je to hlúposť. Ja ked som bola v nemocnici, bola som na izbe s jednou, čo išla na umelé prerušenie, boli sme spolu na sone, moje malinké bolo mŕtve a jej si tam veselo plávalo a ona ho aj tak zabila. Aj napriek tomu, že videla, ako to mňa bolí, čo prežívam, keď ju nepresvedčilo zmeniť názor vidieť utrpenie inej ženy prečo by jej mal niečo povedať nejaký plagát okolo ktorého možno prejde bez povšimnutia?(a len tak mimochodom doktor poznamenal, že tam nie je prvýkrát) Podľa mňa státo forma je veľmi nešťastnou voľbou, ja osobne sa vyhýbam miestam kde sú ako sa len dá, ale nie vždy sa mi to podarí a je to pre mňa veľmi frustrujúce.

aktak
6. sep 2007

mouse, suhlasim, ale ten pribeh dievcata co si opisala by mohol vyzerat inak, keby jej nekto predtym povedal a vysvetlil co to znamena sexovat, byt tehotna, ist na potrat.......nehovorim ze by vymizli tehotne teenagerky ale urcite by ich bolo menej 🤐

mouse
6. sep 2007

Na to to tvorcovia ocividne nemysleli...

mouse
6. sep 2007

Aktak, presne tak. Ale nikto to neurobil a vela z rodicov to nerobi dodnes, vela deti zial u svojich rodicov nema psychologicku oporu ... Ja som chcela napisat len tolko, ze kazda stranka ma dve mince... A nie kazdy kto krici je natolko citlivy a natolko clovekom, aby vedel aj pomoct..

sonicka25
6. sep 2007

V Nemecku uskutocnia socialne urady matkam,ktore same vychovavaju deti,financne podpory,zaplatia im najomne a aj kompletne zariadenie bytu a daju mesacne velmi dobry financny prisun,plus styry krat v roku financnu podporu na veci a obuv pre deti,takties financuju skolu matky ak este studuje a opatrovatelku,ak je potrebna pocas skusok,daju dievcatam aj zenam moznost zariadit si napriek dietatu dobry zivot,preto si myslim,ze toto na slovensku chyba...
Akakolvek reklama proti potratom nieje riesenie pre otazku"ako dalej s dietatom"V tomto by sa mohli politici a aj cirkev zamysliet...
Tu v Nemecku by som si trufala sama s dietatom,na Slovensku-hm-to by bolo tazke a dat na adopciu,to potrebuje obrovsku psychycku silu,dieta si najde svojich rodicov,skoro vzdy...A potom sa pyta "preco"?
😒
Je to tazke,ale to by mal riesit niekto na vyssich uradoch,len oni maju tu moc a prostriedky nieco na tom zmenit...
Ja som brala pille,od pätnastich,chcela som pockat s dietatkom a teraz mam 27 a aj s manzelom ten pocit,ze je pravy cas 😉