Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

ramzesa
3. sep 2007

je to aj niekde na webe? 😕

deina
3. sep 2007

Skus pozriet prvu stranku, tam tusim expertka vlozila odkaz na bilboard.

martinadt
3. sep 2007

hanka ja som od toho tiež nemala ďaleko, a keby som to urobila, a niekde na ulici zbadám ten plagát, či bilboard, tak tiež už určite ani ja nie som na tomto svete
pre mňa bolo hrozné pozrieť jadným okom na tie obrázky, hneď som to zavrela, a nie to ešte, keby som na tú interupciu šla a potom videla niečo také, bolo by to určite ešte 100násobne horšie ☹

deina, podľa mňa taký zákon neexistuje!!! nikto nikdy nenútil žiadnu ženu ísť predsa na potrat, je to každého slobodné rozhodnutie alebo rozhodnutie z donútenia buď z rodiny alebo sociálnej stránky, ale zákon na toto??? aspoň ja o ňom neviem

deina
3. sep 2007

No nie je taky zakon, tu vetu mam z toho clanku, podla nich asi taky zakon je. Tlak z rodiny, to moze byt, tiez zo socialnej stranky, ako hovoris, nikdy nemozeme vediet, co vsetko mohlo zenu k potratu dohnat, nemusela to byt len daka lahkovaznost.

Ozaj, da sa vobec ist na potrat v 11tt? Myslim len tak, ze ho zene urobia, ked si on zaziada. Myslela som, ze bez problemov je to len tak v 6-8tt, potom uz je to o nieco tazsie. Mozno sa mylim...

martinadt
3. sep 2007

no myslím, že žena čo už na potrat ide má buď na to dostačujúci dôvod, alebo je to nezodpovedná mladá baba ktorej to je jedno a taký bilboard by jej ani zďaleka neublížil, ale ja skôr narážam na tie, ktoré to urobia z vážnejšieho rozhodnutia ktoré sú v ťažšej situácii

ja čo som počula tak potrat sa dá spraviť asi len do 3 mesiaca ale o tomto veľa informácii nemám aj keď som sa raz o to zaujímala ale veľa som nezistila, už len čítať pár riadkov o tom a bolo mi tak ťažko, že to nebolo ani pekné

majulcek
3. sep 2007

ahojte baby na potrat sa da ist tusim ado nejakych troch mesiacov...mozno sa myluim mozno viac mozno menej...
aj ja som ten bilbord vcera videla...prebehol mi mraz po chrbte...je pravda ze je drsny ale na druhej strane treba sa vzit aj do role toho maleho zivota..ano dakto tvrdi ze je to "len"embryo ale jemu uz bije srdiecko...nechcem tu opisiovat ako to robia,ako kusok po kusku ...ved urcite viete o com hovorim ked ste zbadali 1x na sone to malinke tlkajuce srdiecko...myslim ze bola chyba vytrcit ho takto na verejnost,skor by som ho dala niekde na nemocnicnu chodbu kde sa take veci vykonavaju...
na druhej strane...nemozeme sudit..nevieme co stoji za rozhodnutim tychto zien ake tazke to maju,ake situacie tomu predurcili..kazda zena ma pravo..ale treba si to dobre rozmysliet..patri to hlavne zenam ktore s k tomu stavaju lahkomyselne a beru to ako druh antikoncepcie...mozno som mnou nesuhlasite ale mam krasne dietatko a neviem si predstavit ze by malo koncit v kosi..a to doslova...

martinadt
3. sep 2007

baby a na tom bilboarde je aj nejaký text??? alebo sú tam len obrázky?

ramzesa
3. sep 2007

no pozrela som si tu stranku 😔 , je to velmi smutne, a neviem preco tu pisete o 11 tt 😕 tam boli zobrazeni cloviecikovia aj zo 7tt 😢 .

majulcek
3. sep 2007

ja som si vsimla len ten obrazok a tusim tam daco bolo ako pravo na zivot alebo co

deina
3. sep 2007

Ani ja si neviem predstavit, ze by som svoje dietatko takto odstranila, musi to byt velmi tazke pre zenu, ktora to spravi. Mozno to napokon nie je az take lahke ani pre nejaku lahkomyselnu 16-tku, dufam.

majulcek
3. sep 2007

deina len potom nechapem preco 16 uz ma take problemy?ved vsaade chodia reklamy o ochrane a podobne...takisto aj ja som "sexovala"mlada baba ale vedela som ake dosledky to moze mat

deina
3. sep 2007

Ramzesa, my mame pri skole bilboard s 11tt.

Majulcek, niektore dievcata su bohuzial hrozne naivne, nastastie nie vsetky, mnohe vedia, ze existuje HAK alebo kondomy a dosledky poznaju, niektore su jednoducho hlupe. 😔

majulcek
3. sep 2007

lenze co by si im spravila???im keby aj pustis taketo video,alebo fotky,pohne to s nimi?poznam jednu 20-tku ktora v pohode fajcila,robila v zafajcenom bare a nic sa nedialo...len to ze babatko sa predcasne narodilo...ano zatial je v poriadku ale co ak nahodou daco zistia,vinou trebars toho fajcenia?myslis ze ho nesupne dakde do decaku ked uz v zarodku sa nedokazala on ho postarat a vstupit si dosvedomia a nemysliet len na seba?
prepac dako ma tie obrazke zobrali...len ma to strasne hneva ze niektore fakt nato kaslu

martinadt
3. sep 2007

deina ja si myslim, že existujú aj také 16ky, ktoré to urobia bez akejkoľvek ujmy a správa sa ďalej tak, ako sa správala kým nebola tehu

deina
3. sep 2007

Majulcek, hocico im pustis, nepohne to s nimi. Aj tento bilboard - s nimi nepohne, pohne tymi zenami, ktore na interupciu museli ist z ineho dovodu a uz vtedy ju zle znasali. 😔 Bohuzial, poznam dievca, ktore otehotnelo v 14-tich, sla na interupciu, v 16-tich otehotnela znova (ako inak ju nazvat ako nezodpovednou hlupanou?), ale lekarka jej uz potrat neodporucila, takze toto babo vynosi. Ale aj tak dufam, ze vacsina dievcat take nie su, snad nie som prilis optimisticka. 🙂

majulcek
3. sep 2007

hej deina ale potvrdzuju sa v tom pripade martinine slova...jeden potrat hore dole,pokracuje v pohode dalej...

