Obrázok interupcie na bilborde. Ako na vás pôsobí?

newyorkgirl
3. sep 2007

dnes rano si idem s kocikom do cistiarne, pri velmi frekventovanej zastavke MHD ma zarazil obrovsky billboard, kde je zobrazena interrupcia v 11.tyzdni, bolo to podla mna cosi nechutne a myslim, ze to na billboardy nepatri, predsalen sa na to divaju aj male deti, keby sa ma mala opytala, mami co to je? neviem ako by som jej odpovedala, nehovorim ze suhlasim s potratmi, ale ani nie som proti je to kazdeho volba, viem, ze to je kontroverzna tema, mna len zaujima, ci si myslite, ze to patri na billboardy na verejnost takyto nechutny obrazok... a ak ste niektore ten billboard videli ako to na vas zaposobilo... 😒

svetluska.p
8. sep 2007

a rita - aj na tvojom prispevku o 23:11 vidno, ze sice citas, ale nepremyslas asi. Ked sa bavime o zenach, kt. si to nezasluzia (deti), myslime na zeny, kt. sa nechaju oplodnit, idu na kyret, potom bez problemov otehotneju a trebars idu opat na zakrok....A su zeny take, ktore otehotniet nemozu a velmi chu. alebo sa im nedari donosti, al. sa im narodia chore deticky....To sme tym mysleli. nie teba.

evelyin
8. sep 2007

O tebe vôbec nebola reč, veď ťa nepoznáme, teda aspoň ja, prosím ťa nenamýšľaj si že útočím voči tvojej osobe, to nieje môj štýl.Hovorila som o mojom okolí v reále, nie na koníkovi. Naozaj vám nezávidím, zdravé deti vám úprimne prajem, ako samozrejme každému kto sa o to snaží.

maca793
8. sep 2007

svetluška
nie, ale ak by si to tak náhodou poňala.
myslela som všeobecne...
nehovor, že nie sú na svete ženy, ktoré nemôžu otehotnieť, a tíško závidia mamičkám. niektoré to dajú vedieť aj navonok, ako moja bývalá kolegyňa z roboty, tá priam neznášala deti. keď sa dozvedela, že mám detičky, tak robila všetko proti mne, aby ma vyhodila z roboty, to robila aj druhýn ženám, ktoré mali deti. my sme za to nemohli, že nemohla otehotnieť a ona sa takto na nás vyburácala

maca793
8. sep 2007

nehovorím, že sa nájdu aj také ženy, čo napísu nezmysel, ale oni to tak nemyslia len sa zle vyjadrili, stáva sa to aj nám.

ritaklea
8. sep 2007

maca, skutocne su take - a niektore to robia podvedome...

ritaklea
8. sep 2007

ono ked si clovek dopisuje - je to zlozite - niekedy sa skutocne ludia zle pochopia... hlavne chyba intonacia...

svetluska.p
8. sep 2007

maca - urcite su. ale tot vobec nie je o tom do kelu. Tu ked sa obuvame do rity a podobnych tvrdohlavcov - ide o to, ze ziadna z nas to nehovori preto, lebo jej zavidi. je to preto, lebo ani jedna z nas s UPT nesuhlasi, ale taketo tvrdenia, akoze ona by nikdy a pod - to len irituju. bud je mlada a nema skusenosti, ani o nicom podobnom nepocula, al. potom neviem. svet nie je ciernobiely....

ritaklea
8. sep 2007

svetluska, aj manzel mi povedal, ze vidim svet ciernobielo

asi na tom nieco pravdy bude 😒

maca793
8. sep 2007

svetluška
chápem tvoju situáciu, cítim s tebou, že sa o dieťatko snažite a nič. určite ťa za srdce zoberie to strašné, ale to je realita. ani mne sa to nepáči. keby sa dalo, tak by som veľmi rada vynosila niekomu inému dieťatko a takto mu pomohla. mne už stačia 3. viac nemám na pláne.

svetluska.p
8. sep 2007

maca - moju situaciu sem neplet. opakujem, ze tu nejde o to. A som presvedcena, ze si ho stastne vynosim aj sama 🙂. myslim, ze aj preto sa tu ozyvaju kocky, ktore presli MA a spontannym potratom a naslednym kyretom - lebo prave take reci o tom, ze nikdy kazdu z nich irituju. ved dobrovolne by ani jedna z nas nesla na kyret.

rita - mas pravdu, chyba intonacia. neviete akym tonom pisem napr. ja svoje prispevky. Je to ton, ktory prezradza, ze je tazko uverit, ze niekto tvrdi to, co tu citam v niektorych vasich prispevkoch 😉 . Nie je v nom zavist, nenavist, zurivost al. neviem co.

svetluska.p
8. sep 2007

a prave nasa situacia je dobrym prikladom toho, ze svet nie je ciernobiely 🙂.

maca793
8. sep 2007

svetluška
sorry, ak som sa ťa dotkla. nechcela som.
každý má právo na svoj názor a ja to beriem.
pravdaže, nepodstupujeme zákrok s radosťou ale s bolesťou.

svetluska.p
8. sep 2007

maca - v pohode. sama si podstupila zakrok, tak vies, o com pisem. V podstate mame rovnaky nazor. dotkla sa ma jedine ta zmienka o zavisti. clovek skor trpi tym, ze cas leti a on si to uvedomuje. a nie tym, ze zeny otehotnievaju a rodia. kapis?

maca793
8. sep 2007

chápem, aj ja by som bola zúfalá, keby som nemohla otehotnieť aj napriek tomu, že by sme sa snažili ako by sme vedeli.

svetluska.p
8. sep 2007

no nic. caute.

maca793
8. sep 2007

cau 😉

evelyin
8. sep 2007

No babeny, trochu sme odbočili, nebudeme tu riešiť to, že sa nám niektorým nepodarilo zatiaľ úspešne otehotnieť.
Ja by som celý ten škandalózny bilboard zrušila, takéto veci by sa nemali prezentovať na verejných miestach /nemyslí tým bordel 😀 / a keď už tak, dať tam niečo iné typu:
Si tehotná a nevieš ako ďalej? Pomôžeme ti.
Dala by som tam fotku krásneho bábätka a potom väčšieho dieťaťa s nápisom: Nikdy neoľutuješ, keď mi dáš šancu na život.
Hotovo , bodka.
Som naivná? Možno takáto kampaň s dotykom na citlivú stránku ženy to pozitívne zasiahne viac, ako takéto nechutné zobraznie skutočnosti.
Aj tak si myslím, že kto sa pre to rozhodol dobrovoľne, s tým to ani nepohne.
Aspoň s väčšinou určite.

mracik
8. sep 2007

evelyin, myslím, že prednedávnom bol v kampani taký obrázok sedemročného dievčatka, vtedy to ľudia odsudzovali, že je to brnkanie na city, lebo potraty sa nerobia na sedemročných deťoch 😒

evelyin
8. sep 2007

Samo o sebe je kampaň proti potratom brnkanie na city...
Ja osobne som dnes prečítala všetko, čo na tej stránke, od tvorcov toho bilboardu, je a úplne ma to dojalo a rozhodilo, ale osobne si myslím že kampaň môže zapôsobiť len na babu, ktorá nevie čo má robiť. Tá čo je rozhodnútá ísť na UPT, podľa mňa to s ňou ani nepohne.
Mám /chtiac-nechtiac/ taký milý príklad vo svojom okolí, keď sme sa o tom rozprávali, povedala mi, že vtedy bola mladá, nemala dokončenú VŠ a blabla a že by to urobila znovu!!! Takže takéto aj podobné to majú "na háku".