deina
3. sep 2007

Nehovorim, ze take neexistuju, len dufam, ze ich nie je vela, ze vacsina dievcat je zodpovednych (v tom veku, ked uz maju 16). Stretla som sa s takymi, aj s takymi, zatial bolo, nastastie, viac tym zodpovednych, musim si zaklopat.

majulcek
3. sep 2007

deina,bodaj by sem vsetky take boli 😉 🙂

majulcek
3. sep 2007

baby tak som si nasla ze 12tyzdna robia potrat a do 24 tyzdna len z genetickych dovodov...

martinadt
3. sep 2007

ja som niekde videla, že v tom pokročilom stádiu je to už nebezpečné aj pre matku

majulcek
3. sep 2007

zrejme je to vzdy nebezbecne..predsa je to zasah do tela...

ukana
3. sep 2007

v zivote su aj " nechutnejsie " veci, ako tento billboard. Je to proste realita. ☹

majulcek
3. sep 2007

kruta realita... 😒

martinadt
3. sep 2007

ukana máš pravdu, sú aj nechutnejšie veci, ale myslím si že toto by sa nemalo takto prezentovať na ulici, kde naozaj musí byť nepríjemné či už babe čo to urobila alebo pre mamičku s dieťatkom, ktoré sa opýta, čo to je 😒

bibula
3. sep 2007

🙄 😔 strasne....

liliandax
3. sep 2007

ja som sice ten bilboard nevidela, ale tiez mam ten nazor na vec ako deina - ked su niektore baby nezodpovedne a nevedia ake su nasledky, je im to asi jedno. Tiez poznam jedno dievca, v 17-tich otehotnelo so zenatym muzom, sla na potrat a teraz ma 27 a s terajsim partnerom sa marne pokusaju o mimi uz asi 4 roky 😖 Kde je asi chyba, ked ten jej terajsi uz dieta ma?

ukana
3. sep 2007

ja si myslim, ze neprijemne je to hlavne pre zeny, ktore mali spontanny potrat, alebo sli na potrat zo zdravotnych dovodov a ten billboard im nazorne ukazuje, co sa s ich dietatom stalo.Mozno to ani nechceli vediet, chcu zabudnut a voci nim je to velmi necitlive az bezohladne, ked im to ten bilboard pripomina ☹

martinadt
3. sep 2007

podľa mňa je to neprijemné pre každú ženu ale určite viac pre takú ako si spomenula ale isto aj pre takú, ktorá miminko má alebo oľutovala svoj čin ☹
jednoznačne by to nemalo takto byť na uliciach

alysea
3. sep 2007

Tak toto ma dosť šokovalo, čo dali na bilboard. Ako máte pravdu, je to realita, ale pre niekoho ako ja dosť bolestná. Ja som o svoje prvé dieťatko prišla, zomrelo mi v 12tt. Tak ak chcú takto ubližovať ľuďom tak sa im to podarilo, ale podľa mňa by to nemali takto vystavovať, myslím, že tie ktoré to robia pre svoju nezodpovednosť a je ich dosť to neosloví, je im to jedno a také ako ja sa pri pohľade na to trápia a znova sa vynárajú tie isté pocity.

casie
3. sep 2007

Tiez som mala moznost zahliadnut tie bilboardy (v zahranici), nastastie nie na autobusovych zastavkach, ale na okraji chodnika, kde pri nom stoji pani s peticiou na podpisanie. Podla mna je to ovela prijatelnejsia forma 'reklami'. Mas moznost sa pristavit, poucit sa, ale aj odvratit zrak. Ja osobne sa na 'taketo nieco' pozerat nemusim. Pred rokom som potratila babo na konci 12 tt a pohlad na tieto bilboardy ma len presvedcil, ze to bol uz ozajstny, malinky cloviecik! a nie len klbko buniek.

Poviem vam pravdu, po mojom potrate (samovolnom) som presedela na internete hodiny, surfovala, chcela som vediet ako by to moje babo vizeralo. Samozrejma som isla na stranky, kde boli obrazky prave tych 'nasilim odobranych' plodov. Kedze som to robila dobrovolne, bola som pripravena na to co uvidim. A veru, bolo mi z toho nanic, dokonca som sa dostala do stadia, kedy som nechcela zit. Myslim, ze by som na tom psychicky uplne inac, keby som tieto obrazky nikdy nezahliadla, ale bolo to moje rozhodnutie. A teraz si predstavte mamicku, po samovolnom potrate, ktora zahliadne takyto bilboard! Nikto ju nepripravy na to, co uvidi. Ked sa rozprava o potrate - kazdy vravi 'plod', to mi znie ako zhlucenie buniek. Ale podla bilboardov je to uz 'dieta'.

Urcite nie som proti takymto bilboardom, ale urcite nie na zastavke autobusu. Skor by som ich volila na miesta, kde ma clovek na vyber, ci si ich pozriet chcie alebo nie.

Mimochodom, tuto naokolo su tieto bilboardy aj na autach:
http://www.sohlnet.org/Truth truck large.jpg