jejke
9. sep 2007

Ahojte, ja som ten bilboard videla pred tyzdnom a tiez mi bolo na zvracanie, som proti potratom a nejdem sa s nikym hadat, je to moj nazor, som proti potratom v akejkolvek situacii, teda si myslim ze aj po znasilneni narodene dieta moze ZIT stastne(poznam osobu ktora takto"vznikla" a iste je lepsie ze zije akokeby si ju mama dala vziat) 😉 Svet by bol chudobnejsi o uzasnu zenu milujucu matku, ktora iste odsudzuje svojho otca, hoci mi neraz vravela ze ho nenavidi, matke je vdacna za svoj zivot.
Je to ako pisete brnkanie na city a ja ako matka ktorej hrozil potrat prave takehoto malinkeho plodu SOM TOTALNE padla do depresie vidac ten bilboard.Lekari do mna napichali lieky aby som prestala krvacat,velmi som sa bala ze onho pridem, ved bol planovany.Nastastie ho zachranili.
Myslim si ze aj neplanovane dieta ma pravo na zivot a je povinnostou kazdej HO aspon donosit, akokolvek uz k nemu prisla.
AK SI TO DIETA NIEKTO DA DOBROVOLNE VZIAT, to su potom vycitky svedomia a navstevy NERVOVE choroby lieciace zariadenia....
Tieto zeny sa same odsudia na SIALENSTVO takze my ich nemame pravo sudit, ponesu si to same...
Pre tie zeny ktore sa prave rozhoduju pre potrat by TOTO mohlo byt dovod na zmenu nazoru, ale pre mamicky ktore babatko stratili nedobrovolne JE TO RANA POD PAS.Pozerat sa na bilboard trebars aj kazdy den a stale pritom zialit... 😢
Tento obrazok by mali doktori ukazovat len tym co si potrat zelaju.VTEDY by to malo efekt 😉

govinda
9. sep 2007

nečítala som síce celú túto diskusiu, ale aj ja mám čo povedať k tejto kampani. Pred pár dňami ma na ulici zastavila nejaká pani z nemenovaného rádia a spýtala sa ma do ankety, či sledujem túto kampaň, či som videla billboard.
Osobne si myslím, že je to dosť drsné zobrazenie. Veď keď okolo takého plagátu ide žena, ktorá nechcene prišla o vytúžené miminko, ako sa musí cítiť?

megie
10. sep 2007

Aj my v PK máme pri obchodnom dome takýto bilboard a vždy mi je z neho smutno ked ideme okolo (autom sa inakade tadial nedá) a až pomaly na vracanie. To sa mám zakaždým rozplakať ked idem okolo?! 😠

svetluska.p
10. sep 2007

Ano megie, rozplac sa, aby si si uvedomila, ake je to hrozne, ist na interupciu...... 😠 .

Je to krepost. toho, kto by nikdy nesiel, sa to dotkne, a tu, kt. to ma v trubke, tak jej ani nedojde, ake je to hrozne...Toto ludom nic neda.

grettka
10. sep 2007

cat, hm... zaujimavy rozhovor.... len ma zaraza, ze osoba bez medicinskeho vzdelania tvrdi na akom principe pracuje HAK..

svetluska.p
10. sep 2007

inak meggie - to som myslela vrcholne ironicky. pretoze ma ten bilboard rozculuje. presne ako sa pytas, ze co mas robit, ked ho vidis....Na cloveka to posobi velmi zle. Aby si si Ty ani nikto iny nemyslel, ze Ti to vazne hovorim 😉 .

grettka
10. sep 2007

ja ten bilboard vidim kazde rano po ceste do prace po tri krat... a zakazdym mi stiahne cele vnutro...

megustas
10. sep 2007

po precitani toho clanku mam tlak 200/180 😠 😠 😠

grettka
10. sep 2007

megustas, moj tlak je asi tiez podobny..
ale keby soms a vyjadrila, tak asi poviem nieco velmi nelichotive a sproste....
aj ked ta osoba bojuje za dobru vec, zvolila nie prilis vhodny sposob prezentacie... a dalsia vec, ak ma nazor, ze ziaden potrat, ok, beriem, ak ma nazor, ze sex az po svadbe, ok tolerujem,... ale pokial ide o to, ze ziadna ochrana (zamerne nepouzivam slovo antikoncepcia), tak nech si tieto nazory nechava pre seba a nech ich nenanucuje ostatnym...

katusha
10. sep 2007

cat, k tomu linku - to co je za kr.vu. ani nevie o com rozprava. stara panna 🙄